Diskuze

Používáte bezdrátovou technologii Bluetooth?

PŘÍLOHA: Zapomeňte na nepraktické kabely bondovek, vrtání palubních desek kvůli autosadám či hledání způsobu synchronizace mobilu s počítačem. Použijte Bluetooth. Rostoucí nabídka produktů tlačí koncové ceny neúprosně dolů a leckterá mobilní zařízení příslušné čipy dokonce přímo obsahují.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Eugen

12. 11. 2002 0:00
Bluetooth

Zakupil som si Vas produkt usb bluetooth adapter dangle, na to aby som synchronizoval data z mojim mobilom /sony t68i/. telefonny zoznam , sms-kysynchro kalendara v tel. a ms outlooku, co mi v pohode islo cez irda. Bohuzial cez bluetooth adapter to nejde.Preto by som Vas chcel touto cestou poprosit o pomoc. /softver ktory by to vedel. Dakujem.

  EUGEN

0 0
možnosti

Juramac

18. 9. 2002 17:04
Komunikace T68i s macintoshem
mam t68i a macintosh se systemem 10.2 (jaguar). Sparovani pocitace s telefonem probehlo bez problemu ale mam problem . Hledam nejakou dobrou aplikaci pro komunikaci t68 s macem, aby sli v obou smerech posilat a prijimat pres bluetooth data (adresy,kalendare,obrazky.....) na netu jsem nasel jednu aplikaci Ericsson Client ale ta neni prilis stabilni,stava se casto, ze se spojeni ztrati...nevite nekdo o nejake jine vhoden aplikaci pro vzajemnou komunikaci ? nebo mam pouzit vestaveny Bluetooth modem v systemu ? Pokud ano, tak mi nekdo poradte (pkm. krok za krokem) ,jak nastavit komunikaci pres bluetooth modem a predevsim, jak takova komunikace probiha..... Domnivam se,ze bez aplikace pro vzajemnou komunikaci se ani v tomto pripade neobejdu. pro zkusene uzivatele mozna banalni problem ale pro mne pomerne zasadni otazka..........Dekuji predem
0 0
možnosti

VladaCR

1. 9. 2002 13:20
BT a zpomaleni vytaceneho pripojeni k internetu
Zdravim, po nainstalovani SW k BT od MSI doslo ke znatelnemu zpomaleni vytaceneho pripojeni k internetu - az o 50%. Netusi nekdo, v cem by mohl byt problem? BT pouzivam zatim jen pro pripojeni Ericssonu R520. Diky za napady Vlada
0 0
možnosti

Igor

18. 8. 2002 13:25
BT a WiFi - zkušenosti z praxe

Ahoj,

já osobně jsem si udělal po baráku WiFi síť (Intel Wireless Gateway + 3 Intel PCMCIA karty (2x s redukcí v PC + 1 v notebooku)) a dále používám 3COM USB Bluetooth adaptér a Xircom Bluetooth Creditcard (PCMCIA) a z Bluetooth zařízení 2x Ericsson T39m a iPAQ 3870.

Zkušenosti jsou asi takovéto: bluetooth a WiFi fungují spolehlivě i když jsou dvě PCMCIA karyt těsně u sebe zapojené v notebooku. Přitom bluetooth jasně vede co se týká "pevnosti" spojení. Jinak není problém třeba s iPAQem být cca. 8 metrů od počítače kde je BT a připojení na Internet a brouzdat po webu třeba na WC , což je přímou čarou přes 1 dveře, komínovou zeď a příčku (a skříň).

Co se týká WiFi, tak to funguje taky dobře, ale člověk si to musí nastavit a moc se nehýbat. V podstatě se vytvořily zóny, kde to funguje docela dobře, a pak zóny, kde se vůbec nechytíte, a to stojím 3 metry od gateway. Dále se ukázalo (dle očekávání), že želozebetonový strop je téměř nepřekonatelný problém, takže třeba ve sklepě to funguje jen v místech kde je průchod signálu skoro přímý, a jakmile by měl jít šikmo, tak jde spojení do kytek. Co se týká maximálního dosahu, tak na zahradě to jakž takž funguje asi na 40 metrů daleko od gateway.

Ohledně rychlostí mám zkušenost takovou, že na připojení k Internetu 320 kbps (download) a 96 kbps (upload) bohatě stačí obojí. WiFi je pak mnohem univerzálnější, BT díky ovladačům podporuje pouze HTTP na portu 80 (3COM a iPAQ). Maximální rychlost WiFi 11 Mbps je jen hezký sen, reálně neprojde víc jak 15% rychlosti i při ideálním signálu. Osobně si myslím že velkou roli v tom hrají Windows XP a ovladače Intelu, které se nějak snaží pracovat společně a výsledek je přinejmenším podivný. Sice je to stabilní co se týká spojení, ale když začně kolísat signál, tak se WinXP furt odpojují, a když vypnete řízení z XP, tak sice spojení drží, ale zase nemůžete používat šifrování (tak nějak chybí políčka kde to v přijímací kartě nastavit). Takže musíte udělat kompromis a najít si místo kde spojení "drží" a funguje i šifrování (přece jen se cítím líp že se mi nikdo nenapíchne od sousedů do sítě). Samozřejmě mezi gateway a internet doporučuji dát ještě další firewall.

Pokud bych měl zhodnotit jednotlivá zařízení:
Intel Wireless Gateway - docela dobrý, pokud je hodně pokusů o nabourání (tj. nemáte jiný firewall který to zachytí) tak to před upgrade firmware občas ztratilo spojení na Internet a muselo se to zresetovat.
Intel PCMCIA karta - docela to jde, ale chtělo by to asi lepší antény, ovladače pod WinXP jsou divné, pod Win98 se chovají líp.
3COM USB Bluetooth adaptér - dobré, až na ovladač, ve kterém je jedna opravdu zásadní chyba. Pokud se nějaký software dotáže na určitý COM port kterému přiřadíte vybrané zařízení, a toto není v daném okamžiku dostupné, tak vám to vypíše warovnou hlášku na obrazovku. Jenže většina synchronizačních programů to dělá tak po 10 sekundách a když mám zapnutou synchronizaci s mobilem a musím náhle odejít od počítače a vrátím se třeba za hodinu, tak těch hlášek je tam několik stovek. Potom stačí stiknout ESC a držet dvě nebo tři minuty, než se všechny hlášky zavřou.
Xircom Bluetooth Creditcard - tak tohle je úplně jiný kafe než 3COM. Mohu jen doporučit, i když instalace není zrovna pro začátečníka, zvlášť pokud počítač předím nějakou dobu používáte. Jinak software podporuje snad všechny možné režimy s výjimkou handsfree (netušíte někdo proč? repro + microfon.... ). Netváří se jako samostatný software, ale začlení se vedle "Míst v síti" jako "Bletooth Devices" a další složky jsou pak označeny jako Known devices, New devices, Ignored devices apod., a v nich už jsou jednotlivá zařízení. Docela šikovné, když si na to zvyknete.
Ericsson T39m - co se týká Bluetooth, tak na synchronizaci to bohatě stačí. Pozor však na software v PC. Dle mých zkušeností fyzicky podporuje jen COM porty 1 až 9, takže jestli Vám BT vytvoří COM porty 10 a výše, tak na nich nic nesesynchronizujete, i když se software Ericssonu tváří jako že ano.
iPAQ 3870 - tam funguje BT parefektně, ale až po posledním upgrade PocketPC 2002 - do té doby to bylo nestabilní a mnohem častěji se to odmítlo nahrát do paměti, po odpojení slítnul BT Manager (ten slítne doteď, ale už je to zamaskované ). Rozchodit synchronizaci přes BT je docela oříšek, ale když se to podaří, tak pak funguje i Internet. Základem je najít správný COM port kam se to vlastně připojuje na PC a tudíž hlavní kámen úrazu spočívá ve správném nastavení software k BT v počítači a Microsoft ActiveSync. Pozor! Musí se to nakonfigurovat na host port, což je sice logické, ale nikde se to nedočtete.

 

0 0
možnosti

Marian Matys

8. 8. 2002 16:29
pouzivam...
Osobne BT pouzivam... Koupil jsem jeden z prvnich dostupnych od Mitsumi a vysledek? Dosah tedy opravdu nic moc, viditelne tak 6-8 metru, pres zed v panelaku ani ne 3 metry... Ovladace jsou sileny, v podstate funguje jen pripojeni jako modem a prenos souboru (ne vsak adresaru).... Z celkem asi 9 nabidnutych pripojeni jdou jen 2, to je zalostne malo, zbytek se seka apod... Navic jsou virtualni com porty prideleny "na tvrdo" a jakmile mate vic jak dva (ve win98) - coz vetsinou ano, 2 fyzicky a pak nejaky ten infra apod. tak se na vsechny nedostane... To je pak neco nastavovat to aby slo alespon neco co potrebujete... Jinak ale pouzivam ted 7650 + notebook (bluetooth a gprs) a funguje to skvele... Myslim ze je to v ovladacich od Mitsumi.. Na www o novych neni ani zminka... Na email zaslany na tech. podporu mi taky nikdo uz mesic neodpovedel... Tak nevim...
0 0
možnosti

Tomáš Kapler

7. 8. 2002 17:54
koexistence wi-fi a bt

s tím wi-fi a Bt je to trochu jinak - vytvořit chip, které to bude zvládat oboje je naopak velmi jednoduché. část hardware je hlavně společná - anténní systém díky stejné frekvenci, a tak to není velký cenový nárůst.

Není pravda, že by od sebe musely být vysílače tak daleko, pakliže jsou na jiných frekvencích tak mohou být i velmi blízko, ale to není tento případ, protože tady se míchá dsss a fhss, takže si vzájemně do pásem skáčou.

Jenže vtip je v tom, že lze používat na těchto čipech vždy jen jedno rozhraní - bt nebo wifi, takže se o žádný problém nejedná.

obecně ani není problém, že nejde využívat obojeho najednou - to by musel někdo tento čip používat jako bránu z bt na wifi.

Ale není problém udělat i spojení najednou, musely by být ale dvě různé antény. Výkony jsou velmi malé a tak i rušení je minimální.

0 0
možnosti

DONASEC

7. 8. 2002 11:36
6610 - mobil budoucnosti ??
6610ka rozhodne neni mobil budoucnosti.. Kdyz ma vymeny kryty, tezko to bude manazersky telefon. Pockejte si na nove predstavene modely pro Classic tridu !
0 0
možnosti

Petr

7. 8. 2002 10:19
Bluetooth myš?

Může také existovat Bluetooth myš? Výhody jejího využití u notebooků by jsou nasnadě.

0 0
možnosti

HaKu

7. 8. 2002 13:59
Re: Bluetooth myš?
Podmínka činnosti je napájecí napětí, které se u notebooků odebírá z konektoru USB
0 0
možnosti

Milan

7. 8. 2002 9:38
Wi-Fi a Apple

Apple montuje do svych notebooku Wi-Fi (AirPort) kartu uz hodne dlouho, rozhodne dele, nez par poslednich mesicu

Mozna by to chtelo se divat i jinam, nez na PC notebooky - v novem OS X (10.2) je i podpora pro synchronizaci adresare s Ericssonama prave pres BT.

0 0
možnosti

Lada

7. 8. 2002 10:16
Re: Wi-Fi a Apple
A ne jen do notebooku, ale i do stolnich pocitacu od puvodni rady iMAC nahoru....
0 0
možnosti

voidless

7. 8. 2002 8:11

Hm, az na ten vycet BT zarizeni clanek nepise nic, co by se jiz desetkrat neprobiralo i zde na Mobil.cz

Je celkem zajimave, ze napr. Nokia nema BT ve specifikacich nove N6610, coz je mobil "budoucnosti", tedy skoro nejvyssi model Nokie.

0 0
možnosti

Fido

7. 8. 2002 10:51
Re:
Presne tak. Nechapu proc se Nokia vraci zpatky ke kabelum a krajne nespolehlivemu IR portu.
0 0
možnosti