Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Blíží se barevný Visor Treo

aktualizováno 
Ano, už je to tu! Přínášíme Vám žhavé informace o blížící se bombě, která už je delší dobu avizovaná, a to Visor Treo v barvě. Pojďme se tedy podívat na tuto novinku poněkud blíže...

Na konci června by měl být představen komunikátor, nebo kapesní počítač s PalmOS a mobilním telefonem zabudovaným ve vlastním těle a barevným displejem.

Pokud si vzpomínáte, přinesli jsme Vám recenzi černobílého Visora Treo 180, Recenze komunikátoru Visor Treo 180 . Nyní si můžete porovnat vlastnosti již stávajícího a nově přicházejícího Visora Treo. 

Fyzické vlastnosti:

Zatím to vypadá, že nový Visor Treo se bude produkovat pouze v klávesnicové verzi, tj. verze Graffiti, zatím není plánována pro výrobu. Nový Visor Treo bude osazen procesorem DragonBall VZ na taktovací frekvenci 33 Mhz. Operační systém PalmOS bude verze 3.5.2H. Paměť RAM bude stejná jako u modelu Treo 180, tj. 16 MB. Rozměry nového modelu jsou 114 x 69 x 25 mm. Barva komunikátoru je stříbrnošedá. Uvnitř Trea je zabudován opět mikrofon, kvalitní reproduktor a jogwheel.

 

Mobilní telefon á la 3G:

Ano, nový Visor Treo bude podporovat CDMA protokol, a tak bude možné jeho provoz pouze v USA nebo v Japonsku, což je myslím škoda. Ale řekněme si, co nám poskytne, a možná dojde i na GSM verzi. Jedná se o postup od GSM ke třetí generaci mobilních sítí, přenosová rychlost se tak může vyšplhat až na závratných 156 kbit za sekundu, ale bude se zřejmě pohybovat na hranici 70 kbit za sekundu. Je to mnohem více než v sítích GSM nebo při provozu paketovým způsobem technologií GPRS.

 

Displej:

Jako u předešlého modelu Trea i zde přichází Handspring z redukovanou velikostí displeje. Tudíž displej je menší a tím jsou i jednotlivé pixely menší a nepůsobí grafika tak “hranatě”. Displej má klasické rozlišení PalmOS zařízení, tj. 160 x 160 bodů. Je použit podobný displej jako u nového Palmu m130, tj. nereflektivní TFT displej, který má sice výborné podání barev, ale dosti velkou spotřebu. Displej má dvě úrovně nastavení jasu (low / high). Ale i když je Treo nastaveno na vyšší jas, je pořád skoro o polovinu tmavší než Visor Prism, který je jak zářivka :)

 

Výdrž baterií:

Zdroj informací uvádí, že nemá přesné informace o výdrži baterií, ale dá se předpokládat že nový Visor Treo bude mít podobnou výdrž jako mobilní telefony, záleží pochopitelné na využívání podsvětlení (jeho úroveň) a hodiny strávené prací s PDA.

 

Software:

Barevný Treo si zcela jistě nebude stěžovat na mobilní aplikace, které budou u něj standardně dodávány. Bude to pochopitelné internetový prohlížeč Blazer, Treo Mail pro čtení a posílání emailů, aplikace pro psaní SMS a standardní aplikace v PalmOS, které jsou firmou HandSpring ve verzi 3.5.2H upraveny a vylepšeny.

Pozn.: Firma HandSpring CEO a Donna Dubinsky před měsícem oznámila, že CDMA Treo bude možné expedovat na konci června. Zatím nejsou známy žádné informace o verzi, která nebude CDMA, tj. vlastně GSM pro Evropu. (Největším odbytištěm je zřejmě právě Amerika spolu s Japonskem).

 

Závěr:

Zcela určitě se máme na co těšit, jedná se o již dlouho očekávanou novinku. Jediné, co mne zaráží a proč bych silně uvažoval o tom, zda tento exemplář zakoupit, je verze s CDMA technologií a absence reflektivního displeje.
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Zakázali reklamu s mobilem ve vodě. Spadl tam šikovně, hájí se výrobce

Zakázaná reklama na HTC U11

Ve Velké Británii zakázali reklamu na špičkové HTC U11 na základě pochybného zacházení s mobilem, se kterým...Huawei P20 Pro má funkci, kterou výrobce tají. Je to záhada

Huawei P20 Pro premiéra

Jak ukázala rozborka nejnovějšího top modelu Huaweie P20 Pro, telefon má optickou stabilizaci u všech tří fotoaparátů....

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Další z rubriky

Konečně trocha originality. Vtipně zrušili výřez v displeji

Doogee MIX 4 (prototyp)

Čínský výrobce Doogee ukázal světu prototyp smartphonu, který by elegantně obešel potřebu dělat kvůli senzorům výřezy v...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...

Smartphone s obří baterií se inspiroval top samsungem. Cena je pětinová

Bluboo S3

Čínští výrobci opakovaně dokázali, že umí občas doslova kouzlit. Na trh nyní míří další cenově zajímavý model, jehož...Najdete na iDNES.cz