Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Další podrobnosti o nových PDA klávesnicích Logitechu

aktualizováno  1. ledna 0001 
Pamatujete si, jak jsme psali o nových klávesnicích, které představila na CeBITu firma Logitech? Dnes vám přinášíme další informace o těchto produktech, které si budete moci brzy koupit i u nás!

 

V Palmareportu 13.3 jsme letmo představili dvě PDA klávesnice od Logitechu. Dnes přinášíme bližší informace, a to díky firmě DataConsult.

Logitech KeyCase je pouzdro pro kapesní počítače Palm™ tvořené elektricky citlivou tkaninou. Jde o první takový výrobek v oboru; Logitech KeyCase™ využívá ElekTex™, odolnou elektricky citlivou tkaninu, která umožnila výrobu klávesnice, kterou lze svinout kolem kapesního počítače, pokud se zrovna nepoužívá, a využít ji k jeho ochraně před poškozením při přenášení.

KeyCase znamená konec psaní speciálním perem na dotykovou obrazovku nebo výběru písmen speciální klávesou, a navíc má speciální tlačítka pro přístup k často využívaným funkcím počítače Palm a také pro výběr, vystřižení, kopírování a vkládání. Tlakově citlivý posuvník umožňuje snadný pohyb v menu a dlouhých dokumentech. Přístroj je okamžitě připraven k zadávání dat pomocí kolébky SmartMotion™ Cradle. Pro zajištění kapesního počítače na místě stačí kolébku přepnout do polohy pro psaní a celý systém je připraven k použití. Klávesnice má anglické (U.S.), francouzské a německé rozložení kláves. V prodeji bude od dubna za cenu 4690 Kč bez DPH.

Klávesnice Logitech KeyCase je kompatibilní s Palm OS® 4.1 a Palm OS® 4.0 pro Palm m125, Palm m130, Palm m500, Palm m505, Palm m515 a Palm i705. Software Logitech, kterým se počítač Palm konfiguruje pro použití klávesnice, je kompatibilní se systémy Microsoft® Windows® NT, Windows® 95 Windows® 98, Windows® Me, Windows® 2000 a Windows® XP.

Aplikace je také kompatibilní i s Macintosh® OS. Klávesnice se dodává s volně šiřitelnou verzí populárního textového procesoru pro Palm OS, WordSmith®.

O tkanině ElekTex™ firmy ElekSen: Tkanina ElekTex použitá v klávesnici Logitech KeyCase je založena na technologii elektricky citlivých tkanin, které umožňují realizaci měkkého, ohebného a lehkého rozhraní mezi uživateli a elektronickými zařízeními. Tato jedinečná tkanina dokáže snímat polohu ve třech osách - X, Y, Z - kde osa Z odpovídá tlaku na materiál silný 1 mm. ElekTex snímá místo, kde je materiál stlačen (osy X a Y) i sílu stlačení (osa Z). Přesné elektrické změřené hodnoty jsou poté převedeny na digitální signály, které ovládají elektronické zařízení.. Tato pružnost a schopnost měřit velikost působícího tlaku jsou hlavními výhodami tkaniny ElekTex oproti starším technologiím, např. touch padům. Produkty využívající tkaniny ElekTex jsou pružné, lehké, odolné a trvanlivé. Tkanina ElekTex byla vyvinuta a licencována britskou firmou ElekSen, která je celosvětovou špičkou v oboru měkkých spínačů a snímačů a která pomáhá měnit tvář uživatelských rozhraní dnešní spotřební elektroniky tak, aby odpovídala požadavkům budoucnosti.

 

TypeAway je lehká, malá kapesní skládací hliníková klávesnice určená pro kapesní počítače Palm. Ultratenká klávesnice TypeAway™ nabízí plné rozložení kláves s dotekovou reakcí, kterou očekávají ti, kdo často píšou, a přitom sotva polovičních rozměrů a hmotnosti, než měly zatím nejlepší skládací klávesnice pro PDA.

Klávesnice TypeAway využívá "nůžkovou" technologii kláves, stejnou jako u přenosných počítačů, díky nimž má jen minimální výšku. Pokročilá navigační tlačítka umožňují rychlé vyvolání oblíbených aplikací na kapesním počítači.

Klávesnice TypeAway má anglické (U.S.), francouzské a německé rozložení kláves. V prodeji bude od dubna za cenu 3980 Kč bez DPH.

Klávesnice Logitech TypeAway je kompatibilní s Palm OS® 4.1 a Palm OS® 4.0 pro Palm m125, Palm m500, Palm m505 a Palm m515. Software Logitech, kterým se počítač Palm konfiguruje pro použití klávesnice, je kompatibilní se systémy Microsoft® Windows® NT, Windows® 95 Windows® 98, Windows® Me, Windows® 2000 a Windows® XP. Aplikace je také kompatibilní i s Macintosh® OS. Klávesnice se dodává s volně šiřitelnou verzí populárního textového procesoru pro Palm OS, WordSmith®.Nejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

To si ještě nikdo nedovolil, nejlepší iPhone je za neuvěřitelnou sumu

iPhone Xs/Xs Max

S nadsázkou, na nejlepší provedení nových iPhonů X bude potřeba hypotéka. Apple nový top model Xs Max s 512 GB paměti ...Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone Xs/Xs Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

T- Mobile.

Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone Xr

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Další z rubriky

K používání aplikace WhatsApp vám nově musí být minimálně 16 let

Whatsapp bude umět zpětně vymazat odeslané zprávy

Chatovací služba WhatsApp mění podmínky používání v Evropské unii. Nově začíná platit, že pro používání služby vám musí...

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz