Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Archiv - Svět Windows CE - duben 1999

aktualizováno 
Archiv zpráv a novinek z oblasti Windows CE za duben 1999.
30.dubna 1999
Co je nového na ce4you?
 • Aktualizován Blocks v0.11 (PPC)
 • Přidán First Words In Hand v1.0 (HPC) (PPC)
 • Aktualizován Jewel v0.11 (PPC)
 • Aktualizován NangKing v0.12 (HPC) (PPC)
 • Přidán pTravelAlarm v1.12 (PPC)
 • Aktualizován Sisensyo v0.10 HPC, 0.14 PPC (HPC) (PPC)

Nové přístroje s Windows CE

EzMind
Zábava pro WinCE? Zkuste FunPack 1.02

Casio E-105
Casio připravilo další model PPC. Model s označením E-105 bude uveden na trh v červnu. Parametry jsou následující: 32MB RAM, stereo konektor pro sluchátka, a barevná obrazovka s 65K barvami.

Stáhněte si vše od Microsoftu
Veškerý software pro Windows CE, který dal k dispozici Microsoft je na jejich stránce downloadů.

 
28. dubna 1999
Jedna kočka kreslila ...
Komerční aplikační software se může dělat i zábavný. Dokazujete kreslící program One Cat Doodler 2.1.

Hra pro vás: Palmsweeper
Stáhněte se tuto freeware hru, kterou znáte ze stolního PC jako "Hledání min."

Přenosné a kapesní počítače na CeBITu
Kapesní a přenosné počítače byly na CeBITu všude a prognóza, která tvrdí, že se jich za pár let prodá více než stolních počítačů, se začíná vyplňovat.

Odkaz na fonty pro WinCE
Víte, že si můžete obohatit vzhled vašich dokumentů díky jiným typům písma? Písma jsou zdarma na webu a je k nim i praktický článek o tam, jaká písma lze použít.

Bezdrátově připojeni na 8 Mb/s
Firma Lucent Technologies má řešení v oblasti mikrovlnného připojení WaveLAN pro Windows CE. Tyto PC karty mají rychlost přes 8 Mb/s. Jsou velmi malé, ven z PCMCIA slotu vyčnívá asi 2 cm integrovaná anténa. Dosah je různý podle rychlosti a okolního prostředí, v otevřeném prostoru při 1 Mb/s je to přes 500 m. Na podrobnosti se můžete podívat na http://www.wavelan.com.

 
26. dubna 1999
PTab - tabulkový kalkulátor pro Windows CEŽ Palm-Size PC
PTab je plnohodnotný tabulkový kalkulátor pro Windows CEŽ Palm-Size PC. Tento produkt doplňuje Windows CE pro PPC o nejžádanější funkci, která dosud chyběla.

EVEREX Freestyle 540 Color
Firma Everex Systems, Inc. představila nový model Everex Freestyle 540 Color, který do prodeje bude uveden koncem dubna.

Používání pošty na WinCE
Praktické zkušenosti s posíláním pošty získal redaktor z PC World Magazine. Zde máte jeho postřehy (anglicky).

PenCentra 130 od Fujitsu
Tabletový počítač ovládaný perem. Fujitsu zatím již několik let dodává Tablet PC, zejména pro lékařské aplikace (tzv. PC nad operačním stolem). Nyní budou v nabídce také Tablet PC s WinCE. Parametry jsou: dva typy 8" VGA baravných displejů - jeden pro použití v budovách a druhý pro venkovní použití. Dvě pozice na PC Card, fax-modem 56K V.90; audio vystup/výstup; IrDA, RS-232, PS/2 port pro externí klávesnici a myš, USB port a konektor pro docking station. Procesor MIPS 131 MHz, 16-bit video s 1 MB SGRAM, 16 MB operačnípaměti, 8 MB Flash ROM uložení zákaznických dat.

NEC MobilePro 770
Na těsném trhu handheldů se angažoval prakticky od začátku i NEC, jeho modelová řada Mobile Pro sází na profesionální uživatele, kteří jsou stále v pohybu - na cestách po podniku či po světě. Mobile Pro 770 je již pátá generace počítačů (téměř) do dlaně nesoucí jméno japonského giganta.

NEC MobilePro 800 -největší (kapesní) PC
Lze MP 800 ještě pořád považovat za HPC (handheld PC - tj. do ruky)? Asi spíše ne, protože je to největší počítač s Windows CE, který je momentálně na trhu. Zde je recenze (anglicky).

 
21. dubna 1999
Srovnání HPC Pro, notebooků a levných databank
Mnoho zájemců, kteří váhají mezi HPC Pro nebo notebookem mají tento názor: "Cena HPC Pro zařízení je podle mne zatím celkem vysoká ve srovnání s levnými notebooky, kdy například Toshibu Liberto 100 koupíte dnes za 40 000 bez DPH.". Lze vůbec prodejnost HPC Pro a 35-40 tis. korun obhájit?

Technická otázka: Mazání databází Outlookovských aplikací
Otázka: Je nějak možné smazat databáze kalendáře, kontaktů, úkolů a mailů bez toho, abych musel udělat nejtvrdší reset?
Odpověď: Jeden z problémů WinCE je, že se občas databáze bez vnější příčiny poruší a pak nastává problém. Například některé položky v databázi nelze smazat, nebo je nelze upravit, popřípadě se objevuje hlášení, že aplikace má málo paměti. Zde jsou dva postupy, jak vytvořit prázdnou databázi a do té potom uložit data při nové synchronizaci s PC:

 • Varianta A:
  Po provedení tvrdého resetu instalujte na HPC bUseful Backup, proveďte zálohu nyní prázdných databází. Pak teprve natáhněte ho HPC data prostřednictvím synchronizace a instalujte ostatní programy. Pokud dojde k problému, budete si moci v budoucnu obnovit prázdné databáze a data do nich nasypat z Outlooku ze stolního PC.
 • Varianta B:
  Potřebujete prázdný soubor outlook.pst. Vámi používaný soubor soubor Outlooku (obvykle C:\Windows\outlook.pst) dočasně zaměňte za prázdný soubor outlook.pst. Proveďte synchronizaci s HPC/PPC - databáze budou vyprázdněny. Následně vraťte zpět původní soubor outlook.pst s daty a proveďte opět synchronizaci.

EVEREX Freestyle novinky - duben 1999
Firma Kobe jako jediná firma se sortimentem WinCE pravidelně informuje zákazníky o novinkách a také poskytuje materiály pro publikování. Díky těmto materiálům můžeme v informační rubrice Svět Windows CE na Mobil Serveru publikovat informace o české scéně Windows CE. Zde jsou novinky týkající se Everexu.

Hewlett Packard Jornada 680 handheld PC
Nové HPC od HP: 32ti bitový Hitachi procesor taktovaný na 133 Mhzích, displej má úhlopříčku 6,5 palce s rozlišením 640 x 240 bodů v 256 barvách, obrazová technologie pouze pasivní, s volitelnou "VGA Out" PCMCIA kartou na externím monitoru je možné dosáhnout rozlišení až 1024 x 768 v 256 barvách. Standardně má Jornada 16 MB SDRAM operační paměti.

Netscape na WinCE bude!
Už se na tom pracuje. Alespoň to tvrdí stránka mozilla on ce.

Technická podpora: Slučitelné modemy
Zajímá vás který model je slučitelný s Windows CE? Odpověď hledejte na stránce Windows CE Hardware Compatibility List.

 
19. dubna 1999
Spreadsheet od bSquare je tady!
Co lze říci: Pokud někdo chtěl dělat spreadsheet pro PPC nějak amatérsky, bSquare mu vyfoukl vítr z plachet. Nyní je spreadsheet pro PPC dostupný v konečné verzi jako 30 denní demo.

bSquare Utility Pak : bFind
Tento program je v kategorii vyhledávačů nejlepší. Má široké možnosti, můžete zadat název souborů, které chcete hledat a mnoho dalšího.

Pořádně nadupaná picmicka
Již jste někdy slyšeli o PCMCIA kartě 5 v 1. Jednu s označením DataFireŽ GO! PRO naleznete zde (anglicky). Co dokáže: analogový faxmodem (V.90), ISDN, 10Mb Ethernet, PCS celulární sítě (v USA), GSM celulární sítě. Karta vyjde na nějakých 600 USD.

Upgrade pro HP 620 a 660 na Windows CE Pro
Zde jsou aktualizované informace o upgradu pro Hewlett-Packard modely 620 a 660.

 
16. dubna 1999
Databáze pro WinCE
Vezmete to stručně: informace o databázi, recenze databáze a verze MIPSSH3 ke stažení.

Náhradní baterie pro HPC/PPC
Jestliže vám někde na cestách začne váš HPC nebo PPC signalizovat nízký nebo dokonce velmi nízký stav baterií, je nejvyšší čas se zamyslet, čím vašeho "miláčka" nakrmíte. Abychom zvolili optimální baterie pro svůj přístroj, je zde uvedeno několik informací a rad pro zacházení s napájecími články v přenosných zařízeních.

Technický tip: Zálohujte efektivně
Pro zálohování je praktické používat bUseful Backup, jehož demoverzi si stáhněte zde. Když zálohujete na kartu, můžete zálohování urychlit tím, že některé položky nebudete zálohovat: Storage Card - nemá cenu zálohovat obsah karty zpět na kartu, zejména jelikož při každé záloze narůstá velikost zálohovacího souboru, protože obsahuje již jednou zálohovaná data. Recycled - asi není třeba zálohovat koš, Temp - dočasné soubory - také můžete vynechat, Temporary Internet Files - obsahuje zásobní stránek stažených z internetu - také není třeba zálohovat. Uvedené volby provedete zaškrtnutím/odškrtnutím podle obrázku.

Dobrý tip pro rok 2000
Pokud snad máte doma nějaký přístroj, který bude mít problémy s rokem 2000, může vám pomoci nastavit datum na rok 1972. U těchto dvou roků vycházejí na stejná data stejné dny v týdnu. JLord@alarismed.com

ArtsGraph pro WinCE
Nová verze programu ArtSGraph pro Windows CE a pro 95/98/NT je k dispozici zde. Program dovoluje provádět matematické operace a pracovat s průběhy počítaných funkcí.

 
12. dubna 1999
Windows CE Pro: Klady a zápory
Jaké jsou významné vlastnosti Windows CE Pro? Touto tématikou se zabývá článek na PC World Online.

World, Excel a Money pro PPC bude!
Microsoft oznámil, že v nové verzi Windows CE pro Palm-size PC budou obdoby desktopových aplikací, tj. Word, Excel a modul pro integraci s MS Money.

Recenze NEC MobilePro 770
Pokud se zajímáte o výkonný přístroj řady HPC Pro, přečtěte si tuto recenzi.

 
6. dubna 1999
Route Planner - otázky a odpovědi
Tato mapová aplikace pro Windows CE vzbudila mezi uživateli WinCE velký ohlas. Množství nejčastějších dotazů je zodpovězeno zde.

Snazší ovládání WinCE s utilitou TapRight
Pokud ovládáte CEéčka jen přes obrazovku, pak potřebujte občas kliknout "pravým tlačítkem myši". To za vás udělá prográmek TapRight.

Click! pro CE zatím není dostupný
Ačkoli se kolem tohoto nového diskového přístroje od firmy Iomega dělal povyk, není zatím verze pro CE dostupná. Problém je v tom, že Iomega ještě nezačala vyrábět propojovací PCMCIA kartu a ovladače. mswelsh@glol.net

Technický dotaz: Při synchronizaci dochází k chybě
Otázka: Při synchronizaci nejprve PC začne hledat data která je třeba aktualizovat (out-of-date items), během této doby mi synchronizace zatuhne a objeví se hlášení, že HPC nereagovalo do 120 sekund. Toto hlášení se objeví opakovaně během synchronizace a nakonec synchronizace dopadne dobře. Problém je v tom, že díky tomuto hlášení není synchronizace automatická. Co dělat?
Odpověď: Příčinou by mohla být PCMCIA (CF) karta ve slotu. V určité fázi synchronizace skenuje HPC adresáře a pokud je na kartě v některém adresáři mnoho souborů, dojde k vypršení času. Vyzkoušejte kartu vyjmou po dobu synchronizace. ernst.bokkelkamp@gmx.net

Autor:
Nejčtenější

Za nový iPhone 8 si nechal na ruku vytetovat logo T-Mobilu
Chtěl iPhone zdarma a tak si nechal vytetoval logo T-Mobilu

Neobvyklý způsob, jak si pořídit nový mobil, zvolil muž z USA. Domluvil se s ředitelem T-Mobilu, že si nechá vytetovat logo tohoto operátora na ruku výměnou za...  celý článek

TrueDepth fotoaparát u iPhonu X
Čelní foťák iPhonu X doženou ostatní nejdřív za dva roky, tvrdí analytik

Příchod iPhonu X očekávají nejspíše desítky milionů applistů z celého světa. Po třech letech okoukaného designu totiž přijde zcela nový přístroj s obřím...  celý článek

Ilustrační snímek
Pražské metro pokryla wi-fi síť. Zatím pouze v šesti stanicích

V šesti stanicích metra spustil Pražský dopravní podnik (DPP) připojení k internetu prostřednictvím wi-fi. Cestující tak získají nejen přístup k dopravním...  celý článek

Fotografické čipy Samsung ISOCELL
Už nebudou vykukovat. Samsung představil mobilní foťáky Isocell

Špičkové chytré telefony mnohým nahradí digitální kompakt. Z fotografických čipů pro smartphony se tak stává zajímavý segment a Samsung patří i v tomto směru...  celý článek

KRACK: Key Reinstallation Attacks
Nepříjemné překvapení: I vaše wi-fi je zranitelná, odhalili experti

Bezpečnostní odborníci varují: zabezpečení bezdrátového připojení wi-fi pomocí WPA2 nelze považovat za bezpečné. Výzkumníci upozorňují, že zranitelností...  celý článek

Další z rubriky

Honor 7X
Honor chystá cenovou bombu pro střední třídu. Nový 7X vypadá výborně

Honor na domácím čínském trhu představil nový model střední třídy 7X. Do Evropy přijde v prosinci a pokud se jeho cena bude alespoň zhruba držet té čínské, tak...  celý článek

Xiaomi Mi 6
Tato lahůdka mezi výkonnými smartphony stojí 12 tisíc, má to ale háček

Na českém trhu se objevil zajímavý supersmartphone od čínského Xiaomi. Za 12 tisíc nabídne bohatou výbavu, která se dá srovnat s nejvýkonnějšími telefony...  celý článek

Huawei Mate 10 Pro
Tak nízkou cenu nikdo nečekal. Huawei Mate 10 Pro zatopí konkurenci

Huawei představil v Mnichově nový špičkový smartphone Mate 10. Překvapí hned v několika ohledech. Stejně jako nové iPhony má neuroprocesor, který se sám učí,...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.