Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ani na dovolené bez ICQ: s T-Mobile stojí data v EU stejně jako doma

aktualizováno 
Pokud vás rozčilují poplatky za datový roaming, letos si dovolenou můžete užít naprosto v klidu. S T-Mobile stojí totiž přenesená data (a také MMS) stejně jako doma.
Roaming, volání z dovolené

Roaming, volání z dovolené | foto: Profimedia.cz

Ceny za roaming jsou každoročním evergreenem našich mobilních operátorů. Nedávno ohlásila Telefónica O2 pokračování své nabídky Smart Roaming. T-Mobile kontruje dobře mířeným pravým hákem – snižuje totiž ceny za přenesená data ve 29 zemích na stejnou úroveň jako v Česku. Za přenesený kB s APN internet tak zákazník zaplatí 0,06 Kč, v případě přístupu přes APN wap přijde přenesený kB na 0,59 Kč. Podle všeho zůstává zachováno dosavadní účtování datových přenosů po 100 kB (10 kB u WAPu). I tak jde o poměrně citelné snížení cen.

Nižší ceny si budou užívat majitelé tarifu Happy Roaming a roamingových zvýhodnění EU a Cestovatel od 1. července letošního roku. Při připojení z počítače nebo notebooku prostřednictvím datových karet IP Wireless/4G Combi Karta, Huawei E220, Option ExpressCard, Option Globetrotter EDGE, Option EDGE Combo, Sony Ericsson GC85 a Siemens ES75 lze navíc sledovat výši datového roamingového účtu s pomocí nové verze software web'n'walk manager. Ten umožňuje automaticky sledovat objem dat přenesených v roamingu a dokáže i upozornit na dosažení určitého limitu přenesených dat.

Navíc v 11 zemích, kde je k dispozici roamingové zvýhodnění Cestovatel, bude stát stejně jako v Česku i MMS zpráva. Tím T-Mobile srovnává krok s O2, které už delší dobu nabízí jednotnou cenu za MMS ze zahraničí. Nicméně O2 nabízí cenu 9,28 Kč u všech zemí, zákazníci T-Mobile si výhodnou cenu mohou užít jen v sítích T-Mobile, tedy v 11 zemích.

Levněji i z fotbalu

Tarifní zvýhodnění EU se již od začátku února vztahuje i na státy Evropského hospodářského prostoru (Island, Lichtenštejnsko, Norsko), v době konání Mistrovství Evropy ve fotbale (přesněji od 1. do 30. června 2008) k nim přibude i Švýcarsko, kde se část šampionátu odehrává. Cestovatel je aktuálně k dispozici v Černé Hoře, Chorvatsku, Maďarsku, Makedonii, Německu, Nizozemí, Polsku, Rakousku, Slovensku, Velké Británii a v USA. Zvýhodnění funguje na stejném principu jako Vodafone Passport, v případě odchozího hovoru uživatel zaplatí sestavovací poplatek a pak nízkou cenu za minutu hovoru, příchozí hovor stojí jen sestavovací poplatek.

Bonbónkem letní roamingové nabídky T-Mobile je možnost volat bez přerušení při přejezdu hranic do Rakouska. Doposud bylo zvykem, že při přechodu z jedné mobilní sítě do druhé byl hovor ukončen. Pokud je ale vaším operátorem T-Mobile a vyrazíte po 30. květnu 2008 do Rakouska, bude hovor pokračovat, i když se jejich telefon připojí do sítě rakouského operátora. Rozhodně se tak vyplatí si ještě před hranicemi zavolat – telefonát bude totiž stále účtován podle standardního ceníku, nikoliv roamingového. Takže i za hovor z Rakouska zaplatíte stejně jako v Česku. Jen si dejte pozor, stejně to funguje i v opačném směru. Proto si při návratu počkejte, až se telefon připojí do české sítě.

Novinka je k dispozici na devíti silničních hraničních přechodech s Rakouskem: České Velenice/Gmünd; Dolní Dvořiště/Wullowitz; Halámky/Neunagelberg; Nová Bystřice/Grametten; Přední Výtoň/Guglwald; Hatě/Kleinhaugsdorf; Hevlín/Laa an der Thaya; Mikulov/Drasenhofen; Poštorná/Reintal.

Co si přichystá Vodafone

Ještě tento týden zveřejní své nové roamingové tarify Vodafone. Informace z tiskové konference přineseme už zítra! Zatím to ale vypadá, že se nám souboj operátorů slušně rozjíždí – Telefónica O2 cílí především na ty, kteří do zahraničí vyrazí na dovolenou a její Smart Roaming je k dispozici především v typicky dovolenkových zemích, a to včetně těch exotických jako je Egypt, Tunisko, Thajsko nebo Malajsie.

Naopak Cestovatel je vhodný pro všechny, kteří cestují do zahraničí pracovně. Z dovolenkových zemí se totiž týká jen Černé Hory a Chorvatska. Přece jen, časy dovolených v Maďarsku jsou už pryč. Na druhou stranu, pracovní cesty do zemí EU jsou pro řadu Čechů samozřejmostí. A právě na nich využijí i levnější data.

Autor:


Nejčtenější

Google posílá vzkaz Evropské komisi. Takhle se bude bránit

Protikartelová komisařka Margrethe Vestagerová.

Google se s obří pokutou od Evropské komise nehodlá smířit. Firma se proti ní odvolá a chce Komisi dokázat, že systém...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Španěl prodává sbírku nerozbalených iPhonů. Za cenu ojetého ferrari

Španěl prodává unikátní sbírku iPhonů za téměř 100 tisíc eur.

Aukční portál eBay je nepřebernou studnicí zajímavých, ale mnohdy i šokujících inzerátů. Nabídku prodejce ze španělské...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Další z rubriky

O2 půjčí 50 korun na měsíc, vezme si za to pětikorunu

O2 vrací službu Rezerva

Operátor vrací službu Rezerva, se kterou přišel poprvé na konci roku 2010. Potěší všechny zákazníky předplacených...

S předplacenkou můžete neomezeně volat až týden na účet operátora

S Go kartou za akční cenu lze získat až týden neomezeného volání na účet...

I v době neomezených tarifů se najdou uživatelé, kteří dávají přednost předplaceným službám. Na trhu je z čeho vybírat,...

V Česku je mobilní internet drahý a rychlý. V Polsku levný a pomalejší

Ilustrační snímek

V rámci EU osmá příčka, celosvětově pak devatenácté místo. Takové pozice obsadilo Česko v nejnovějším měření rychlosti...

Najdete na iDNES.cz