Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chcete zálohovat na karty? Použijte CardBackUp

aktualizováno 
Pokud chcete mít jistotu a chcete si zálohovat veškerá data ve vašem Palmu nejen terénu, ale i doma, není žádný problém použít tento elegantní software, který vyřeší vše za vás.

Jak je již z nadpisu zjevné, jedná se o aplikaci, která vám zálohuje celý obsah paměti RAM na externí paměťovou kartu např. typu SD / MMC v Palmu m50x. Aplikace je velice snadno ovladatelná a pohyb ve všech oknech nečiní problémy. Rychlost, jakou je obsah RAM paměti ukládán na paměťové médium, je také vcelku postačující. Nejprve si program načítá veškerá data o jednotlivých aplikacích, databázích a datech z paměti RAM. K těmto datům si udělá poznámky o jejich kapacitě a datu jejich uložení. Což je důležité pro následné pozdější obnovení dat. Je totiž možné vybrat obnovení všech dat, nebo jen specifických souborů, které si označíte. Na displeji budou zobrazeny informace o tom, který ze souborů (v Palmu nebo na kartě) je aktuálnějši, který je a není v paměti atd. Vše velice pěkně graficky znázorněno a doplněno popisem.

 

Popis jednotlivých oken aplikace:

 

 1. Hlavní obrazovka aplikace:


 2. Ikona BackUp Now provede zálohu dat za vaší paměti RAM. Ikona Schedule vám umožní si zadat pravidelné zálohování dat v určitých intervalech. Restore ikona slouží k obnovení dat z paměťové karty. Jednotlivé soubory záloh jsou uprostřed displeje s daným názvem a doplněny údajem o datu a času dané zálohy. Ikona Delete smaže daný záznam zálohy! A poslední ikona Utils vás přenese do okna Speciálních funkcí.

   

 3. Zálohování paměti:


 4. Toto okno slouží k zadání vlastního zálohovacího procesu. Zadáte jméno, kterým pojmenujete danou zálohu, a vyberete slot, na který budou data zapisována. Poté již stačí zmáčknout BackUp a začne záloha. Uprostřed displeje se zobrazují informace o probíhající záloze daných aplikací a zleva doprava běží “bar graf” (ukazatel stavu celé zálohy). Po skončení zálohy jste o tom informováni hláškou.

   

 5. Nastavení pravidelných záloh:


 6. Zaškrtávací políčko Perform Schedule BackUp aktivuje pravidelné zálohy dat. Zadáte si jméno (název) dané zálohy a v dalším zaškrtávacím políčku můžete ovlivnit, zda se budou obnovovat data pouze změněná, nebo všechna. Dále nastavíte, v které dny má být pravidelná záloha prováděna, a také čas. Klepnutím na ikonu Save se veškerá nastavení uloží a v daný den a dobu se provede záloha.

   

 7. Obnova všech dat:


 8. Po kliknutí na danou zálohu v základním okně, popř. na ikonu Restore se objeví toto okno. Zde si zvolíte, z jakého slotu bude záloha provedena, z jakého souboru, a zobrazí se vám informace o datu zálohy. Dále jsou dvě tlačítka: Full Restore, které umožní kompletní obnovení všech dat ze zálohy a Partial Restore, kde si můžete zvolit která data se mají obnovit (jednotlivé aplikace, databáze). Spodní ikona Cancel slouží pro návrat (stornování) do základního okna.

   

 9. Obnova vybraných dat:


 10. Toto okno se zobrazí při volbě Obnova vybraných dat. Zcela nahoře je údaj o dané záloze (jejím názvu). Dále následuje celý seznam všech aplikací a databází, které tato záloha obsahuje. Klepnutím na jednotlivá data se tato označí a následným klepnutím na Restore Database se tato data obnoví a kopírují do paměti RAM. Klepnutím na Done (Hotovo) se dostanete do hlavního okna.

   

 11. Rozdíly v aktuálnostech a obsahu dat mezi RAM a danou zálohou:


 12. Toto okno slouží pro informaci o všech datech, která jsou v paměti RAM a také v dané záloze. Vlevo můžete vidět piktogramy Palmu, což vyznačuje data v paměti RAM, dále karty, což značí data na externím paměťovém médiu nebo volné místo, což značí, že data nejsou na daném místě. Znak rovnítka = značí, že data v paměti RAM jsou shodná s daty v záloze. Šipka vždy značí, že data jsou novější na daném médiu (RAM Palmu nebo karta). Např. databáze ExtScan na obrázku značí, že data jsou pouze na kartě.

   

 13. Speciální funkce:


 14. Poslední okno aplikace umožňuje pomocí ikony Copy CardBackUp to Card zkopírovat aplikace CardBackUp na kartu a spouštět je odtud. Make Startup on Card, znamená, že aplikace zapíše na kartu určitou informaci, která vede k tomu, že pokud zasunete tuto kartu do slotu, automaticky se spustí aplikace CardBackUp. Ikona Restore Old StartUp on Card znamená, že se provede automatická záloha aplikací a spuštění CardBackUp po zasunutí karty do slotu. Po kliknutí na Done se opět octneme v základním okně aplikace.

 

Za zapůjčení aplikace na testování děkujeme firmě PDA Planet Praha.Nejčtenější

Google posílá vzkaz Evropské komisi. Takhle se bude bránit

Protikartelová komisařka Margrethe Vestagerová.

Google se s obří pokutou od Evropské komise nehodlá smířit. Firma se proti ní odvolá a chce Komisi dokázat, že systém...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Španěl prodává sbírku nerozbalených iPhonů. Za cenu ojetého ferrari

Španěl prodává unikátní sbírku iPhonů za téměř 100 tisíc eur.

Aukční portál eBay je nepřebernou studnicí zajímavých, ale mnohdy i šokujících inzerátů. Nabídku prodejce ze španělské...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Další z rubriky

Za 23 korun vám aplikace fotku z iPhonu ukáže až za tři dny

Netradiční fotoaplikace Gudak vás donutí nad fotkami zase přemýšlet

Vnímání fotografie se za posledních pár let výrazně změnilo. Díky záznamovým médiím již totiž nemusíme přemýšlet nad...

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...

Už přes ni vyhrožovali smrtí. Přesto je aplikace extrémně populární

Logo aplikace Sarahah

Vysoký nárůst popularity zaznamenala aplikace Sarahah, určená k posílání anonymních zpráv. Ačkoliv se v posledních...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz