Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bezdrátové viry - Palmy m130/515 už v pondělí - a další aktuality

aktualizováno 
PalmReader je QVGA | Přichází čas bezdrátových virů | Singapurská policie bude testovat Jornady 928 | Palm a 3com vyzvány k vystavení úpisu na 50 mil.USD | Palm m130 a m515 - už v pondělí!

 

PalmReader je QVGA
Dobrá zpráva pro majitele počítačů HandEra330 - nejnovější Palm reader podporuje QVGA rozlišení 240x320 pixelů. Starší free verzi lze stáhnout zde.

 

"Přichází čas bezdrátových virů"
tvrdí v CNN. Nové typy virů budou poškozovat naše data i samotné přístroje - PDA či mobilní telefony. Jen si to představte - dostanete SMS zprávu a po otevření se z ní vyklube virus, který se rozešle na všechna telefonní čísla, která nalezne ve vašem adresáři.

Hrozná představa? Ale ani zdaleka ne nepředstavitelná ve věku "always-on" přístrojů napojených na mobilní sítě. Dalším problémem může být únik citlivých dat, pro leckoho možná nebezpečnější než samotná ztráta dat. Samotná PDA se ale mohou stát i nebezpečným nástrojem v rukou lidí, kteří mohou třeba iPAQem snímat důvěrná data z firemních sítí apod. Inu - hromada problémů, se kterými si bude třeba poradit.


Singapurská policie bude testovat Jornady 928
Pozor - až se budete kradenou Oktávkou prohánět nebezpečnou rychlostí po širokých Singapurských ulicích, uvědomte si, jak jsme vás na Palmare varovali. Singapurská policie totiž nasadí do terénu 150 handheldů-telefonů Jornada 928.

V Jornadách budou databáze kriminálních živlů i kradených vozidel. Policisté využijí i přídavnou kameru. Informaci přinesl The Straits Times.

 

Palm a 3com vyzvány k vystavení úpisu na 50 mil. USD
Dlužní úpis v hodnotě $50 milionů budou muset vystavit Palm Inc. a 3com firmě Xerox jako další krok v soudní při mezi Xeroxem a Palm Inc. ve věci náhrady za neoprávěné využívání Graffiti, které Xerox považuje za svůj patent. Soud zároveň ale zamítl požadavek Xeroxu, aby do doby dořešení případu musel Palm Inc. úplně zastavit prodej svých modelů. Tato částka ale ještě není vyčíslením škody, kterou Xerox údajně utrpěl, ale je stanovena jen jako pojistka krytí případných škod. V případě, že Palm Inc. a 3com spor vyhraje, vrátí se jim úpis zpět.

 

Palm m130 a m515 - už v pondělí!
"Velmi důvěryhodné zdroje" PalmInfocenteru hlásí - nové handheldy Palmu Inc. se začnou prodávat už příští týden v pondělí. Palm m515 bude mít opravdu mnohem jasnější displej, než jeho předchůdce - je to prý něco mezi Jornadou a iPaqem - kontrast se bude ovládat tlačítkem v graffiti plošce - namísto táhla zde budou ale jen tři stupně - Hi, Low a Off (Low je ale prý i tak jasnější než m505). Vliv vylepšeného displeje na výdrž baterií ale ještě není znám.

Palm m130 bude mít rovněž barevný displej, ale jiného typu než m515. Bude trošku menší (jak je obvyklé na stovkové řadě) a s jiným podsvětlením. Podle tajemného zdroje je ale pořád "lepší" než u modelu m505.

 Témata: policie, SMS, CNN, Graffiti, Virus, Xerox

Nejčtenější

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...Feministky kritizují nové iPhony. Jsou moc velké na ženskou ruku

iPhone XS/XS Max

Od doby, kdy Apple upustil od malých smartphonů, úhlopříčka nových modelů prudce narůstá. Nejnovější model ve verzi Max...

Toto je prapředek vašich smartphonů. První android slaví 10 let

T-Mobile G1

Prvnímu mobilnímu telefonu s operačním systémem Android je 10 let. Stroj známý jako T-Mobile G1 byl totiž představen...

Prohlédněte si nejlepší a nejdražší iPhone. Máme ho jako první

iPhone XS Max

Stejně jako v předchozích letech jsme se i letos vypravili do Německa, abychom mohli vyzkoušet nejnovější smartphone od...

Další z rubriky

Smartphonová válka přinese bláznivý říjen. Tyto novinky budou stát za to

Podoba Huawei Mate 20 Pro

Na rozdíl od předchozích let bude podzim bohatý na novinky. Na trhu panuje válka, a tak výrobci musí představovat nové...

Huawei se směje Applu. Lidem ve frontě na iPhony rozdával občerstvení

Huawei rozdával čekajícím ve frontě na nové iPhony džus a nabíjel jejich...

Minulý pátek se zájemci o nové iPhony tradičně postavili do front, aby mohli mít nový smartphone mezi prvními. Toho...

Nejvíce chytrých hodinek prodá Apple. Nejčastěji staré modely

Watch Series 3 jako první hodinky od Applu nabídly LTE modem

Apple vkročil do segmentu chytrých hodinek před čtyřmi lety a dnes mu jednoznačně kraluje. Jeho nadvláda pokračovala i...

Najdete na iDNES.cz