Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Avantgo se vrací! Na jak dlouho?

  20:00aktualizováno  1. ledna 0001 
29.3. 20.00 - Firma Avantgo po únorové restrikci uživatelských kanálů opět upravila svoji obchodní politiku - tentokrát je to zpráva pozitivní - automaticky nastavené restrikce uživatelských kanálů nad 8 čtenářů se prozatím ruší. Update 21.10

 

Na konci února 2002 jsme vás informovali o politováníhodné změně obchodního přístupu firmy Avantgo, která poskytuje stejnojmennou službu a software pro off-line a on-line čtení HTML stránek v PalmOS a PocketPC počítačích.

Firma zavedla od 20.2. limit maximálně 8 přihlášených uživatelů-čtenářů na jeden uživatelský (custom) kanál. To v podstatě zlikvidovalo české AvantGo stránky, protože poplatek, který by musely servery poskytující nekomerční obsah (zpravodajství a recenze) zaplatit, není nijak ekonomicky návratný. Z našich serverů se (pokud vím) k placení poplatků zatím nikdo neodhodlal.

V mezičase se hledaly spíše alternativní distribuční kanály - i u nás jsme informovali o alternativách zejména sérií článků o programu Plucker, iSilo, či HandStory.

 

Nyní tedy firma Avantgo přehodnotila svůj dosavadní postup, a to právě v kategorii uživatelských kanálů. Zrušilo zejména automaticky nastavený limit maximálně osmi čtenářů na jeden kanál s tím, že firma Avantgo bude stále některé uživatelské kanály limitovat a zpoplatňovat, ale bude to dělat individuálním způsobem. Zpoplatněny by měly být kanály s reklamou a servery nabízející prodej zboží, či služeb - ty by měly být uzavřít s firmou Avantgo smlouvu (kontrakt).

Avantgo bude nadále vyžadovat smlouvu pro všechny kanály, které mají více než 1.000 přihlášených - tyto servery budou po dosažení limitu kontaktovány přímo firmou Avantgo.

Nedá se asi říct, jestli to je, či není změna pro český Internet. Spor se asi povede o tu reklamu - není jasné, jestli je míněna reklama na off-line textových stránkách, nebo zda se míní reklamou i běžná reklama na zpravodajských serverech, které poskytují textové verze AvantGo bez reklamy. Každopádně to chce blíže prostudovat všechny podmínky firmy - určitě přineseme příští týden bližší informace.

 

Vyzkoušel jsem na Avantgo rychle některé své "staré" kanály - fungovaly všechny. Zdá se tedy, že protentokrát se Avantgo zase vrací, třeba to může být jen na nějakou dobu. Jak jsem uvedl - poplatková politika a rozlišení "komerčních" stránek není ještě zcela jasná a určitě existuje řada lidí, kteří si Avantgo ze svého Palmu smazali (ve své verzi 4 zabírá jen program přes 500 kB) a přešli na alternativy (Plucker, iSilo apod.).

 


Pro osvěžení připomínám adresy na naše Avantgo kanály:

Uživatelsky konfigurovatelný kanál Palmare.cz

BonusWeb, TechNet, iDNES


 

Seznam článků o Avantgo - viz související články.

 

Update 21:10
Pár rychlých experimentů s Avantgo - jako nové kanály jsem si mohl přihlásit Technet a BonusWeb, u Mobilu a iDnes mne server upozornil, že je naplněn maximální limit přihlášených.
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Berte telefon jako kreditní kartu, radil odborník v Rozstřelu o podvodném volání

Redaktor Mobil.iDNES.cz Jan Matura (vlevo) a mluvčí Českého telekomunikačního...

V posledních dnech se opět ozvali podvodníci, kteří se snaží vydělat na snadné záměně telefonních čísel. Prozvoní vás z...

Revoluce v mobilním focení? Umí nasadit profi objektiv na smartphony

S adaptérem můžete na mobil nasadit i profesionální objektivy

Na výstavě americké Národní asociace provozovatelů vysílání v Las Vegas byl ukázán zajímavý doplněk k mobilům pro...

Další z rubriky

Na dovolené se můžete seznámit i nespálit

Ilustrační snímek

Na dovolenou si bereme kde co, ovšem počítač/notebook často zůstává doma. Ten je na jedné straně prostředkem k...

Online randění pozastaveno. Facebook nechtěně odstřihl uživatele od Tinderu

Aplikace Tinder

Změna bezpečnostních nastavení Facebooku v reakci na nedávné skandály s úniky dat má celkem závažný důsledek pro ty,...

Ušetříte za mobilní data. Facebook vám ukáže bezplatnou wi-fi

Find Wifi funkce na Facebooku

V aplikaci sociální sítě Facebook se objevila nová užitečná funkce - dovede vás nasměrovat k nejbližší veřejné wi-fi...Najdete na iDNES.cz