Diskuze

Má vláda trvat na ceně 5 miliard korun za jednu licenci na provozování UMTS?

Na naši přílohu o UMTS promptně zareagoval pan Švec, který s jejími závěry zásadně nesouhlasí. Domnívá se, že jsme podlehli tiskovým zprávám operátorů. Jaké tedy jsou argumenty pro to, že 20 miliard za licence je málo?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

stanislav kovar

13. 2. 2001 16:03
vydělali hlavně Německo s Anglií, ostatní mají smůlu
Při všech diskuzích o výši ceny UMTS licencí se trochu zapomíná na to, že všichni uchazeči o licenci v celé Evropě jsou vlastněni asi pěti nadnárodními společnostmi (Vodafone,DT,KPN,NTT,BT), které se finančně vyčerpaly v zemích, kde byl prodej nejdříve-GB&DE. Na ostatní země už jim jaksi nezbývají peníze, i když si myslím, že o návratnosti ve všech zemích (mimo právě GB&DE) nemůže být pochyb. Je jasné, že ani banky, ani vlády a bohužel ani odborní novináři celé problematice vůbec nerozumí, pouze citují jeden druhého (často je to až komické) a přesně tak, jak podlehli počáteční euforii, tak nyní propadli pesimismu a věří operátorům báchorky o tom, že UMTS bude vlastně ztrátové a nejlepší by bylo rozdat licence zdarma. Ano, licence se měly rozdat, ale v celé EU a ne aby GB&DE vysály finance z celé Evropy a ostatním zbyly oči pro pláč. Na závěr - cena 5 mld. za licenci je podle mě pro naše operátory bez problémů financovatelná (viz zisky z GSM) díky novým aplikacím, které znatelně zvýší výnosy.
0 0
možnosti

Tondach

19. 2. 2001 11:43
Re: vydělali hlavně Německo s Anglií, ostatní mají smůlu
> vydělali hlavně Německo s Anglií, Myslim, ze i to je pouze fiktivni zisk. Licence jeste nebyly plne splatne, je tam myslim nejaka lhuta. Pockejme si, jestli vlady vubec tyhle penize nekdy uvidi. Prodavat drahe licence je stejne jenom kamuflovane dodatecne zdaneni.
0 0
možnosti