Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dálková telemetrie hlídá auto i výrobní pás

aktualizováno 
Eurotel představil službu dálkové telemetrie, která umožní automatický dohled nad výrobními procesy i nad zaparkovaným automobilem. Zároveň však jejím prostřednictvím můžete také zapínat třeba topení na chalupě.
Eurotel uvádí novou skupinu služeb a produktů Eurotel Mobilní Telemetrie, která umožňuje komunikovat prostřednictvím sítě GSM s rodinnými domy a automobily, zapínat stroje nebo alarmy. Všechny operace jsou přitom zadávány a zobrazovány přímo na displeji mobilního telefonu. Zařízení a přístroje jsou ovládány na dálku prostřednictvím například SMS nebo GPRS.

Novou službu využijí hlavně plynárny, teplárny, výtahové firmy, hotely, policie, či pulty centrální ochrany. Mezi výhody Eurotel Mobilní Telemetrie patří krátká doba odezvy případné poruchy, bezprostřední informovanost a rychlá reakce na vzniklou situaci, efektivnější využívání zdrojů firem a snížení nákladů na servis. Všechny operace jsou přitom ovládány přímo z displeje mobilního telefonu.

telemetrie

Společnost Eurotel od dnešního dne nabízí svým firemním zákazníkům dva základní produkty Eurotel GMS Industry a Eurotel Patriot.

GMS Industry (GSM Monitoring Sytem) představuje univerzální monitorovací a ovládací zařízení včetně hlasového a datového připojení přes GSM síť. Plní tak úlohu monitorovací, zabezpečovací a řídicí ústředny, která je připojena přímo nebo vzdáleně k hlídanému nebo ovládanému zařízení. Vzhledem k převážné komunikaci pomocí SMS zpráv bude většinou aktivována s programem SMS/Data.

Součástí dodávky modulů Technology Pack bude i instalace a implementace na místě u zákazníka. Menší projekty do 10 terminálů bude Eurotel zajišťovat interně pomocí vyškolených pracovníků, realizaci větších projektů má na starosti firma SINIT, s níž Eurotel uzavřel smlouvu o dodávce řešení.

telemetrie

GSM Industry má základní cenu 25 995 korun s daní. Balíček obsahuje softwarové rozhraní pro 10 jednotek, konfigurační software a Data connect software. Umožňuje dálkové monitorování prostor, analogových údajů, čítání pulsů, měření frekvence nebo dálkové ovládání analogového výstupu. Všechny snímané údaje jsou doplněny o časový údaj a informaci o místě vzniku, systém přenáší i archivovaná data.

GSM modul Eurotel Patriot je schopen přenášet poplachové a doplňkové informace pomocí hlasu. Hlavní možnosti využití nalezne při zabezpečení objektů a vozidel, kde je zapojen na alarm. V případě poplachu je schopen zavolat na uživatelem předdefinovaná čísla. Komunikace s Eurotel Patriotem je obousměrná, tzn. je možné i na modul zavolat a pomocí tónové volby zadat předdefinované příkazy. Instalace a konfigurace Eurotel Patriota probíhá na stejném principu jako instalace sady hands-free do automobilu; zvládne ji tedy každé montážní středisko.

telemetrie

Mezi praktické použití Eurotel Patriota patří kontrola zabezpečení automobilů, kontrola zabezpečení domů, chat a garáží, zapínání domácích spotřebičů na dálku, nebo odečet spotřeby energií v domácnostech. Základní cena je 12 995 korun včetně daně. Systém se ovládá DTMF tóny. Dokáže volat až pět telefonních čísel, na šesté číslo posílá SMS zprávu, má možnost testového volání a také záložní akumulátor. Patriot dokáže na dálku vypnout i motor ukradeného auta s tím, že zároveň minimalizuje ohrožení silničního provozu, protože rychlost vozu snižuje postupně. Zařízení je certifikováno pro použití v celé Evropě a automobilka Volkswagen jej zařadila do své nabídky příslušenství.

Autor:Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Zakázali reklamu s mobilem ve vodě. Spadl tam šikovně, hájí se výrobce

Zakázaná reklama na HTC U11

Ve Velké Británii zakázali reklamu na špičkové HTC U11 na základě pochybného zacházení s mobilem, se kterým...Huawei P20 Pro má funkci, kterou výrobce tají. Je to záhada

Huawei P20 Pro premiéra

Jak ukázala rozborka nejnovějšího top modelu Huaweie P20 Pro, telefon má optickou stabilizaci u všech tří fotoaparátů....

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Další z rubriky

Až polovina pevného internetu bude u O2 mobilní, navíc zrychlí

Dohledové centrum O2

O2 představilo nejbližší budoucnost pro své internetové služby. Operátor do dvou let zrychlí fixní internet na...

Berte telefon jako kreditní kartu, radil odborník v Rozstřelu o podvodném volání

Redaktor Mobil.iDNES.cz Jan Matura (vlevo) a mluvčí Českého telekomunikačního...

V posledních dnech se opět ozvali podvodníci, kteří se snaží vydělat na snadné záměně telefonních čísel. Prozvoní vás z...

Je to černé na bílém. Mobilní služby v Česku jsou jedny z nejdražších v EU

Analýza výše nákladů za mobilní a datové služby ve státech EU uskutečněná...

Evropská komise stvrdila to, o čem se dlouho spekulovalo na základě srovnávání aktuálních nabídek mobilních operátorů...Najdete na iDNES.cz