Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co jste chtěli vědět o Samsungu D600

aktualizováno 
Samsung D600e je špičkový multimediální mobil. Podrobnou recenzi jsme vám přinesli před pár dny. Na nejčastější otázky z diskuse a na další podrobnosti o telefonu se pokusíme odpovědět v tomto článku.

Samsung D600e je jeden z nejlepších multimediálních mobilů s bohatou výbavou. V minulých dnech jsme vám přinesli recenzi tohoto telefonu a také test, v kterém jsme srovnávali fotografie pořízené tímto mobilem s největšími konkurenty na trhu. V dnešním článku se pokusíme odpovědět na nejčastější otázky, které se ohledně tohoto telefonu v diskusích objevují. Přidáváme odpovědi i na další otázky, na které se nás čtenáři ptají v e-mailech, případně na otázky které se objevují mezi zájemci o telefon na internetu.

Pokud v dnešním článku nenajdete odpověd právě na tu vaši otázku, položte ji do diskuse pod článkem a my se jí pokusíme zodpovědět. Před tím ale doporučujeme přečíst podrobnou recenzi tohoto telefonu, kterou najdete zde.

 

Lze telefon připojit k počítači pomocí USB kabelu?

Ano, ale jen samostatně pro správu dat v paměti telefonu a samostatně pro správu dat na paměťové kartě. Správa dat v paměti telefonu se aktivuje automaticky, pro správu dat na kartě je nutné v menu zvolit požadovanou položku. Není možné ovládat obě paměti najednou.

Existuje synchronizační program pro tento mobil?

Ano, jmenuje se Samsung PC studio 3 a má úplně novou grafickou podobu. Je zdarma a lze jej stáhnout například z německých stránek výrobce. Instalace programu má asi 47 MB.

Co umí synchronizační program pro Samsung D600?

Samsung PC studio 3 má deset základních položek, prohlédnout si je můžete na obrázku. Program je poměrně kvalitní a umí toho hodně. Lze spravovat všechny základní funkce telefonu, editovat fotografie, melodie, videa a další multimediální položky.

 

 

 

Lze do telefonu nahrát libovolné video?

Synchronizační software Samsung PC studio 3 nabízí možnost konverze videí do požadovaného formátu MPEG4 a to z formátů AVI, 3GP a dalších. Konverze je snadná a program dokonce dokáže překonvertovat obraz i s titulky. Maximální rozlišení je 320 x 240 obrazových bodů při 15 snímcích za sekundu a stereofonním zvuku. Obraz lze následně sledovat i na televizi.

Kvalita konverze je vynikající, problém ale může být s pamětí. Jeden dvacetiminutový díl kresleného seriálu s výše uvedenými parametry má po konverzi zhruba 65 MB. A v současné době jsou k dispozici používané karty Trans Flash s maximální kapacitou 512 MB. U hodně dlouhého filmu by bylo nutné snížit kvalitu.

Lze video přehrávat přes celý displej?

Ne, není to možné. Video se zobrazí v okně přes zhruba 2/3 displeje, pod ním je vždy ovládací panel.

Je stereofonní poslech kvalitní?

Stereofonní poslech je kvalitní a i dostatečně hlasitý. Lze jej použít i v jedoucím autě. To platí i o hlasitém odposlechu při telefonování.

Jaká lze k telefonu připojit sluchátka?

S telefonem se dodávají stereofonní sluchátka s konektorem, který Samsung používá u většiny svých novějších telefonů. Kvalita těchto sluchátek není nikterak ohromující. Lze použít i stereofonní Bluetooth sluchátka, ty ale bude nutné zakoupit jako příslušenství a v této chvíli neznáme jejich cenu, ani kdy budou na trhu. Jejich kvalita je lehce nadprůměrná.

Lze k telefonu připojit libovolná sluchátka?

Ano i ne. Přímo to možné není, ale Samsung má ve své nabídce redukci, která je zakončena standardním konektorem Jack 3,5 mm. Na této redukci je i mikrofon, takže jí lze použít i jako HF sadu. Reprodukovaný zvuk je pak nerozeznatelný od jiného MP3 přehrávače. Dostupnost a cenu redukce neznáme.

Umí telefon vyzváněcí profily?

Ne, vyzváněcí profily umí ze současných mobilů značky Samsung jen některé přístroje pro sítě třetí generace (Z140, Z300, Z500).

Má telefon integrované rádio?

Ne, Samsung D600e nemá integrované rádio.

Přehrává telefon MP3 na pozadí?

Ne, telefon neumí přehrávat MP3 na pozadí. Při příchozím hovoru se přehrávání přeruší a následně lze pokračovat. Lze přehrávat MP3 i u zavřeného telefonu, ale nikoliv na pozadí.

Lze při poslechu MP3 přijmout hovor a SMS?

Ano, při poslechu MP3 a příchozím hovoru telefon automaticky přeruší reprodukci a zobrazí příchozí hovor. Po jeho ukončení se telefon zeptá, jestli je zájem o pokračování přehrávání. Skladba se pak začne přehrávat od začátku. O příchozí SMS telefon upozorní k jejímu přečtení je ale nutné přehrávač opustit.

Je menu telefonu rychlé?

Ano, menu telefonu je velmi svižné a ty i při procházení uložených souborů a to jak v paměti telefonu tak na paměťové kartě.

Umí telefon naráz vibrovat i vyzvánět zároveň?

Ano, ale jen pokud je to vlastnost konkrétní melodie. Existují programy, v kterých lze přidat k polyfonní melodii formátu SMAF vibrace. Standardně lze v menu telefonu nastavit, aby přístroj nejdřív vibroval a pak začal zvonit.

Lze použít libovolnou vyzváněcí melodii?

Jako vyzváněcí melodii lze použít jakoukoliv MP3 skladbu, či podporovaný formát melodií SMAF. Melodie mohou být polyfonní a až šedesátičtyřhlasé. U skladeb MP3 nelze použít melodii na paměťové kartě.

Lze ke kontaktu přiřadit fotografii nebo video?

Ano, ke kontaktu v paměti telefonu lze přiřadit libovolnou fotografii či videonahrávku.

Lze u příchozího hovoru ztišit vyzvánění?

Ano. V menu telefonu lze nastavit, zda se při příchozím hovoru pomocí bočního tlačítka hovor odmítne, nebo jen ztlumí vyzvánění. Tato volba musí být nastavena dopředu.

Je možné do telefonu nahrávat Java aplikace?

Ano, ale pouze přes Wap. Není to možné ani s pomocí synchronizačního softwaru.

Je výstup na televizi stereofonní?

Ano, výstup je stereofonní. Konektor je typu Cinch – dva stereofonní kanály a video.

Je možné na televizi přehrávat obraz přes celou obrazovku?

Ano, při prohlížení fotografií a při přehrávání videa je obraz roztažen přes celou obrazovku. Bohužel se nám nepodařilo do telefonu zkonvertovat video s vyšším rozlišením než je 320 x 240 (352 x 288) obrazových bodů a v tomto případě je obraz méně kvalitní.

Je v telefonu prohlížeč souborů Word, Excel a dalších?

V testovaném vzorku jsme jej neměli, v jednom z předchozích vzorků ano. Podle zástupců výrobce by v prodejních kusech tento prohlížeč měl být. Prohlížeč nabízí plynulý zoom.

Podporuje funkci USB Mass Storage?

Ano, pro připojení paměťové karty není nutné cokoliv instalovat, u Windows XP stačí automatická instalace standardního zařízení Mass Storage.

Nabíjí se telefon při spojení s počítačem pomocí USB kabelu?

Ano, telefon se nabíjí bez ohledu na prováděnou činnost.

Jde při focení vypnout zvuk?

Ano, v tichém režimu nemá spoušť žádný zvuk.

Lze nahrávat videa s neomezenou délkou?

Ano, limitem je volná paměť.

Lze soubory kopírovat z a na paměťovou kartu?

Ano, lze je kopírovat i přesouvat z a na kartu.

Jaké paměťové karty telefon podporuje?

Jedná se o karty Trans Flash, nebo-li T-Flash, nebo-li microSD. V současné době jsou na trhu karty s kapacitou až 512 MB, cena takové karty se pohybuje okolo 1 500 Kč.

Lze měnit karty bez nutnosti vypínat telefon?

Ano, je to možné, slot na paměťové karty je na boku telefonu.

Lze použít stejnou nabíječku jako je u jiných modelů výrobce?

Ano i ne. Konektor nabíječky je stejný se staršími modely výrobce, naopak je jiný, než používají modely E720 nebo E530.

Jak velkou MMS lze odeslat?

Maximální velikost zprávy je 300 KB, lze nastavit i limit 100 KB, který podporuje drtivá většina mobilů na trhu. Fotografii v plném rozlišení nelze v drtivé většině pomocí MMS poslat.

Používá slovník T9 diakritiku?

Ano i ne. Lze tuto možnost nastavit, k dispozici je slovník s diakritikou i bez ní. Slovník T9 lze trvale vypnout.

Nahradí dvoumegapixelový fotoaparát Samsungu D600 běžný digitální foťák?

To zatím ne, je ale možné s integrovaným dvoumegapixelovým fotoaparátem pořídit kvalitní fotografie. Někdy se ale fotka nepovede a na displeji to nelze s určitostí poznat. Ukázky fotografií připojujeme.

 

 
Vpravo je záběr s dvojnásobným přiblížením.

Má telefon EDGE?

Ano, Samsung D600e má EDGE třídy 10, ne verze Samsung D600 EDGE nemá. Existují dvě verze telefonu, jedna EDGE nemá, druhá ano. U nás se bude prodávat jen verze s EDGE. Telefon přítomnost EDGE v síti signalizuje ikonou na displeji.

Co je obsahem balení?

Telefon se ještě neprodává a přesný obsah balení neznáme. Ale neměl by v něm chybět USB kabel, stereofonní sluchátka a kabel pro připojení k televizi. Součástí balení by mělo být i CD se synchronizačním softwarem. Ten je ale možné stáhnout i z webu výrobce.

Autor:
Nejčtenější

Ilustrační snímek
Dovolená v Egyptě je vyšla draho. Operátor chtěl téměř 80 tisíc

Deset srpnových dní strávených v Egyptě se britskému páru výrazně prodražilo. Důvodem nebyly ovšem neplánované výdaje v místě pobytu, překvapení přišlo až po...  celý článek

Ilustrační snímek
Pražské metro pokryla wi-fi síť. Zatím pouze v šesti stanicích

V šesti stanicích metra spustil Pražský dopravní podnik (DPP) připojení k internetu prostřednictvím wi-fi. Cestující tak získají nejen přístup k dopravním...  celý článek

Huawei Mate 10 Lite
První top model, který nestojí ani 10 000 Kč. Smiřte se ale s ústupky

O tom levnějším z nových top smartphonů firmy Huawei jsme se toho během mnichovské premiéry moc nedozvěděli. Novinka Mate 10 Lite přijde do prodeje dříve než...  celý článek

iPhone 8 zakusil i klasickou ohybovou zkoušku. A uspěl, k nevratným deformacím...
iPhone 8 bodoval v crashtestech. Youtuber jej neohnul

Ve vodách chytrých telefonů známý youtuber Zachary Nelson prověřil sérií zatěžkávacích testů zbrusu nový iPhone 8. Telefonu uštědřil nespočet škrábanců,...  celý článek

Huawei Mate 10 Pro
Tak nízkou cenu nikdo nečekal. Huawei Mate 10 Pro zatopí konkurenci

Huawei představil v Mnichově nový špičkový smartphone Mate 10. Překvapí hned v několika ohledech. Stejně jako nové iPhony má neuroprocesor, který se sám učí,...  celý článek

Další z rubriky

Samsung Galaxy Note 8
O Note 8 je vysoký zájem. Samsung hlásí 650 tisíc objednávek za pět dnů

Samsung přestavil ve středu 23. srpna nástupce problémového modelu Note 7. Zdá se, že loňská kauza batterygate, která si vyžádala stažení Notu 7 z prodeje, je...  celý článek

Samsung Galaxy S8
Na ostatní opět nezbude. Samsung vykoupil první várku superprocesorů

I příští rok dostanou nejvýkonnější procesory od Qualcommu přednostně smartphony od Samsungu. Konkrétně model Galaxy S9.  celý článek

Samsung Galaxy Note 8
Mobil pro nejnáročnější. Prohlédněte si nový Samsung Note 8

Poté, co jsme byli přítomni na samotné premiéře v New Yorku, zavítal nejnovější samsung i do naší redakce. Jde o špičku současné produkce, telefonu nechybí...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.