Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dálková telemetrie hlídá auto i výrobní pás

aktualizováno 
Eurotel představil službu dálkové telemetrie, která umožní automatický dohled nad výrobními procesy i nad zaparkovaným automobilem. Zároveň však jejím prostřednictvím můžete také zapínat třeba topení na chalupě.
Eurotel uvádí novou skupinu služeb a produktů Eurotel Mobilní Telemetrie, která umožňuje komunikovat prostřednictvím sítě GSM s rodinnými domy a automobily, zapínat stroje nebo alarmy. Všechny operace jsou přitom zadávány a zobrazovány přímo na displeji mobilního telefonu. Zařízení a přístroje jsou ovládány na dálku prostřednictvím například SMS nebo GPRS.

Novou službu využijí hlavně plynárny, teplárny, výtahové firmy, hotely, policie, či pulty centrální ochrany. Mezi výhody Eurotel Mobilní Telemetrie patří krátká doba odezvy případné poruchy, bezprostřední informovanost a rychlá reakce na vzniklou situaci, efektivnější využívání zdrojů firem a snížení nákladů na servis. Všechny operace jsou přitom ovládány přímo z displeje mobilního telefonu.

telemetrie

Společnost Eurotel od dnešního dne nabízí svým firemním zákazníkům dva základní produkty Eurotel GMS Industry a Eurotel Patriot.

GMS Industry (GSM Monitoring Sytem) představuje univerzální monitorovací a ovládací zařízení včetně hlasového a datového připojení přes GSM síť. Plní tak úlohu monitorovací, zabezpečovací a řídicí ústředny, která je připojena přímo nebo vzdáleně k hlídanému nebo ovládanému zařízení. Vzhledem k převážné komunikaci pomocí SMS zpráv bude většinou aktivována s programem SMS/Data.

Součástí dodávky modulů Technology Pack bude i instalace a implementace na místě u zákazníka. Menší projekty do 10 terminálů bude Eurotel zajišťovat interně pomocí vyškolených pracovníků, realizaci větších projektů má na starosti firma SINIT, s níž Eurotel uzavřel smlouvu o dodávce řešení.

telemetrie

GSM Industry má základní cenu 25 995 korun s daní. Balíček obsahuje softwarové rozhraní pro 10 jednotek, konfigurační software a Data connect software. Umožňuje dálkové monitorování prostor, analogových údajů, čítání pulsů, měření frekvence nebo dálkové ovládání analogového výstupu. Všechny snímané údaje jsou doplněny o časový údaj a informaci o místě vzniku, systém přenáší i archivovaná data.

GSM modul Eurotel Patriot je schopen přenášet poplachové a doplňkové informace pomocí hlasu. Hlavní možnosti využití nalezne při zabezpečení objektů a vozidel, kde je zapojen na alarm. V případě poplachu je schopen zavolat na uživatelem předdefinovaná čísla. Komunikace s Eurotel Patriotem je obousměrná, tzn. je možné i na modul zavolat a pomocí tónové volby zadat předdefinované příkazy. Instalace a konfigurace Eurotel Patriota probíhá na stejném principu jako instalace sady hands-free do automobilu; zvládne ji tedy každé montážní středisko.

telemetrie

Mezi praktické použití Eurotel Patriota patří kontrola zabezpečení automobilů, kontrola zabezpečení domů, chat a garáží, zapínání domácích spotřebičů na dálku, nebo odečet spotřeby energií v domácnostech. Základní cena je 12 995 korun včetně daně. Systém se ovládá DTMF tóny. Dokáže volat až pět telefonních čísel, na šesté číslo posílá SMS zprávu, má možnost testového volání a také záložní akumulátor. Patriot dokáže na dálku vypnout i motor ukradeného auta s tím, že zároveň minimalizuje ohrožení silničního provozu, protože rychlost vozu snižuje postupně. Zařízení je certifikováno pro použití v celé Evropě a automobilka Volkswagen jej zařadila do své nabídky příslušenství.

Autor:


Nejčtenější

Nové iPhony XS budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje XS, zvětšená varianta pak XS...

To si ještě nikdo nedovolil, nejlepší iPhone je za neuvěřitelnou sumu

iPhone XS/XS Max

S nadsázkou, na nejlepší provedení nových iPhonů X bude potřeba hypotéka. Apple nový top model XS Max s 512 GB paměti ...Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone XS/XS Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

T- Mobile.

Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční...

Další z rubriky

Operátoři měli v severních Čechách výpadek. Nešlo volat ani posílat SMS

Telekomunikační věž na rozhledně Hrubý Jeseník na Nymbursku

Mobilní operátoři O2 a T-Mobile evidovali od pátečního dopoledne výpadky služeb v severních Čechách. Problémy hlásili...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

Zázračný tarif od nich nedostanete. Vyzkoušeli jsme srovnávače tarifů

Tarifomat láká na nabídku na míru

Tarifní kalkulačky slouží především ke srovnání mobilních tarifů, lákají ovšem i na neveřejné tarify. V současnosti...

Najdete na iDNES.cz