Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Compaq dodává aplikačně optimalizované síťové produkty

aktualizováno 
Společnost Compaq Computer oznámila první etapu nové strategie produktů pro budování počítačových sítí, které vyhovují rychle se zvyšujícím nárokům zákazníků na optimální dostupnost podnikových aplikací. Tato strategie vychází přímo vstříc požadavkům zákazníků na vyváženou správu systémů a na dostupnost i výkon sítě a dále upevňuje vedoucí postavení firmy Compaq na trhu otevřených a standardizovaných řešení podnikových výpočetních systémů.

Nové produkty poskytují úplné a nejvýkonnější řešení založené na Gigabitovém Ethernetu s optimální správou přenosové kapacity a se zaručenou dostupností aplikací

· Společnost Compaq oznamuje novou strategii produktů pro budování počítačových sítí, které splňují rychle rostoucí nároky zákazníků na optimální dostupnost podnikových aplikací

· GIGAswitch/Router - modulární směrující přepínač typu 10/100/1000 Mb/s (Layer 3/4) pro podnikové páteřní sítě

· MultiSwitch 700 - modulární přepínač typu 10/100 Mb/s (Layer 2) s vysokou hustotou portů a s možností připojení k páteřím Gigabit Ethernet pro datové rozvaděče

· Compaq SW3300 - řada 24-portových samostatných přepínačů 10/100 Mb/s (Layer 2)

· Compaq SW5450 - 50-portový přepínač Gigabit Ethernet 10/100/1000 Mb/s (Layer 3/4)

· Compaq NC3131 - dvouportový modulární 32/64-bitový PCI síťový adaptér Fast Ethernet (NIC), s možností rozšíření volitelnými moduly NC 3132 se dvěma porty typu 10/100Base-FX či NC 6132 s jedním portem Gigabit Ethernet

 

V Praze dne 15. října 1998

Společnost Compaq Computer oznámila první etapu nové strategie produktů pro budování počítačových sítí, které vyhovují rychle se zvyšujícím nárokům zákazníků na optimální dostupnost podnikových aplikací. Tato strategie vychází přímo vstříc požadavkům zákazníků na vyváženou správu systémů a na dostupnost i výkon sítě a dále upevňuje vedoucí postavení firmy Compaq na trhu otevřených a standardizovaných řešení podnikových výpočetních systémů.

Společnost Compaq Computer také oznámila, že bude dodávat nová standardizovaná přepínaná řešení založená na technologii Ethernet optimalizovaná pro náročné podnikové aplikace: směrovač GIGAswitch/Router, přepínač MultiSwitch 700, přepínač Gigabit Ethernet (Layer 3/4) SW5450, řadu přepínačů 10/100 Mb/s SW3300 s vysokou hustotou portů, nový modulární síťový adaptér pro servery (NIC) 10/100/Gigabit Ethernet včetně rozšiřujících modulů. Díky těmto vysokorychlostním síťovým adaptérům připojeným k nové integrované řadě přepínačů firmy Compaq získávají zákazníci možnost vysoce spolehlivého přístupu k síti a správy přenosové kapacity, počínaje pracovními stanicemi přes servery až celopodnikovým páteřím.

"Tyto produkty, které dále doplňují širokou nabídku síťových prostředků, poskytují na trhu Ethernetových zařízení špičkový poměr cena/výkon a dovolují dosahovat vysoké dostupnosti síťových aplikací, jako je SAP či Exchange," říká Williams (BJ) Johnson, víceprezident divize sítí a přístupových komunikací společnosti Compaq. "Správcům informačních systémů a sítí, kteří se snaží poskytovat uživatelům podnikových sítí stále výkonější síťová řešení, dovolují jednoduchý rozvoj těchto systémů."

 

Produkty splňují náročné výkonové požadavky

Společnost Compaq dnes nabízí nejkomplexnější řešení dostupné na trhu, které zaručuje vysoký výkon aplikací v rámci celé sítě díky vysokorychlostnímu přepínání Ethernet 10/100 Mb/s a Gigabit Ethernet, počínaje stolními počítači a datovým centrem konče. Spolu se serverovými adaptéry NIC, které patří k nejvýkonnějším na trhu, vychází produkty firmy Compaq vstříc i těm nejnáročnějším požadavkům zákazníků na výkon podnikových sítí.

GIGAswitch/Router (k dispozici již nyní) představuje směrující přepínač s výkonem až 15 miliónů paketů za sekundu určený pro přístup k nejnáročnějším aplikacím. Přepínač může být nakonfigurován s až 56 porty Ethernet 10/100 Mb/s nebo 14 porty Gigabit Ethernet pro podporu velkých sítí či serverových clusterů. Tento multiprotokolový směrující přepínač umožňuje při provozu v prostředí kolabované páteře dosahovat vysokéhoho výkonu spolu s možností plného managementu a při uplatnění všech bezpečnostních funkcí a poskytovat tak až stokrát vyšší výkon než u tradičních směrovačů, a to za zlomek jejich ceny.

Společnost Compaq rozšiřuje řadu produktů pro přepínání Fast Ethernet/Gigabit Ethernet určených pro datové rozvaděče o řešení vyvinutá speciálně pro individuální potřeby zákazníků: nabízí modulární přepínač MultiSwitch 700 (k dispozici v polovině listopadu), samostatný přepínač Gigabit Ethernet SW5450 (k dispozici také v polovině listopadu) a řadu samostatných přepojovačů SW3300, jež jsou k dispozici nyní.

MultiSwitch 700 představuje vysoce rozšiřitelné, modulární přepínané řešení (typu Layer 2) až pro 240 uživatelů s rozhraním Fast Ethernet a Ethernet. Spojuje v sobě architekturu distribuovaného přepínání s širokou řadou možností vysokorychlostního připojení Gigabit Ethernet či možnostmi volby jednotlivých typů médií, a tvoří tak výkonný, modulární prostředek pro budování vysoce výkonných sítí LAN. Přepínač SW5450 nabízí v pevné konfiguraci s 50 porty podobné vlastnosti pro přepínání 10/100 Mb/s a Gigabit Ethernet doplněné o směrování na síťové vrstvě (Layer 3) a je určený pro náročnější pracovní skupiny či jako páteřní zařízení u středně velkých zákazníků. Řada samostatných přepínačů SW3300 poskytuje cenově výhodné přepínané řešení při plném výkonu 10/100 Mb/s (typu Layer 2) pro prostředí pracovních skupin.

Síťový adaptér NC 3131 (k dispozici již nyní) dovoluje maximální využití výkonu dnešních 32/64-bitových serverů. Díky modulárnímu provedení, které podporuje v rámci jediného adaptéru jak Fast Ethernet, tak i Gigabit Ethernet, lze stupňovat přenosový výkon přes více rozhraní v rozsahu od 400 Mb/s až do 2,4 Gb/s. To umožňuje použití adaptéru jak v síti pracovní skupiny s 32-bitovým serverem, tak pro 32/64-bitový server s rozhraním Gigabit Ethernet v podnikové páteřní síti. Tento jedinečný serverový adaptér spojuje flexibilní provedení s podporou tří úrovní zajištění dostupnosti, včetně systémů Adapter Fault Tolerance (AFT), Adaptive Load Balancing (ALB) či Fast EtherChannel, a nabízí tak uživatelům mocný prostředek pro budování výkonných a rozšiřitelných sítí LAN.

"Dnes, kdy jsou sítě tak propojené s podnikovými procesy, musí správci informačních systémů plánovat rekonstrukce technologie tak, aby minimalizovali narušení jejich chodu. To je velmi důležité zejména v případě páteřních sítí a k nim připojených serverů. Společnost Compaq usiluje o usnadnění nasazení Gigabitového Ethernetu v páteřní síti prostřednictvím sady technologicky nezávislých ovladačů síťových adaptérů a serverovými adaptéry Gigabit Ethernet, které jsou zpětně kompatibilní s Fast Ethernetem," říká Justin Smith, hlavní analytik IDC.

 

Řízení a správa přenosové kapacity

Firma Compaq poskytuje řadu automatizovaných nástrojů pro konfiguraci sítě tak, aby vyhovovala dynamicky se měnícím požadavkům podnikových aplikací. Pomocí těchto nástrojů mohou správci sítí vyladit dostupnost sítě prostřednictvím monitorování a filtrování provozu, slučováním více portů za účelem zvýšení průchodnosti či přidělování a rezervace šířky pásma. V případě páteřních sítí kombinuje směrovač GIGAswitch/Router rozsáhlé možnosti záchytu a filtrování paketů s funkcemi komplexně a na více vrstvách třídit kvalitu poskytované služby tak, aby bylo možné používat pravidla řízení provozu a toků dat mezi jednotlivým uzly sítě. Slučování portů, tj. možnost použití více portů za účelem zvýšení průchodnosti (faktorem čtyř), je podporováno jak síťovými adaptéry pro servery, tak přepínači. Tato možnost jedinečným způsobem zajišťuje zaručenou přenosovou kapacitu pro přenos mezi páteřní sítí a jednotlivými pracovními stanicemi či servery. Každý přepínač umožňuje nastavení priorit, a tak podporuje danou třídu služby (Class of Service) jak pro uživatelské, tak pro centrální aplikace.

 

Zajištění dostupnosti aplikací

Dnes oznámené produkty společnosti Compaq Computer používají rozsáhlou řadu funkcí, které zajišťují nejvyšší úroveň dostupnosti podnikových prostředích, u nichž je bezchybný provoz životně důležitý. Přepínače i směrovače podporují vícenásobné, redundantní spoje a záložní porty, určené pro bezproblémovou a bezchybnou nepřetržitou funkci aplikací. GIGAswitch/Router v páteřních sítích a MultiSwitch 700 v datových rozvaděčích využívají rozsáhlou míru modularity a redundance, včetně přepínacích procesorů, napájecích zdrojů a ventilátorů. Aby bylo možné využít redundantních charakteristik přepínačů, nabízí na straně síťového adaptéru Compaq NC 3131 rovněž redundantní spoje s vysokou dostupností a okamžitým převedením provozu mezi více porty typu 10/100 Mb/s či Gigabit Ethernet na jednom nebo více adaptérech. Servery Compaq ProLiant 7000 a ProLiant 6500 i tyto adaptéry podporují PCI Hot Plug, a tím umožňují správcům sítí vyměňovat vadné síťové karty za provozu bez nutnosti vypnutí serveru a beze ztráty dostupnosti aplikací.

 

Cena a dostupnost

Produkt Doporučená koncová cena 1 Záruka
Směrovač GIGAswitch/Router (36 portů 10/100) 37.565 USD (670 USD/port) Omezená jednoroční
Přepínač MultiSwitch 700 (120 portů 10/100) 39.375 USD (325 USD/port) Omezená jednoroční
Přepínač Compaq SW5450 s 50 porty 10/100/1000 Layer 3/4 Gigabit Ethernet 12.995 USD (260 USD/port) Omezená tříletá
Dvojrychlostní přepínač Compaq SW3322 2880 USD Omezená tříletá
Dvojrychlostní přepínač Compaq SW3323 s optickým portem 3640 USD Omezená tříletá
Adaptér Compaq NC3131 64 PCI, Dual Base 10/100 360 USD Omezená doživotní
Rozšíření Compaq NC3132 10/100 Dual 285 USD Omezená doživotní
Rozšíření Compaq NC6532 1000SX 715 USD Omezená doživotní

 

1 Všechny ceny jsou doporučené koncové ceny pro evropský trh. Ceny prodejců se mohou lišit.

Technickou podporu zajišťují Střediska technické podpory Compaq po celém světě. Servis zajišťují prodejci a distributoři na místní, oblastní a globální úrovni, a také přímo společnost Compaq Computer.

Chcete-li se seznámit s dalšími možnostmi a informacemi, obraťte se laskavě na Internetové stránky firmy Compaq na adrese http://www.compaq.com. Další informace o dnes oznámených produktech lze získat na adrese http://www.compaq.com/products/networking/products.html.

 

 

O společnosti Compaq Computer

Společnost Compaq Computer byla založena v roce 1982 a je společností činnou

v oblasti informačních technologií. Compaq je druhou největší počítačovou firmou na světě a největším globálním dodavatelem osobních počítačů. Společnost Compaq vyvíjí a prodává hardware, software, řešení a služby včetně počítačových řešení pro velké podniky, kritická obchodní řešení, síťové a komunikační produkty, komerční a spotřebitelské desktopové a přenosné osobní počítače. Produkty značky Compaq jsou prodávány ve více než 100 zemích světa prostřednictvím sítě autorizovaných prodejců. Informace o společnosti Compaq naleznete na adresách http://www.compaq.com a http://www.compaq.cz

 

Firma Compaq Computer, s.r.o. se sídlem v Praze byla založena v roce 1994. Produkty a služby jsou prodávány a podporovány prostřednictvím sítě autorizovaných partnerů, kterých má Compaq Computer, s.r.o. okolo 250. Podle zdrojů IDC byly počítače Compaq v České republice v kalendářním roce 1997 nejprodávanější značkou.

V případě zájmu o další informace prosím kontaktujte:

Senta Čermáková Lucie Olšáková

Compaq Computer, s.r.o. Mmd Marketingová komunikace

Tel. (02) 61 108 316 Tel. (02) 2425 1555

Fax (02) 61 108 112 Fax (02) 2425 4364

senta.cermakova@compaq.com olsakova@mmd.cz

Na Pankráci 26 Nitranská 6

140 00 Praha 4 101 00 Praha 10

Autor:
Nejčtenější

iPhone 8 Plus
iPhony 8 nejdou na odbyt. Lépe se prodávají i loňské modely

O nové iPhony 8 není ve Spojených státech velký zájem. Dokonce se lépe prodává rok starý iPhone, který výrobce s nástupem modelu 8 zlevnil.  celý článek

Příchod sítí 5G je plánován na rok 2020
Nástup sítí 5G je zase o něco blíže. První vysílače jsou už postavené

Berlín Příchod sítí 5G je plánován až na rok 2020, ale k důležitým milníkům dochází už teď. Společnost Deutsche Telekom spustila první evropské vysílače umožňující...  celý článek

Portfolio smartphonů Samsung
Devět letošních Samsungů, který je nejzajímavější?

Samsung letos na našem trhu uvedl celkem 9 různých modelů napříč řadami J, A, S a Xcover. Měli jsme v redakci unikátní příležitost nafotit je všechny pohromadě...  celý článek

Fidget spinner mobil pořídíte za asi 350 korun.
Hit letošního roku už můžete mít i jako mobil. Stojí několik stovek

Hračka původně určená k relaxaci, fidget spinner, je hitem letošního roku. Její slávy využil výrobce z Hongkongu, který do ní vtěsnal celý funkční mobil....  celý článek

Fotografické čipy Samsung ISOCELL
Už nebudou vykukovat. Samsung představil mobilní foťáky Isocell

Špičkové chytré telefony mnohým nahradí digitální kompakt. Z fotografických čipů pro smartphony se tak stává zajímavý segment a Samsung patří i v tomto směru...  celý článek

Další z rubriky

KRACK: Key Reinstallation Attacks
Nepříjemné překvapení: I vaše wi-fi je zranitelná, odhalili experti

Bezpečnostní odborníci varují: zabezpečení bezdrátového připojení wi-fi pomocí WPA2 nelze považovat za bezpečné. Výzkumníci upozorňují, že zranitelností...  celý článek

Fidget spinner mobil pořídíte za asi 350 korun.
Hit letošního roku už můžete mít i jako mobil. Stojí několik stovek

Hračka původně určená k relaxaci, fidget spinner, je hitem letošního roku. Její slávy využil výrobce z Hongkongu, který do ní vtěsnal celý funkční mobil....  celý článek

Úvod do nové webové aplikace Google Photos
Prahli po exkluzivních tapetách, získali neomezené úložiště u Googlu

Možnost ukládat bezplatně neomezené množství fotografií a videí v plném rozlišení na Google Photos je výsadou uživatelů referenčních smartphonů společnosti...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.