Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chtěl přenést číslo. Nervy drásající proces trval dva měsíce

aktualizováno 
Náš čtenář Milan Hozák uzavřel s obchodním partnerem Telefóniky O2 smlouvu na paušální služby na dobu neurčitou a bez jakýchkoliv závazků. Když ale své číslo chtěl přenést ke konkurenci, operátor po něm neoprávněně požadoval smluvní pokutu a přenos čísla se táhl déle než dva měsíce.

Přenos čísla může být velmi komplikovaný. Hlídejte si pečlivě obsah smlouvy s operátorem. Ilustrační snímek. | foto: Profimedia.cz

Milan Hozák chtěl své číslo přenést ke konkurenci začátkem listopadu. Postupoval klasickou cestou, tedy ukončením smlouvy a žádostí o přenos čísla. Dozvěděl se však, že mu nebude vyhověno, protože vzhledem ke speciální akci uvedené ve smlouvě je vázán ke společnosti na dobu určitou a musel by uhradit značnou smluvní pokutu.

Čtenář obratem zaslal jako důkaz nepravdivosti tohoto tvrzení kopii smlouvy, kterou vlastnil a ze které je jasně vidět, že žádná podobná akce nebo závazek neexistuje. Následně se na zákaznické lince dozvěděl, že pokuta je skutečně neoprávněná, ale bude muset znovu navštívit značkovou prodejnu a znovu podat výpověď. Učinil tak a pracovnice za přepážkou jej ujistila, že už bude vše v naprostém pořádku a přenesení čísla nic nebrání. Jaké ale bylo jeho překvapení, když zjistil, že přenos čísla se stále nekoná a O2 znovu vyžaduje pokutu. To uže se čtenář obrátil na redakci Mobil.cz a na Český telekomunikační úřad.

Mezitím Telefónica čtenáři odpověděla, jeho závazek skutečně odstranila a proces přenosu čísla po třetí návštěvě na pobočce konečně začal. Odpověď ovšem čtenáře příliš neuspokojila. Stálo v ní mimo jiné: "Máme zájem na vyřešení celé záležitosti k Vaší spokojenosti a proto bylo na základě Vámi doložené smlouvy výše uvedené depozitum stornováno a závazek k uvedenému číslu odstraněn."

Odpověď Telefóniky paní Hozákové

Odpověď Telefóniky paní Hozákové

Vzhledem k tomu, že žádný závazek nikdy ani nevznikl, nepovažoval čtenář tuto vyhýbavou odpověď za dostatečnou satisfakci a požadoval po Telefónice dobropis na částku, kterou uhradil za dvě poslední faktury v době, kdy již měl mít číslo dávno přeneseno. Telefónica se nakonec rozhodla čtenáři vyhovět a Mobilu.cz rovněž poskytla vyjádření k celé kauze.

"Všechno vzniklo při uzavírání smlouvy naším obchodním partnerem se zákazníkem. Klient dostal smlouvu bez zaškrtnutého závazku, nicméně k nám byla doručena smlouva s označeným závazkem. Od tohoto klíčového okamžiku vznikly všechny navazující problémy. Jako omluvu za toto nedorozumění mu nabídneme vystavení dobropisu na dvě poslední faktury. Rozhodně to nebyla systémová chyba, ale selhání jednotlivce, což nás ale samozřejmě mrzí," uvedla Michaela Staňková z O2.
Nejčtenější

Toto bude pecka mezi smartphony do 10 tisíc. Konkurence se zapotí

Huawei P20 Lite

Huawei představil nový model P20 lite, který nejenom předznamenává příchod nových top modelů, ale také ukazuje, že...

KOMENTÁŘ: Nokia 8110 je výborný krok, obyčejným telefonům dává naději

Nokia 8110 4G na premiéře v Barceloně

Retro Nokia 3310 se stala prodejním hitem, a i proto se nejspíš značka rozhodla to s reinkarnací zkusit znovu....Levné androidy mají problém. Enormně roste zájem o použité iPhony

Apple iPhone 6 a iPhone 6 Plus

Nejrychleji rostoucím segmentem na trhu smartphonů nejsou cenově dostupné mobily s Androidem, ale repasované drahé...

Kupujete zbytečně drahé smartphony, tvrdí čínský výrobce čipů

Čipová sada MediaTek

Generální obchodní ředitel MediaTeku tvrdí, že za prémiové telefony uživatelé přeplácejí. Spoustu funkcí ani nikdy...

Na 24 hodin vypnou v sobotu mobilní internet. Potřebují se zbavit démonů

Svátek Nyepi na Bali

Na indonéském ostrově Bali slaví v sobotu nový rok. Místo bujarých oslav se však celý ostrov ponoří do ticha. Svátek s...

Další z rubriky

Češi se ještě letos dočkají nejrychlejší sítě. Ale jen na chvíli

Ilustrační snímek

Již v září spustí Český telekomunikační úřad pilotní provoz mobilní sítě 5G. Časově omezený provoz ve spolupráci s...

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...

S rodinnými tarify ušetříte i 19 tisíc ročně. Ale je potřeba počítat

Ilustrační snímek

Tarif pro rodinu byl dlouhou dobu výsadou pouze Vodafonu. O2 představilo rodinný balíček až loni v dubnu a T-Mobile až...

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.Najdete na iDNES.cz