Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Archiv Světa Windows CE - listopad 1998

aktualizováno 
Archiv světa Win CE za listopad 1998.
30. listopadu 1998
IBM bude vyrábět největší zařízení s Windows CE
Společnost IBM oficiálně oznámila, že bude během příštího roku dodávat první model HPC Pro s Windows CE. Jedná se o rozměrově největší zařízení typu HPC Pro. Příčná velikost 20,8 cm je totiž o pět centimetrů větší než u doposud největšího modelu HP Jornada 820. V dodávce bude barevný LCD, 32 MB RAM a 33.6k interní fax/modem. Doba běhu ze standardního bateriového packu je 8 hodin. Rozšiřující bateriový pack dovoluje až 20 hodin práce.
 
27. listopadu 1998
SPT Telecom dokonce roku zvýší zisk o 100%
Dnešním dnem zahájil Telecom zkušebně na některých číslech novou metodu zvýšení poplatků: Když vytočíte číslo, které chcete volat dovoláte se někam úplně jinam. Když se zeptáte na číslo stanice, na kterou jste se dovolali, a pak toto číslo vytočíte, dovoláte se tam, kam jste chtěli volat původně. Telecom se baví a vydělává. sedlak@mobil.cz

Upgrady pro HP 320 LX
Jednou z možností jak rozšířit funkčnost tohoto modelu HPC s Windows CE 1.0 je provést upgrade na Windows CE 2.0. Upgrade lze objednat od firmy Portfolio Praha (02/6911163) za cenu kolem 5000 Kč.

Comdex '98 - Windows CE je druhý největší trend
Podle vyjádření prestižního týdeníku Computerworld č. 48 potvrdil podzimní Comdex, že Windows CE pronikají v nebývalé míře mezi běžné uživatele. "Hned druhou masovou aplikací byly kapesní počítače všeho druhu a většinou s operačním systémem Windows CE.", uvedl týdeník na úvodní straně. Další zmínky o Windows CE jsou na straně 4, kde je naznačeno, že se kromě Microsoftu na trhu mobilních produktů chtějí prosadit i další firmy.

Technická otázka: Jak je to se softwarem na počítači z druhé ruky?
Otázka: Koupil jsem HPC z druhé ruky, mohu používat licence programů, které byly s HPC dodány?
Odpověď: Záleží na typu licence a na formulaci licenční smlouvy. Například OEM licence firmy Microsoft jsou vázány na zařízení. To znamená, že OEM licence přechází na nového majitele pokud je zařízení prodáno. jiný příklad jsou licence České jazykové podpory od firmy ArtSoft, šířené společností Portfolio Praha. Ty jsou vázány na jednu instalaci a jednoho uživatele. To znamená, že musíte zakoupit vlastní licenci, zatímco původní uživatel může svou licenci používat na jiném HPC přístroji, ale pouze na jednom kusu. Všeobecně platí, že pokud prodáváte zařízení, je třeba jej prodat buď s plným převedením autorských práv k programům, nebo prodat pouze zařízení a ODSTRANIT z něho všechny programy, které si plánujete ponechat pro vaši další potřebu.

 
26. listopadu 1998
Kde se levně nakupují HPC
Jeden z nejlevnějších způsobů, jak zakoupit novou výpočetní techniku je využít výprodejů zboží z obchodních domů, nebo prodejních řetězců. Odkaz vede na jedno z míst, kde můžete koupit HPC za ceny "přímo z továrny".

Technická podpora: Jak poznám, že je čeština ArtSKey aktivována?
Otázka: Nainstaloval jsem bezplatně češtinu ArtSKey z Internetu. Po čase se objevila hláška o skončení demonstrační verze. Jak poznám, že je čeština ArtSKey aktivována?
Odpověď: Pro plnou funkci programu ArtSKey bez omezení vlastností a doby použití je třeba provést registraci a aktivaci. Pokud není čeština aktivována, je v menu ikony Cz/En zobrazena položka "Registrace" (viz obrázek). Je-li zobrazena položka "Aktivace", čeká program na zadání aktivačního kódu. Je-li zobrazena položka "Záloha/Obnovení", je čeština plně aktivována a je plně funkční.

Technická podpora: Jak přejmenuji ikony na desktopu?
Otázka: Hrál jsem si se svým HPC a pak jsem zjistil, že mám ikony anglicky. Jak je přejmenuji?
Odpověď: Nejrychlejší způsob, je zvolit ikonu, kterou chcete přejmenovat: Zvolte ikonu, podržte ATL a klikněte na zvolenou ikonu. Otevře se menu. Zvolte "Přejmenovat". Zadejte název, který chcete použít. Pro dokončení klikněte na plochu mimo ikonu.

- -
Stejné ikony můžete nazvat různě

 
25. listopadu 1998
Hewlett-Packard bude pokračovat s černobílými palmtopy
Podle sdělení pracovníků firmy MIT, která distribuuje palmtopy HP, bude HP nadále dodávat černobílé modely HP 360. Tyto palmtopy se minimálně musí dožít roku 2000. Navíc je u HP doběhová doba 1 rok po oznámení o ukončení výroby. Takové oznámení vydáno nebylo.

Parametry HPC na českém trhu - srovnávací tabulka

typ HPC displej počet
barev
pod-
svícení
CPU MHz RAM slot pro
PC-kartu
slot
pro
CF
záznam
zvuku
Casio A20 mono 4 zelené SH3 80 8 ano ano ano
Compaq
C810
mono 4 zelené MIPS 75 8 ano ne ano
Compaq
C2010
barva 256 ano MIPS 75 8 ano ne ano
Ericsson
MC16
mono 16 bílé SH3 60 8+2 ano ano ano
HP 360 mono 16 bílé SH3 60 8 ano ano ano
HP 620 barva 256 ano SH3 75 16 ano ano ano
LG Phenom mono 16 zelené SH3 80 8 ano ano ano
NEC 750C barva 256 ano MIPS 80 16 ano ano ano
Philips
Velo 500
mono 16 zelené MIPS 75 16 ne ne ano
Sharp
HC 4500
barva 256 ano MIPS 74 16 ano ne ano
 
24. listopadu 1998
Technická podpora: Chybové hlášení "One or More Items Could Not Be Deleted"
Velmi častý problém, který jsme popisovali 8. října 1998 (Problém s odstraňováním smazaných zpráv), je také řešen na stránkách technické podpory firmy Microsoft.

Mapy USA pro Pocket Streets
Pokud se chystáte za oceán, můžete využít mapy USA pro program Pocket Streets.

Národní podpora pro WinCE
Pokud ovládáte nějaký jazyk, který k zápisu používá jiné znaky než latinku, prozkoumejte stránku mezinárodní jazykové podpory pro Windows. Kromě západních jazyků již existuje japonská verze WinCE, a brzy bude uvedena i čínská verze. Jiná věc však je rozchodit asijské jazyky (například čínštinu) v anglických Windows CE.

 
23. listopadu 1998
BSQUARE ViewSheet
Konečně kompatibilní řešení pro prohlížení spreadsheetů v PPC přístrojích! Přečtěte si informaci o programu a stáhněte se testovací demoverzi.

Firma 3COM začala podporovat síťové karty pod Windows CE
Na serveru firmy 3COM můžete najít instalační diskety, které obsahují ovladače pro síťové karty 3COM. Které typy karet jsou podporovány není na stránce uvedeno. Na druhou stranu je tam odkaz na seznam podporovaných HPC zařízení.

Řešení terminálového klienta pro Windows CE zdarma
Nedávno jsme uvedli informaci o klientu pro Windows CE a připojení k Windows NT Terminal Serveru. (9. listopadu 1998). Řešení na produktech Microsoftu je sice "oficiální", ale vypálí vám díru do peněženky. Naštěstí existuje řešení bez peněz s názvem Virtual Network Computing. Kromě serveru, existují klienti pro množství operačních systémů včetně Windows CE.

MS Exchange Windows CE Mail Client
Přistupujte k informacím přes tohoto zjednodušeného Active Server klienta. Jelikož pracuje v jednoduchém zobrazení bez náročné grafiky, bez rámů, a hlavně bez skriptů, můžete jej používat pro přístup z Windows CE do složek v MS Exchange. Tento program byl skutečně navržen pro zpřístupnění Exchange přes H/PC Pocket Internet Explorer.

 
20. listopadu 1998
NEC 800 má SVGA displej
Nový model NEC MobilePro 800 je první zařízení s Windows CE, u kterého je plný SVGA display 800x600 bodů a 64 tisíc barev. Další technické údaje: procesor NEC VR-4121, výdrž článků 10 hodin provozu, vestavěný fax/modem 56K, 24MB výměnná ROM a 32MB RAM, slot CompactFlash II a PC card II. Plánované uvedení na trh v prvním čtvrtletí 1999 za cenu $999.

Uživatelská příručka pro Palm PC
Rádi byste si koupili Palm PC, ale nejprve se chcete seznámit s tím, co PPC dovede? Úplný přehled můžete získat díky příručce uživatele Palm PC. Přečtěte si recenzi této publikace.

Technická podpora: Upgrade pro starší modely HPC
Otázka: Dodává Microsoft upgrade pro Windows CE? Koupil jsem starší HPC a chtěl bych jej rozšířit na Windows CE 2.0
Odpověď: Ačkoli Windows CE je od firmy Microsoft, distribuce je prováděna pouze přes firmy vyrábějící HPC zařízení. To znamená, že upgrade pro váš typ HPC lze získat pouze přes výrobce vašeho přístroje. Například upgrade pro HP 320 je možné získat jen u firmy Hewlett-Packard.

bSquare nabídne vše, co zatím není ve Windows CE
Firma bSquare připravuje na první čtvrtletí příštího roku uvedení balíku aplikací, které jsou nezbytné pro profesionální nasazení systémů s Windows CE. Jedná se o programy pro zálohování a obnovu dat, analýzu systému a testování výkonu, rozšiřující programy a utility pro vylepšení ovládání Windows CE.

 
19. listopadu 1998
Comdex 98 - oznámena technologie ClearType
Nová metoda pro zvětšení rozlišovací schopnosti displejů z tekutých krystalů. Díky této novince lze zvětšit optické rozlišení displeje až 3x a přitom fyzické rozlišení zůstává stejné. Na Comdexu je možné shlédnou ukázku této technologie na HPC s Windows CE.

El Nińo od Sunnysoftu
Firma Sunnysoft připravila novou verzi lokalizace vyvíjenou pod kódovým názvem El Nińo. Pomocí indexovaného přístupu na překladovou databázi se snižuje vyhledávací čas. Dále byla lokalizační databáze doplněna o řadu méně častých systémových hlášení a bylo počeštěno několik nejčastěji používaných aplikací třetích firem (bSquare Fax Express, bSquare Fax Pro, Sharp Camera, Sharp Image Editor)

 
17. listopadu 1998
Na HPC do Rakouska!
Pamatujete si ještě na dobu "výhodných" vánočních nákupů v Rakousku v roce 1990 a 1991? Podle sdělení čtenářů rubriky Svět CE lze v Rakousku koupit některé modely HPC až o sedm tisíc korun levněji než v Čechách. Jedinou nevýhodu je, že se jedná o modely s německou klávesnicí a německou verzí Windows CE. (zasláno)

Technická podpora: Problém podsvícení po obnovení dat
Otázka: Nainstaloval jsem si podporu češtiny na můj HPC, poté jsem provedl zálohu podle zadaného postupu. Vše proběhlo OK. Poté jsem si chtěl vyzkoušet obnovu dat. Obnovu jsem provedl - také podle návodu. Spustil jsem ArtSKey a ten mi nabídl restart. Po restartu vše vypadalo OK. Nefunguje ale klávesa pro podsvícení obrazovky. Po vynulování HPC podsvícení znova funguje. Postup obnovení jsem opakoval, ale výsledek (nefunkční podsvícení) je stejný. Co jsem udělal špatně aneb jak mohu tento problém odstranit ?
Odpověď: O tomto problému u HPC Compaq C-series 800 jsme již slyšeli. Pokud je nám známo, je to problém, který se vyskytuje na C-series i bez češtiny, tzn. že po obnovení ze zálohy bez češtiny podsvícení také nepracuje.
Opravu tohoto problému lze provést pomocí Service Packu, který je na webu firmy Compaq. Doporučený postup: resetujte HPC studeným startem, nainstalujte Service Pack. Vyzkoušejte provést zálohování/obnovení. Pokud vše pracuje, nainstalujte češtinu a proveďte novou aktivaci. Následně můžete vyzkoušet, zda byl problém odstraněn i "pod češtinou". (Tato odpověď je založena na informacích od uživatelů Windows CE.)

UniPro PC 110
Společnost Uniden America uvádí na trh nový model počítače PPC s Windows CE 2.0 - UniPro PC 100. Verze s 8MB RAM je za koncovou cenu $449 a slabší verze s 4MB za $379. Počítač je postaven na procesoru Philips PR 31700 (75 MHz).

 
16. listopadu 1998
Nenechejte si zlikvidovat HPC od příbuzných!
Jak asi dobře víte, největší problémy jsou s příbuzenstvem. Nedávno jsem zjistil, že můj desetiletý synovec dokáže udělat paseku, jako kdyby byl počítačový virus. Byl u nás na návštěvě a chtěl si hrát s počítačem. Bohužel jsem měl připojený svůj palmtop HP 620. Stačilo totiž, že chytil a přesunul (click-and-drop) můj vývojový adresář Develop do adresáře pro synchronizaci s HPC. Sám osobě by to nebyl problém, ale přes 60 MB textů a grafiky zahltilo HPéčko 620-ku a ta totálně vymrzla. Pomohl jen studený start a obnova ze zálohy. (KirkpatrickP@lvgroup.com)

Informace pro vývojáře pro Windows CE
Microsoft Press má v nabídce dva tituly pro Windows CE: Programming Microsoft Windows CE, autor Douglas Boling (ISBN 1-57231-856-2, $49.99, 880 stran, vydání 10/14/98, příloha 1 CD). Microsoft Windows CE Programmer's Guide, autor Microsoft Corporation (ISBN 1-57231-643-8, $49.99, 624 stran, vydání 3/18/98, příloha 1 CD).

Náš tip: prohlížení souborů TIFF
Pokud potřebujete prohlížet soubory TIFF, použijte prohlížeč bView, který je dodáván spolu s programem bFax Pro. Vzhledem k tomu, že bFax ukládá přijaté faxy jako černobílý TIFF, lze pomocí prohlížeče faxů zobrazit i další soubory TIFF. (support@bsquare.com)

iRiS Software - iRiS AntiVirus pro Windows CE
První antivirový program pro Windows CE. Ačkoli není známo, že by existoval vir pro WinCE, je tu antivirový program. Nyní se čeká pouze na první vir! Vážně: program kontroluje známé PC viry, protože Windows CE může být dírou do systému. Spolu s dokumenty pošty, attachmenty nebo synchronizovanými soubory se může do uzavřeného systému, chráněného proti virům, dostat "škůdce" z mobilního počítače.

 
13. listopadu 1998
Získejte slevu 100 USD od společnosti Delta Air Lines
Pokud si do 31/12/98 v USA koupíte jakýkoli mobilní počítač s Windows CE máte právo získat slevu až 100 USD na letenku. Nabídka je však platná jen v USA a Kanadě a platí jen pro vnitrostátní lety.

Pouzdro za 22 USD pro Everex zdarma
Máte Everex, máte účtenku vyzkoušejte svojí šanci a možná získáte pouzdro s úchytem na pásek. Nabídka je jako obvykle platná jen v USA, a za dodávku zaplatíte 5-10 USD.

Software pro majitele PPC Everex zdarma
Na rozdíl od pouzder je tato nabídka pro všechny bez ohledu na zemi původu. Po zaregistrování na vás čeká softwarový balík, který obsahuje: bFAX Express, bTASK, bMOBILE News, bTrack, bPrint, Quicken ExpensAble, eWallet a Calligrapher 5.1.

 
12. listopadu 1998
Mladá fronta: Kapsa od saka plná užitečných informací
V MF Dnes z 7/11/98 vyšel všeobecně populární článek o palmtopech. Tentokrát to nebylo ve stylu "Psion vede", spíše autor taktně naznačitl, co moderní uživatelé potřebují. Protože je to svého druhu první článek, který jednoduše vysvětluje "proč a na co" lze použít palmtopy, přečtěte si jej naskenovaný.

Přenosné tiskárny firmy Canon
Tiskárny Canon BJC 50 a 80 jsou ideálním řešením pro mobilní tisk. Vzhledem k příznivým poměrům cena/velikost/spotřební náklady lze tyto tiskárny úspěšně používat s Windows CE.

 
11. listopadu 1998
Záhada - fakturační software pro Windows CE (díl první)
Od jednoho prodejce Windows CE přístrojů jsme se dověděli, že byl osloven jistou firmou, která vytvořila funkční fakturační program pro Windows CE. Tato firma onomu prodejci zanechala ukázkovou verzi programu, který se údajně bude prodávat za cenu kolem 1000 Kč. Ačkoli jsme se snažili adresu na onu firmu získat, prodejce byl neústupný a nic nám nepověděl. Proto je ona firma záhadná... ale určitě ne navěky. (pokračování příště)

Nový ovladač pro PCMCIA LAN SOCKET Low Power
Firma Socket dala k dispozici vylepšený ovladač nízkopříkonových karet pro Windows CE. Nové funkce zahrnují rozšířené možnosti ovládání, zobrazení TPC/IP parametrů a stavovou ikonu na liště. Software je k dispozici zde (832K).

Microsoft, Qualcomm, WinCE a mobilní telefony
Společnosti Microsoft a Qualcomm se chystají na tento týden ohlásit založení nové společnosti vyvíjející inteligentní telefony založené na technologii CMDA (Code Division Multiple Access) firmy Qualcomm a speciálních WinCE firmy Microsoft.

 
10. listopadu 1998
Výherci soutěže "FreeStyle propiska zadarmo"
Ze 442 hlasů, které přišli do soutěže FreeStyle propiska zadarmo, jsme vylosovali 5 vítězů. Možná, že jste právě vyhráli Vy!

Nový test PPC Everex
V červenci jsme na Mobil Serveru zveřejnili první dojmy z krátkého testu Palm (Size) PC Everex FreeStyle. Tentokrát jsem měl FreeStyle zapůjčen na delší dobu spolu s bohatou dodatečnou výbavou. Bez zajímavosti není ani to, že se jednalo o inovovaný model vybavený 16 MB RAM a tak si přečtěte novou recenzi.

IBM tajně vyvíjí HPC Pro
zatímco někteří výrobci HPC Pro chtějí ještě stihnout letošní vánoční sezónu, IBM si takový cíl neklade a "pomalu ale jistě" vyvíjí svůj první model s Windows CE. Počítač má být dodáván jako část komplexního řešení pro mobilní uživatele a snad bude dovolovat vzdálený přístup do databází Lotus Notes. Z hardwaru má být ve výbavě vysokorychlostní 4MB/s IrDA port, podsvícený barevný displej, vestavěný modem a touch point.

 
9. listopadu 1998
Přehled doplňkového hardware pro kapesní počítače.
Tiskárny, paměťové karty, literatura ... přečtěte si stručné popisy k dostupným doplňkům a rozšiřte tak možnosti vašeho zařízení. Tyto produkty má v nabídce Portfolio Praha.

Připojte k HPC disketu nebo ZIP 100 MB
Společnost Addonics Technologies oznámila, první řešení u zařízení s Windows CE pro přenos dat prostřednictvím magnetických médií. Software za předpokládanou cenu 40 USD, dovoluje propojit svávající přenosné jednotky PocketZIP, MobileZIP a Pocket SuperDisk k HPC před PCMCIA kartu. Tak je možné ukládat a číst data z médií ZIP, SuperDisk nebo běžné diskety. Další ceny: PocketZIP ($249), MobileZIP ($199) a Pocket SuperDisk ($249).

Word 97 na Windows CE
... aneb připojení Windows CE k terminálovému serveru
Minulý týden jsme vyzkoušeli propojení Windows CE přístroje s NT Terminal server. Toto řešení dovoluje spouštět aplikace běžící přímo na serveru prostřednictvím klienta i na nevýkonných zařízeních. Vše záleží pouze na rychlosti propojení mezi serverem a klientem. Pokud vás zaujala technologie Klient-Server a Windows CE, odešlete Vaše kontaktní údaje: .

 • Word 97 opravdu může běžet ve Windows CE!
 • Zatímco v CE není korektor pravopisu, na serveru jej získáte pomocí Wordu 97
 • Kromě práce můžete také hrát hry, i když grafika na CEéčkách není nikterak silnou záležitostí.
 
6. listopadu 1998
Přehled software pro Windows CE dostupného v ČR
Zajímají vás programy pro Windows CE? Potom se podívejte jaký software je dostupný "v našich zeměpisných šířkách". Ceny k softwaru můžete získat na webu firmy Portfolio Praha.

Chyba v Pocket Excelu?
V Pocket Excelu (WinCE 2.0) zkuste následující postup:

 • v Listě 1 (Sheet 1) pojmenujte buňku A1 jménem ABC (menu Nástroje/Definovat název...)
 • v Listě 2 (Sheet 2) definujte obsah buňky B1 jako =ABC (tzn. hodnota se rovná hodnotě buňky A1 v Listě 1)
 • přiřaďte listu heslo (menu Soubor/Heslo)
 • ukončete práci se souborem a uložte jej
 • znovu otevřete soubor v Excelu
 • podívejte se na obsah buňky B1 v Listě 2. Uvidíte rovnítko a 3 čtverečky
 • pokud se podíváte na seznam jmen, budou tam různá divná jména (v Menu Nástroje / Definovat název)

Bylo počato děťátko: DCPC
Rodina počítačů s Windows CE příští rok
rozroste o nový přírůstek - DCPC. Tato zkratka znamená Data Collection PC, neboli v češtině "PC pro sběr dat". Podle prohlášení firmy Intermec Technologies bude DCPC přístroj do jedné ruky s možnostmi čtení čárového kódu, bezdrátového připojení do LAN a úporného režimu pro zvýšenou životnost baterií.

Přehled softwaru pro Windows CE zdarma na Webu MS
Microsoft částečně předělal svůj web a jsou na něm dostupné tyto programy pro Windows CE.

 1. Všeobecné
 1. Pro HPC
 1. Pro PPC
 
5. listopadu 1998
V letadlech Windows CE vítězí!
Představte si, že letíte několik desítek hodin a přes několik oceánů. Jak využijete množství času, které strávíte v letadle, v odbavovacích halách a jiných cestovních prostorech. S notebookem? To sotva! Až vám za dvě, nebo tři hodiny dojdou baterie, zjistíte, že v letových prostorech jsou všechny zásuvky z bezpečnostních důvodů vypojeny nebo je vůbec nenajdete. A tak uvidíte-li někoho v letadle pracovat s počítačem tři hodiny po startu, pak vězte, že buď má sebou olověný akumulátor nebo používá HPC (Pro) s Windows CE. Některé přístroje s Windows CE dokáží pracovat na jedno nabití i více než 10 hodin.

Microsoft záplatuje Outlook kvůli Windows CE
Windows CE (verze pro PPC) obsahuje chybu v hledání kontaktů. Jelikož je systém na PPC v ROM, nelze problém opravit jen tak snadno. A tak MS tvrdí, že problém je způsoben nekompatibilním formátem dat z Outlooku a proto je třeba záplatovat Outlook.

Beta ToolKitu pro Visual Basic 6.0 jen za 10 USD
Microsoft oznámil beta verzi ToolKitu pro Visual Basic 6.0. Je podivuhodné, že software lze přímo zakoupit od Microsoftu (MS prodává jen přes distributory) za skutečně zarážející cenu - jen 10 USD.

 
3. listopadu 1998
46% dotázaných slyšelo o PPC poprvé
Ze vzorku 300 odpovědí, které zatím přišly do soutěže o bezva metalické propisky FreeStyle vyplývá, že 46% respondentů se díky této soutěži dovědělo, že kapesní počítače typu PPC vůbec existují. Průzkum také ukázal, že 14% dotázaných již o PPC slyšelo v průběhu posledního měsíce (říjen) a 37% již zná PPC z dřívější doby. Časový průzkum odpovědí jasně prokazuje, že s rostoucím časem se zvyšuje počet těch, kteří o PPC slyší poprvé: z posledních dvaceti odpovědí 95% respondentů slyšelo o PPC poprvé.


Kdy jste se dověděli o počítačích typu PPC?

On-line nápověda pro PPC
Připravili jsme pro všechny uživatele PPC přehlednou nápovědu k užívání kapesních počítačů s WinCE.

Technická podpora: Problém s RAPI.DLL
Otázka: Při pokusu o instalaci programu pro Windows CE se mi objevuje následující hlášení (přeložené): "Soubor SETUP.EXE je propojen na chybějící export RAPI.DLL: CeRegOpenKeyEx." Přehlédl jsem něco? Potřebuji si ještě něco stáhnout?
Odpověď: Programy na PPC nebo HPC lze instalovat jen tehdy, pokud jsou nainstalovány Windows CE Services. Windows CE Services se instalují z CD-ROMu, který je dodáván s každým WinCE zařízením. Po nainstalování se na stolním PC objeví složka Mobile Devices, ve které je přístup na kapesní počítače připojené ke stolnímu PC. Nainstalujte tedy nejprve Windows CE Services. Pak instalujte další programy.

Autor:
Nejčtenější

Asus Zenfone 4 Selfie Pro
U volební urny neroztahujte selfie tyčku. Fotit však zakázáno není

Mobily budou hrát u právě probíhajících parlamentních voleb specifickou roli - spousta lidí si jimi bude dokumentovat svoji aktivitu při volbách. Co je ve...  celý článek

Smartphony OnePlus sbírají a odesílají některá uživatelská data na servery v USA
Populární smartphony šmírují uživatele. Denně odešlou desítky MB dat

Matematik a softwarový inženýr Chris D. Moore si všiml podivného chování svého smartphonu OnePlus 2. Zjistil, že telefon sbírá až podezřele podrobné informace...  celý článek

Příchod sítí 5G je plánován na rok 2020
Nástup sítí 5G je zase o něco blíže. První vysílače jsou už postavené

Berlín Příchod sítí 5G je plánován až na rok 2020, ale k důležitým milníkům dochází už teď. Společnost Deutsche Telekom spustila první evropské vysílače umožňující...  celý článek

iPhone 8 Plus
iPhone 8 je tak výkonný, že tomu nevěřil ani tvůrce testu Geekbench

Výkon nového procesoru A11 Bionic od Applu vyrazil dech i tvůrci benchmarku Geekbench. Nedokáže pochopit, že smartphony s Androidem tak zaostávají.   celý článek

Funkční 18palcový OLED displej lze nyní srolovat do 3cm ruličky.
Za tři roky budou mít iPhony ohebný displej. Samsung ostrouhá

iPhone se podle zákulisních informací dohodl s LG na vývoji ohebného displeje pro budoucí iPhony. Samsung tak přijde o lukrativní byznys.  celý článek

Další z rubriky

Smartphony OnePlus sbírají a odesílají některá uživatelská data na servery v USA
Populární smartphony šmírují uživatele. Denně odešlou desítky MB dat

Matematik a softwarový inženýr Chris D. Moore si všiml podivného chování svého smartphonu OnePlus 2. Zjistil, že telefon sbírá až podezřele podrobné informace...  celý článek

Honor 9i
Špičkový huawei se čtyřmi foťáky má stát jen devět tisíc korun

Řada Mate 10 bude mít premiéru v pondělí 16. října. Obsahovat má tři modely, kdy ten nejlepší má stát přes 30 tisíc korun. Naopak ten základní s přídomkem Lite...  celý článek

Portfolio smartphonů Samsung
Devět letošních Samsungů, který je nejzajímavější?

Samsung letos na našem trhu uvedl celkem 9 různých modelů napříč řadami J, A, S a Xcover. Měli jsme v redakci unikátní příležitost nafotit je všechny pohromadě...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.