Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Archiv Světa Windows CE - únor 1999

aktualizováno 
Archiv všech zpráv ze světa operačního systému MS Windows CE za leden 1998.

Platnost odkazů odpovídá datu zveřejnění informací

Přehled aktuálních recenzí počítačů s Windows CE
 • Pokud vás zajímají recenze na přístroje s Windows CE v češtině, tak některé jsou k dispozici na Mobil serveru. Můžete si přečíst recenzi na Cassiopeu, HP 360 LX a dokonce i stručnou informaci o inteligentním mobilním telefonu Philips Ilium.
 • Mobile Computing & Communications uveřejnil recenzi HP 620LX. Co se jim líbilo je kompaktní design, rychlý běh aplikací a barevná obrazovka. Na druhou stranu je palmtop 620 LX až příliš rozměrný a trpí krátkou životností baterií.
 • NEC MobilePro 700 (Computer Currents)
 • Sharp Mobilon HC-4500 a Velo 500 (Windows Magazine)
 • Compaq C-Series 810 (Windows Magazine)
 • Philips Nino 300 (Windows Magazine)
 • Sharp Mobilon HC-4500 (www.morochove.com)
 • Recenze pěti počítačů Palm PC, včetně obrázku přístroje Palmax PD-300 (John Jerney)
Nejmenší tiskárna světa


Víte, jaká je nejmenší tiskárna světa?
Citizen PN 60, která se navíc vyrábí i v IRDA verzi, a ještě k tomu má možnost barevného tisku. Kupodivu ji můžete zakoupit i v Čechách. Pokud chcete získat další informace stačí vyplnit a odeslat .

Desatero přikázání uživatele Windows CE

1. přidej paměť Flash
2. nastav informace o majiteli
3. používej klávesnici
4. nauč se převádět dokumenty
5. uprav si aplikace na míru
6. používej funkci "schovávat"
7. zadávej položky v kalendáři rychle
8. importuj databázi kontaktů
9. když HPC nestačí
10. upgraduj svoje HPC s CE 1.0
(podle
Windows Magazine)


25. února 1998
První plnohodnotný počítač s Windows CE
Firma NTS Computer Systems připravuje uvedení plnohodnotného počítače s WinCE určeného pro oblast vzdělávání. Počítač s názvem DreamWriter IT slibuje následující konfiguraci: riskový procesor na 80MHz (asi SH-3), 8MB flash ROM (rozšiřitelná do 32MB), 4MB RAM (rozšiřitelná do 16MB), jeden PC Card slot, zvuková karta (8 bitů), podsvícený barevný displej VGA, vestavěný 10-BaseT ethernet, IRDA port a 33.6Kbps fax/modem. Uvedení na trh se předpokládá v červenci 1998.

Miniature Cards
Ačkoli si CompactFlash (od firmy SanDisk) našla cestu již do několika kapesních zařízení s Windows CE a do mnoha digitálních fotoaparátů, asociace PCMCIA uveřejnila parametry nového standardu Miniature Card. Tím se bitevní pole trhu rozdělí (nejméně) na dvě oddělené linie.

Prognózy mobilních produktů
Nigel Ballard zaměstnanec finské společnosti MTDNS, publikoval svá zjištění, hodnocení a prognózy týkající se mobilních produktů. Tři nejzajímavější věci, které jsme z jeho stránky vybrali: 1. Po roce 2000 budeme mít jen dva operační systémy - Windows NT, a tři různé verze Windows CE, 2. Velmi jasné displeje KOPIN, 3. Elektronický zápisník REX ve velikosti PC karty.

 
20. února 1998
Produkty roku 1997
Softwarové noviny vyhlásily výsledky ankety Produkty roku 1997. Mezi nimi jsou i dva zástupci Windows CE: firma Philips s výrobkem Velo 1 a firma Sunnysoft se svojí lokalizací pro Windows CE 1.0.

DOS na Windows CE
Ať chceme nebo nechceme, starého dobrého DOSu se už nikdy nezbavíme. Ačkoli se Microsoft snaží odpoutat od svého vlastního syna, a ve Windows CE nenajdeme z DOSu vůbec nic, již jsou tu jiní, kteří dávají "povedenou rodinku" opět dohromady: Světlo světa brzy spatří Emulátor DOSu (Intel 80186) pro Windows CE.

Cassiopea s WinCE 2.0
Ptali jsme se, jak je to s novou Cassiopeou s Windows CE 2.0. Oficiální dovozce firma FAST s.r.o. nám telefonicky sdělila, že Cassiopea A-11 Plus s 6MB RAM a Windows CE 2.0 bude na našem trhu v průběhu března. Nový model A20 nelze očekávat dříve než v květnu. To znamená velký náskok pro HP a jeho HP 320 a 620LX.

Windows CE má závažné chyby

 • Matematické chyby v Pocket Excel: Otevřete nový dokument v P-Excelu a do buňky napište 59.37. Stiskněte Enter a kurzorem se opět vraťte na buňku. Obsah buňky nyní ukazuje 59.3700000000001. (Zkoušeno na HP 320 CE v1.0). dpye@ford.com
 • Pocket IE má problémy se správným zpracováním HTML formulářů. davies@poi.net
 • Některá HPC nedokáží pracovat s PCMCIA kartami s kapacitou nad 30 MB. FoxThomas@bah.com
 • Velikost e-mailů je omezena na 31kB. amilham@zeode-sd.com
 • Pocket IE obsahuje chyby v alokaci paměti. Po ukončení běhu Pocket IE zůstává 5 až 10 % paměti obsazeno. Po několika opětovných spuštěních se celá paměť zaplné a je třeba provést reset. davies@poi.net
 • Nastavení internetového spojení na stolním PC se samo přestaví na spojení přes LAN místo původního nastavení přes fax-modem. Pokud manuálně nastavím zpět fax-modem, je vše v pořádku až do dalšího restartu Windows. Po restartu Windows je spojení opět chybně nastaveno na LAN. Po odinstalování WinCE služeb (v.2) je vše v pořádku. Toto nastavení je velmi důležité, protože říká počítači, aby vytáčel modemem, když chci přistupovat na Internet. ag89405@goodnet.com , magman@jps.net
 • Není možné sloučit připojení HPC s Windows CE 1.0 a 2.0 k jednomu stolnímu počítači. Buď musíte používat dva stolní počítače, nebo mít dvě instalace Windows 95 (NT). rickc@img.seagatesoftware.com
 • NEC 450 CE v2 - mizí ikona baterií z lišty programů. Odpadkový koš (Recycle Bin) se někdy změní na normální adresář. Po vyprázdnění tohoto adresáře se změní zase na koš. rlsimon@ibm.net
 
19. února 1998
Pokud se vám osvědčily samolepící poznámkové štítky Post-It!, tak se vám také jistě osvědčí nový software BugMe! S tímto programem si můžete rychle zapsat poznámku a nastavit si alarm, kde se má žlutý aršík vyvolat. Nezbývá nic jiného, než to vyzkoušet.

Windows CE 2.0 podporují VGA PC-karty. Přes ně můžete připojit externí monitor nebo projektor. HP dodává k modelu HP 620LX kartu s označením HP F1252A. Další tři modely lze získat od firmy EzShow.

Upgrade na Windows CE 2.0 přichází také s doplňkovým software. HP má přímo v ROM program bFax Pro, aplikaci pro rychlé hledání bFind, a doplňek kalendáře pro měsíční přehled Month-at-a-Glance. Upgrade od Casia zahrnuje Casio Project, Casio Teleconferencing, bFax Pro, Casio Find File, pcAnywhere CE, Tetris a IntelliSync.

Hledáte software pro vaše HPC?

 
13. února 1998
Společnost NewCo Partners zveřejnila popis formátu "digital ink" pro ukládání dat. Autoři tvrdí, že tento formát způsobí revoluci v rozpoznávání písma na PDA. Soubory typu .smp je možné prohlížet na PC v browseru s příslušným pluginem. NewCo Partners také oznámila, že software pro převod .smp souborů do textového formátu bude uveden během příštího roku.

V české republice zahájil činnost třetí operátor mobilní GSM sítě. (humor)

Pocket UnZip
První program pro ZIP archivy na Windows CE. Konečně je možné soubory ZIP stažené například z Internetu prohlížet a otevírat přímo na HPC. Můžete si data ukládat do ZIP archivů a mnohem rychleji provádět jejich přenos na PC (v komprimované formě). Při ukládání na kartu můžete zmnohonásobit úložný prostor. Software je zdarma.

Pocket Dial
Vytáčení tónové volby z databáze kontaktů. (Pokud máte pulsní ústřednu, nechte si snít.)

Mobil Server se zabývá otázkou, jaký bude budoucí operační systém v mobilních telefonech. Porovnání zahrnuje tři systémy: Windows CE, Javu a operační systém z kapesního PDA PalmPilot.

Bible je také pro Windows CE
Nejrozšířenější kniha světa Svatá Bible (dostupná ve více než 2100 jazycích) je nyní i pro Windows CE. Autor svůj software komentuje slovy: "konečně může mít moderní křesťan Bibli vždy u sebe".

Všem dobře známé problémy s počítači se snadno mohou přenést i do vašeho auta nebo na mobilní telefon. Vizionářský článek o Windows CE verze 6.51 s trochou nadsázky.


Tři v jednom (3 in 1)
Pokud máte Windows CE 2.0 můžete mít v jednom HPC dva další kapesní produkty - PalmPilot a GameBoy. Tak se vaše HPC rozšíří o množství užitečných aplikací (z PalmPilota) a ještě můžete hrát nepřeberné množství her. Zde máte návod jak postupovat:

PalmPilot na Windows CE

 • potřebujete HPC s Windows CE 2.0 a 8 MB RAM
 • z počítače PalmPilot potřebujete soubor s ROM image (pozor na autorská práva)
 • pokud máte PalmPilot, zde je návod jak získat ROM image
 • zde je software pro PC na stažení ROM image z PalmPilota (setup212.exe)
 • Nakonec potřebujete e-mulátor PalmPilota pro Windows CE - ten získáte od autora na požádání jimmy@jimmy.com - webová stránka je zde
 • Pokud vás zajímá emulace PalmPilota na různých jiných počítačích navštvivte CoPilot Home Page
 • Jestliže máte otázku, napište nám na mail@port-home.com

PalmPilot on WinCE


GameBoy na Windows CE

 • Veškeré informace v angličtině najdete na stránce VGBce. (pozor na autorská práva)

GameBoy on WinCE


Víte, co je to Palm PC?
Definice MS: Palm PC je zařízení velikosti kapsy u košile, bez hardwarové klávesnice, které se ovládá digitálním inkoustem a hlasovým vstupem. Detaily jsou na http://www.microsoft.com/windowsce/palmpc/. Nebo také na Mobil serveru: Novinky - Palm PC, Přehled připravovaných Palm PC.

Autor:
Nejčtenější

iPhone 8 Plus
iPhone 8 je tak výkonný, že tomu nevěřil ani tvůrce testu Geekbench

Výkon nového procesoru A11 Bionic od Applu vyrazil dech i tvůrci benchmarku Geekbench. Nedokáže pochopit, že smartphony s Androidem tak zaostávají.   celý článek

Nové ovládací centrum umožňuje přidávat další funkce.
Nový systém od Applu už má 47,3 % přístrojů. Android Oreo jen 0,2 %

Díky tomu, že Apple si sám vyvíjí software i hardware, je aktualizace iPhonů a iPadů velmi snadná. Naopak Android má roztříštěnou základnu přístrojů od tisíců...  celý článek

iPhone X
Je to konec mýtické čtečky v displeji? Výrobci sázejí na obličej

Čtečka otisků integrovaná do displeje měla být jednou z hlavních letošních inovací na poli smartphonů. Technologie je ovšem natolik složitá, že výrobci od...  celý článek

Funkční 18palcový OLED displej lze nyní srolovat do 3cm ruličky.
Za tři roky budou mít iPhony ohebný displej. Samsung ostrouhá

iPhone se podle zákulisních informací dohodl s LG na vývoji ohebného displeje pro budoucí iPhony. Samsung tak přijde o lukrativní byznys.  celý článek

Asus Zenfone 4 Selfie Pro
U volební urny neroztahujte selfie tyčku. Fotit však zakázáno není

Mobily budou hrát u právě probíhajících parlamentních voleb specifickou roli - spousta lidí si jimi bude dokumentovat svoji aktivitu při volbách. Co je ve...  celý článek

Další z rubriky

Huawei Mate 10 Lite
První top model, který nestojí ani 10 000 Kč. Smiřte se ale s ústupky

O tom levnějším z nových top smartphonů firmy Huawei jsme se toho během mnichovské premiéry moc nedozvěděli. Novinka Mate 10 Lite přijde do prodeje dříve než...  celý článek

Ilustrační snímek
Smartphony za hubičku koupíte i v Česku. Připravte se ovšem na ústupky

Pořízení chytrého telefonu nemusí být nákladnou záležitostí, jste-li ochotni učinit řadu ústupků. Výběr je velmi široký, levných modelů, které zůstávají ve...  celý článek

Údajný snímek nástupce OnePlus 5
OnePlus 5 hlásí vyprodáno. Nástupce přijde nečekaně brzo

OnePlus 5 patří k nejpovedenějším přístrojům sezony. Má výbornou výbavu a příznivou cenu. Podle serveru GizmoChina by již brzy měl přijít jeho nástupce, který...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.