Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dětská Linka bezpečí je v nebezpečí

  13:59aktualizováno  13:59
Český Telecom na konci loňského roku ukončil mnohaleté sponzorování Linky bezpečí, kam bezplatně volají dětí, které se ocitly v těžké situaci.

Ředitel Sdružení Linka bezpečí Tomáš Květák dnes ČTK řekl, že pro děti se teď nic nemění. Sdružení bude zatím hradit volání z finanční rezervy i darů dalších sponzorů a jedná s možnými novými partnery. 

Mluvčí Českého Telecomu Martin Žabka ČTK řekl, že Telecom poté, co se jeho vlastníkem stala španělská společnost Telefónica, přehodnocuje své aktivity v oblasti sponzorování a charitativních projektů a prozatím přestal poskytovat finanční prostředky na Linku bezpečí. Telefónica má vlastní nadaci a Český Telecom se snaží přizpůsobit její firemní kultuře.

Zřizovatelem linky zůstává nadále Sdružení Linka bezpečí, které nyní musí hradit její provoz. Pro Telecom zůstává zákazníkem jako každý jiný. Žabka nevyloučil, že by se Český Telecom k nějaké spolupráci s Linkou bezpečí mohl vrátit v dalších letech.  Linka s číslem 800 155 555 loni přijala téměř 596 000 telefonátů dětí z celé republiky.

Český Telecom podle Květáka tato volání sponzoroval v roce 2005 částkou pět milionů korun. Linka bezpečí zahájila provoz v roce 1994 a přijala celkem téměř sedm milionů volání. Český Telecom byl jejím partnerem od počátku její existence.

Sdružení by podle Květáka v budoucnu mohlo pomoci, kdyby Evropská komise přijala deklaraci o dětských tísňových linkách a vyzvala vlády států EU, aby tyto linky podporovaly.  Květák uvedl, že na sklonku loňského roku evropští poslanci podpořili písemnou deklaraci, která se týká dětí a jejich práv.

Deklarace vznikla na základě zdokumentování 123 000 telefonních volání týkajících se zneužívání a násilí páchaného na nezletilých v Evropě. Deklarace doporučila, aby unie podporovala dětské tísňové linky jako zásadní součást systému ochrany dětí, a aby dětské tísňové linky v EU měly společné bezplatné telefonní číslo. O deklaraci bude jednat Evropská komise a Květák věří, že  k ní zaujme kladné stanovisko.

Autor:


Nejčtenější

Google posílá vzkaz Evropské komisi. Takhle se bude bránit

Protikartelová komisařka Margrethe Vestagerová.

Google se s obří pokutou od Evropské komise nehodlá smířit. Firma se proti ní odvolá a chce Komisi dokázat, že systém...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Další z rubriky

V Česku je mobilní internet drahý a rychlý. V Polsku levný a pomalejší

Ilustrační snímek

V rámci EU osmá příčka, celosvětově pak devatenácté místo. Takové pozice obsadilo Česko v nejnovějším měření rychlosti...

T-Mobile útočí na O2. Přebíjí jeho datové balíčky do ciziny

T-Mobile útočí na roamingové datové balíčky O2

Dosud měl T-Mobile nejdražší roamingová data mimo Evropskou unii. Teď výrazně zlevňuje a navíc se trefuje do...

Operátor O2 měl výpadek pevného internetu. Resetovat modem nestačilo

Ilustrační snímek

O2 v noci z 18. na 19. června provádělo upgrade sítě xDSL, která kvůli tomu na několik hodin nefungovala. Infolinka...

Najdete na iDNES.cz