Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Čtyři průkopníci levných SMS z webu

aktualizováno 
T-Mobile oznámil zpoplatnění SMS odesílaných z internetu a ohlásil možnost velkoobchodních cen pro internetové portály. Byli jsme zvěvdaví, kdo přijde s placenými textovými zprávami za výhodné ceny nejdříve. Zatím se objevily čtyři první vlaštovky: známe jejich ceny a víme, které z nich je možno využívat i pomocí populárních programů pro odesílání SMS z počítače. Dojde k cenové válce mezi portály?
Aktualizováno 7. 2. 2003: Provozovatel serveru MySMS.cz pan Jakub Vrána přehodnotil cenu za odeslání SMS a snížil ji o 30 haléřů na 1,20 Kč. Tuto cenu garantuje po dobu tří měsíců od registrace uživatele.

Placené SMS nabízejí weby LevneSMS.cz, SMS.cz, MySMS.cz a SMS.mobilem.cz. Ceny se pohybují od 1,15 Kč do 1,50 Kč, kredit je nutno složit předem na účet provozovatele služby.

Kromě různých cen nabízejí některé webové brány i něco navíc - MySMS.cz umožňuje zřízení aliasu pro přeposílání e-mailů na mobil (přeposlání každé zprávy stojí stejně jako odeslání SMS z webu, zajímavá je věta v nápovědě "Přezdívku volte tak, aby se nedala snadno uhodnout a aby Vám kvůli tomu někdo nezačal hromadně posílat nevyžádanou poštu." - provozovatel se tak elegantně vyvazuje z odpovědnosti za spam vyúčtovavaný adresátovi). SMS.mobilem.cz chce pomocí partnerského programu nalákat firmy a poskytovatele obsahu.

Bude zajímavé sledovat, které portály budou s nabídkou placeného odesílání SMS z webu následovat, a zda se připojí i další klientské aplikace pro PC, jako jsou Mojelogo toolbar a IOL Bar.

 


LevneSMS.cz SMS.cz MySMS.cz SMS.mobilem.cz
Cena SMS 1,15 Kč 1,20 Kč 1,50 Kč 1,50 Kč
Podporovaný software
DreamCom
SMS GateKeeper
Banka Česká spořitelna eBanka eBanka eBanka

 

Jak funguje propojení portálu s SMS centrem operátora?

Kdo v minulosti potřeboval odesílat SMS ve velkém, musel se připojit k SMS centru operátora pronajatým okruhem Frame Relay, což není úplně levná záležitost. Nyní již naši operátoři nabízejí i relativně schůdnější cestu, portál může s SMS centrem komunikovat po internetu.

Pro technicky zaměřené čtenáře: T-Mobile nabízí pro připojení k SMS centru dvě služby lišící se de facto pouze rozdílnou kapacitou a podminkami odesílání a příjmu zpráv (číslo, sítě, odkud lze přijímat zprávy, apod.). Tyto služby jsou nazvané SMSC Direkt a SMS Connect. Obě využívají protokol EMI pracující přímo nad internetovým protokolem TCP, specifikace protokolu EMI by měla být k dispozici registrovaným vývojářům na webu Mobile Developers v sekci Dokumenty a nástroje. Služba SMSC Direkt může být poskytována i přes Frame Relay, který je přece jen spolehlivější než internet. Nabídka je podle vyjádření tiskové mluvčí určena všem zákazníkům, kteří chtějí posílat a přijímat velké množství SMS.

Do Oskarova SMS centra se portály mohou připojit díky službě Oskar SMS Connect. Ta je nabízena rovněž pomocí Frame Relay nebo přes internet. Internetová komunikace zákazníka se SMS centrem může probíhat protokolem UCP přes TCP nebo pomocí XML přes HTTP. Mluvčí Oskara uvedl, že přímého propojení s SMS centrem mohou využít všichni zákazníci ochotní splnit obchodní podmínky. Kromě bank zasílajících informace o pohybech na účtu textovou zprávou se podle něj může jednat také o reklamní a mediální firmy, bezpečnostní agentury, softwarové firmy a další.

S Eurotelem mohou mít zájemci o připojení k jeho SMS centru za velkoobchodní ceny (služba Eurotel BMG - Business Message Gateway) asi určité problémy. Informace na webu jsou kusé a podle vyjádření zaměstnanců Eurotelu se tato služba dokonce ruší a bude nahrazena jinou. Infolinka nám místo poskytnutí kladla dotazy, zda jsme významnými zákazníky, a tiskové oddělení dosud nedodalo vůbec žádné informace.

Aktualizováno 7. 2. 2003: Provozovatel serveru MySMS.cz pan Jakub Vrána přehodnotil cenu za odeslání SMS a snížil ji o 30 haléřů na 1,20 Kč. Tuto cenu garantuje po dobu tří měsíců od registrace uživatele.Nejčtenější

Na Instagram dáváte všichni to samé, ukazuje profil. Fotografové se vztekají

Všichni fotí to samé, poukazuje na Instagramu účet insta_repeat

Čím více se Instagram plní uživateli, tím více je patrný trend, na který upozornil účet „Insta Repeat“. Ukazuje, že...

Nevídané. Nejlevnější letošní iPhone bude dvousimkový, ale má to háček

iPhone 8 Plus dodnes patří k nejvýkonnějším smartphonům. Dvě SIM najednou ale...

O příchodu iPhonu se sekundárním slotem pro SIM se spekuluje několik měsíců. Nejnovější zprávy tchajwanského deníku...Nejlepší samsung letošního roku má extrémní paměť a nahradí počítač

Samsung Note 9 na premiéře v New Yorku

Nástupce „zápisníkové“ řady Note od Samsungu je opět tím nejlepším, co si od korejského výrobce letos můžete pořídit....

Siemens se vrací mezi mobily. Pomocí „neobyčejného“ mobilu Xiaomi

Xiami Qin

Dostáváme se do paradoxní situace. Růst prodejů smartphonů se zastavil a naopak renesanci zažívají obyčejné mobily. Což...

Vyměňte své iPhony za samsungy, vyzval prezident Erdogan Turky

Současný turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se prohlásil za vítěze...

Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa o zvýšení cla na dovoz oceli a hliníku z Turecka nezůstalo bez odezvy....

Další z rubriky

YouTube doporučuje konkrétní mobily ke sledování videa. iPhony to nejsou

YouTube radí, které mobily jsou na sledování videí nejlepší

Videoserver YouTube sestavil seznam zařízení Signature Devices, které splňují nároky na nejkvalitnější sledování videí...

Nevídaná novinka. Legendární Palm přijde se smartphonem, který nikdo nemá

Palm Pre 2

Zcela nevídaně bude pravděpodobně působit telefon od obnovené značky Palm. Na dnešní dobu bude mít neobvykle malý...

Za rok sesadíme z trůnu Samsung, říká ředitel Huaweie

Huawei P20 Pro patří k nejprodávanějším drahým mobilům značky

Huawei chce dobýt svět chytrých telefonů a stát se jejich největším prodejcem. Několik let byl třetí, v minulém...

Najdete na iDNES.cz