Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Další čeština pro PalmOS5

aktualizováno 
Firma Paragon Software uvádí na trh novou češtinu PiLoc ve verzi 3.0, která umožňuje využívat české rozhraní pro PDA s PalmOS verze 5.0, dále lokalizaci pro Palm Zire.

Prosinec 2002 – MORAVIA Consulting, distributor PDA zařízení a kalkulátorů HP, a Paragon Software (SHDD), jeden z předních výrobců software pro PDA zařízení, oznamují dokončení první verze kompletní české lokalizace pro zařízení Palm Zire a tzv. malé lokalizace pro Palm Tungsten T (Palm OS 5.0).

Společnost Paragon Software (SHDD) ve spolupráci se společností MORAVIA Consulting dokončily první verzi software Pi-Loc 3.0 podporující Palm OS 5.0. Česká lokalizace umožňuje práci v českém jazyce ve všech aplikacích Palm OS 5.0 při zachování anglického uživatelského rozhraní, dále zahrnuje rozšíření původních fontů o české znaky a české rozložení klávesnice na displeji, úpravu Graffiti pro možnost zadávání českých znaků atd. Plná verze české lokalizace včetně českého prostředí pro Palm OS 5.0. je plánována do konce prosince.

Paragon Software (SHDD) a MORAVIA také oznamují dokončení plné české lokalizace pro zařízení Palm Zire. Česká lokalizace PiLoc poskytuje majitelům Palm Zire kompletní českou podporu: mohou vkládat veškeré informace v českém jazyce ve všech aplikacích, upravovat je, ukládat a synchronizovat se stolním PC, PiLoc také nabízí kompletní české prostředí, které umožňuje jednoduché a pohodlné ovládání i pro uživatele, kteří neumějí anglicky.

 

Další plány obou společností zahrnují uvedení plné lokalizace pro Palm OS 5.0 do dalších evropských jazyků: polštiny, ruštiny, maďarštiny, slovenštiny, a vývoj kvalitních slovníků pro Palm OS a další PDA zařízení na základě licence pro databáze známých Millennium dictionares v blízké budoucnosti.

 

MORAVIA Consulting

MORAVIA Consulting je distributorem PDA zařízení a příslušenství Socket ve střední a východní Evropě a master distributorem HP kalkulátorů pro oblasti Evropy, Afriky a Asie/Pacifik. Mimo tyto aktivity se ve spolupráci s Paragon Software podílí na vývoji lokalizačního software Language Extender a software na on-line rozpoznávání psaného písma PenReader.

Pro další informace navštivte stánky: http://www.moravia-consulting.com

 

Paragon Software (SHDD)

Paragon Software (Smart Handheld Devices Division) je jedna z vedoucích evropských společností v oblasti vývoje software pro PDA zařízení a smartphone pro v současnosti nejpoužívanější platformy: Palm OS, Pocket PC, Windows CE, Symbian OS a další. Společnost se nejvíce zaměřuje na multijazyčné slovníky, národní lokalizace a on-line systémy pro rozpoznávání písma (PenReader). Mezi partnery patří mimo jiné HP, Toshiba, NEC, Palm, Handspring, Symbian, Fujitsu-Siemens Computers a další.

Pro více informací navštivte stránky http://www.penreader.com
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Bezplatná služba Spotify u O2 končí. Zatrhl ji ČTÚ

Operátor O2 nabízí zákazníkům prémiový účet Spotify na tři měsíce zdarma

Od června 2016 umožňovalo O2 zákazníkům využívat službu Spotify zcela bezplatně. Podle Českého telekomunikační úřadu...

Další z rubriky

Stojí od devíti do 22 tisíc, přitom vypadají skoro stejně

Rodina modelů Huawei P20: P20 Pro, P20 a P20 lite

Modelová řada Huawei P20 letos čítá tři modely, které cílí na rozdílné publikum. Odlišnosti jsou nejen v ceně, ale také...

Příští OnePlus bude mít konečně voděodolnou konstrukci

OnePlus 6 se na prvním oficiálním snímku příliš neodhaluje. Leží totiž pod...

Smartphony OnePlus příliš prostoru ke kritice svým konkurentům nedávají. Téměř nejmodernější hardware bývá uložen v...

Diskontní Huawei P20 se představí už zítra. V Evropě ale ušetříme později

Honor 10

Huawei nedávno uvedl zcela novou řadu P20, ovšem v chrlení smartphonů evidentně nehodlá polevit. Nejbližší chystanou...Najdete na iDNES.cz