Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ATEUS-OMEGA: ústředna s chytrou GSM bránou

aktualizováno 
Mezi zařízení, která dokážou využívat služby GSM sítí, se řadí ipobočkové telefonní ústředny. Dnes si představíme výrobek české firmy 2N.

Mezi zařízení, která dokážou využívat služby GSM sítí, se řadí i pobočkové telefonní ústředny. Propojení analogové sítě s veřejnou mobilní sítí prostřednictvím GSM brány přináší několik výhod. Na síť GSM můžete volat z obyčejného stolního telefonu za tarif GSM-GSM. Z jednoho GSM telefonu, který má svá nejlepší léta již za sebou, volají všichni pracovníci firmy nebo úřadu a zákazník se dovolá přímo na mobil i jim, přestože nemají každý svůj.

Zpřístupnění sítě GSM uživatelům pobočkové telefonní ústředny ušetří nemalé peníze. Přímým voláním GSM-GSM se totiž vyhnete drahému přechodu z pevné sítě, levnější bude také volání např. z Prahy majiteli mobilu, který má kancelář v Beskydech. Díky Paegas Internet Call výrazně ušetříte i za mezinárodní spojení. Úspory, které v rámci pobočkové ústředny získáte, se pohybují v rozmezí 50%-80%, takže se GSM brána určitě vyplatí.

Na první pohled jednoduché - k ústředně připojíte GSM bránu a peníze by se měly sypat zpět do Vaší kapsy. Ale ve skutečnosti to tak jednoduché není. Ne každý uživatel ústředny si zapamatuje, kdy volat pře pevnou síť, kdy přes EuroTel a kdy přes Paegas. Když si to zapamatuje, změní se ceny a telefonní účty opět narostou.

Řešení se dá vždy nějaké najít. Pobočková ústředna ATEUS-OMEGA,   výrobek české firmy 2N má kromě vestavěné GSM brány hlídací program Šetřící automat.

Tento program při správném nastavení neponechá nic náhodě a přemýšlí za nepřemýšlícího uživatele. Číslo vytočené na obyčejném telefonu ústředna přijme, porovná s volacími znaky v tabulkách, vybere nejlevnější linku pro spojení a hovor nasměruje tam. Každý, kdo vytočí 038, dostane pevnou síť, po vytočení 0602 zase EuroTel. Až sem je řešení celkem snadné. Šetřící automat umí ale více. Jako příklad může posloužit česká firma s partnerem v Německu. Ústředna po vytočení čísla, např. 004940202020, pozná, že se jedná o mezinárodní hovor a podle volacího znaku zjistí, že pro tuto zemi může využít levnější Paegas Internet Call. Šetřící automat tedy vyzvedne GSM bránu, vytočí 42 a volbu doplní Vámi voleným číslem. V jiných případech může část původního čísla vynechat nebo zaměnit a hovor směrovat na další síť, jak ukazuje obrázek. Človíček, který původní číslo vytočil, o tom nemusí vůbec vědět. Dozví se to až podle nižšího telefonního účtu nebo pokud se nepodaří navázat spojení levnou cestou. Ústředna mu totiž příjemným hlasem oznámí Dražší hovor a vytočí původně volené číslo do pevné sítě.

ateus.jpg (43574 bytes)
Takto funguje princip "Šetřícího automatu" - například v Německu se tato metoda používá i pro výběr operátora dálkových volání a s liberalizací trhu se s ní budeme sektávat stále častěji.

Úsporu, kterou se ATEUS-OMEGA chlubí, dosahuje prostřednictvím dvou vestavěných GSM bran (volitelné moduly, stejně jako vnější a vnitřní linky), případně s dalšími připojenými externími branami. Zajistí tak dostatečnou hovorovou kapacitu s oběma sítěmi GSM pro všech až 50 vnitřních uživatelů. Šetřící automat doplňuje ještě modul internet telefonie, který pro provoz nepotřebuje počítač. Ale to už je zase na další povídání o možnostech ústředen Ateus-Omega nasazených do jakéhosi larválního stádia IP telefonie.

Ústředny Ateus-Omega u nás prodává firma 2N a existuje pro ně dokonce speciální web.

Autor:


Témata: Liberalizace

Nejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Další z rubriky

Češi stále kupují tlačítkové mobily, nejčastěji nokie

Nokia 8110 4G na premiéře v Barceloně

Téměř polovinou z 27 tisíc prodaných tlačítkových mobilů za první letošní pololetí byly telefony značky Nokia. Vyplývá...

Můžete přijít i o řidičák. Mobil za volantem v Evropě přísně trestají

Ilustrační snímek

Za volantem by měli řidiči věnovat pozornost především situaci na silnici, mnozí se ovšem neumí ani po usednutí za...

Odmítl odemknout svůj iPhone, poslali ho na půl roku za mříže

Ilustrační snímek

Při běžné kontrole vozu policí na Floridě se dostal řidič do sporu ohledně podezřelé zprávy zobrazené na displeji...

Najdete na iDNES.cz