AOL plánují spojení s Time Warner Inc.

aktualizováno 
AOL a Time Warner plánují spojení; jak říká jeden z šéfů jde o:"Merge of the number one interactive company with the number one media company to become the number one interactive media company

Merge of the number one interactive company with the number one media company to become the number one interactive media company."

V březnu loňského roku spolkla AOL (America Online)  Netscape.  V době nepříliš dávné si smlsla na známém serveru MapQuest a dnes oznámila sloučení se zpravodajským gigantem Time Warner.
Time Warner  zahrnuje CNN networks, HBO, Warner Bros., Warner Music Group, People, Sports Illustrated, Fortune, Entertainment Weekly, TNT a  Time Warner Cable.
Výsledek sloučení  se bude nazývat AOL Time Warner Inc.  a bude sídlit ve Virginii (AOL) a v New Yorku (Time Warner).  Na burze v New Yorku se bude obchodovat pod značkou AOL a spojení se uskuteční na konci letošního roku.  To dává přibližovacím týmům dostatek času na to, aby oba celky na spojení připravili.   Pravděpodobně to přinese i snižování stavu na obou stranách, ale to už patří k dennímu chlebu amerického kapitalismu.
Ze své pozice nedokáži odhadnout, co sloučením získá Time Warner,  pohyb America Online na internetových trzích USA i světových vykazuje jistou zákonitost; řekněme dva trendy:

1. Nákup Mapquestu je součástí "AOL Anywhere - AOL kdekoliv".  Mobilní komunikace v USA mají, podle mého odhadu, za zeměmi v standardu GSM  zpoždění pěti let.  Neexistující souvislé digitální pokrytí,  dokonalé pozemní sítě, konkurence omezená vzájmenou nekompatibilitou  telefonů velké trojky (Sprint PCS, ATT, Nextel) a v neposlední řadě i nedokonalé technické standardy  leží jako těžké balvany na slaboučkém pramínku mobilních komunikací na americkém kontinentě.  Pro ilustraci uvedu SMS - naprosto běžná součást standardu GSM 900 - je v USA neznámou záležitostí.  Zprávy lze  na mobilní telefony pouze zasílat,  jde tedy spíše o jednosměrný paging.  Nejjasněji dokresluje stav mobilních komunikací na americkém kontinentě projekt Iridium, samolibě se domnívající, že člověku s telefonem v ruce jde jen a jen o hlasovou komunikaci.
Z uvedených skutečností vyplývá, že boom mobilních komunikací  v evropském stylu Ameriku teprve čeká.  "AOL Anywhere" by měl přinést klíčový produkt, "soukromý Internet AOL" na smartphones, Palm Piloty, PDA a podobně; AOL pro Palm Pilot již existuje v beta verzi, pro Win CE se připravuje.  MapQuest dodá pro tento projekt důležité nástroje pro orientaci a vyhledávání v terénu s využitím GPS - a terénem zde myslím spíš americká předměstí, než Rocky Mountains :).

2. Sloučení s Time Warner je de facto zakotvením AOL, media působícího striktně po drátech, do světa klasických "kamenných" zpravodajských domů a získání přístupu ke kabelovým sítím  pro vysokorychlostní internet.  America Online  již nějaký čas hledá rychlejší přenosové cesty pro interaktivní služby - spolupráce s Hughes se točila kolem satelitních přenosů, zatímco s baby Bells šlo o vysokorychlostní přenos po stávajících drátech.  Kabelové rozvody společnosti Time Warner jsou asi v tomto směru tím nejvýraznějším počinem.
Kromě toho bude AOL moci distribuovat písničky ze stáje Time Warner online, nakrmit programy CNN televizní projekt AOL Plus, poskytovat trailery filmů Warner Bros. online a podobně.

Příprava sloučení zabere téměř celý rok, ale již nyní se rýsují obrysy giganta, který vzniká.  AOL Time Warner Inc.  vám na jednu stranu umožní přijímat a odesílat email, číst zprávy v autě, najít cestu ve tmě a mlze "in the middle of nowhere"  a na druhou stranu vám vstoupí do pokoje prostřednictvím televize, Web TV a  kabelu.  Budete si moci koupit písničky online, pustit  reklamní šoty filmů připravených na příští měsíc a při tom všem  vás bude masírovat reklama na AOL - to když si pustíte zprávy CNN - nebo na Warner Bros. při používání interaktivních služeb America Online.

Prokop Krásný
 Nejčtenější

Huawei Mate 20 Pro může být nový král smartphonů. Nechybí mu vůbec nic

Huawei Mate20 Pro

Špičkový Huawei Mate 20 Pro se stal jedním z nejvybavenějších smartphonů na trhu. Jak jsme si mohli již krátce...

Nedívejte se na zabavené iPhony, zablokují se, radí odborníci policistům

iPhone XS Max

Podle instrukcí forenzní firmy Elcomsoft pro americkou policii je vhodné, aby se policisté nedívali zpříma na nové...Na českém trhu se objeví nová značka smartphonů, budou líbivé a levné

Smartphone UMIDIGI Z2

Na český trh zavítá nová značka UMIDIGI, která nabídne hned tři levnější smartphony. Budou mít zajímavou výbavu i...

Megapřehled: srovnali jsme nový iPhone XS Max s hlavními rivaly

iPhone XS Max

Apple s novou generací iPhonů opět přepisuje cenové zvyklosti, za vrcholné verze dáte přes čtyřicet tisíc korun....

Nové Apple Watch popletla změna času. Zůstaly viset ve smyčce

Apple Watch Series 4 v Austrálii popletla změna času

Austrálie v uplynulém víkendu přešla na letní čas, což obyvatele kontinentu oloupilo o hodinu spánku. To však nebyla...

Další z rubriky

Honor bude mít smartphony se slevou 80 procent. Ale jen v pátek po obědě

Fronta na zlevněné smartphony Xiaomi na Černém Mostě

Honor se rozhodl okopírovat prodejní strategii Xiaomi. A tak s otevřením svého prvního prodejního stánku v obchodním...

Hollywoodská kaskadérka otestovala detekci pádu u nových Apple Watch

Jednou z novinek Apple Watch Series 4 je detekce pádu. Redakce deníku The Wall...

Nová generace hodinek od Applu boduje především většími displeji a možností vykreslit EKG. Novinky přináší i omlazená...

Širokoúhlý fotoaparát je nový trend. Mají ho všechny důležité novinky

Huawei Mate20 Pro

Trend duálních či početnější sestavy fotoaparátů je u chytrých telefonů nezadržitelný. Za pozornost ovšem stojí, že...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz