Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Archiv - Svět Windows CE - leden 1999

aktualizováno 
Archiv zpráv a novinek z oblasti Windows CE za leden 1999.
Aktuální téma
Průvodce mobilní kanceláří
Tento původce Vám pomůže sestavit mobilní
kancelář na míru
podle Vašich představ.

Konference o Windows CE v češtině!

Zdarma - kolekce zvuků *.WAV

  
29. ledna 1999
Tripad je lákavý
Nový model HPC Pro Tripad je jistě lákavé zařízení. Nejenže je to jedinečný kus hardware, ale jeho užitkovost doplňuje skutečnost, že základní programy aplikací MS Pocket Office jsou kompatibilní s odpovídajícími formáty na stolním PC. Pokud jste tedy Tripada ještě neviděli, podívejte se zde, nebo si přečtěte o jeho parametrech.

Další jazyková podpora
Ačkoli je WinCE oficiálně dostupný jen v 8 jazycích, existuje množství řešení, které si dávají za cíl umožnit používání CEéček v dalších jazykových prostředích. Jedním z řešení je Language Enabler od firmy Prestige Network.

Freestyle 540
Velikost stejná jako Nino, barevný TFT displej pro venkovní použití (přibližně stejný jako na barevném Gameboyovi), nová verze MS Windows CE Wywern, místo tlačítek otáčecí kolečko jot-wheel, možná podpora MP3 a stereo zvuku, futuristický oblý design - to vše je Freestyle 540. Dostupný bude během druhého čtvrtletí 1999.

Techický problém: Compaq má chybu v aplikaci kalendář
Otevřete HPC Compaq, spusťte kalendář a zkuste vytvořit schůzku, která začíná v 7.00 ráno. Podle Compaqu je v 7.00 čas být ještě v posteli a tak na schůzku v 7.00 zapomeňte! - Na HPC Compaq nelze schůzku v 7.00 ráno vytvořit. mlg@syrex.co.za

Technická podpora: Jak si nakonfigurovat síť na Microsoft Windows CE
Pokud Vám k synchronizaci Vašich dat se stolním počítačem nestačí rychlost sériového kabelu, který se standardně dodává k Vašemu palmtopu, a dokonce Vám nestačí ani rychlost infračerveného portu, zajisté budete chtít okusit rychlosti síťového připojení pomocí karty PCMCIA nebo CompactFlash.

 
27. ledna 1999
Nová barevná Nina
Společnost Philips Mobile Computing Group oznámila, že během druhého čtvrtletí 1999 uvede na trh nové modely PPC Nino. Bude se jednat zaprvé o řadu přístrojů s barevným displejem. Za druhé bude také uveden levný model Nino 200 s monochromatickou obrazovkou. Přepokládá se, že díky ceně 299 USD bude tento model velmi dobře prodejný.

První profesionální hry pro WinCE
Společnost Hasbro Interactive oznámila zahájení vývoje komerčních her pro Windows CE. První balík nejoblíbenějších amerických her Monopoly, Scrabble, Trivial Pursuit(R) a Slingo(R) bude dostupný během března za předpokládanou cenu 30 USD. (http://info.infoseek.com)

Je Velo 500 skutečně mobilní handheld?
V recenzi Vela 500 jsou vyzdviženy jeho klady. Zkušenosti uživatelů však ukazují, že tento počítač má i mnoho záporů: nekompatibilní a drahé paměťové karty, nedostupné příslušenství, problematická funkčnost modemu a konec konců vysoká cena.

Solitair nemá solidní algoritmus
Pokud hraji Solitaire na svém PPC Casio E-10 a po skončení hry provedu reset přístroje, bude příště Solitaire nabízet zcela stejné karty. Tak lze opakovaně vyhrát bez námahy. Je to bug (chyba) nebo je to cheat (trik)? mconroy@physix.com

 
25. ledna 1999
bSquare Spreadsheet - tabulkový procesor od BSQUARE
Prohlížejte své tabulky na ručním PC! Nyní je bezplatně k dispozici betaverze! Od nynějška si své soubory z Excelu můžete brát s sebou, prohlížet je a editovat na svém PPC!

NEC Mobile Pro 770
Na trhu HPC se angažoval prakticky od začátku i NEC, jeho modelová řada Mobile Pro sází na profesionální uživatele, kteří jsou stále v pohybu - na cestách po podniku či po světě. Mobile Pro 770 je již pátá generace počítačů (téměř) do dlaně nesoucí jméno japonského giganta.

Pretec oznámil karty CF 320 MB
Jeden z předních výrobců PC karet, firma Pretec, oznámila uvedení CF karet v největších kapacitách 80MB, 100MB, 128MB, 160MB, 192MB, 256MB, a 320MB CompactFlash™ Typ II. Kapacity 80 MB budou k dostání od poloviny února, karta 320 MB bude dostupná až ve druhé půlce roku 1999.

Microsoft Windows CE se PŘEDSTAVUJE
Ačkoli Microsoft Windows existuje více než tři roky, možná jste si všimli, že se vlastně někde (na českém webu) neříká co to Windows CE vlastně je. O částečnou nápravu se snaží stručný "úvodní" článek.

 
22. ledna 1999
Tripad PV-6000
Jaké jsou vlastnosti tohoto "hybridního" přístroje s Windows CE? Svět CE měl jako první v Čechách možnost testovat mobilní počítač Tripad. Přehled vlastností a technických parametrů přinášíme v našem článku.

Statistika návštěvnosti za rok 1998
Jaká byla návštěvnost stránek Svět WinCE? Za dva a půl měsíce nás četlo téměř desettisíc lidí. Což znamená, že denně na stránky přistupuje přes 115 čtenářů.

Nový obchodní organizér
HPC Customer Manager od Boma Software je jednoduchý organizér obchodních zpráv. Dovoluje sledovat informace o vašich zákaznicích (adresa, telefon, fax, WWW adresu, zákaznické číslo). Dovoleno jsou i vícenásobné informace o zákazníkovi. Další dostupné fuknce jsou: hledání, expert seznamu do textového souboru, psaní poznámek k zákazníkům a uživatelsky definovaná pole.

Synchronizace s attachmenty vyřešena
Pokud synchronizujete emailovou zprávu s připojeným zástupcem (odkazem) na soubor, proces synchronizace smaže soubor, na který bylo odkazováno. Tato chyba synchronizace řešena na online support stránkách Microsoftu (v search je ID "Q187371"). Bohužel k chybě není uvedeno nic víc než to, že je to chyba produktu Microsoftu a že se odstraňuje instalací opravného souboru. josy@decros.cz

 
20. ledna 1999
CE zařízení jako tablet s ActiveTABLET
Tradiční Windows CE zařízení není užitečné pouze jako doplněk k stolnímu PC pro synchronizaci dat a souborů. Program ActiveTABLET běží na Windows 9x/NT stolním PC a připojuje CE zařízení jako vzdáleného klienta, čímž se CE zařízení stává dynamickým kreslícím tabletem, který umožňuje plno funkcí (přinejmenším slouží jako běžný tablet). Základní vlastnosti: Windows CE 2.0 kompatibilní - PPC, HPC a HPC Pro, plně využitelná plocha displeje, zobrazení předloh na CE zařízení, "transparentní" mód, kreslící operace, podpora Microsoft Active Scripting (COM) Prodejní cena je pouze $39.95. Na adrese www.softscribe.com naleznete 30-denní testovací verzi.

Zajímáte se o srovnávání PPC počítačů s Palm Pilotem?
Je jednoznačné, že v kategorii kapesních zařízení do ruky vede Palm Pilot. Přístroje s Windows CE typu PPC, od kterých se očekávalo, že prolomí na "piloťácké" trhy, přinesly určité rozčarování. Jaké jsou možné příčiny této situace? Odpovědi hledejte v rozboru otištěném v časopise The Red Herring.

Squeak - druhá Java?
Squeak je objektově orientovaný s otevřeným zdrojovým kódem, programovací jazyk založený a napsaný v Smalltalk-80. To je nezávislá platforma (jako Java) vyžadující virtuální stroj pro každou platformu, na které běží. Navíc, platforma je opravdu velmi malá - pod 2 MB (pro Squeak, virtuální stroj a Smalltalk překladač). Ve Windows CE verzi dokonce pod 1 MB. A je to zadarmo.

 
18. ledna 1999
Tripadi se valí do Čech!!
Nejedná se o sci-fi příběh, jde o skutečnost. Podle našich ověřených informací první tripadi PV-6000 již dorazili do Čech. Nová éra Windows CE 2.11 tedy začíná.

EVEREX Freestyle - novinky od firmy KOBE
Firma Kobe má mnoho dalšího v nabídce pro PPC Everex: tabulkový kalkulátor, infratisk na tiskárny s IrDA portem, informace o zálohování, GSM komunikace, pouzdro se zipem na Everex, ......

Přehled komplexních řešení pro Windows CE
Firma Portfolio Praha připravila obchodní nabídku komplexních řešení pro uživatele Windows CE. Nabídka obsahuje aplikace na paměťových kartách a řešení pro tisk.

Slovenská lokalizace pro Palm-Sized PC dokončena
Společnost WEB s.r.o, která na Slovensku dodává lokalizační program ArtSKey, dokončila vývoj slovenské verze lokalizace pro Palm-sized PC s Windows CE 2.0. Jedná se o úplnou lokalizaci, která zahrnuje překlad menu, dialogů, systémových hlášení a dalších textů. Dále je přeložena nápověda pro systém, takže uživatelé získávají skutečně celé PPC ve slovenštině. Vynikající vlastností je i raketová klávesnice a možnost rozšíření lokalizace o program ArtSPen, který umožňuje rozpoznávání rukou psaného písma. artsoft@web.sk

 
17. ledna 1999
Záložní program bUSEFUL Backup - přehled vlastností
Množství uživatelů se potýká s problémech uschování dat a celé konfigurace počítače pro případ, že dojde k výmazu dat z HPC nebo PPC. Doposud jedné řešení bylo zálohování na velký počítač. Nyní konečně přichází úplné řešení zálohování a obnovy dat - program firmy bSquare bUseful backup.

Software pro uživatele PPC
Vyzkoušejte následující programy: bSquare Viewsheet - pro prohlížení *.XLS souborů na PPC (další informace), Pocket Chess pro PPC - šachový program (další informace), hru PocketGloban (obrázek), bSquare - Backup Plus - pro zálohování a obnovu dat na PPC, hru firmy Microsoft - Hledač min (nejprve instalujte základní software a potom teprve samotnou hru). Pozn: soubory typu *.cab se instalují přímo do menu v PPC a poklepem se následně přímo spustí nebo se sami nainstalují.

Úplné řešení modelových problémů Windows CE
V tomto dokumentu se seznámíte s přehledem řešení nejčastějších problémů uživatelů HPC s Windows CE 2.0.

MP3 pro Windows CE
Přehrávač zvukových souborů formátu MP3 existuje i pro Windows CE. Hlavní stan formátu MP3 je na stránkách www.XAUDIO.com. Je to odkaz na stránku downloadů pro Windows CE, a tady je přehrávací program přímo ke stažení.

 
16. ledna 1999
Vyzkoušejte program JETCET pro tisk z Windows CE
Zajímáte se o tisk z vašeho kapesního počítače? Zde je demoverze programu JETCET 2.1 na 30 dní a zde je popis k programu.

Používání počítačů s Windows CE - nejčastější problémy
V České republice je něco přes tisíc přístrojů s operačním systémem Windows CE. Jaké jsou největší slabosti těchto počítačů? S jakými překážkami se uživatelé setkávají při denním používání?

Jazyková podpora pro PPC s Windows CE je otevřený systém
Pro uživatele PPC (Palm-sized PC, kapesní PC bez klávesnice) je bezplatně k dispozici úplná sada lokalizačních programů a nástrojů pro vývoj a dotváření národní lokalizace.

 
15. ledna 1999
Compaq upřesnil datum dodávky upgradů pro CE 2.11
Připravovaný upgrade pro modely C-Series 810, 2010c a 2015c bude dostupný od konce ledna za cenu 109 USD. V této době začne Compaq také dodávat modely 2010c a 2015c osazené novou verzí systému. Informace o upgradu lez získat na firemním serveru nebo je lze objednat u Compaq DirectPlus.

Lokalizace pro Palm-sized PC - přehled souborů
V tomto přehledu se seznámíte s informacemi o programech pro lokalizaci Palm-Sized PC. Víte již, že můžete provádět lokalizaci aplikací sami? Vyzkoušeli jste již program ArtSPen pro PPC? To vše v dokumentu o lokalizaci pro PPC.

Recenze Compaq 800
V současné době jsou na trhu čtyři hlavní černobílé modely HPC: Casio A-20, HP 360LX, Velo 500 a Compaq C-800. Recenzi posledního modelu C-800 připravil server Notebooky.

Wyvern - další krok v systému pro PPC
Microsoft plánuje zveřejnit další informace o připravovaném vylepšení - nové verzi Windows CE 2.11 pro Palm-sized PC. Slibovaná zdokonalení se týkají především podpory barevných displejů a rozšíření systému o komponenty zahrnující Visual Basic, Active Development Objects a Microsoft Foundation Classes.

 
13. ledna 1999
Lokalizační nástroje - Tool.exe pro Palm-sized PC
V tomto dokumentu se seznámíte, jak lokalizovat systém a běžící programy do českého jazyka. Naučíte se postup práce s lokalizačním nástrojem Tool.exe.

Vánoce s Windows CE
Jaké zážitky může mít uživatel, který si pod stromeček nadělil HPC s Windows CE? Přečtěte si zkušenost jednoho nového majitele.

Recenze programu POCKET CHESS
Asi mi dá každý za pravdu, že pokud nám, uživatelům kapesních počítačů, zahlcovaným takřka denně novými sharewarovými a freewarovými programy, něco opravdu chybělo, byl to pořádný šachový program. Nuže, můžeme slavit. Šachy tu máme - a dokonce zadarmo.

Domácí webový "browsič" Anigma WebMan
Anigma WebMan je zařízení nápadně podobné tabletu, ale nemá žádné drátové propojení s okolím. Dvanácti palcový display po celé ploše, šířka 25 mm, žádná mechanická klávesnice. Toto zařízení dělá ze surfování po internetu stejný komfort jakým hovor z bezdrátového domácího telefonu. WebMan totiž komunikuje přes radiový signál se základnou , která se připojí k telefonní zásuvce a tak vznikne plně mobilní domácí komunikátor. Navíc, je-li k dispozici normální PC, lze vzájemně bezdrátově vyměňovat data i s ním. Firma Anigma představí prototyp na výstavě Consumer Electronics Show v Las Vegas. Kromě standardních aplikací ze systému Windows CE je v WebManovi vlastní softwarová klávesnice. Hlavní softwarový rozdíl je však v přístupu na Web: použit je vůbec poprvé Spyglass Device Mosaic browser.

 
11. ledna 1999
Windows CE pašováno do Saudské Arábie z Čech
Čtenáři rubriky Svět CE jsou i v zemích, kde je připojení na Internet zakázáno: Velmi pekne dakujem za rychlu odpoved. Mozno neviete, ale Saudska Arabia, kde sa momentalne nachadzam je jedna z mala krajin na svete, kde nie je legalne este dostupny Internet. Poznam stranku www.mobil.cz/wince , ale nemam moznost si ju pozriet, preto som Vas poprosil o zasilani informaci e-mailom. - RG

MIDPlay - přehrávač Midi souborů
Program pro přehrávání Midi souborů přes sériový port naleznete na této stránce. Program je použitelný pouze u hudebních přístrojů, které mají sériový Midi vstup.

 
8. ledna 1999
Pozor na výpadek sítě
Zkušenost uživatele: Na noc odkládám svoje HPC na docking station, přes kterou se mi dobijí hlavní baterie. Nedávno se stalo, že v noci došlo k výpadku proudu. Při následném zapnutí proudu, však vypadl jistič a tak zásuvkový okruh zůstal bez napájení. Ráno jsem místo nabitých článků, našel palmtop zcela nefunkční. Nejen, že jsem si jej nemohl vzít ten den sebou, ale večer, když jsem se vrátit, jsem zjistil, že se sice články během dne dobily, ale palmtop přesto nešel zapnout. Jediná možnost bylo provést studený start. Tak došlo ke ztrátě všech dat. Doporučuji jiným uživatelům, aby si dali pozor, když nechávají HPC přes noc nabíjet. - PK

Windows CE - třetí kolo
Přehledný článek, který vymezuje novinky, která přináší třetí verze Windows CE s označením 2.11.

 
6. ledna 1999
Konečně snad řešení pro psaní písma?
Z důvodu množství diakritiky je většina programů pro rozpoznávání písma při práci s češtinou nepoužitelná. Co však řešení z východu? Jednou z vlaštovek je připravovaný program ArtSPen, který přináší vlastní řešení pro rozpoznávání rukou psaného českého textu. Pokud chcete vyzkoušet beta verzi napište na email artsoft@czechia.cz.

Novinky od Kobe
Firma Kobe zahájila nový rok dvěmi novinkami. V nabídce jsou nyní praktická pouzdra pro Everex s klipem na pásek za doporučenou cenu 480 Kč bez DPH. Hitem může také být stříbrné provedení samotných Everexů. Pokud tedy preferujete stříbrnou, nenechejte si ujít tuto limitovanou nabídku. Věřme, že podle pořekadla "Jak na Nový rok, tak po celý rok", budeme slýchat o podobných novinkách častěji.

Česká lokalizace pro Ericsson MC 16
Firma Portfolio Praha ve spolupráci s firmou Ericsson, divize mobilních telefonů, připravila českou lokalizaci pro Ericsson MC 16. Pokud tedy máte MC 16, přečtěte si více o instalaci české lokalizace pro MC 16. Druhou částí dokumentu je instalace aplikací Ericsson. Ve třetí části seznámíte s aplikacemi Ericsson.

 
4. ledna 1999
Technická otázka: Zálohování na dat z HPC/PPC
Otázka: Můžete mi poradit, zda je možné vytvořit nějakou zálohu, abych při případném pádu systému nemusel provádět celou reinstalaci všech programů?
Odpověď: Zatím se zálohuje výhradně na stolní PC, přes funkce zálohování. Ty jsou dostupné v Mobile devices, Tools, Backup/Restore..., Full: Backup all data. Pokud provádíte zálohování, je třeba před startem zálohování na velkém PC, na malém HPC zvolit položku Záloha/Obnovení z menu ikony CZ/En. (Tato položka je jen u aktivované lokalizace ArtSKey.) Viz též nápovědu k programu ArtSKey, tak jak je v menu ikony Cz/En.


Zálohování HPC/PPC přes nástroje v Mobile Devices

Compaq bude dodávat upgrade pro 2.11
Podle sdělení zástupce české pobočky společnosti Compaq, budou během konce prvního čtvrtletí 1999 stávajícím majitelům C-Series dány k dispozici upgrady na novou verzi Windows CE 2.11. Zatím není známo, jaké budou dodací a cenové podmínky, lze však očekávat časově limitovaný bezplatný upgrade. sedlak@mobilcz

SpaceWatch
Program pro získání přehledu o volné paměti na HPC a paměťových kartách. Program zjistí volné místo paměti, celkový počet dostupného prostoru. Navíc můžete zjistit informace o 20 největších souborech a jejich umístění.

Autor:
Nejčtenější

Nokia 7
Nokia má novou sedmičku. Výbavou zaujme, cenou spíše ne

Další přírůstek do rodiny obnovené značky Nokia nese pořadovou číslovku sedm a vyplňuje prostor mezi střední třídou v podobě Nokie 6 a špičkovou Nokií 8. Její...  celý článek

Smartphony OnePlus sbírají a odesílají některá uživatelská data na servery v USA
Populární smartphony šmírují uživatele. Denně odešlou desítky MB dat

Matematik a softwarový inženýr Chris D. Moore si všiml podivného chování svého smartphonu OnePlus 2. Zjistil, že telefon sbírá až podezřele podrobné informace...  celý článek

iPhone X
iPhonů X bude zoufale málo. Vyprodáno může být za pár minut

Uvedení iPhonu X se blíží, předobjednávky Apple spustí za několik dnů a první kusy zamíří ke koncovým zákazníkům už 3. listopadu. Telefonů však bude ve...  celý článek

Fidget spinner mobil pořídíte za asi 350 korun.
Hit letošního roku už můžete mít i jako mobil. Stojí několik stovek

Hračka původně určená k relaxaci, fidget spinner, je hitem letošního roku. Její slávy využil výrobce z Hongkongu, který do ní vtěsnal celý funkční mobil....  celý článek

iPhone X
Je to konec mýtické čtečky v displeji? Výrobci sázejí na obličej

Čtečka otisků integrovaná do displeje měla být jednou z hlavních letošních inovací na poli smartphonů. Technologie je ovšem natolik složitá, že výrobci od...  celý článek

Další z rubriky

Údajný snímek nástupce OnePlus 5
OnePlus 5 hlásí vyprodáno. Nástupce přijde nečekaně brzo

OnePlus 5 patří k nejpovedenějším přístrojům sezony. Má výbornou výbavu a příznivou cenu. Podle serveru GizmoChina by již brzy měl přijít jeho nástupce, který...  celý článek

Huawei Mate 10 Pro
Má skvělou výbavu a podle výrobce je lepší než iPhone X

Mnichov (od zpravodajů Mobil.iDNES.cz) Huawei v Mnichově představuje nové modely Mate 10. Trojice novinek patří ve svých segmentech na špičku. Ceny jsou překvapivě výhodné.  celý článek

Huawei Mate 10 Lite
První top model, který nestojí ani 10 000 Kč. Smiřte se ale s ústupky

O tom levnějším z nových top smartphonů firmy Huawei jsme se toho během mnichovské premiéry moc nedozvěděli. Novinka Mate 10 Lite přijde do prodeje dříve než...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.