Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

CeBit: Mobily LG mají rychlé GPRS a barevný displej

  15:55aktualizováno  15:55
CeBIT Team: Žhavé novinky s sebou přivezl LG. S modely G511 a G7000 bezpochyby přinese konkurenci perné chvilky. Dva displeje, elegantní vzhled i polyfonní melodie jistě osloví nejednoho uživatele.

Především pro uživatele vyhledávající stylový telefon se všemi důležitými funkcemi je určena novinka firmy LG - model G511. Díky optimálním rozměrům 82,3 x 44,5 x 19,7 mm se velmi dobře drží a nejednoho uživatele potěší nízkou hmotností 79 gramů. Přestože funkčně vychází z modelu 510, od něhož se odlišuje pouze podporou GPRS, poznáte ho už na první pohled. Má lehce změněný přední kryt. Namísto jednolité stříbrné plochy je zde elegantnější dvoubarevné provedení.

Standardně je G511 osazena Li-polymerovou baterií, s níž má vydržet 200 hodin v pohotovostním režimu respektive čtyři hodiny hovoru. Po rozevření telefonu se vám naskytne pohled na osmiřádkový velmi dobře čitelný displej. Budete-li psát textové zprávy, můžete použít prediktivní psaní Zi. Vystačíte-li si však jen s krátkou poznámkou, mobil nabídne diktafon s pamětí na 90 sekund záznamu. Samozřejmostí je hlasové vytáčení pro deset telefonních čísel.

LG CeBIT  LG CeBIT  LG CeBIT

Rozhodnete-li se G511 používat i pro plánování svého času, pak vás bezpochyby potěší možnost synchronizace s MS Outlook. Nemusíte mít obavy ze složitého ovládání. Díky použitému joysticku, optimální velikosti i relativně velkými klávesami si s obsluhou poradí skutečně každý.

Telefonem zcela jiné třídy je pak model G5200. Základní designové prvky má sice společné i s G511, ovšem nabízí mnohem širší škálu funkcí. Především oceníte přítomnost dvou displejů, z nichž první, menší, je umístěn přímo na vyklápěcí části. Na rozdíl od nižšího modelu tedy okamžitě uvidíte jméno popřípadě číslo volajícího, v pohotovostním režimu pak aktuální čas, aniž byste telefon museli rozevírat.

LG CeBIT  LG CeBIT

Rozměry G5200 jsou sice nepatrně větší, ale i tak 84 x 45 x 19,5 mm při hmotnosti 80 gramů stále stojí za pozornost. Výdrž je shodná s G511, tedy čtyři hodiny hovoru respektive 200 hodin pohotovostního režimu. Ovšem k tomu nejzajímavějšímu se dostanete teprve po rozevření telefonu. Displej se čtyřmi odstíny šedi o rozlišení 128 x 128 obrazových bodů stojí už sám o sobě za pozornost. Ale LG nechtělo nechat úspěch náhodě, a tak sáhlo po všech uživatelsky vděčných funkcích současnosti. Na příchozí hovor vás G5200 upozorní jednou ze 40 polyfonních melodií, nové schopnosti si dohrajete díky podpoře Jávy a svým známým budete moci odeslat EMS. Neméně zajímavé jsou datové funkce. Podpora GPRS 4+2, vestavěný infraport a WAP 1.2.1 činí tento telefon zajímavým i pro náročnější uživatele.

LG CeBIT  LG CeBIT  LG CeBIT

Ještě o něco dokonalejší je model G7000. Design má více méně shodný s G5200, ale několik podstatných změn tu přeci najdete. Především po rozevření se vám naskytne pohled na barevný displej o velikosti 120 x 160 obrazových bodů, rozlišujících až 256 odstínů barev. LG navíc jeho potenciál využil skutečně dokonale a s ikonami menu si opravdu pohrál. Navíc máte-li v oblibě originalitu, můžete si jako pozadí nahrát nějaký pěkný obrázek. To sice nabízí i model G5200, ovšem barvy dávají této funkci úplně jiný rozměr. S tímto telefonem má G7000 shodné i všechny další schopnosti. Navíc má jen reproduktor umožňující hlasité telefonování.

LG CeBIT

Pokud patříte mezi příznivce multimédií, pak vás bezpochyby zaujme model G8000. Má velmi kvalitní barevný displej TFD 64K a vestavěný digitální fotoaparát. Dokáže přehrávat MP3, video MPEG4, má vestavěný prohlížeč obrázku i telefonní seznam umožňující uložit portrét dotyčného. S přáteli si můžete přes něj vyměňovat MMS, k internetu se připojíte přes GPRS 4+2, a pokud vám nebudou stačit textové zprávy, oceníte vestavěného e-mailového klienta. Kvůli fotoaparátu však musíte počítat s hmotnosti 120 gramů a rozměry 90 x 50 x 20. Synchronizace s počítačem probíhá přes USB nebo infraport.

Nové mobilní telefony LG mají slušnou šanci na úspěch. Nabízejí totiž všechny funkce, které uživatelé vyžadují a jsou ochotni zaplatit.

Autor:


Témata: Jáva, výstavy, CeBIT, LG, MMS, USB

Nejčtenější

Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone XS/XS Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Nejnovější hodinky Apple Watch se povedly. Změří i elektrokardiogram

Apple představil Watch Series 4 s většími displeji a senzorem pro měření EKG

Přestože byly hlavními hvězdami tiskové konference Applu nové iPhony, zájem vzbudila i další generace chytrých hodinek....

Feministky kritizují nové iPhony. Jsou moc velké na ženskou ruku

iPhone XS/XS Max

Od doby, kdy Apple upustil od malých smartphonů, úhlopříčka nových modelů prudce narůstá. Nejnovější model ve verzi Max...

Další z rubriky

Smartphonová válka přinese bláznivý říjen. Tyto novinky budou stát za to

Podoba Huawei Mate 20 Pro

Na rozdíl od předchozích let bude podzim bohatý na novinky. Na trhu panuje válka, a tak výrobci musí představovat nové...

Další herečka zapomněla zatajit svůj iPhone, když chválila jinou značku

Herečka propagující smartphony od Googlu posílá chválu na ně z iPhonu

Stává se to zas a znovu. Celebrity, které propagují různé značky telefonů, zapomínají, že lze dohledat, z jakých...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Rozdáváme 32 lahví z nové řady Canpol Babies. Přihlaste se o tu svoji
Rozdáváme 32 lahví z nové řady Canpol Babies. Přihlaste se o tu svoji

Soutěžte o dětskou lahvičku Canpol Babies. Je to snadné!

Najdete na iDNES.cz