Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Autosada Parrot CK3000 - jedna z nejlepších na trhu

aktualizováno 
Hledáte pohodlné a komfortní hands-free do auta? Parrot CK3000 funguje na technologii bezdrátového přenosu Bluetooth a jeho ovládání je vesměs celé podřízeno vašemu hlasu. Do jeho seznamu uložíte 500 kontaktů a ke každému z nich přidáte hlasovou volbu.

Telefonování s hands-free v automobilu je nejen zákonem danou povinností každého řidiče, ale především také pohodlné a hlavně bezpečné. S vynálezem technologie Bluetooth dostal tento způsob telefonování ještě další komfortnější rozměr, není třeba mít telefon s hands-free spojený žádnými dráty, standardizované bezdrátové rozhraní přináší nejen rychlý datový přenos, ale také řeší střídání různých telefonů bez nároků na přímou kompatibilitu. Bluetooth hands-free je totiž kompatibilní se všemi telefony, které podporují tuto technologii.

Francouzská firma Parrot byla vůbec první společností, která přivedla na svět autosadu založenou na technologii Bluetooth. Své supermoderní zařízení s označením Parrot CK3000 představila poprvé na loňském CeBitu. Počáteční problémy, kdy plná podpora hlasového ovládání nedovolovala expanzi tohoto produktu na náš trh, byly před časem vyřešeny. V dnešní době si tuto velmi vyspělou handsfree autosadu můžete koupit i u nás a její cena je více než srovnatelná s podobnými zařízení na trhu; prodává se za sumu okolo devíti tisíc korun.

Parrot

Pokud spatříte v některém voze Parrot CK3000, určitě vás zaskočí, že k jeho obsluze stačí pouze dvě tlačítka pro přijmutí a odmítnutí hovoru, vše ostatní je řízeno hlasem. Toto chytré handsfree má totiž neustále zapnutý mikrofon a soustavně rozpoznává, co v kabině auta říkáte. V případě, že zaregistruje známý povel, automaticky jej provede. Předdefinovaným hlasovým povelem tedy přijímáte i ukončujete hovor a dokonce aktivujete volání na jedno z přednastavených čísel. V případě, že vám volá známé telefonní číslo, hands-free sada automaticky přehraje jméno, které je uložené v telefonním seznamu. Do paměti tohoto bluetooth hands-free se totiž vejde na 500 telefonních čísel, ke kterým si nahrajete příslušné povely. V našem testu hlasové vytáčení fungovalo bez problémů, dokonce se mi zdálo, že lépe než u některých mobilních telefonů. Důmyslně je vyřešeno také uvedení hands-free do režimu online, při každém otočení startéru hands-free sada automaticky naváže spojení s mobilem a synchronizuje svůj telefonní seznam. Pokud máte v telefonu nový kontakt, který ještě není uložen v paměti Parrota, požádá vás automaticky o nahrání nového zvukového záznamu.

Parrot  Parrot

CK3000 je kompatibilní se všemi mobily s Bluetooth a jeho instalace je poměrně jednoduchá, ti zručnější z vás ji jistě zvládnou sami, ostatní mají možnost využít služeb servisu. Postupný detailní popis montáže nebudeme uvádět, najdete jej v návodu k přístroji, pro vás je především důležité najít si někde na palubní desce místo pro dvě plastová tlačítka a pro mikrofon. Ten je nejlépe umístit někam k levému okénku, ale pokud jej dáte kamkoliv jinam, přístroj bude také dobře fungovat, mikrofon je totiž dostatečně citlivý.

Parrot  Parrot

Jako první krok musíte svůj mobilní telefon se zabudovaným hands-free spárovat. Spárování probíhá klasickým způsobem jako u jiných modrozubých zařízení: v položce menu telefonu najdete Bluetooth a zadáte hledání nového zařízení. Nalezení hands-free poznáte oznámením „Parrot CK3000“ na displeji telefonu, volbu potvrdíte a zadáte automaticky nastavený kód 1234. Více se o nic nemusíte starat, zbývá jen synchronizovat telefonní seznamy a k uloženým číslům přidat hlasové povely, stejně jako nahrát povely pro přijetí hovoru a hlasové vytáčení.

Parrot  Parrot

V našem testu Parrot CK3000 fungoval bezvadně, můžeme s klidem konstatovat, že se jedná o jedno z nejlepších zařízení svého druhu na našem trhu. Mikrofon je dostatečně citlivý, takže během jízdy nehrozí, že by hands-free náhodně vytáčelo čísla, kdyby mylně rozpoznalo některé slovo z vaší konverzace. Za zhruba 9 300 korun získáte opravdu komfortní, pohodlné a chytré hands-free do auta.

Za zapůjčení hands-free Parrot CK3000 děkujeme firmě Bluetooth-Shop.

Aktualizováno 13. 11. 2003

Do Parrota CK 3000 můžete nahrát firmware pro nové telefony (např. u firmy Profitec), upgrade SW sady je možno provádět i bez její deinstalace z vozu.

V současnosti je sada kompatibilní s těmito mobily:
Ericsson R 520m,T39m, T68m, Nokia 6310, 6310i, 8910, 3650, 6650, 6600, N-GAGE, připravuje se 3660, Philips Fisio 820,825, Sony Ericsson T68i, P800, T610, Z600, P900, připravuje se SONY Z1010, Sagem WA 3050, Siemens S55, připravuje se SX1.

Autor:Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Berte telefon jako kreditní kartu, radil odborník v Rozstřelu o podvodném volání

Redaktor Mobil.iDNES.cz Jan Matura (vlevo) a mluvčí Českého telekomunikačního...

V posledních dnech se opět ozvali podvodníci, kteří se snaží vydělat na snadné záměně telefonních čísel. Prozvoní vás z...

Revoluce v mobilním focení? Umí nasadit profi objektiv na smartphony

S adaptérem můžete na mobil nasadit i profesionální objektivy

Na výstavě americké Národní asociace provozovatelů vysílání v Las Vegas byl ukázán zajímavý doplněk k mobilům pro...

Další z rubriky

USA se zbavuje čínských výrobců smartphonů. Číňané si za to mohou sami

ZTE Axon M

Potíže čínských výrobců mobilů v USA eskalují. Po vyštvání Huawei se do problémů dostalo ZTE, které je na americkém...

Revoluce v mobilním focení? Umí nasadit profi objektiv na smartphony

S adaptérem můžete na mobil nasadit i profesionální objektivy

Na výstavě americké Národní asociace provozovatelů vysílání v Las Vegas byl ukázán zajímavý doplněk k mobilům pro...

Toto jsou mobilní rarity minulosti. Vypadaly jako list či dámská pudřenka

Nokia 7600

Pod pojmem mobilní telefon si většina současných uživatelů představí onu uniformní placku. Dříve tomu ovšem bylo jinak...Najdete na iDNES.cz