Chcete volání zadarmo a TV v mobilu? Tyto služby klepou na dveře

aktualizováno 
Nový balíček služeb X-Series přinese televizi, volání přes Skype i vzdálené programování nahrávání na televizi. Dle slov jeho tvůrců přinese plnohodnotný internet do mobilu. Jak se vám líbí spojení gigantů?

Volejte zdarma a dívejte se na televizi | foto: Mobil.iDNES.cz

Co může vzniknout ze spolupráce takových gigantů jako je Hutchison 3G, Skype, Sling Media, Yahoo!, Nokia, Google, eBay, Microsoft, Orb a Sony Ericsson? Služba, která by se možná líbila i nám. Balíček  X-Series je totiž opravdová lahůdka.

Spojení hned několika důležitých hráčů na trhu mobilní zábavy dává tušit, že výsledek nebude žádný odvar. Ostatně o potížích Hutchison 3G ve Velké Británii i Itálii si už cvrlikají vrabci na střeše, a tak jde možná o jeden z posledních pokusů o záchranu.

Základním stavebním kamenem je ohlášená globální spolupráce mezi Hutchison 3G na jedné straně a významnými internetovými firmami Sling Media, Orb a Google, které doplnily již dříve ohlášenou spolupráci se Skypem, Microsoftem a Yahoo!

Zákazníci operátora 3, kteří si pořídí balíček X-Series, budou moci telefonovat přes Skype, posílat zprávy přes Yahoo! a Windows Live Messenger, sledovat televizi přes službu Sling a díky službě Orb zase vzdáleně přistupovat ke svému počítači.

3 X-Series pack

3 X-Series pack 3 X-Series pack

3 X-Series pack 3 X-Series pack

Součástí balíčku X-Series bude:

 • Telefonování prostřednictvím Skype
  Zákazníci v síti 3 si budou moci volat mezi sebou ze Skype na Skype zcela zdarma bez jakéhokoli omezení. Zdarma bude také volání z PC verze Skype na mobilní Skype a obráceně.
 • Sledování TV prostřednictvím služby Slingbox
  Pokud si majitel balíčku X-Series zakoupí také službu Slingbox, bude moci na mobilu sledovat jakékoli TV služby, které má doma.
  Stačí mít v PC příslušnou televizní kartu a na mobilu můžete sledovat pozemní TV vysílání, internetové programy či satelitní nebo kabelovou televizi. Navíc budete moci na dálku nastavit nahrávání svého oblíbeného pořadu, který jste si zapomněli nastavit z domova.
 • Vzdálený přístup k PC
  S pomocí služby Orb bude možné vzdáleně přistupovat k multimediálním souborům uloženým na pevném disku domácího počítače. Odkudkoli si tak budete moci do mobilu stáhnout hudební soubory, seznamy skladeb, fotky nebo videa.
  Služba Orb připraví speciální rozhraní pro balíček X-Series, takže bude optimalizována pro přístup z mobilních telefonů.
 • Posílání zpráv
  Majitelé balíčku X-Series budou moci přijímat a odesílat zprávy na Windows Live Messenger nebo Yahoo! Messenger a to bez ohledu na to, jestli adresát používá jednu ze služeb na mobilu nebo na PC. Odesílání i odesílání zpráv mezi X-Series mobily bude zdarma.
 • Přístup na internet
  Majitelé balíčku budou moci bez omezení přistupovat na internet a využívat vyhledávácích služeb Google a Yahoo!

„Rychlý mobilní internet je přirozeným krokem ve vývoji mobilních služeb. Náš balíček X-Series přinese opravdový internet do mobilních telefonů. Díky spolupráci se silnými partnery nabídne naše nová služba přesně to, nač naši zákazníci čekají,“ řekl Canning Fok, výkonný ředitel skupiny Hutchison Whampoa.

3 X-Series pack

3 X-Series pack 3 X-Series pack

3 X-Series pack 3 X-Series pack

Službu začne 3 nabízet ve Velké Británii již od 1. prosince, na ostatních trzích v prvních měsících roku 2007. Balíček bude – podobně jako je to u vysokorychlostního internetu zvykem – nabízen za paušál, v jehož rámci bude přístup k internetu i některé další služby. Na využívání bude aplikována FUP a za příplatek bude možné balíček využívat i při roamingu.

3 X-Series pack

Služba bude zatím dostupná na prvních dvou telefonech - Nokia N73 a Sony Ericsson W950i. Další mají ale rychle přibývat.

Autor:


Nejčtenější

Huawei Mate 20 Pro může být nový král smartphonů. Nechybí mu vůbec nic

Huawei Mate20 Pro

Špičkový Huawei Mate 20 Pro se stal jedním z nejvybavenějších smartphonů na trhu. Jak jsme si mohli již krátce...

Nedívejte se na zabavené iPhony, zablokují se, radí odborníci policistům

iPhone XS Max

Podle instrukcí forenzní firmy Elcomsoft pro americkou policii je vhodné, aby se policisté nedívali zpříma na nové...Na českém trhu se objeví nová značka smartphonů, budou líbivé a levné

Smartphone UMIDIGI Z2

Na český trh zavítá nová značka UMIDIGI, která nabídne hned tři levnější smartphony. Budou mít zajímavou výbavu i...

Megapřehled: srovnali jsme nový iPhone XS Max s hlavními rivaly

iPhone XS Max

Apple s novou generací iPhonů opět přepisuje cenové zvyklosti, za vrcholné verze dáte přes čtyřicet tisíc korun....

Nové Apple Watch popletla změna času. Zůstaly viset ve smyčce

Apple Watch Series 4 v Austrálii popletla změna času

Austrálie v uplynulém víkendu přešla na letní čas, což obyvatele kontinentu oloupilo o hodinu spánku. To však nebyla...

Další z rubriky

Honor bude mít smartphony se slevou 80 procent. Ale jen v pátek po obědě

Fronta na zlevněné smartphony Xiaomi na Černém Mostě

Honor se rozhodl okopírovat prodejní strategii Xiaomi. A tak s otevřením svého prvního prodejního stánku v obchodním...

Samsung hlásí rekordní tržby, dopomohl mu k nim Apple

Samsung Galaxy A7

Samsungu se opravdu daří, neboť podle hospodářských výsledků za třetí čtvrtletí dosáhly celkové příjmy 65 bilionů wonů,...

V Africe dominuje, doma v Číně ovšem firma neprodala jediný mobil

Poutací billboard výrobce Tecno v Ugandě

Jeden z největších čínských výrobců smartphonů na domácím trhu neprodal jediný mobil. Místo toho se společnost...Najdete na iDNES.cz