Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Čtyři průkopníci levných SMS z webu

aktualizováno 
T-Mobile oznámil zpoplatnění SMS odesílaných z internetu a ohlásil možnost velkoobchodních cen pro internetové portály. Byli jsme zvěvdaví, kdo přijde s placenými textovými zprávami za výhodné ceny nejdříve. Zatím se objevily čtyři první vlaštovky: známe jejich ceny a víme, které z nich je možno využívat i pomocí populárních programů pro odesílání SMS z počítače. Dojde k cenové válce mezi portály?
Aktualizováno 7. 2. 2003: Provozovatel serveru MySMS.cz pan Jakub Vrána přehodnotil cenu za odeslání SMS a snížil ji o 30 haléřů na 1,20 Kč. Tuto cenu garantuje po dobu tří měsíců od registrace uživatele.

Placené SMS nabízejí weby LevneSMS.cz, SMS.cz, MySMS.cz a SMS.mobilem.cz. Ceny se pohybují od 1,15 Kč do 1,50 Kč, kredit je nutno složit předem na účet provozovatele služby.

Kromě různých cen nabízejí některé webové brány i něco navíc - MySMS.cz umožňuje zřízení aliasu pro přeposílání e-mailů na mobil (přeposlání každé zprávy stojí stejně jako odeslání SMS z webu, zajímavá je věta v nápovědě "Přezdívku volte tak, aby se nedala snadno uhodnout a aby Vám kvůli tomu někdo nezačal hromadně posílat nevyžádanou poštu." - provozovatel se tak elegantně vyvazuje z odpovědnosti za spam vyúčtovavaný adresátovi). SMS.mobilem.cz chce pomocí partnerského programu nalákat firmy a poskytovatele obsahu.

Bude zajímavé sledovat, které portály budou s nabídkou placeného odesílání SMS z webu následovat, a zda se připojí i další klientské aplikace pro PC, jako jsou Mojelogo toolbar a IOL Bar.

 


LevneSMS.cz SMS.cz MySMS.cz SMS.mobilem.cz
Cena SMS 1,15 Kč 1,20 Kč 1,50 Kč 1,50 Kč
Podporovaný software
DreamCom
SMS GateKeeper
Banka Česká spořitelna eBanka eBanka eBanka

 

Jak funguje propojení portálu s SMS centrem operátora?

Kdo v minulosti potřeboval odesílat SMS ve velkém, musel se připojit k SMS centru operátora pronajatým okruhem Frame Relay, což není úplně levná záležitost. Nyní již naši operátoři nabízejí i relativně schůdnější cestu, portál může s SMS centrem komunikovat po internetu.

Pro technicky zaměřené čtenáře: T-Mobile nabízí pro připojení k SMS centru dvě služby lišící se de facto pouze rozdílnou kapacitou a podminkami odesílání a příjmu zpráv (číslo, sítě, odkud lze přijímat zprávy, apod.). Tyto služby jsou nazvané SMSC Direkt a SMS Connect. Obě využívají protokol EMI pracující přímo nad internetovým protokolem TCP, specifikace protokolu EMI by měla být k dispozici registrovaným vývojářům na webu Mobile Developers v sekci Dokumenty a nástroje. Služba SMSC Direkt může být poskytována i přes Frame Relay, který je přece jen spolehlivější než internet. Nabídka je podle vyjádření tiskové mluvčí určena všem zákazníkům, kteří chtějí posílat a přijímat velké množství SMS.

Do Oskarova SMS centra se portály mohou připojit díky službě Oskar SMS Connect. Ta je nabízena rovněž pomocí Frame Relay nebo přes internet. Internetová komunikace zákazníka se SMS centrem může probíhat protokolem UCP přes TCP nebo pomocí XML přes HTTP. Mluvčí Oskara uvedl, že přímého propojení s SMS centrem mohou využít všichni zákazníci ochotní splnit obchodní podmínky. Kromě bank zasílajících informace o pohybech na účtu textovou zprávou se podle něj může jednat také o reklamní a mediální firmy, bezpečnostní agentury, softwarové firmy a další.

S Eurotelem mohou mít zájemci o připojení k jeho SMS centru za velkoobchodní ceny (služba Eurotel BMG - Business Message Gateway) asi určité problémy. Informace na webu jsou kusé a podle vyjádření zaměstnanců Eurotelu se tato služba dokonce ruší a bude nahrazena jinou. Infolinka nám místo poskytnutí kladla dotazy, zda jsme významnými zákazníky, a tiskové oddělení dosud nedodalo vůbec žádné informace.

Aktualizováno 7. 2. 2003: Provozovatel serveru MySMS.cz pan Jakub Vrána přehodnotil cenu za odeslání SMS a snížil ji o 30 haléřů na 1,20 Kč. Tuto cenu garantuje po dobu tří měsíců od registrace uživatele.
Nejčtenější

Toto bude pecka mezi smartphony do 10 tisíc. Konkurence se zapotí

Huawei P20 Lite

Huawei představil nový model P20 lite, který nejenom předznamenává příchod nových top modelů, ale také ukazuje, že...

Právo opravit si mobil řeší Applu a Googlu pod okny. Firmám se to nelíbí

(Ilustrační snímek)

Opravit si doma rozbitý telefon není nic snadného. Potřebujete k tomu speciální nástroje, součástky se montují natolik...Test Samsungu Galaxy S9+. Drobné změny přinesly téměř dokonalý smartphone

Samsung Galaxy S9+

Už poněkolikáté v řadě sáhl Samsung u špičkových modelů řady Galaxy S k postupné evoluci. Letošní modely S9 a S9+ se od...

KOMENTÁŘ: Nokia 8110 je výborný krok, obyčejným telefonům dává naději

Nokia 8110 4G na premiéře v Barceloně

Retro Nokia 3310 se stala prodejním hitem, a i proto se nejspíš značka rozhodla to s reinkarnací zkusit znovu....

Nokia připravuje svůj nejlepší mobil, bude to přímý soupeř iPhonů

Nokia 8 Sirocco

Novodobá Nokia sice už má špičkový model 8 Sirocco, ale chystá se ještě lepší smartphone. Ten ponese označení číslovkou...

Další z rubriky

Legendární „žiletka“ ožila jako koncept. Díky ohebnému displeji

Koncept Motorola RAZR V4

Dost bylo uniformních telefonů, na výsluní se začínají prodírat retro mobily. Jsou znovuzrozené modely 3310 a 8110 od...

Akvizice století se nekoná, Trump zakázal Broadcomu převzít Qualcomm

Broadcom má zájem o Qualcomm. Ten nabídku odmítl.

Americký prezident Donald Trump v pondělí podepsal výnos, kterým zakázal převzetí výrobce počítačového hardwaru...

Na 24 hodin vypnou v sobotu mobilní internet. Potřebují se zbavit démonů

Svátek Nyepi na Bali

Na indonéském ostrově Bali slaví v sobotu nový rok. Místo bujarých oslav se však celý ostrov ponoří do ticha. Svátek s...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz