Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pro Oskara se staví BTSky na černo!

V okolí Vimperku se poslední dobou dějí podivné věci. Sice se neztrácejí lidé unesení mimozemšťany, zato se zázračně objevují stožáry se základnovými stanicemi Českého Mobilu, provozovatele sítě Oskar. Zázračné je na celém případu to, že se objevují, aniž by existovalo stavební povolení. Původcem tohoto fenoménu je firma Ericsson, která výstavbu sítě pro Český Mobil v tomto regionu zajišťuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Martin Balák

no a co ať staví je to jen dobře.
0/0
16.2.2003 12:34

Pája

Aspoň neuplácej
No a? Aspoň z toho maj užitek Oskamarádi. Rychlost pokrytí je taky důležitá. Je to rozhodně společensky méně nebezpečné, než když si načerno postaví dům nějaký Onasis a pak podplácí úředníky.
0/0
15.7.2002 17:41

petr Valkoun

Jestli jste z prahy,podivejte se na http://www.czfree.net. Bude se vam to libit, je to internet 30kbps zdarma pres mikrovlne spojeni,rychlejsi za priplatek
0/0
21.6.2002 23:14

Franta Č.

Kdo to vymyslel!!!???
Co je to za podivné téma!?To jste nevymysleli nic lepšího!?
0/0
28.8.2001 13:05

sneer

...jestlipak tu fungujou odkazy?
ALFABETA - převod mobilních telefonních čísel na slova (0602-237452 = 0602-AFRIKA a podobne)
0/0
28.8.2001 8:59

McPepin

Vzdyť to tak dělá taky Paegas a Eurotel, jenom se tak nepozorujou. Dneska to jinak nejde.Konkurence je konkurence
0/0
27.8.2001 22:50

Josef Vokurka

ee?
eeeeeeeeeeee
0/0
22.5.2001 9:22

Tomáš Lorenc

Re: ee?
Budeme dělat šíšu, ano?? (nebo co mělo to citoslovce znamenat???)
0/0
22.5.2001 9:30

APiK

Oskar načerno a podvodně :-( počet čárek nestačí
Spolupodílel jsem se na projekci a výstavbě cca 60 BTS Oskara ve východních Čechách a na Moravě. O stavbách načerno vím tedy svoje, ale štve mě i jiná věc. Vím jak BTS Oskara fungují. Můžu vám zaručit, že počet čárek síly signálu na vašem mobilu u Oskara není vůbec směrodatný. Oskar má "vyšponovaný" výkony BTS aby mohl tvrdit že má 98%. Jsou tak místa v ČR kde máte třeba "plnou" ale nedovoláte se - váš mobil svým výkonem nestačí nato aby se s BTS spojil. Konkurence ma ve stejném místě třeba jenom "jednu čáru" ale dovoláte se. BTW: Ty vykony šponuje a antény přidává někdy až po schválení provozu BTS hygienickou stanicí.
0/0
22.5.2001 7:18

Tomáš Lorenc

Re: Oskar načerno a podvodně :-( počet čárek nestačí
Děkuji Vám za nepochybně zasvěcené tvrzení, díky kterému jsem si opět o něco jistější, že moje peníze proudí ke správnému (i když nejdražšímu ) operátorovi (Eurotel). Základní fyzikální principy komunikace BTS - terminál jsou mi známy a je mi proto jasné, že mobil se svou pidianténkou a 1-2W výkonu nemá šanci na sebe upoutat pozornost příliš vzdálené BTS. Otázkou je, jak si Oskar vykládá pojem "Pokrytí signálem GSM". Pokud to má znamenat, že na daném území je zaručena určitá úroveň signálu sítě, je to asi "v pořádku". Neznám normy GSM, ale předpokládám, že jsou postaveny natolik inteligentně, že je zde řeč i o dosažitelnosti BTS terminálem. Jinak by asi na pokrytí stačilo pár 200-500kW BTS v ČR. Trampové by pak nemuseli rozdělávat oheň - stačilo by rozvěsit buřty na anténě... :-)))
0/0
22.5.2001 9:13

Hugo

Re: Re: Oskar načerno a podvodně :-( počet čárek nestačí
 • Promluvil nekdo, kdo pokryti Oskara (pravdepodobne) sam nevyzkousel, ale okamzite vi z jednoho clanku ze nestoji za nic :))))
 • Vykon BTS sponuje po schvaleni hygienou i Eurotel. (Znamy stavel BTS zase pro ET)
 • Komunikace mezi BTS a telefonem je mozna pouze na vzdalenost asi do 30Km. Potom se komunikace rozpadne vzhledem k omezene rychlosti sireni EM zareni.
 • Jinak ne ze bych neveril, ze je misto kde je signal a nedovolam se, ale kolik takovych je ?? :)) Ja jsem zatim zadne za poslednich 1.5 roku nenasel. .. Pravda jedno jo uprostred Brna na kopci, ale tam za to muzou spis interference a o 30m dal to bylo OK.
 • 0/0
  22.5.2001 14:38

  Tomáš Lorenc

  Re: Re: Re: Oskar načerno a podvodně :-( počet čárek nestačí
  Vážený pane, přiznávám, že nemusím mít tak docela pravdu - síť Oskar jsem skutečně příliš zevrubně netestoval a moje stanovisko je spoluvytvářeno i spoustou zprostředkovaných informací (neznamená to ale, že bych neměl žádné zkušenosti). Také jsem neřekl, že Eurotel to nedělá (pouze mám s ET ty nejlepší zkušenosti). Nejsem omezenec házející špínu na ten který subjekt jen kvůli jakési iracionální osobní antipatii. Jen vyjadřuji svoji nedůvěru, vycházeje z informací, které mám k dispozici. Občas napíšu s trochou nadsázky příspěvek, ve kterém si (přiznávám) dělám tak trochu srandu. Ovšem ani ne tolik z operátorů, jako spíše z mnoha ostatních přispivatelů s jejich zmíněnou iracionální antipatií a často i omezeností (o češtině ani nemluvě). P.S.: Oceňuji vysokou úroveň Vaší reakce. Tímto způsobem jsem ochoten spíše přijmout kritiku, než (zde velmi rozšířenou) slabomyslnou vulgaritou. S pozdravem Tomáš Lorenc
  0/0
  22.5.2001 15:05

  Hugo

  Re: Re: Re: Re: Oskar načerno a podvodně :-( počet čárek nestačí
  Jo jo, kdyby se tady v tech diskusich nekteri lidi navzajem nenadavali, bylo by urcite o necem jinem a bylo by tady vice uzitecnych informaci. Zdravim
  0/0
  22.5.2001 15:40

  Michal

  Re: Re: Re: Oskar načerno a podvodně :-( počet čárek nestačí

  Mam Oskara 14dni,je mi uplně ukradení jak je daleko BTS nebo jak je silna a našponovana, důležité je jestli se dovolam...

  V mém připadě se na 60% nedovolam....

  Spojení vypadává při každém druhém hovoru,neustálá hláška "Hledám síť", při vytáčení mi to vypadne 3x než se dovolam, nikdo se mi nedovola, při hovoru mě nikdo neslyší nebo neslyším já jeho.. atd atd atd.

  A to bydlim na rovině bez lesů a kopce, 2km severně od Prahy !!!Jenže tyhle problémy mam i v Praze,třeba ve Střešovický nemocnici,nebo na úplně druhý straně v Modřanech.Prostě je jedno kde sem ale Oskar ma problémy se sítí VŠUDE a POŘÁD...

  Jediné co mě u něho drží jsou ceny,které se při takového kvalitě telefonování nezdají být výhodné...

  Jediné co má Oskar dobré je jeho zákaznická linka, kde Vám naslibujou hory doly moře les hlavně si tu aktivaci kup zakazníku...

  "Oskar" Michal

  0/0
  27.2.2002 21:51

  Ivo

  OSKAR - lživá reklama
  Proč někdo neudělá něco s tím že Oskar veřejně lže lidem v televizní reklamě?? K úplnému pokrytí bych chtěl dodat jen to že v Brně což je 2. největší město v ČR, jsou místa kde dodnes není signál. Tak nevím jak je to s tím pokrytím. Mimo jiné v centru máte na telefonu údajně plný signál a po vytočení čísla vám to napíš SLUŽBA NENÍ ( testováno na několika telefonech a na různých kartách ). Druhá věc je to ( může vyzkoušet každý ) když máte telefon vypnutý třeba týden tak po zapnutí máte jiný stav kreditu než před vypnutím. Pochopitelně stav je nižši než byl. Jka je to možné ?? Snad asi že okrádat zákazník kteří volají míň je běžné. Nevoláš, taky zaplatíš.
  0/0
  8.4.2001 23:04

  Tomas

  Re: OSKAR - lživá reklama
  Nevim jak se signalem, ale u problemu s kreditem to muze byt tim, ze Oskar neodecita odeslane sms ihned, ale az po urcite dobe.
  0/0
  11.4.2001 11:12

  Tonda

  BTS nacerno - ano skutecne, no a co...
  Od jedne zname, kt. dela v Oskarovi vim, ze Oskar skutecne delal (dela) BTS nacerno. Ale rekl bych na to: "No a co?". Co asi ma delat, kdyz mu telekomunik. urad nadiktoval, ze ma pokryt to a to za nejakou dobu. U nas se vsechno tak tahne - lepsi nekde neco postavit nacerno a pak zaplatit pokutu....
  0/0
  3.4.2001 23:36

  Jerryl

  Re: BTS nacerno - ano skutecne, no a co...
  Ty mantiku, kdyby to vysekli na tvojí zahrade,ty bys neco namít,a poslali te do pr....asi bys rychle otocil.
  0/0
  14.4.2001 13:16

  Tomáš Lorenc

  Re: BTS nacerno - ano skutecne, no a co...
  Současná nepružnost úřadů není pro Oskara žádná výmluva!!! Zákony se musí dodržovat! Chudinka Oskárek - ten zlý Telekomunikační úřad mu to NADIKTOVAL a on tedy MUSÍ stavět načerno - on za to vlastně ani nemůže! ... Po vložení každého příspěvku se mi zobrazí pár řádek o cenzuře vulgárních výrazů a osočování. Neměl by ten filtr náhodou platit i v případě VEŘEJNÉ OBHAJOBY PROTIZÁKONNÉHO JEDNÁNÍ???!!
  0/0
  22.5.2001 14:24

  Big Check

  Re: Re: BTS nacerno - ano skutecne, no a co...
  Vážený pane, Bohužel se musím zatat ČTU.ČTU nikomu nic nediktuje. Oskar a kterýkoliv jiný operátor se ve své nabídce na licenci operátora zaváže k časovému rozmezí a procentuálnímu pokrytí. Čili ten bič si na sebe udělá sám. Často je časové kriterium pokrytí rozhodující pro vydání licence. Ale ve stejné situaci byl Eurotel a Radiomobil. měl bych další komentáře, ale radši se budu držet na uzdě.
  0/0
  11.2.2002 23:13

  Tomáš Lorenc

  Re: Re: Re: BTS nacerno - ano skutecne, no a co...

  Vážený pane Nejvyšší zkušebno (či jak bych jinak volně přeložil vaši originální přezdívku - popravdě řečeno nechápu, proč se tolik lidí stydí za svoje vlastní jméno), blud o údajném diktátu ČTÚ nepochází ode mně - já pouze reaguji na pana Tondu ironií vystupňovanou až do hyperboly - tenhle člověk se nám tady zastává protizákoného jednání. Já tu vidím jistou analogii s chemičkou, která dostane státní zakázku, zaváže se šibeničním termínem a potom např. vypouští jedy do řeky, protože se jí vyplatí potom zaplatit pokutu. 

  Myslíte si, že bych upřímně použil obratu "chudinka Oskárek" v souvislosti se společností, která mnohonásobně překročila onu pomyslnou hranici majetku, za kterou asi žádná společnost nejedná zcela podle pravidel?

   

  0/0
  12.2.2002 6:37

  rosta

  je to trochu jinak, nez si myslis. me je to nakonec jedno, hlavne kdyz se dovolam. ale kdyz se to stavi na cerno, resp. kdyz dostanou povoleni, je to davno postaveny, proc to nepripoji k elektrice? nemyslim na cerno. vzdyt ten pozemek na kterom to stavi na cerno muze byt taky soukromy, nebo ne? a kdyz nekomu polozi kabel pres zahradu na cerno, co ten clovek zmuze. kdyz ho presekne tak je v pruseru stejne tak, jako ten na cerno polozenej kabel. no nic, nebudem to resit, pac to stejne nevyresime pozn.: od ceny nafty se vesmes odviji ceny vseho ostatniho. nebo se mylim?
  0/0
  27.3.2001 14:02

  Profa Hofa

  Do haje bych isiel,ale...skor do trafiky pro cigara,lebo som dofajcil!
  ked sa chciem riadne zasmiat,otvorim si volaku diskusiu.No a ty si Rosta ten ozajstny rozparadeny chalan,ktory vie,ako na to ist.Pomoz oskarovi! Vykopaj dieru,natiahni kabel...a je po probleme.Ved je to naozaj par metrov,resp.km,vozmi robotu ludom u agregata.aj ti vtacikovia a zvieratka sa ti podakuju.No je tu jeden (co ja viem?) maly problem- cesky uradnik(cka).Lebo taky statny uradnik nezaraba vela penazi,a vies ty co to je,mat staru,fakany,auto(ktore zozerie taktiez peniazky).Taky zdrety uradnik nevie chytro rozhodnut-kazdy ukon zozerie vela casu i energie.Ale mozu to byt vlastniky pozemka... Co ti vravi stavobny zakon aj ostatna legislativa,restitucie? Nazdava sa mi,ze moc nie,no chodme dalej. Zaujima ta,azda su oskari taki komedosi(divadylko),odkial beru peniaze.No ver mi,mlady priatel,ze z tvojho vrecuska to nebude.teraz k tej nafte-mob.operator nie je benzina.No a kto by nemal problemy,bol by mi po certoch podivny alebo po certoch dobry-no ver mi,ze tych druhych ludia zatial nespoznaju. Na zaver:ponukni oskarovi svoje vedomosti a ideje,mozno ich privita. Cauky a maj sa moj mily...
  0/0
  18.3.2001 8:08

  rosta

  bts na naftu
  jdete do haje, ze to fakt jede na dieselagregaty. no kde to jsem, to je problem vykopat diru do zeme na natahnout kabel, kdyz se to stavi na cerno, tak je to jedno. vzdyt od kazdy btsky je k nejblizsi civilizaci vzdycky par stovek metru, max. kilometru. stejne se to bude muset udelat pozdejs, tak proc to neudelaj hned, kdyz to stavej? jeste by me zajimalo, kde oskar, resp. cm, vzal prahy na stavby ty site a proc ty stavby tak flaka. to jako az stoupne cena nafty, tak ze zvednou ceny sluzeb, nebo to nekdo financne kreje? me by to jen zajimalo z principu veci, pac je mozny, ze oskar na svy uzivatele hraje jenom takovy divadylko, ze je vsechno v pohode, ale pritom ma problemy.
  0/0
  14.3.2001 9:43

  KAREL SRDECNY

  Re: bts na naftu
  no kdyby nekdo nacerno prekopal MUJ pozemek a natahnul si tam kabel k BTS tak mu ho s chuti preseknu. Ale napojit se nacerno na elektriku, to by byla teprv frajerina... Myslim ze pokuta + poplatky za nelegalni odber o by byla mastnejsi nez plat pro cloveka ktery leje kazdy den naftu do toho dieselu. Myslim, ze nektere provizorni BTSky po case zmizi a kazdou nahradi nekolik mensich vysilacu umistenych mene napadne (kostely, domy, vodojemy...) No videli jste tolik stozaru jako u nas treba v Rakousku? A pokryti je tam taky...
  0/0
  14.3.2001 22:10

  Majklik

  Oskar je prostě No. 1
  Oskar je to nejlepší co nás mohlo v mobilních komunikacích potkat. A jestli někdo se mnou nesouhlasí, tak ať mi napíše na mejl. Já mu to rozmluvím!!! Můj mail: majklik@freemejl.cz
  0/0
  30.1.2001 21:29

  Kalatouse Litupleskum

  V Oskaru jsou parchanti.
  Už čtyřikrát mi neposlali fakturu, a čtyřikrát mě odpojili. Jsou to asi parchanti, ale nevím to ještě jistě. Možná nejsou, nevím.
  0/0
  28.1.2001 0:45

  Tonanek

  Re: V Oskaru jsou parchanti.
  Ty jsi ale lulin!Tak jsou nebo nejsou?
  0/0
  21.2.2001 22:53

  Kremilek

  Re: V Oskaru jsou parchanti.
  Kdybys platil vcas nebo kdyby jsi nepresvihl volaci zalohu tak by se Ti to nestalo ty chytraku, vzdyt Oskar Ti jeste posila upozornovaci SMSky o vysi provolane zalohy!!!
  0/0
  1.9.2001 13:17

  Hejdik

  Cena BTS
  Nevite někdo, kolik stojí jedna BTS bez nákladu na pozemek, atd. Mam na mysli čistě technické vybavení...
  0/0
  31.12.2000 18:26

  Petra

  Re: Cena BTS
  Cena technologie samotne je samozjreme mnohem vyssi nez naklady na pozemek a instalaci. Ceny se sehnat nedaji, ale mezi lidmi, kteri site mobilnich telefonu staveji se rika, ze cena zarizeni pro jednu zakladnovou stanici muze byt cca. USD 500,000, v pripade UMTS pak cca. USD 1,000,000.
  0/0
  11.1.2001 15:31

  Marek

  "Na černo" nebo "načerno"
  V první řadě by měl zakladatel tohoto fóra znát češtinu a vědět, co je to příslovečné určení způsobu a pak by nemohl napsat "na černo". Ale to je na mobil serveru běžné ...
  0/0
  29.12.2000 9:12

  Radim

  Oskar se neumí omluvit a neřeší problémy
  Jsem z Ostravy a mrzí mě že Oskar se chlubí svým 100% pokrytím,když neustále vypadávají hovory,skáče signál a absolutně na nějaké přípomínky nejsou schopni reflektovat,trvá to již asi měsíc a důvěru kterou jsem mu dal bohužel zklamal asi přeruším prázdniny u Eurotelu a vrátím se zpět.
  0/0
  27.12.2000 19:20

  Petra

  Re: Oskar se neumí omluvit a neřeší problémy
  Cesky Mobil ma se svym pokrytim pravdu, ovsem jedna vec je pokryti a druha vec kapacita site. Sazim na to, ze mate problemy diky nedostatecne kapacite site.
  0/0
  11.1.2001 15:33

  Kahan

  Re: Oskar se neumí omluvit a neřeší problémy
  To máž tak, když voláš ze šachty a jedeš vejtahem dolů.
  0/0
  27.3.2001 18:30

  Kamil Soukup

  Černé BTSky ??? / srovnání s okolním světem ...
  Začnu problémem pohledu do budoucna. Je velice snadné hlásat mám pokrytí 97, 999 procenta, když si usmyslím že postavím BTS na Řípu /jestli už tam není /, tak dostat stavební povolení je hračka, /vlastní zkušenost/ a vytahat to na horu a postavit ještě větší. A co na tom že se tam stožár nehodí ??? NIC!!!! Jedete po krajině a říkáte si co tak dělají páni ochranáři ??? Jezdím často do Německa kde to s pokrytím je o trochu slabší, ale najít stožár je občas obtížné ... Co až se ochranáři probudí ??? Zruší se dosavadní stanice ?? Operátoři by je zažalovali o ušlý zisk .... Tak budeme koukat na odporně rozmístěné stožáry do konce života ?? Peskovat Oskara za rychlejší montáž než měl povolení je volovina. Všichni tři jsou v tom rovným dílem ..... Takže komu z vás se ještě nezajedlo poněkud snadné hledání BTSek tak mi pošlete mailik . Autor se zabývá anténní technikou už řádku let.
  0/0
  27.12.2000 0:13

  Jiří Sládek

  Re: Černé BTSky ??? / srovnání s okolním světem ...
  Vážený pane Soukupe! Zaujala mne Vaše poznámka o tom, že se zabýváte anténni technikou řadu let. Možná by jste mi mohl pomoci. Mám chalupu poblíž Prahy ve středu obce, který je v dolíku, tudíž ve stínu. Mám telefon Alcatel, který umí monitorovat síť. Mám změřeno, že síť OSKAR má v obci nejsilněší signál na kanálu č.805 příp. 798 (1800 MHz).V pásmu 900 MHz dominuje kanál č.15,který bohužel nekomunikuje. Namontoval jsem si na střechu 2 antény : 1.) Profesionální anténu 850-950 MHz, která mi je k ničemu, vyjma případu, kdy se víceméně náhodou chytí kanál č. 16, který komunikuje naprosto bez problémů i přesto, že jeho intenzita(cca 16 Db)podstatně slabší než u K 15. Bohužel nelze mobil ladit přímo na tu kterou frekvenci. Po každém napojení antény se přihlásí přednostně K 15. 2.) Vlastnoručně vyrobenou anténu(podle jistého programu), která je sice funkční, ale po zesílení prostřednictvím antény dosáhnu zisku v rozmezí 8-20 Db. Bez antény mi přístroj ukazuje 0-10 Db.Telefon funguje bez problému při zisku cca 14 Db a více. Jsem přesvědčen o tom, že by zcela jistě pomohla výkonnější anténa. Bohužel, dosud nejsou antény 1800 MHz na trhu. Důvod je údajně ten, že to není třeba s ohledem na hustotu základových stanic BTS. V podstatě by mi stačil plánek S rozměry co nejblíže kanálům okolo K č. 800, anténu jsem schopen si vyrobit sám, nebráním se však ani jinému přijatelnému řešení, či radě. Těším se na Vaši odpověd a jsem s pozdravem Sládek Jiří Praha 1
  0/0
  23.4.2001 14:55

  Marconi

  RE: Pro Oskara se staví BTSky na černo!
  Český Mobil - Oskar - je firma podle nových západoevropských pravidel obchodu - tj. vlastní licenci, pár budov a zaměstnance (helpdesk,...) Ostatní zařizují jiné firmy ( spojení BTSek - Český Telecom, Vlastní výstavba BTS - Ericsson a Motorola), proto nemůže být z "černých" staveb nařčen ČM. Myslím, že pláčete nad špatným hrobem...
  0/0
  26.12.2000 16:10

  caxton

  Re: RE: Pro Oskara se staví BTSky na černo!
  Jenom pro pořádek - spojení BTS neprovádí Český Telecom a výstavbu provádí firmy Siemens a Ericsson, ne Motorola.
  0/0
  27.12.2000 11:46

  Michal Volek

  Re: RE: Pro Oskara se staví BTSky na černo!
  Mas pravdu, ale ne upne. To ze CM pouziva na cerno postavene BTS je naprosta pravda. Pro CM zajiostuje vystavbu site Ericsson (cela Morava a Vychodni Cechy) a Siemens (zbytek Cech), nikoli americka Motorola, ktera zajistuje vystavbu pro RadioMobil.
  0/0
  4.1.2001 22:24

  Lord

  Re: RE: Pro Oskara se staví BTSky na černo!
  Ericsson a Siemens - dodávají technologická zařízení pro Oskara (potažmo ČM) Zatímco Motorola je již několik let dodavatelem Paegasu. 6e by dodávala technologii ještě jinému operátorovi mi není známo.
  0/0
  19.1.2001 18:49

  gravi

  Nevite nekdo kde se da najit seznam BTSek Oskara?
  0/0
  7.12.2000 14:19

  Martin

  Kapacita sítě OSKAR vs. PAEGAS
  Nejdříve musím uvést, že se nechci Paegasu zastávat a sám jsem z něj přešel na Oskara a jsem s ním velice spokojen... Oskar je na tom s kapacitou sítě opravdu nyní ještě hůře než Paegas. Zatím se problémy neprojevují, protože současnému počtu zákazníků kapacita plně dostačuje a ještě nějakou dobu stačit bohatě BUDE. Mám oficiální informace od známého v Oskarovi, který pracuje na výstavbě sítě, že ke dni 1.12. má Oskar 1206 vysilačů (BTSek). Paegas jich má něco přes 4800. A když má Oskar postavenou sít přibližně ze 70% na 900MHz a 30% na 1800MHz, tak mu stejně těch asi 400 BTSek na 1800MHz kapacitu moc nezvednou. Sice 1800MHz maji dvojnásobný počet kanálů, takže ve srovnání to vypadá, jako kdyby mel Oskar 1600 BTS pouze na 900MHz oproti 4800 BTS u Paegasu - a to je pořád docela propastný rozdíl :( Zatím má Oskar něco mezi 250 - 300 tis. zákazníků, ale až jich bude přes 1 milion, tak začne mít taky problémy a bude muset stavět další a další BTSky, aby navýšil kapacitu a aby se vyhnul porblémům jako má poslední dobou v hojné míře Paegas. Je fakt, že Oskar MÁ pokrytí nyní velice dobré, ale s velice nízkou kapacitou. A tento fakt se bohužel vyvrátit nedá a je to skutečně tak...
  0/0
  5.12.2000 13:40

  Ivan 501

  Re: Kapacita sítě OSKAR vs. PAEGAS
  Pracuji v oblasti výstavby sítí - blíže nespecifikováno. Hochu, neověřené informace by bylo lepší si nejprve ověřit, jinak pouštíš do éteru bludy a děláš ze sebe vola.
  0/0
  3.1.2001 12:27

  Standa

  Oskar jede jako fretka!!! Jen tak dál!
  0/0
  5.12.2000 13:01

  Josef

  Každý má právo na názor
  Ale obávám se, že tady nejde o názor, ale o to, že mnoho lidí bude tvrdošíně hájit to co vlastní, ne proto, že je to nejlepší co si mohou dovolit, ale proto, že to mají. A zprávám o tom, že někdo, někdy, něco ? No já si myslím, že platí Qui bono - komu prospěšno a ať si každý rozumný člověk vezme tužku,papír,spočítá si co a za kolik. Pak mu bude jedno jestli převaděč jede na vítr, slunce a nebo jadernou elektřinu z Temelína. Tedy aspoň podle mého názoru. Nechci urážet ani jednoho z provozovatelů, každý má právo stanovit si ceny jak chce, rozhodnout se máme my. Tak se rozhodujme.
  0/0
  29.11.2000 10:57

  BTSman

  Mobily na naftu, nejsou postaveny na "černo" ale zcela legálně a diesel je tam jen proto, že tyto BTS jsou jen provizorní, či mobilní a až na jejjich místě budou pevný BTS-ky, budou určitě napájený ze sítě. Ale s tim zadřenym motorem je to pravda :-)
  0/0
  28.11.2000 9:52

  Dorcas

  Mobil na naftu :-)
  Tak dobře jsem se už dlouho nepobavil :) Vysílače Oskara postavené na "černo" běží na dieslové agregáty!! Není k nim zavedena elektřina. Pod vysílačem vždy "bydlí" pracovník, který v určitých intervalech dolévá naftu. Za 30.000,- měsíčně, kdo by to nebral :) Ne, opravdu se nejedná o vtip. Oskarovi zatím nic jiného nezbývá a takto se mu provoz každého vysílače prodražuje o desetitisíce!!! Fakt nouze :-)) Takže až vám příště zase spadne signál, vězte, že se nejspíše zadřel motor...
  0/0
  19.11.2000 21:45

  Josef

  Re: Mobil na naftu :-)
  No bavme se jak chceme, ale je fakt,, že během pátku soboty a neděle mi můj OSKAR běžel nepřetržitě, (asi jim nedošla nafta) zato synuv Paegas v pátek neběžel v Brně cca 3 hodiny, v sobotu cca 2 a v neděli cca 4. Že by jim nafta došla ? cha cha. A rozdíl v cenách je taky super. U Eurotelu, když si ho koupíš tě stojí prvních 180 SMS v průměru 8.80 Kč na jednu, u Paegasu 9.10 a u Oskara jen 2.00. Kdo umí počítat počítá.
  0/0
  29.11.2000 10:52

  Petra Matusinova

  Re: Mobil na naftu :-)
  Jeste veselejsi mi pripada fakt, ze i nektere permanentni zakladnove stanice - veze - bezi na agregat! Tvrda prace ceka na toho, kdo dostane za ukol prokopat se lesem ci polem k nejblizzimu trafu.
  0/0
  11.1.2001 15:41  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.