Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Český Telecom nesplnil své sliby, sníží se vybraná částka obětem povodní

aktualizováno 
V souvislosti s nedávnými povodněmi zavedl Český Telecom speciální telefonní číslo SOS povodně, jehož prostřednictvím můžete přispět finanční částkou na konto pomoci lidem postiženým povodní. Od minulého čtvrtka navíc umožnil příspěvek poskytnout i prostřednictvím veřejných telefonních automatů. Vyzkoušeli jsme tedy, jak to funguje.
V tiskové zprávě se doslova uvádí:

Přispívat na odstraňování následků povodní prostřednictvím speciální linky 0900 60 90 40 je ode dneška možné také z veřejných telefonních automatů. Číslo linky si přitom zákazníci pamatovat nemusí. ČESKÝ TELECOM, a.s., pro ně na kartových a kombinovaných telefonních automatech zprovoznil "tlačítko C". Po jeho zmáčknutí bude linka na pomoc postiženým povodněmi vytočena automaticky. Její číslo je samozřejmě možné volit i standardním způsobem. Volání mohou zákazníci hradit jak běžnou telefonní kartou, tak multifunkční kartou TRICK, kombinované automaty umožňují rovněž platbu mincemi.

Zkusili jsme zavolat na povodňovou linku 0900 609040 jak z budek v okolí redakce, tak z několika dalších na jižní Moravě i v samotném Brně. Všechny telefonní automaty zobrazovaly při běžném volání informaci o tom, že pomocí tlačítka C je možné na konto SOS povodně přispět, ovšem při vytočení čísla povodňové linky standardním způsobem i s využitím jednotlačítkové volby jsme se ve všech případech setkali jen s odkazovacím tónem a zprávou: "Vaše stanice nemá oprávnění pro volbu tohoto směru."

Dále tisková zpráva pokračuje:

Speciální linka ČESKÉHO TELECOMU 0900 60 90 40 umožňuje zájemcům podílet se doslova zvednutím telefonu na pomoci lidem postiženým povodněmi. Volání na číslo 0900 60 90 40 je z telefonních automatů zpoplatněno od 74 Kč do 92 Kč v závislosti na použitém způsobu placení. Veškeré prostředky, které budou tímto způsobem vybrány, poukáže ČESKÝ TELECOM na sbírkové konto 334 334 334 / 0300 SOS POVODNĚ společnosti Člověk v tísni při České televizi. Tyto peníze pak budou použity na konkrétní pomoc lidem postiženým povodněmi. O tom, jak jsou a budou shromážděné finanční zdroje použity, společnost Člověk v tísni veřejnost průběžně informuje. Částka, kterou zákazníci ČESKÉHO TELECOMU svým voláním přislíbili přispět na odstraňování následků záplav, se dnes přiblížila hranici 15 000 000 Kč.

Nechceme zde spekulovat o důvodech tohoto stavu, jisté však je, že se tím zřejmě o něco sníží celková výše vybrané částky pro oběti povodní. Povodňovou linku přitom Český Telecom zprovoznil letošního 13. srpna a jak sám uvádí, bylo na ní k 22. srpnu, tedy za devět dní, provoláno za téměř patnáct milionů korun. Dnešek je tedy pátým dnem od vydání tiskové zprávy o možnosti přispět na konto SOS povodně prostřednictvím telefonních automatů, skutečnost je ale taková, že prostřednictvím telefonního automatu na konto SOS povodně v okamžiku uzávěrky článku nebylo možné přispět.

Co říci závěrem? Již v minulosti jsme vás několikrát informovali o poněkud lopotném zavádění nových služeb z telefonních automatů Ascom. Lze předpokládat, že jakýsi chaos v divizi veřejných telefonních automatů v Českém Telecomu je společným jmenovatelem těchto potíží i současné nedostupnosti povodňové linky. Zde se však kromě špatného informování veřejnosti i hazarduje s obětavostí lidí, kteří byli ochotni přispět.




Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...



Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Revoluce v mobilním focení? Umí nasadit profi objektiv na smartphony

S adaptérem můžete na mobil nasadit i profesionální objektivy

Na výstavě americké Národní asociace provozovatelů vysílání v Las Vegas byl ukázán zajímavý doplněk k mobilům pro...

ZTE má našlápnuto předehnat Apple s „ledovým“ smartphonem

ZTE Iceberg

ZTE chystá zajímavý smartphone, který zaujme dvakrát vykrojeným displejem. Přístroj má vypadat, jako by byl vytesaný z...

Další z rubriky

Revoluce v mobilním focení? Umí nasadit profi objektiv na smartphony

S adaptérem můžete na mobil nasadit i profesionální objektivy

Na výstavě americké Národní asociace provozovatelů vysílání v Las Vegas byl ukázán zajímavý doplněk k mobilům pro...

Zakázali reklamu s mobilem ve vodě. Spadl tam šikovně, hájí se výrobce

Zakázaná reklama na HTC U11

Ve Velké Británii zakázali reklamu na špičkové HTC U11 na základě pochybného zacházení s mobilem, se kterým...

Nebude to snadné. Huawei chystá smartphone na 5G, ale řeší problémy

První 5G smartphone od Huawei přijde v roce 2019

Už během druhé půlky příštího roku uvede čínská společnost Huawei na trh svůj první telefon pro 5G sítě. Na konferenci...



Najdete na iDNES.cz