Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Archiv - Svět Windows CE - březen 1999

aktualizováno 
Archiv zpráv a novinek z oblasti Windows CE za březen 1999.
31. března 1999
Route Planner - Mapová aplikace pro Windows CE
Rozsáhlá mapová aplikace obsahující vektorové mapy všech zemí Západní Evropy a dokonce už i České a Slovenské republiky (názvy měst bez diakritiky). Základní funkce: vyhledání nejrychlejší cesty, nejkratší cesty, určitého místa.

Upgrade pro modely HPC Compaq s CE 2.0
Stávajícím uživatelům HPC Compaq nabízí Portfolio Praha upgrade na nejnovější verzi systému s označením Windows CE 2.11 Professional (WinCE Pro). Zde jsou stručné informace o upgradech na HPC Pro.

TapeMinder od Ilium Software
Program pro organizaci videotéky nebo audiotéky. K dispozici jsou verze pro HPC, PPC a stolní PC. Cena 25 USD.

Stránky pro majitele HP 820
http://www.sticky.co.uk/jornada/index.htm

Šachy pro Windows CE
Jedny šachy pro Windows CE jsou v nabídce firmy Purplesoft. Recenzi dalšího šachového programu naleznete zde.

Zavírání programů na HPC je nesourodé
Jak se zavírá program na HPC? Pokaždé jinak: Alt+File+Close, Alt+File+Exit, Ctrl+W ... Programátoři by se již měli v této otázce sjednotit. ab@bigfoot.com

 
29. března 1999
Buďte produktivní s bProductive ... druhá část
Pokračování recenze softwarového balíku bProductive od firmy bSquare: programy bReady, bPrint a VIEW, bFax Pro, bMOBILE News a bTask.

bSquare bUseful Utility Pak - bAnalyzer
Díky programu bAnalyzer se dovíte o vašem HPC všechno, co potřebujete z hlediska znalostí týkajících se výkonu vašeho HPC.

InstallShield pro Windows CE
Je zvykem, že každý slušnější program si po sobě uklidí, když jej odinstalujete. Nejčastěji se k tomu používá InstallShlield. Tento oblíbený program je nyní i pro Windows CE.

Nová Jornada HP 680
Nástupce HP 620 se jmenuje HP 680. Podívejte se na tento nový palmtop zde.

Bezdrátové připojení HPC
Jak připojit HPC bezdrátově na 1.6 Mb za sekundu? Přes kartu Proxim's RangeLAN2 je to možné. Návod popisuje článek na Webu firmy Microsoft.

Jen pro HP620/660 - otočte si displej o 90°
Nový ovladač pro displej na HP 620/660 dovolí otočit zobrazení na LCD o 90°. francesco.grillo@bull.it

 
25. března 1999
Buďte produktivní s bProductive ... první část
Softwarový balík bProductive od firmy bSquare je komplexním řešením především pro ty, kteří si handheld kupovali, aby na něm vedli svoji obchodní agendu.

Nejrychlejší je PV-5000
Podle výsledků srovnávacího měření výkonů přístrojů s Windows CE je nejrychlejší Sharp PV-5000.

Casio má nové modely PPC
Nejaktivnější výrobce nových modelů palm-sized PC (PPC) je firma Casio. Jen za poslední tři měsíce zveřejnila tři nové modely PPC: E-100 (barevný, 16MB, NEC 131 MHz), E-15 (černobílý, 16MB, NEC 69 MHz) a oznámen byl také nový model E-500. Pro podporu zákazníků rozšířilo Casio svoje stránky o sekci All Things CE.

 
23. března 1999
Technická podpora: Změna fontů
Otázka: Jak mohu změnit fonty, které používá systém za jiné?
Odpověď: Odpověď hledejte na této stránce, kde jsou popsány změny fontů pomocí registry. K jsou dispozici také odkazy na nástroje pro editaci registrů.

Philips Oznámil Nino 500
Nino 500 je "typické" PPC - 16 MB paměti a procesor NEC (rychlost zatím neoznámena). Tento přístroj bude poprvé ukázán veřejnosti 11. dubna na výstavě DemoMobile 99 v Kalifornii.

Domácí telefon s Windows CE?
Počkejte několik měsíců (až padne monopol Telecomu) a pak budete moci brouzdat na webu přímo z telefonu.

 
18. března 1999
Vzdálené propojení s kanceláří
Stává se Vám, že cestujete nebo jste na dovolené či na služební cestě. A právě v takové situaci se nutně potřebujete spojit s firemní kanceláří a získat informace, které pro Vás sekretářka nebo kolegové připravili. V našem článku se dozvíte, co k takovému vzdálenému propojení potřebujete, ale hlavně, jak vše nastavit tak, aby to fungovalo.

Mobile Communication Manager
Komplexní řešení pro datovou komunikaci ve Windows CE. Pokud máte mobilní telefon a navíc ještě vlastníte HPC s Windows CE, určitě jste již dumali, jak využít váš kapesní počítač k snadnějšímu telefonování a hlavně ke psaní SMS. řešení přináší MCM - Mobile Communication Manager.

Ještě další verze CEéček - Venus
Windows CE verze "Venus" je určena pro videopřehrávače na asijském trhu.

Server-based Computing a Windows CE
Server-based computing (SBC) dovoluje na Windows CE spouštět v terminálovém režimu programy běžící na Windows NT Terminal Server Edition. Díky této technologii získáte kapesní zařízení s výkonem několika-procesorové stanice.


Windows NT běží v pohodě na CEéčkovém stroji

Compaq Aero oficiální stránky
Tento nový přístroj PPC již najdete na webu firmy Compaq.

Zkušenosti uživatele s bUseful Utility Pak
První ze série článků o tomto balíku 12 aplikací popisuje jeho instalaci na HPC.

 
17. března 1999
Nové přístroje s Windows CE budou předvedeny na CeBITu
Uvedení nových modelů HPC a PPC plánují tyto firmy: HP - HPC Jornado 820, PPC s barevným displejem Jornado 420, Compaq - PPC Aero 2100, Philips Electronics - PPC Nino 200, Casio - barevný model E100 ve spojení s mobilními telefony Ericsson a Nokia, a černobílý model E15.

CW 11/99 obšírně referuje o Windows CE
Skutečnost, že Windows CE se pomalu ale jistě prodrápávají na trh dokazuje obsah 11. čísla týdeníku ComputerWorld. Na úvodní stránce je uvedení nového modelu Compaq Aero 2100 a v tématu týdne jsou prezentovány téměř všechny typy HPC a PPC dostupné na našem trhu. Pokud se chcete seznámit s problematikou PDA, jak ji vidí Computerworld, doporučuji CW 11/99 zakoupit. sedlak@mobil.cz

Wyvern je tady! Očekávejte Rapier! A co je to Cedar?
Jaká jsou kódová jména nových verzí Windows CE? Co od těchto přístrojků můžeme očekávat?

 
16. března 1999
Subnotebook nebo PDA?
Otázkou, co zvolit, se v poslední době zabývá několik pramenů. Jeden článek na toto téma je uveřejněn v ComputerWorldu č. 11/99 na straně 10. Další článek je v posledním čísle Mobilit 3/99 na stranách 11 a 12. V elektronické formě je článek na Mobil Serveru od P. Zandla.

Nové verze MP3 přehrávače pro Windows CE
Nyní již nepotřebujete walkmana - Palm-sized PC s WinCE je totiž možné použít jako audio přehrávač. V odkazu najdete také odpověď na otázku, co to MP3 je.

Video-CD player s Windows CE
Co takhle přehrávač video-disků, s možností e-mailu, psaní dokumentů (samozřejmě formát Word 97) a Pocket Outlookem? V Číně je vše možné.

 
9. března 1999
Casio E-100
Pěkný přístrojek, který určitě nebude levný. Parametry jsou následující: 16 MB RAM, 65K barev při rozlišení displeje 240x320. Procesor NEC Mips 131 MHz (stejný jako v Mobile Pro 770). Podpora přehrávání zvuku (MP3) přes stereo výstup a podpora Mpeg pro přehrávání obrazových sekvencí. Další informace.

Ovladače pro Nokia 8810
Pokud máte N8810 ovladače pro Windows CE a nejen pro ně naleznete zde a je to česká stránka.

Největší karty dělá Lexar
Pokud se chcete podívat na nabídku "maximálních" karet Flash, tak zabrouzdejte na stránky společnosti Lexar.

MS-DOS je nesmrtelný
Stejně jako latina, která je mrtvým jazykem, ale pořád je někde přítomna, je i MS-DOS nesmrtelný. I když se tento historický systém, firma Microsoft pokusila ve Windows CE "zničit", je tu zase. Takže ať žijí - Volkov Commander a slavná T602-ka! Opravdu to funguje.

NEC Mobile Pro 770 - pořádně nadupaný přístroj
Co můžeme chtít více: 32 MB RAM, nejrychlejší procesor MIPS - 131 MHz, vestavěný modem 56K, VGA výstup, 4 MB IRDA port ... To vše v základní sestavě. Za doporučenou cenu 37 500 Kč bez DPH.

Dálkové ovládání s Windows CE
Nevěříte? Je to skutečně tak - podívejte se na tento link. (petrnach@natur.cuni.cz)

 
8. března 1999
Novinky od Portfolio Praha
Seznamte se s novinkami v nabídce této firmy, která se specializuje je CEéčka.

Technická otázka: Studený start na Casio A-11
Stiskněte CTRL+ALT+DEL a následně stiskněte tlačítko reset a stylusem klikněte na obrazovku. marku@juno.com

bSquare - bUseful Utility Pak
Co můžete očekávat? Stručný popis utilit z balíku bUseful Utility Pak

 
5. března 1999
Recenze programu obBase
MS Access to sice není, ale sílu tahle věcička rozhodně má. Zvlášť když uvážíme, že až doposud byli uživatelé HPCček (o PPC nemluvě) odkázáni pouze na Excel (až na pár šťastných jedinců, kteří mají ve stroji vypálený i Pocket Access), v němž se sice databáze udržovat jakžtakž dá, ale žádná velká sláva to tedy rozhodně není.

Technický dotaz: Nastavení samočinného vypínání
Otázka: Jaké jsou možnosti nastavení samočinného vypnutí při chodu na baterie? Standardně je možné nastavit max. 5 minut a to je někdy dost málo. Jak lze toto nastavení upravit?
Odpověď: Periodu samočinné vypínání lze upravit následujícím způsobem. Nainstalujte si do HPC libovolný nástroj pro úpravu registry např. Registry Explorer a změňte následující klíč: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power] "BattPowerOff"=dword:000000b4            (Marek Brejnik marekb@magicware.cz)

 
2. března 1999
bSquare je v Čechách
Softwarové produkty firmy bSquare, největšího tvůrce programů pro HPC a PPC, můžete získat celkem bez problémů v Čechách. Zde jsou informace o balíku bProductive Essentials.

Zjistěte výkon vašeho počítače s CE
V minulém týdnu vyšla nová verze programu SystemInfo 2.0 od Emerald Technology Inc. Slouží na získání informací o stavu RAMky, baterií (podporuje harwarové i softwarové informace). Dále otestuje rychlost/výkon vašeho HPC (Dhrystones). Jako měrná jednotka slouží výkon LG Phenom (SH3 100Mhz). Po otestování si můžete porovnat výkon s 5 jinými přístroji (HP360LX, HP620LX, LG Phenom, Mobilon 4100 a Mobilon 4600). Já mam Cassiopeiu A20 a Dhrystones=2564 (82%). p_adamec@pobox.sk

JVC HC-E100 POCKET MAIL
Není to s Windows CE, ale je to zajímavá hračka - za 100 USD a 10 USD měsíčního poplatku za služby.

 
1.. března 1999
Rozšíření informací ve Světě WinCE
Provedli jsme pravidelnou měsíční aktualizaci odkazů, takže byly provedeny v souborech Technické podpory, Odpovědí na otázky FAQ a přehledu publikovaných informací o PPC.

Návod k lokalizaci TascalFileru a TascalExploreru
Nedávno jsme uveřejnili recenzi programů Tascal, pokud je chcete lokalizovat do češtiny, postupujte podle tohoto návodu.

Technická podpora: Problém synchronizace s Outlookem 98
Otázka: Když jste nainstalovali WinCE Services - spouští se vám Outlook 98 bez problémů? Mně se objeví dva chybové dialogy. Jak na to? - Odpovědi věnujeme samostatný článek.

obBASE - snadná databáze pro Windows CE
Konečně je to tady! Pořádná databáze se super výkonem a snadným visuálním ovládáním. Nyní můžete snadno přenášet všechny vaše data na PPC, HPC nebo HPC Professional.

Autor:




Nejčtenější

iPhone X
Je to konec mýtické čtečky v displeji? Výrobci sázejí na obličej

Čtečka otisků integrovaná do displeje měla být jednou z hlavních letošních inovací na poli smartphonů. Technologie je ovšem natolik složitá, že výrobci od...  celý článek

Smartphony OnePlus sbírají a odesílají některá uživatelská data na servery v USA
Populární smartphony šmírují uživatele. Denně odešlou desítky MB dat

Matematik a softwarový inženýr Chris D. Moore si všiml podivného chování svého smartphonu OnePlus 2. Zjistil, že telefon sbírá až podezřele podrobné informace...  celý článek

Portfolio smartphonů Samsung
Devět letošních Samsungů, který je nejzajímavější?

Samsung letos na našem trhu uvedl celkem 9 různých modelů napříč řadami J, A, S a Xcover. Měli jsme v redakci unikátní příležitost nafotit je všechny pohromadě...  celý článek

Příchod sítí 5G je plánován na rok 2020
Nástup sítí 5G je zase o něco blíže. První vysílače jsou už postavené

Berlín Příchod sítí 5G je plánován až na rok 2020, ale k důležitým milníkům dochází už teď. Společnost Deutsche Telekom spustila první evropské vysílače umožňující...  celý článek

iPhone 8 Plus
iPhone 8 je tak výkonný, že tomu nevěřil ani tvůrce testu Geekbench

Výkon nového procesoru A11 Bionic od Applu vyrazil dech i tvůrci benchmarku Geekbench. Nedokáže pochopit, že smartphony s Androidem tak zaostávají.   celý článek

Další z rubriky

IBM Simon
Takový smartphone jsme ještě netestovali. Rarita, která nedává smysl

V roce 1994 se začala psát komerční budoucnost chytrých telefonů. IBM Simon se stal prvním chytrým telefonem na trhu. Z dnešního pohledu je to především...  celý článek

Údajný snímek nástupce OnePlus 5
OnePlus 5 hlásí vyprodáno. Nástupce přijde nečekaně brzo

OnePlus 5 patří k nejpovedenějším přístrojům sezony. Má výbornou výbavu a příznivou cenu. Podle serveru GizmoChina by již brzy měl přijít jeho nástupce, který...  celý článek

Xiaomi Mi 6
Tato lahůdka mezi výkonnými smartphony stojí 12 tisíc, má to ale háček

Na českém trhu se objevil zajímavý supersmartphone od čínského Xiaomi. Za 12 tisíc nabídne bohatou výbavu, která se dá srovnat s nejvýkonnějšími telefony...  celý článek

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.