Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Češi uskutečnili 54 milionů silvestrovských hovorů

  14:48aktualizováno  14:48
Na Silvestra a Nový rok si lidé raději volají a posílají méně SMS než na Vánoce. Vzrostl počet multimediálních zpráv, ovšem v poměru k SMS jich je stále velmi málo.
Ohňostroj

Ohňostroj | foto: Profimedia.cz

Na Silvestra a v prvních hodinách Nového roku Češi svým blízkým nejčastěji telefonovali. Velký byl i počet odeslaných SMS, bylo jich ale méně než loni nebo na Vánoce, kdy tři naši operátoři zaznamenali rekordní počet odeslaných zpráv. - více zde

Naopak hovorů zaznamenali na Silvestra tuzemští operátoři téměř 54 milionů. V síti T-Mobile byl provoz větší o 5,7 % oproti loňskému roku. Mluvčí Jitka Pacolová ale nárůst částečně přičítá tomu, že letošní Silvestr připadl na všední den a to způsobilo větší počet hovorů v dopoledních hodinách.

Operátor O2 zaznamenal na Silvestra o 15 procent více hovorů než loni. Ještě větší nárůst zaznamenal nejmenší operátor Vodafone, jehož mluvčí Miroslav Čepický uvedl, že nárůst provozu byl zaznamenám především v dopoledních hodinách. Počet hovorů u Vodafone vzrostl oproti loňskému roku o 17 procent.

Špička tradičně vrcholila v poslední hodině starého roku a v první hodině toho nového. V síti T-Mobile bylo v té době odesláno 1,9 milionu SMS, celkem jich podle Jitky Pacolové odeslali zákazníci T-Mobile 12,9 milionu, což je ale meziroční pokles o necelých šest procent. O2 odbavil v nejexponovanějším čase přes 1,4 milionu SMS. "Špička vrcholila v 23:57, kdy naše síť odbavila 32 274 SMS za minutu," dodal mluvčí O2 Martin Žabka.

Celkově prošlo sítí O2 na Silvestra 13,5 milionu SMS, což je přibližně stejný počet jako v loňském roce. Vodafone odbavil na Silvestra 8,7 milionu textových zpráv a tři minuty před půlnocí jich sítí za jednu minutu prošlo 20 473. Vodafone jako jediný zaznamenal velmi mírný nárůst SMS a to o 2 procenta více než loni.

Oproti loňskému roku poslali Češi výrazně více multimediálních zpráv. U Vodafone se počítadlo MMS zastavilo na počtu 42 584. Sítí O2 prošlo na Silvestra přes 91 000 MMS a T-Mobile hlásí 155 000 multimediálních zpráv. To je oproti loňskému roku nárůst o 15 procent u Vodafone a zhruba o 25 procent u O2 a T-Mobile. V porovnání k obyčejným SMS je to ale stále jen paběrkování.

Vodafone uvedl i počet roamingových zákazníků využívajících jeho síť na Silvestra. Z těchto 65 000 zahraničních návštěvníků České republiky jich bylo nejvíce z Německa, Itálie a Ruska.   

Autor:Nejčtenější

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Vodafone kouzlí s neomezeným tarifem. Nestojí ani 500 korun

Vodafone nabízí ve svém e-shopu speciální neomezený tarif.

Pokud jste si chtěli pořídit neomezený tarif od Vodafonu, museli jste dosud počítat s měsíčním poplatkem ve výši...

Vše, co od smartphonu očekáváte, jen za 6 000. Test Honor 9 Lite

Honor 9 Lite

Honor 9 Lite je žhavou novinkou na českém trhu a také je potenciálním prodejním hitem. Smartphone s moderními funkcemi...

Huawei nehraje fér. Neprodávaná novinka má přes sto falešných recenzí

Huawei Mate 10 Pro

Huawei se snaží protlačit na obrovský americký trh. Ovšem proti jsou operátoři. Ve volném prodeji pak čínský gigant...

Další z rubriky

LTE síť pro Internet v letadlech už funguje. Stanice jsou i v Česku

Mobilní LTE síť pro letadla EAN

V prvním pololetí letošního roku začne v celé Evropě fungovat mobilní síť pro letadla. Kombinuje pozemní stanice se...

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...

T-Mobile začne rozdávat slevy až 25 % a k tomu přidá 10 až 15 GB dat

T-Mobile Magenta 1

T-Mobile spustí novou službu Magenta 1. Je to jakási varianta rodinných tarifů, ale v principu funguje úplně jinak a...Najdete na iDNES.cz