Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co se vám nelíbí na iPhonu 4S: největší kritiku slízly iTunes

aktualizováno 
Po redakční kritice mobilního telefonu Apple iPhone 4S přišla řada na čtenáře Mobil.cz. Nejvíce vám na jablečném telefonu vadí nutnost používat iTunes, nedostatečně využitá technologie Bluetooth či absence FM rádia.

Apple iPhone 4S | foto: apple.com

Když se na nedostatky iPhonu 4S podívali v minulém díle seriálu redaktoři Mobil.cz, nejvíce to lidově řečeno odnesla malá výdrž baterie, příliš vysoká cena či nutnost používat micro SIM. Se čtenáři jsme se shodli především v nedostatečné výdrži baterie: uživatelé musí nabíjet den co den.

V některých bodech s námi čtenáři v diskusi nesouhlasí. Jmenujme například čitelnost na přímém slunečním světle, na kterou jsme si stěžovali. "Je to nejlepší displej na trhu a na slunci je absolutně nejčitelnější ze všech. Měl jsem HTC Desire a změna je 100%," píše čtenář s přezdívkou plooter. Souhlasí s ním i uživatel Figis: "Tedy nevím, ale já nemám na iPhonu problém s čitelností na slunci. Je to výtečný telefon a neměnil bych."

Dále už ale následují stížnosti, nejvíce pak na nutnost používat při synchronizaci téměř jakéhokoliv obsahu program iTunes. Uživatelům nejvíce chybí Mass Storage, tedy možnost kopírovat soubory do paměti telefonu stejným způsobem jako na externí disk.

"Obecně jsou možnosti, jak komunikovat se zařízením tam, kde není iTunes, zoufalé. Měli jsme třeba akci, na které jsem mobilem fotil a někteří lidé s iPhony ode mě ty fotky chtěli," píše v diskusi uživatel IvanL. Existují sice aplikace, které odeslání fotografie na iPhone umožňují přes internet, ale jak sám čtenář připomíná, v zemi drahých datových přenosů a přísných limitů FUP to není ideální řešení.

Další výtky směřují k technologii Bluetooth, která není podle čtenářů dostatečně využitá. "Co mi skutečně vadí, je nekompatibilita s ostatními přístroji přes Bluetooth. Není možné přenášet soubory mezi Samsungem a HTC, což je dost tristní. Prostě to zahlásí, že daný přístroj nepodporuje, což je jedinečnost iPhonu. To je závada číslo 1," připomíná čtenář plooter.

Lidem také chybí funkce klasického FM rádia a absence widgetů tak, jak je znají uživatelé operačního systému Android. Notifikační centrum, které přinesl systém iOS 5, čtenářům nestačí.

Kritika směřovala i ke konstrukci telefonu. "Když spadne na zem a spadne "dobře", tak se udělá nádherný "spiderman" na těle," konstatuje ironicky uživatel Veska a dodává: "Tělo telefonu je spíše designově pěkné než účelné."Nejčtenější

Pozor na neférovou nabídku tarifu, varoval ČTÚ. Může jít o podvod

Tarif 375

Neomezené volání i SMS a 2,5 GB dat až pro čtyři uživatele od 375 korun měsíčně. Na takovou nabídku lákal web...

Siemens se vrací mezi mobily. Pomocí „neobyčejného“ mobilu Xiaomi

Xiami Qin

Dostáváme se do paradoxní situace. Růst prodejů smartphonů se zastavil a naopak renesanci zažívají obyčejné mobily. Což...Vyměňte své iPhony za samsungy, vyzval prezident Erdogan Turky

Současný turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se prohlásil za vítěze...

Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa o zvýšení cla na dovoz oceli a hliníku z Turecka nezůstalo bez odezvy....

Samsung naučil chytré hodinky tikat a ručičky mají jako ty opravdické

Samsung Galaxy Watch

Spolu se špičkovým smartphonem Note 9 představil Samsung v New Yorku i nové hodinky. Ty se jmenují jednoduše Galaxy...

Tenkrát se mu všichni smáli, jenže on přinesl současné trendy

Samsung Galaxy Note - premiéra Berlín

Krátce po premiéře svět zaplavily vtipy na jeho velikost. Lidé kroutili hlavou, že taková plácačka se ani nevejde do...

Další z rubriky

Nevídané. Nejlevnější letošní iPhone bude dvousimkový, ale má to háček

iPhone 8 Plus dodnes patří k nejvýkonnějším smartphonům. Dvě SIM najednou ale...

O příchodu iPhonu se sekundárním slotem pro SIM se spekuluje několik měsíců. Nejnovější zprávy tchajwanského deníku...

Čínská firma chce dodávat OLED panely Applu a oslabit postavení Samsungu

iPhone X

Samsung, jakožto výhradního dodavatele OLED jednotek pro iPhone X, by v budoucnu mohl doplnit nečekaný čínský hráč BOE...

Nejporuchovější iPhone je šestka, překvapivě dobře si vede starší model

iPhone 6 má další problém.

Výsledky studie poruchovosti iPhonů odhalily jasného přeborníka. Více než každý pátý iPhone 6 potřebuje alespoň jednou...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz