Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Apple koupil stroje s technologií chemického vylučování z plynné fáze

  0:09aktualizováno  0:09
Apple dosud své telefony osazuje výhradně LCD panely, což letos změní očekávaný iPhone 8 s OLED displejem, které dodá Samsung. V budoucnu by však Apple nemusel být na dodávkách těchto panelů závislý, podle serveru ET News totiž chystá vlastní výrobu.

Tohle by měla být finální podoba iPhonu 8 | foto: forbes.com

Zmíněný jihokorejský deník v minulých dnech uvedl, že Apple zakoupil stroje s technologií chemického vylučování z plynné fáze (CVD – Chemical vapor deposition) a právě ty se u výroby OLED panelů využívají. Kalifornský gigant se prý chystá spustit vlastní linku k produkci těchto moderních zobrazovacích jednotek na území Tchaj-wanu, ale potřebné komponenty k jejich výrobě by prý nakupoval od třetích stran.

Server 9to5mac zdůrazňuje, že uvedené stroje nejsou snadno dostupné, většinu z nich vlastní japonská společnost Canon Tokki, která hlavní část své výrobní kapacity směřuje do divize Samsung Display.

Nutno připomenout, že dřívější odhady analytiků předpokládaly, že roli dodavatele potřebných displejů bude plnit výhradně Samsung i po dobu příštího roku, kdy bude uveden iPhone 9. V této souvislosti se mluvilo o zakázce na 160 až 180 milionů OLED jednotek (více zde).

Letos má mít takový displej pouze nejvyšší model, nástupci současných sedmiček, zřejmě s označením 7s a 7s Plus, budou ještě osazeni LCD obrazovkami. Od příštího roku má však Apple produkovat výhradně telefony s OLED technikou.

Tou navíc neosadí pouze iPhony, s OLED se počítá také u iPadů. V souvislosti s hodinkami Watch, které jako jediné z rodinného portfolia používají již od první generace displeje AMOLED, se v poslední době mluví o nasazení micro-LED technologie. Takové displeje jsou energeticky úspornější, jelikož nepotřebují dodatečné podsvětlení, a jsou také tenčí.

Nároky Applu na dodávky OLED panelů tedy už v příštím roce výrazně stoupnou. Zástupci firmy proto kromě zajištění části produkce od Samsungu a plánování startu vlastních linek vyjednávají také se společností LG, jednotky pro iPhone 9 by tak mohla vyrábět i příslušná divize této korejské firmy.
Nejčtenější

Největší sleva letošního roku. Smartphone zlevnil z 15 tisíc na 3 400 Kč

Kodak Ektra

Výrazné slevy drahých mobilů nejsou dnes ničím neobvyklým, ale aby nějaký model zlevnil za 11 měsíců o 11 tisíc korun,...

Xiaomi představilo „celodisplejové“ novinky za bezkonkurenční ceny

Xiaomi Redmi 5 a Redmi 5 Plus

Xiaomi má našlápnuto. Analytici dokonce uvádějí, že by se zanedlouho mohlo stát největším výrobcem smartphonů. Pomoci...Poslední tři dny: hlasujte a vyhrajte špičkový smartphone

Mobil roku

Hlasujte v jubilejním 20. ročníku ankety Mobil roku. Vyberte nejlepší letošní smartphone a vyhrajte jednu z...

To nás dostalo. Úplně první smartphone má nečekané funkce

Funkce prvního smartphonu IBM Simon

Do redakce se nám dostal skutečný unikát: první smartphone na světě. Tím je IBM Simon, přístroj, který coby prototyp...

Apple zneužívá patenty mrtvé značky. Ženou ho proto k soudu

Palm Pre: obdivovaný, ale málo prodávaný

Legendární, ale prakticky mrtvá značka Palm promlouvá do války Qualcommu s Applem. Qualcomm totiž vlastní významnou...Další z rubriky

Prý vymysleli „převratný“ doplněk pro iPhony

Chytré sklo pro iPhone s klávesami navíc IntelliTouch+

Tak se dělají podvody na internetu v praxi. Vezmete starou věc, která se dá stále běžně sehnat, ale už se na ni tak...

Velkovýroba mobilů: linky chrlí půl milionu iPhonů X denně

iPhone X je v prodeji v černém a bílém provedení

iPhone X bude téměř s jistotou nejprodávanějším smartphonem vánoční sezony. Tento scénář by mohl zhatit leda jeho...

iPhone X pod stromečkem? Možná, objednávejte co nejdřív

iPhone X

Apple patrně dodrží sliby, že zvýší produkci nového iPhonu X. V současné době by měl podanou objednávku vyřídit v první...Najdete na iDNES.cz