Cleanmate 365 IVO

aktualizováno 
Myslíte si, že vysavač do YOPu v žádném případě nepatří? Kdyby se jednalo o obyčejný vysavač, pak máte pravdu. Ale když se jedná o mobilního robota? O robota za méně než osm tisíc korun?

Cleanmate 365 IVO

Možná se blýská na lepší časy. Možná je už nebudou dospívající pokořováni a je konec teenagerským mozolům od trubky vysavače. Už nebude žádné „Půjdeš na fotbal, až tu vyluxuješ“. Robotický vysavač vyluxuje za vás, a to právě v tu dobu, kdy budete na fotbale.

Do každého kouta špínožrouta

Lidé mají různé nápady, automatický uklízeč patří k těm povedeným. Ještě donedávna byly robotické vysavače velmi nákladnou záležitostí, rozhodně ne dostupnou pro každého. Známé jsou přístroje Trilobit firmy Electrolux či první levnější a obecně dostupnější model Roomba. Novinkou na trhu je pak vysavač firmy Cleanmate, vylepšený model s číselným označením 365 a přízviskem IVO. Jedná se v každém směru o důmyslný přístroj, spolehlivému uklízení je přizpůsoben tvar vysavače a různé automatické funkce se při samotném uklízení snaží nahradit drahou jednotku obsahující umělou inteligenci.
Takový robotický vysavač vypadá trochu jako nočník. Jeho kulatý tvar, výška jen devět centimetrů a průměr 36 centimetrů umožňují velmi svižně operovat po celé místnosti. Problémem nejsou ani nohy u stolu nebo místa těsně u stěny, výška přístroje umožňuje vysavači zajet také pod postel či pohovku, tedy tam, kam se i s klasickým vysavačem jen obtížně (a neradi) dostáváme. Zhruba polovinu přední hrany tvoří nárazník vysavače, kterým přístroj „bourá“ do stěn a nábytku. V nárazníku jsou dotyková čidla, která informují o nárazu. Na obrázcích vás určitě zaujme LCD displej a nad ním dálkový ovladač. Všimněte si také kartáčků na obou bocích přístroje, louží pro úklid rohů a podél zdí.

Cleanmate 365 IVO

Ženo, už mám uklizeno

Vysavač je vybaven NiMH baterií, která se vkládá zespodu a nabíjí se v dokovací stanici. Ta musí být umístěna u stěny a z každé strany musí být prostor 50 cm. Zajímavé je sledovat vysavač ve chvíli, kdy se mu vybije baterie. On totiž „neumře“, ale zapípá, čímž oznamuje přerušení vysávání a jede hledat svoji základnu. Když se k ní přiblíží na takovou vzdálenost, že je čidlo schopné základnu zaregistrovat, oťukává IVO zeď okolo ní, až se nakonec trefí. Vysavač zacouvá na základnu a slastně se uvelebí na nabíjecích kontaktech. 
Robot je vybaven hlavním rotačním kartáčem, který sbírá z uklízené podlahy větší nečistoty, chlupy, vlasy a prach. Sací otvor se speciální stěrkou se postarají o vysání špíny i nejjemnějšího prachu do plastové nádobky. Nádobku pak jednoduše vysypete do koše a látkový filtr vymyjete proudem vody. Zajímavostí je tzv. dezinfekční světlo – UV záření, které dezinfikuje podlahu.

Cleanmate 365 IVO

Co se jinde nedočtete

Máme několik poznatků, které se mohou hodit všem, kteří se rozhodnou pro koupi robotického vysavače.
- Pozor na vratké předměty. Vázu postavenou na zemi může vysavač zvrhnout, místo úklidu pak máte potopu.
- Vysavač dobře uklidí hladkou pohovku, na postel s froté prostěradlem jej ale nepouštějte, hrne povlak před sebou jako buldozer.
- Místnost musíte před vysáváním vhodně připravit. Vše kromě velkých kusů nábytku ukliďte. Mezi poházenými hračkami přístroj bloudí jako opilý.
Pokud máte byt bez prahů a bez dveří, musíte nějak vyřešit předěly místností. Nám se osvědčila laťka, která ukončila místnost. Pokud totiž vysavač vyjede z místnosti, kterou jste chtěli uklidit, pravděpodobně se už do ní sám nikdy nevrátí.

Cleanmate 365 IVO

Proč koupit?
Ačkoliv nejde o robota v pravém slova smyslu, jako domácí sluha Cleanmate dobře poslouží. Naprosto nepopsatelný je pocit ve chvíli, kdy vysavač zavřete v pokoji a odejdete do práce. Vrátíte se do uklizeného pokoje. K dokonalosti sice ještě mnoho chybí, ale i tak můžeme k potěšení bývalých pracovníků bývalého socialistického podniku prohlásit: Domácnost je konečně osvobozená.

Základní parametry
Hmotnost   2700 gramů
Rozměry   36 cm (průměr)× 9 cm (výška)
Procesor    300 MHz
Nabíječka   22 Vdc 1000 mA
Baterie    NiMH 14,4 V
Životnost baterie 500 dobíjecích cyklů
Výdrž baterie   70-80 minut při plném nabití
Spotřeba    24 w
Hlučnost    80 dB ve vzdálenosti 20 cm od vysavače
Životnost UV   6 000 hodin
Nádoba na prach   0,3 litru
Dálkový ovladač   dosah 3 m
Cena    7 990 Kč

Klady a zápory
+ příznivá cena , schopnost vrátit se k základně, snadné ovládání
- nevyčistí 100 procent plochy, pouze pro hladké povrchy

Autor:


Nejčtenější

Huawei Mate 20 Pro může být nový král smartphonů. Nechybí mu vůbec nic

Huawei Mate20 Pro

Špičkový Huawei Mate 20 Pro se stal jedním z nejvybavenějších smartphonů na trhu. Jak jsme si mohli již krátce...

Na českém trhu se objeví nová značka smartphonů, budou líbivé a levné

Smartphone UMIDIGI Z2

Na český trh zavítá nová značka UMIDIGI, která nabídne hned tři levnější smartphony. Budou mít zajímavou výbavu i...Nedívejte se na zabavené iPhony, zablokují se, radí odborníci policistům

iPhone XS Max

Podle instrukcí forenzní firmy Elcomsoft pro americkou policii je vhodné, aby se policisté nedívali zpříma na nové...

Už žádné výřezy. Samsung všechno potřebné schová pod displej mobilu

Bude takto vypadat Samsung Galaxy S10?

Výřez displeje je naprosto dominantní trend smartphonů posledního roku, ovšem největší výrobce, Samsung, mu stále...

Hollywoodská kaskadérka otestovala detekci pádu u nových Apple Watch

Jednou z novinek Apple Watch Series 4 je detekce pádu. Redakce deníku The Wall...

Nová generace hodinek od Applu boduje především většími displeji a možností vykreslit EKG. Novinky přináší i omlazená...

Další z rubriky

V Africe dominuje, doma v Číně ovšem firma neprodala jediný mobil

Poutací billboard výrobce Tecno v Ugandě

Jeden z největších čínských výrobců smartphonů na domácím trhu neprodal jediný mobil. Místo toho se společnost...

Rande, zásnuby i rozchod. To vše mladí řeší přes mobil, ukázal průzkum

Láska v době mobilní

Se smartphonem usínáme a je často i tím prvním, co hned po probuzení hledáme. Usnadňuje nám pracovní i osobní život....

Nedívejte se na zabavené iPhony, zablokují se, radí odborníci policistům

iPhone XS Max

Podle instrukcí forenzní firmy Elcomsoft pro americkou policii je vhodné, aby se policisté nedívali zpříma na nové...

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem řady kampaní a přednášek je především poukázat na to, že rakovina prsu může postihnout každou ženu bez ohledu na věk. Včasné nalezení nádoru značně zvyšuje šanci uzdravení.Najdete na iDNES.cz