Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

DateBook on Clock - program, který přitahuje

aktualizováno 
Jednou z nejstahovanějších PalmOS aplikací je už řadu týdnů DateBook on Clock. Co na něm uživatele tolik přitahuje? Může zaujmout i vás?

 

DateBook on Clock je potvrzením trendu posledních měsíců a týdnů - uživatelům se zalíbila TODAY obrazovka z PocketPC a její schopnost zobrazit přehledně vaši denní agendu, třeba po spuštění PDA či třeba během doby, kdy máte PDAčko hezky vedle PC ve stojanu.

Různých TODAY programů různé kvality se tedy vynořilo jako hub po dešti a všechny mají jedno společné - vypadají podobně jako jejich PocketPC vzor a snaží se emulovat funkce známé v obrazovce TODAY na této platformě. Můžeme zde zmínit třeba programy s příznačným názvem Today (freeware Jonase Lindstedta, v.1.6), WassUp (Pocket Science, $5 shareware, v.1.2) či námi nedávno představený Facer (PocketCraft, v.1.2.7, $12,95))

Ale pozor - aplikace s tímto účelem nejsou na PalmOS platformě zcela nové. Již dříve jsme mohli užívat třeba skvělý freewarový program Chrise Faherlyho HotDate (poslední verze 1.3F) či třeba dávný TealGlance od TealPointu (poslední verze 3.35B, shareware $11,95). Nelze zapomenou ani na legendární $9,95 WhatzUp od DataViz.

DateBook on Clock (Dále jen "DBC") je $14,99 shareware od Ants Technologies. Je to velmi jednoduchá aplikace, což ale není na závadu, ale právě naopak: u těchto aplikací se velmi cení jednoduchá obsluha a dobrý přehled.

DBC se od podobných produktů tohoto typu liší zejména tím, že vzácné pixely PDA displeje využívá k zobrazení hezkých analogových hodin a měsíčního kalendáře. Zobrazení ostatních informací (schůzky, emaily, úkoly apod.) je pak vyvoláno zmáčknutím dalších tlačítek na displeji. Můžete si tak vyvolat okna s:

- přehledem úkolů splatných do daného dne
- schůzkou v danou hodinu (symbol vlaječky v hodinách)
- odskoky na kontakty v adresáři
- přehledem došlých emailů
- systémovou informace o vašem PDA

   

Dalšími tlačítky se přenesete na určité datum (Goto), či na dnešní datum (Today), můžete vyvolat stopky (Stopwatch). Aktivní je i měsíční kalendářík dole - klikáním na záhlaví dnů se přepínáte na předchozí/další měsíc, v kalendáři se schématicky zobrazují i dopolední, polední a odpolední schůzky (čárečky u dnů).

 

Suma sumárum

Užitečný program - velmi jednoduchý a přitom účelný. Poslouží dobře jako hodiny a kalendářík na váš stůl (pokud PDA stojí v kolébce) a poskytne velmi užitečné informace o průběhu dne.

Na druhou stranu si myslím, že výrobce zůstal tak trošku na půli cesty. Na první pohled zarazí absence podpory barev (určitě by bylo dobré si moci nastavit barvu hodin, kanceláře, tlačítek a podkladu), přizpůsobení programu je obecně mizerné, lépe řečeno vůbec žádné (což je u tohoto typu produktu určitě na závadu). A co třeba digitální hodiny?

Co se funkčnosti týče, jistě by bylo dobré v hodinách zobrazit schůzky i graficky (barevnou, či šrafovanou výsečí v hodinách), ukazovat aspoň počet splatných úkolů a nepřečtených emailů v hlavní obrazovce. U programu za $15 bych takové samozřejmosti očekával...

Přes všechny výhrady však zůstává faktem, že Date Book on Clock jsou dobrým nápadem, program se dále vyvíjí a rozhodně byste jej neměli jen tak minout!

 

Date Book on Clock

Program k zobrazení schůzek, úkolů, hodin apod.

Autor: Ant Technologies
Verze: 2.02
Jazyk: anglicky
Podporované počítače: PalmOS
Cena: $14,99

Hodnocení Palmare.cz

+ jednoduchá a účelná aplikace "vše v jednom", zobrazuje hodiny a kalendář, systémové informace

- nepodporuje barvy, HiRes, QVGA, nedá se přizpůsobovat, další drobnosti - viz recenze

 
Užitné vlastnosti:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Zpracování a uživatelská přívětivost:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Rychlost a stabilita:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Dokumentace a nápověda:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Poměr cena/výkon:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Celkové hodnocení

 

 Témata: Houby

Nejčtenější

Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone XS/XS Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Nejnovější hodinky Apple Watch se povedly. Změří i elektrokardiogram

Apple představil Watch Series 4 s většími displeji a senzorem pro měření EKG

Přestože byly hlavními hvězdami tiskové konference Applu nové iPhony, zájem vzbudila i další generace chytrých hodinek....

Feministky kritizují nové iPhony. Jsou moc velké na ženskou ruku

iPhone XS/XS Max

Od doby, kdy Apple upustil od malých smartphonů, úhlopříčka nových modelů prudce narůstá. Nejnovější model ve verzi Max...

Další z rubriky

Vyrážíte na dovolenou? Tyto aplikace by neměly chybět ve vašem mobilu

Ilustrační snímek

Mobilní aplikace jsou dnes v mnoha případech neodmyslitelným pomocníkem v celé řadě situací a letní cestování a...

Aplikace ukazovala otravující čísla. Data kradl antivir přímo z mobilů

Škodlivý kód Cooligan napadá zařízení s Androidem 4 a 5

Zajímavý model vymyslelo studio DU. Jedna jejich android aplikace ukazovala, kdo volá, včetně obtěžujících čísel...

Google loni zlikvidoval 700 tisíc aplikací

Mobilní aplikace

Z aplikačního obchodu Google Play bylo loni odstraněno 700 tisíc aplikací, většina zmizela prakticky ihned po umístění...

Najdete na iDNES.cz