Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dětská Linka bezpečí je v nebezpečí

  13:59aktualizováno  13:59
Český Telecom na konci loňského roku ukončil mnohaleté sponzorování Linky bezpečí, kam bezplatně volají dětí, které se ocitly v těžké situaci.

Ředitel Sdružení Linka bezpečí Tomáš Květák dnes ČTK řekl, že pro děti se teď nic nemění. Sdružení bude zatím hradit volání z finanční rezervy i darů dalších sponzorů a jedná s možnými novými partnery. 

Mluvčí Českého Telecomu Martin Žabka ČTK řekl, že Telecom poté, co se jeho vlastníkem stala španělská společnost Telefónica, přehodnocuje své aktivity v oblasti sponzorování a charitativních projektů a prozatím přestal poskytovat finanční prostředky na Linku bezpečí. Telefónica má vlastní nadaci a Český Telecom se snaží přizpůsobit její firemní kultuře.

Zřizovatelem linky zůstává nadále Sdružení Linka bezpečí, které nyní musí hradit její provoz. Pro Telecom zůstává zákazníkem jako každý jiný. Žabka nevyloučil, že by se Český Telecom k nějaké spolupráci s Linkou bezpečí mohl vrátit v dalších letech.  Linka s číslem 800 155 555 loni přijala téměř 596 000 telefonátů dětí z celé republiky.

Český Telecom podle Květáka tato volání sponzoroval v roce 2005 částkou pět milionů korun. Linka bezpečí zahájila provoz v roce 1994 a přijala celkem téměř sedm milionů volání. Český Telecom byl jejím partnerem od počátku její existence.

Sdružení by podle Květáka v budoucnu mohlo pomoci, kdyby Evropská komise přijala deklaraci o dětských tísňových linkách a vyzvala vlády států EU, aby tyto linky podporovaly.  Květák uvedl, že na sklonku loňského roku evropští poslanci podpořili písemnou deklaraci, která se týká dětí a jejich práv.

Deklarace vznikla na základě zdokumentování 123 000 telefonních volání týkajících se zneužívání a násilí páchaného na nezletilých v Evropě. Deklarace doporučila, aby unie podporovala dětské tísňové linky jako zásadní součást systému ochrany dětí, a aby dětské tísňové linky v EU měly společné bezplatné telefonní číslo. O deklaraci bude jednat Evropská komise a Květák věří, že  k ní zaujme kladné stanovisko.

Autor:Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

Vodafone kouzlí s neomezeným tarifem. Nestojí ani 500 korun

Vodafone nabízí ve svém e-shopu speciální neomezený tarif.

Pokud jste si chtěli pořídit neomezený tarif od Vodafonu, museli jste dosud počítat s měsíčním poplatkem ve výši...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Další z rubriky

Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...

Patnáct let dávají T-Mobilu a Vodafonu pokuty, soud je pokaždé zruší

Apple prodal méně iPhonů ale měl rekordní zisk

Krajský soud v Brně opět zrušil pokuty za údajnou kartelovou dohodu mezi T-Mobilem a Vodafonem. Případ se táhne už 15...

T-Mobile začne rozdávat slevy až 25 % a k tomu přidá 10 až 15 GB dat

T-Mobile Magenta 1

T-Mobile spustí novou službu Magenta 1. Je to jakási varianta rodinných tarifů, ale v principu funguje úplně jinak a...

The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata
The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata

Představte si, že jste mladý pár, rozhodnete se pro miminko a narodí se vám dcerka. Po chvíli se shodnete, že by malá měla mít sourozence, ale namísto jednoho jí dopřejete hned tři. A všechny tři narázNajdete na iDNES.cz