Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Další podrobnosti o nových PDA klávesnicích Logitechu

aktualizováno  1. ledna 0001 
Pamatujete si, jak jsme psali o nových klávesnicích, které představila na CeBITu firma Logitech? Dnes vám přinášíme další informace o těchto produktech, které si budete moci brzy koupit i u nás!

 

V Palmareportu 13.3 jsme letmo představili dvě PDA klávesnice od Logitechu. Dnes přinášíme bližší informace, a to díky firmě DataConsult.

Logitech KeyCase je pouzdro pro kapesní počítače Palm™ tvořené elektricky citlivou tkaninou. Jde o první takový výrobek v oboru; Logitech KeyCase™ využívá ElekTex™, odolnou elektricky citlivou tkaninu, která umožnila výrobu klávesnice, kterou lze svinout kolem kapesního počítače, pokud se zrovna nepoužívá, a využít ji k jeho ochraně před poškozením při přenášení.

KeyCase znamená konec psaní speciálním perem na dotykovou obrazovku nebo výběru písmen speciální klávesou, a navíc má speciální tlačítka pro přístup k často využívaným funkcím počítače Palm a také pro výběr, vystřižení, kopírování a vkládání. Tlakově citlivý posuvník umožňuje snadný pohyb v menu a dlouhých dokumentech. Přístroj je okamžitě připraven k zadávání dat pomocí kolébky SmartMotion™ Cradle. Pro zajištění kapesního počítače na místě stačí kolébku přepnout do polohy pro psaní a celý systém je připraven k použití. Klávesnice má anglické (U.S.), francouzské a německé rozložení kláves. V prodeji bude od dubna za cenu 4690 Kč bez DPH.

Klávesnice Logitech KeyCase je kompatibilní s Palm OS® 4.1 a Palm OS® 4.0 pro Palm m125, Palm m130, Palm m500, Palm m505, Palm m515 a Palm i705. Software Logitech, kterým se počítač Palm konfiguruje pro použití klávesnice, je kompatibilní se systémy Microsoft® Windows® NT, Windows® 95 Windows® 98, Windows® Me, Windows® 2000 a Windows® XP.

Aplikace je také kompatibilní i s Macintosh® OS. Klávesnice se dodává s volně šiřitelnou verzí populárního textového procesoru pro Palm OS, WordSmith®.

O tkanině ElekTex™ firmy ElekSen: Tkanina ElekTex použitá v klávesnici Logitech KeyCase je založena na technologii elektricky citlivých tkanin, které umožňují realizaci měkkého, ohebného a lehkého rozhraní mezi uživateli a elektronickými zařízeními. Tato jedinečná tkanina dokáže snímat polohu ve třech osách - X, Y, Z - kde osa Z odpovídá tlaku na materiál silný 1 mm. ElekTex snímá místo, kde je materiál stlačen (osy X a Y) i sílu stlačení (osa Z). Přesné elektrické změřené hodnoty jsou poté převedeny na digitální signály, které ovládají elektronické zařízení.. Tato pružnost a schopnost měřit velikost působícího tlaku jsou hlavními výhodami tkaniny ElekTex oproti starším technologiím, např. touch padům. Produkty využívající tkaniny ElekTex jsou pružné, lehké, odolné a trvanlivé. Tkanina ElekTex byla vyvinuta a licencována britskou firmou ElekSen, která je celosvětovou špičkou v oboru měkkých spínačů a snímačů a která pomáhá měnit tvář uživatelských rozhraní dnešní spotřební elektroniky tak, aby odpovídala požadavkům budoucnosti.

 

TypeAway je lehká, malá kapesní skládací hliníková klávesnice určená pro kapesní počítače Palm. Ultratenká klávesnice TypeAway™ nabízí plné rozložení kláves s dotekovou reakcí, kterou očekávají ti, kdo často píšou, a přitom sotva polovičních rozměrů a hmotnosti, než měly zatím nejlepší skládací klávesnice pro PDA.

Klávesnice TypeAway využívá "nůžkovou" technologii kláves, stejnou jako u přenosných počítačů, díky nimž má jen minimální výšku. Pokročilá navigační tlačítka umožňují rychlé vyvolání oblíbených aplikací na kapesním počítači.

Klávesnice TypeAway má anglické (U.S.), francouzské a německé rozložení kláves. V prodeji bude od dubna za cenu 3980 Kč bez DPH.

Klávesnice Logitech TypeAway je kompatibilní s Palm OS® 4.1 a Palm OS® 4.0 pro Palm m125, Palm m500, Palm m505 a Palm m515. Software Logitech, kterým se počítač Palm konfiguruje pro použití klávesnice, je kompatibilní se systémy Microsoft® Windows® NT, Windows® 95 Windows® 98, Windows® Me, Windows® 2000 a Windows® XP. Aplikace je také kompatibilní i s Macintosh® OS. Klávesnice se dodává s volně šiřitelnou verzí populárního textového procesoru pro Palm OS, WordSmith®.
Nejčtenější

iPhone SE 2 má být už v květnu. Takto by měl vypadat

Údajný iPhone SE 2.

iPhone SE byl představen před dvěma roky, jeho design je pak vyloženě zastaralý. Vychází z šest let starého modelu....

V sobotu koupíte smartphony Xiaomi za 399 Kč a sluchátka za korunu

Sleva

Čínské Xiaomi od loňska oficiálně působí v Česku a po několika stáncích otvírá i plnohodnotný obchod. První zákazníci...Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone by měl v nejbližší době koupit některé evropské pobočky Liberty Global. Obchod se týká i Česka, znamenalo by...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

Online randění pozastaveno. Facebook nechtěně odstřihl uživatele od Tinderu

Aplikace Tinder

Změna bezpečnostních nastavení Facebooku v reakci na nedávné skandály s úniky dat má celkem závažný důsledek pro ty,...

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

K používání aplikace WhatsApp vám nově musí být minimálně 16 let

Whatsapp bude umět zpětně vymazat odeslané zprávy

Chatovací služba WhatsApp mění podmínky používání v Evropské unii. Nově začíná platit, že pro používání služby vám musí...Najdete na iDNES.cz