Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jaký je váš názor na seznamy BTS?

Přestože mobilní operátoři nezveřejňují seznamy základnových stanic (BTS), existují dvě poměrně obsáhlé databáze těchto vysílačů. S nimi tak získáte další zdroj informující o pokrytí ve vybraném místě. V jednom seznamu můžete dokonce hledat i přes WAP nebo SMS.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Aloner

UPRAVENA VERZE CLANKU, ANEB CO SE R.KOCMANOVI ASI DO CLANKU NEHODILO...
Vcera 30.8.2001 v 17:07:18 mi prisel mail od R.Kocmana tohoto zneni: -------------------------------------------------------------- Dobrý den, píšu na Mobil.cz článek o seznamech BTS a zmiňuji se i o BTS.ZDE.CZ. Mohl byste si článek přečíst a pokud budete mít potřebu na některá místa vložit svůj komentář, poslat mi jej zpět? Odpověď bych potřeboval ještě dnes. Děkuji. Rosťa Kocman ----------------------------------------------------------------------------- V priloze byl clanek napsaný ve Wordu. Obratem jsem odpovedel takto: OK, jdu na to kouknout. Za chvili neco poslu. Jirka alias Aloner BTS.ZDE.CZ ---------------------------------------------------------------------------- V 20:12 jsem odeslal upravenou, doplněnou verzi zaslaneho clanku R.Kocmanem. No a nyní koukám, že se na Mobilserveru objevila JINAK upravená verze, než jakou jsem zaslal R.Kocmanovi !!!!!!!!!!!! Náhoda ? Záměr ? To posuďte sami zde: ---------------------------------------- http://www.volny.cz/aloner/ ---------------------------------------- kam jsem SCHVALNE UMISTIL ORIGINALNI CLANEK, CO
0/0
31.8.2001 0:31

Aloner

Re: UPRAVENA VERZE CLANKU, ANEB CO SE R.KOCMANOVI ASI DO CLANKU NEHODILO...
.....kam jsem SCHVALNE UMISTIL ORIGINALNI CLANEK, CO JSEM OBRZEL OD R.KOCMANA + MNOU UPRAVENA VERZE, KTEROU JSEM MU ZASLAL..... Posouzení rozdílů v článcích už nechám na Vás čtenářích. Cenzuře zdar! Jirka alias Aloner BTS.ZDE.CZ
0/0
31.8.2001 0:34

Alf

Re: UPRAVENA VERZE CLANKU, ANEB CO SE R.KOCMANOVI ASI DO CLANKU NEHODILO...
No a co? Jste autor vy, nebo Rostislav Kocman? To, ze vam nekdo posle clanek ne zkouknuti a okomentovani, jeste neznamena, ze pouzije vsechno, co si vymyslite.
0/0
31.8.2001 7:51

Aloner

Re: Re: UPRAVENA VERZE CLANKU, ANEB CO SE R.KOCMANOVI ASI DO CLANKU NEHODILO...
Uváděné informace uváděné v článku jsou nepravdivé a zastaralé, což si byl autor nejspíš vědom a tudíž mne logicky požádal o vyjádření + doplnění. Což jsem také učinil. Samozřejmě jsem nepředpokládál, že všechny moje připomínky k článku budou zavzaty do článku, ale to co uveřejnil R.Kocman bych v žádném případě neodsouhlasil ! R.Kocman nepoužil NIC z mých připomínek k článku !!!
0/0
31.8.2001 8:10

Rostislav Kocman

Re: Re: Re: UPRAVENA VERZE CLANKU, ANEB CO SE R.KOCMANOVI ASI DO CLANKU NEHODILO...
Pane Jando, vycházel jsem z informací, které byly včera odpoledne na BTS.ZDE.CZ (to se týká především počtů sektorů v seznamech a prohledávání, fotografie). Článek je o tom, co je v současnosti dostupné, ne o tom, co by provozovatelé chtěli zpřístupnit. A pokud vás to uklidní, tak jsem nepoužil ani připomínky GSMweb.cz - ze stejného důvodu: nic podstatného k článku jsem ani od jednoho serveru nedostal. A právo formulovat věty tak, jak uznám za vhodné - jak jistě pochopíte - si nechávám vyhrazené pro sebe.
0/0
31.8.2001 10:16

Aloner

Re: Re: Re: Re: UPRAVENA VERZE CLANKU, ANEB...
"...nic podstatného k článku jsem ani od jednoho serveru nedostal...". Předpokládám, že nechcete zapřít můj mail, který jsem Vám včera zaslal jako odpověd na Vaši žádost o vyjádření se k chystanému článku ? Ostatně to si mohou všichni čtenáři přečíst, co jsem Vám poslal (http://www.volny.cz/aloner/) a posoudit, že jsem se snažil Vám sdělit co možná nejaktuálnější informace o věcech týkajících se BTS.ZDE.CZ atd. Ano, uznávám že máte výsostné právo na to, aby finální verze článku byla přesně tak, jak uznáte za vhodné. Ale potom nechápu důvod proč jsem se měl vyjadřovat k připravovanému článku, když zůstal tak jako tak stejný (neaktuální apod.)
0/0
31.8.2001 10:31

Corin

Re: Re: Re: Re: Re: UPRAVENA VERZE CLANKU, ANEB...
Tak jsem si dal trošku práce a přečetl jsem si okomentovanou verzi článku. Pominu, že vystavování korespondence ke zveřejnění neurčené, se obvykle považuje za nepříliš slušné. Nicméně i tak jsou červeně zapsány vysloveně PR informace, a opravdu bych je označil za "...nic podstatného..." s výjimkou (připravovaného) vyhledávání. Mějte se, jak chcete :)
0/0
31.8.2001 15:01

Patrick Zandl

Re: Re: Re: Re: Re: Re: UPRAVENA VERZE CLANKU, ANEB...
Vždy je nejlepší, když si presentované informace svojí vlastní hlavou přeberou čtenáři...
0/0
31.8.2001 16:38

Petr Broža

Re: Re: Re: Re: Re: UPRAVENA VERZE CLANKU, ANEB...
Tušil jsem, že se Aloner objeví i zde a bude obhajovat BTS.ZDE.CZ, čímž zaplnil diskusi nesmysly o schválení či neschválení změn v článku. Kromě toho vystavování neveřejné komunikace považuji za nečestné a divím se, že to redakce nesmazala.
0/0
31.8.2001 15:55

Aloner

Re: Re: Re: Re: Re: Re: UPRAVENA VERZE CLANKU, ANEB...
Objevil jsem se i zde proto, protoze i zde byl uverejnen clanek tykajici se naseho serveru. A musel jsem na clanek reagovat, protoze jsou tam pekne nesmysly. Jak jiz jsem i v jine reakci v teto diskuzi napsal, kritizuji predevsim pristup R.Kocmana, kdyz mne nejdrive vyzve k vyjadreni se k clanku a pak jsou pripominky k clanku ignorovany. Netyka se to pouze toho hledani, ale i problematiky napadani. Kde jsou uvedeny nektere pasaze, ktere jsem NIKDY nerekl (nenapsal) !!! Ano, uznavam, ze vystavovani korespondence neni zrovna koser, ale zamerem bylo upozornit na to, jakym zpusobem clanek "vznikal" a jak to nakonec dopadlo. Ale R.Kocman take nevahal zverejnit muj mail, takze je to 1:1.
0/0
31.8.2001 16:36

Rostislav Kocman

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: UPRAVENA VERZE CLANKU, ANEB...

V článku je citace z příspěvku v diskusi na MobilManii (přidali jsme háčky a čárky), kde jste se veřejně přiznal k vykrádání seznamů BTS.

A pokud bych hodlal zveřejnit i některé vaše e-maily do konference GSM, tak by se zde objevily mnohem zajímavější názory.

0/0
3.9.2001 12:47

Aloner

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: UPRAVENA VERZE CLANKU, ANEB...

Schválně jsem si ten svůj diskuzní příspěvek přečetl znova a je tam DOSLOVA napsano toto:

"Kdyz to same udela nekdo "blizky" GSMWebu, je hrdina !".

Všimnete si pozorně pane Kocman slova BLIZKY. Nenapsal jsem, že je to někdo z GSMWebu !!! Narážel jsem na praktiky používané některými lovci přispívajícími do seznamů BTS (do jakýchkoli). I já takto dostávám prostřednictvím těchto lidí některé BTS od konkurence. Jak už jsem napsal, to je prostě realita vedení seznamů BTS. To že si to někdo nedokáže připustit, je jeho problém.

Však jsem Vám to samé také napsal v tom okomentovaném článku, který jste ignoroval. Přečtete si ho znovu a pozorně !

V článku se prostě objevila ta citace, která se zrovna hodila do krámu.

Klidně uveřejněte moje názory, já se za ně nestydím.

0/0
3.9.2001 13:43

Patrick Zandl

Re: UPRAVENA VERZE CLANKU, ANEB CO SE R.KOCMANOVI ASI DO CLANKU NEHODILO...
Víte, povinností autora článku není vaše připomínky nechat beze změny. To byste se asi divili, kdyby se na serveru objevovaly články tak, jak nám je opřipomínkují tisková oddělení jednotlivých firem - a najednou chcete, abychom to dělali ve vašem případě? Když si přečtete vaše připomínky a to, co je v tomto článku, záhy zjistíte, že až na vaše (dle mého dosti malicherné) půtky s gsmweb článek o nic podstatného nepřišel. Mluvit o cenzuře je fakt drzost. Předpokládám, že jste nikdy pravou cenzuru nezažil.
0/0
31.8.2001 8:08

Aloner

Re: Re: UPRAVENA VERZE CLANKU, ANEB CO SE R.KOCMANOVI ASI DO CLANKU NEHODILO...
Jenže v článku se nevyskytuje ANI JEDINÁ moje připomínka a to je sakramentský rozdíl ! Já nevyžaduju, aby moje připomínky byly bezpodmínečně zavzaty do článku, ale to, co je zde uveřejněno je naprosto zavádějící a v mnoha věcech nepravdivé. A to vůbec nemluvím o nějakých půtkách s GSMWebem. ...a cenzuru jsem zažil, takže vím o čem mluvím. Zeptat se někoho na názor a pak ho ignorovat je dost alibistické.
0/0
31.8.2001 8:16

MHPlus

Re: Re: UPRAVENA VERZE CLANKU, ANEB CO SE R.KOCMANOVI ASI DO CLANKU NEHODILO...
Pan Janda je "hysterka" a zjevne dusevne nemocny clovek, soude podle komentaru na jeho webu i podle reakci v teto diskuzi. Proto doporucuji jeho vypady ignorovat.
0/0
31.8.2001 8:37

petr

Re: Re: Re: UPRAVENA VERZE CLANKU, ANEB CO SE R.KOCMANOVI ASI DO CLANKU NEHODILO...
vam je mozna lito, ze propagujeme software na monitorovani z dilny nobbiho misto vaseho, ze? mel byste mu venovat tolik casu jako kabelum, ty umite lepe. petr
0/0
31.8.2001 9:36

MHPlus

Re: Re: Re: Re: UPRAVENA VERZE CLANKU, ANEB CO SE R.KOCMANOVI ASI DO CLANKU NEHODILO...
Vzdyt jsem to rikal (psal) - hystericka reakce s naprosto nesmyslnymi argumenty. Doufam, ze se dostanu na Vas BlackList, protoze to je (soude podle dosavadnich "postizenych") pro moji osobu celkem dost velkou poctou.
0/0
31.8.2001 15:04

Re: Re: UPRAVENA VERZE CLANKU, ANEB CO SE R.KOCMANOVI ASI DO CLANKU NEHODILO...
aha, konecne jsem pochopil proc jsou na ms tak kvalitni clanky... je celkem pochopitelne, ze se zastavate svych zamestnancu, ale nevim co vsechno jste cetl. nicmene pan kocman byl treba upozornen na chybu v poslednim odstavci, kde se pravi: .. do nektereho ze seznamu BTS (oba seznamy.... je mi lito, ale muj pocit je ten, ze autor si mysli, ze je asi mistr sveta, jelikoz ani toto neopravil. asi by bylo presnejsi psal oba servery, celou dobu vychvaluje pocet seznamu na gsmwebu, abychom si ve finale precetli, ze jsou pouze dva... jo michat hrusky a jablka, to je ten spravny recept mobil serveru. pro p. zandla osobne: jen tak mimochodem, mam pocit, ze jste stejny rocnik jako ja, ale pravou cenzuru jsem opravdu nezazil na vlastni kuzi, mozna moji rodice, takze i tyto slova jsou trochu silna, ale dobre vypadaji. petr
0/0
31.8.2001 9:34

Patrick Zandl

Re: Re: Re: UPRAVENA VERZE CLANKU, ANEB CO SE R.KOCMANOVI ASI DO CLANKU NEHODILO...
No, můžeme debatovat o stylistické neobratnosti - mně osobně to přišlo jasné. Vám to asi nepřišlo jasné spíš proto, že pan Kocman nevyslyšel vaše přání o pozitivní PR tak, jak jste si přáli? Od toho tu ale opravdu není...:) Nevím, jaký jste vy ročník, ale mohu posloužit příkladem - v roce 1995 jsem zažil naprosto totální cenzuru za svého působení v Čečně. O metodách, jako je kobercový nálet na centrální archiv v tehdy ještě stále stojícím Groznem, si u nás můžete jen nechat zdát. Možná jsou to silná slova, ale silný je z toho i zážitek.
0/0
31.8.2001 11:14

petr

Re: Re: Re: Re: UPRAVENA VERZE CLANKU, ANEB CO SE R.KOCMANOVI ASI DO CLANKU NEHODILO...
me to zase tak prilis jasne neprislo, je to jako holinky a hodinky... docela jasne, ze? co maji spolecneho zazitky z cecny s clanekem me opravdu uchazi.
0/0
31.8.2001 11:39

Patrick Zandl

Re: Re: Re: Re: Re: UPRAVENA VERZE CLANKU, ANEB CO SE R.KOCMANOVI ASI DO CLANKU NEHODILO...
Nu, mluvili jsme o cenzuře, tak jsem vám chtěl přoblížit, že opravdu vím, jak vypadá cenzůrna. narozdíl od některých čtenářů, kteří se tímto slovem ohánějí vždy, když se jim nelíbí, že nepresentujeme jen jeden názor (nebo neumí dodržet základní principy slušné komunikace ve fórech, abych byl komplexní).
0/0
31.8.2001 13:52

Rostislav Kocman

Re: UPRAVENA VERZE CLANKU, ANEB CO SE R.KOCMANOVI ASI DO CLANKU NEHODILO...
Když už se tady zveřejňují e-maily, tak by tady asi měla být i odpověď pana Jandy, kterou zřejmě zapoměl do této diskuse přiložit (teď nevím, jestli sem mám dát podobný výkřik o náhodě, záměru a posouzení): ---------------------------------------- 30. srpna, 20:12, od aloner@centrum.cz: Dobry den. Omlouvam se, ze to tak trvalo, ale chtel jsem to udelat poradne. Připomínky jsem vepsal přímo do článku a jsou zvýrazněny pro přehlednost červeně. Někde je to návrh na změnu věty, někde je to doplnění stávající věty, někde moje reakce k stávajícím formulacím, především v části o rivalitě :-) Přidal jsem odstavec o historii bts.zde.cz. Rozšíril jsem část týkající se vyhledávání na webu. atd. atd. :-) Doufám, že jsem v tom tím mým zásahem neudělal akorát větší zmatek... :-) Především oceňuji Váš spravedlivý přístup při tvorbě takového článku. Předpokládám, že stejně jako já byl (nebo bude?) požádán někdo z GSMWebu o vyjádření k článku. Uvidíme, jestli Vám ta vyváženost vydrží i ve finální verzi článku uveřejněné na webu. Nic ve zlém :-) S pozdravem Jirka alias Aloner BTS.ZDE.CZ
0/0
31.8.2001 10:24

Aloner

Re: Re: UPRAVENA VERZE CLANKU, ANEB...
Ano, toto je muj mail spolecne zaslany s ode mne "upravenym" clankem... Jak dokládá posledni odstavec, DOUFAL jsem, ze bude stejnym zpusobem jako ja osloven i nekdo z GSMWebu, aby byl clanek vyvazeny. Nestalo se tak...
0/0
31.8.2001 10:42Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.