Bluetrek X2 - první voděodolné sluchátko

aktualizováno 
Nabídka bluetooth headsetů na našem trhu je velmi bohatá. V záplavě různých modelů tak není lehké vybírat. Sportovně založené sluchátko Bluetrek X2 si však nejednoho zájemce získá svým vzhledem, voděodolnou konstrukcí a také netradičním systémem uchycení.

Bluetrek X2 - Outdoorové sluchátko Bluetrek X2 na oficiální fotografii

Se vzrůstajícím počtem telefonů podporujících Bluetooth roste také obliba příslušenství založených na této technologii. Nejběžnějším příkladem jsou bezdrátová sluchátka, která vám umožní pohodlně telefonovat i v době, kdy nemáte volné ruce.

Bezdrátová sluchátka se stávají velmi oblíbeným příslušenstvím k mobilním telefonům. Hodí se při práci nebo jako náhrada pevné handsfree sady do auta. Sluchátek využívajících technologii Bluetooth je na trhu velké množství.


Bluetrek M2Přečtěte si také :

Bluetrek M2 - sluchátko, co se rádo převléká

Stejně jako mezi mobilními telefony, i zde je však nabídka takzvaných outdoorových modelů značně omezená. Bluetrek X2 je podle výrobce dokonce první voděodolný headset. Není tedy označován přímo jako odolný, jeho robustnější pogumovaná konstrukce však dává tušit, že by mohl vydržet více než běžná konkurence. Ať tedy vyrazíte na hory, na vodu nebo jen vyznáváte sportovní vzhled, mohlo by se vám toto sluchátko hodit.

Konstrukce, design

Vzhled sluchátka se nese v duchu tradičních tvarů. Na první pohled nejde o žádného střízlíka, ale o zbytečně velkém zařízení také nemůže být řeč. Použité materiály jsou na vysoké úrovni a ve spojení s rozměry 62 x 23 x 10 mm a hmotností 15 gramů dělají z tohoto headsetu také stylový doplněk. V rodině outdoorových přístrojů se robustnější tvary nosí, a tak ani sluchátko Bluetrek X2 není výjimkou.

 Bluetrek X2

 

Bluetrek X2 Bluetrek X2 Bluetrek X2

Bluetrek X2 Bluetrek X2 Bluetrek X2 

Na přední straně je nejvýraznějším prvkem barevný, v našem případě modrý kryt. V něm se nachází kromě loga výrobce také hlavní ovládací tlačítko ukrývající informační diodu. Na trhu jsou dostupná dvě barevná provedení, modré a černé, které se liší jen barvou již zmíněného krytu. Stejná barva je použita také na opačné straně, tělo sluchátka je potom ze stříbrného plastu.

Ten ale příliš vidět není. Celý bok headsetu je totiž lemován černým gumovým proužkem, který zamezuje vnikání vlhkosti a chrání také sluchátko před mechanickým požkozením. V něm se ukrývají tlačítka pro ovládání hlasitosti. Zadní strana sluchátka je vyhrazena konektoru pro nabíječku, na vnitřní straně potom najdeme trn reproduktoru.

 Bluetrek X2

  

  

Bluetrek X2 Bluetrek X2 Bluetrek X2

Bluetrek X2 Bluetrek X2 Bluetrek X2

Velmi důležitým kritériem pro výběr headsetu je také to, jak drží na uchu. U modelu X2 najdeme na vnitřní straně klasickou sponu. To ale není jediné řešení, které sluchátko X2 nabízí. Pokud si nevystačíte s  velmi dobře tvarovatelnou sponou, můžete sáhnout po oboustranném gumovém úchytu. Jde vlastně o gumový kroužek, který se obepne kolem ucha a zajistí tak jistější držení i při zvýšené pohybové aktivitě. V balení nalezneme rovnou dvě velikosti, a tak jsme s nalezením jistého držení neměli problém.

 Bluetrek X2

 

Bluetrek X2 Bluetrek X2 Bluetrek X2

Bluetrek X2 Bluetrek X2 Bluetrek X2 

Při přendávání sluchátka na druhé ucho jste nuceni sponu a kroužek vycvaknout, ne jako u některých modelů jen otočit. Pro prvotní nastavení by to neměl být problém, ovšem při častém přendávání z jednoho ucha na druhé (což pravda není zrovna typické) by mohlo dojít k opotřebení uchycení.

Ovládání a jdeme telefonovat

Spárování s telefonem proběhlo hladce a bez sebemenších problémů. Sluchátko stačí dle návodu nastavit do párovacího režimu, což je ale velmi snadné. Při dalším použití si již telefon sluchátko najde automaticky. Jsou podporovány standardy Handsfree i Headset, a tak můžete sluchátko použít v podstatě s jakýmkoliv mobilním telefonem vybaveným technologií Bluetooth.

Bluetrek X2

  

Bluetrek X2 Bluetrek X2 Bluetrek X2

Bluetrek X2 Bluetrek X2 Bluetrek X2

Ovládání sluchátka Bluetrek je velmi jednoduché a nebudete s ním mít problémy. Po zapnutí hlavním tlačítkem, které je umístěno na přední straně, se rozbliká modrá dioda a ozve se také výrazný tón. Změna hlasitosti se provádí na boční straně dvojicí tlačítek, která mají jistý stisk. Navíc je doprovázena odstupňovanými tóny, a tak je nastavení té správné úrovně zesílení velmi jednoduché.

 Bluetrek X2

  

Bluetrek X2 Bluetrek X2 Bluetrek X2 

Bluetrek X2 Bluetrek X2 Bluetrek X2

Při testování dosahu od telefonu si vedlo sluchátko také na výbornou. Bez problémů pokořilo teoretickou hranici deseti metrů a potíže mu nedělaly ani zdi. Reprodukce zvuku byla kvalitní, dobře slyšitelná, ale mírně nepřirozená. Při zvýšeném okolním hluku se velmi hodí gumové nástavce na reproduktor, které naleznete v základním balení. Díky nim jde zvuk z reproduktoru přímo do vašeho ucha, okolní hluk je tak velmi eliminován. Slabinou headsetu se však ukázalo to, že již od střední úrovně hlasitosti se z něj ozýval nepříjemný šum.

Naopak výborná je výdrž tohoto sluchátka, které nabídne více než dvacet dní v pohotovostním režimu. Doba hovoru je také velmi slušných čtrnáct hodin. V základním balení najdeme kromě sluchátka, spon za ucho a gumových nástavců na reproduktor také mnoho dalšího příslušenství.

Bluetrek X2

Bluetrek X2 Bluetrek X2 Bluetrek X2

Bluetrek X2 Bluetrek X2 Bluetrek X2

Vedle klasické síťové je to ještě USB nabíječka do počítače a také adaptér pro zapojení do zásuvky autozapalovače. Nechybí ani nezbytná šňůrka na krk. Žádné poutko pro ni ale na sluchátku nehledejte. Výrobce to chytře vyřešil použitím klasického 3,5 mm konektoru.

Co říci závěrem

Bluetrek X2 si nás získal svou odolnější konstrukcí, která se nezalekne kdejakého nehostinného prostředí. Použité materiály jsou na velmi vysoké úrovni, výhodou je také jednoduché ovládání. Bohatá nabídka příslušenství je u sluchátek Bluetrek standardem, přesto vždy potěší.

Hlavní nevýhodu tak spatřujeme v nepříjemném šumění, které se ozývalo ze sluchátka od střední úrovně zesílení. To jsme ale vzhledem ke zbytku ochotni odpustit. Především také pro velmi lákavou cenu, která se na pultech našich obchodníků jen lehce šplhá přes hranici jednoho tisíce korun.

Autor:


Nejčtenější

Tomu říkáme omluva. Výrobce dá za zpoždění objednávek druhý mobil zdarma

RED Hydrogen One

Výrobce profesionální fototechniky RED bude mít brzy na trhu i vlastní smartphone. Sliboval jej ve dvou verzích, zatím...

Honor bude mít smartphony se slevou 80 procent. Ale jen v pátek po obědě

Fronta na zlevněné smartphony Xiaomi na Černém Mostě

Honor se rozhodl okopírovat prodejní strategii Xiaomi. A tak s otevřením svého prvního prodejního stánku v obchodním...Huawei Mate 20 Pro může být nový král smartphonů. Nechybí mu vůbec nic

Huawei Mate20 Pro

Špičkový Huawei Mate 20 Pro se stal jedním z nejvybavenějších smartphonů na trhu. Jak jsme si mohli již krátce...

Na českém trhu se objeví nová značka smartphonů, budou líbivé a levné

Smartphone UMIDIGI Z2

Na český trh zavítá nová značka UMIDIGI, která nabídne hned tři levnější smartphony. Budou mít zajímavou výbavu i...

Nedívejte se na zabavené iPhony, zablokují se, radí odborníci policistům

iPhone XS Max

Podle instrukcí forenzní firmy Elcomsoft pro americkou policii je vhodné, aby se policisté nedívali zpříma na nové...

Další z rubriky

Huawei láká na nový Mate20, V Budapešti už vyvěsil na dům reklamu

Reklama na Huawei Mate20 v Budapešti

Huawei představí nový špičkový model Mate20 už v úterý. Světová premiéra se odehraje v Londýně. Na nejnovější přírůstek...

Huawei překvapil: herní obr Mate 20 X je spíše tablet než smartphone

Huawei Mate20 X

Pamatujete na termín phablet, který označoval přerostlé smartphony? S jejich rostoucí popularitou se vlastně zcela...

Nejméně tajemná novinka Pixel 3 chce být nejlepším fotomobilem

Google Pixel 3 XL

Google oficiálně představil špičkové smartphony Pixel 3 a Pixel 3 XL. Jsou to telefony, o kterých už dříve unikly téměř...Najdete na iDNES.cz