Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Alternativní operátor Telegon jde do konkurzu

  15:54aktualizováno  15:54
Telegon jako první nabízel internetové telefonování, umožnil volání z mobilního telefonu v cizině o desítky procent levněji, minimálně investoval do reklamy a chtěl domácnostem nabízet kompletní hlasové služby. Nyní jde firma Telegon do konkurzu.

(ČIA) – Hospodaření alternativního telekomunikačního operátora Telegon skončilo neúspěchem, firma je těsně před vyhlášením konkurzu. Společnosti nefungují internetové stránky ani pevná telefonní linka, spolupráci s ní ukončili i někteří z dosavadních obchodních partnerů. Předseda představenstva Telegonu Miroslav Tausig vydá oficiální oznámení k současné situaci firmy v nejbližších dnech.

Akciová společnost Telegon byla do obchodního rejstříku zapsána v červnu 1999 a navázala na několikaletou činnost společnosti s ručením omezeným ALTVIN. Ta podle Tausiga začala jako první na českém trhu v roce 1997 poskytovat služby Voice over IP (internetové telefonování). Minoritními akcionáři byli Miroslav Tausig a Martin Křížek, majoritní podíl vlastní zahraniční investor. "Nejedná se však o firmu z oblasti telekomunikací," uvedl Tausig a dodal, že kromě spolupráce s Telegonem nevyvíjí ani další aktivity v oblasti telekomunikací na českém trhu. Do Telegonu investovala pravděpodobně společnost Renaissance Partners, ta se však k úspěšnosti investice nevyjádřila.

Telegon nabízel kompletní hlasové služby několika tisícům zákazníků z řad firem, po umožnění volby operátora pomocí čtyřmístné předvolby a přenositelnosti čísla je plánoval nabízet i domácnostem. Hlavní výhoda Telegonu oproti dalším alternativním operátorům měla být především v nejlevnějších cenách. Další výhodou Telegonu byl podle Tausiga technologický náskok. Letos na jaře umožnil Telegon volání z mobilního telefonu v cizině o desítky procent levněji než tuzemští mobilní operátoři. Operátoři však firmu obviňovali ze zneužití takzvané zelené linky. "Zájem o službu byl obrovský," uvedl Tausig. Podle dostupných informací však ani její úspěch už hospodaření firmy nezachránil.

Ještě v srpnu loňského roku měla firma asi 50 zaměstnanců a měla v plánu zaměřit se na větší česká města, kde zatím nebyla výraznější konkurence. Svou činnost chtěla rozšířit také na Slovensko. Její cílem bylo obejít se bez větších investicí do reklamy. "Spolkne polovinu výdajů, ale zůstane bez odpovídajícího efektu. Kromě několika málo billboardů jsme proto vždy stavěli hlavně na síti námi vyškolených obchodních zástupců, kteří zákazníkovi mohou přímo osobně předvést naše produkty," vysvětlil Tausig. Podle srpnového vyjádření firma při dalším rozvoji nechtěla jít cestou velkých investic, ale snažila se o průběžné financování tak, aby se vynaložené investice velmi rychle začaly vracet a zároveň umožňovaly pokrýt i další rozvoj firmy.

Autor:Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Bezplatná služba Spotify u O2 končí. Zatrhl ji ČTÚ

Operátor O2 nabízí zákazníkům prémiový účet Spotify na tři měsíce zdarma

Od června 2016 umožňovalo O2 zákazníkům využívat službu Spotify zcela bezplatně. Podle Českého telekomunikační úřadu...

Další z rubriky

Nové Apple Watch budou mít větší displej a podrobnější sledování zdraví

Apple Watch Series 3 je možné koupit i ve verzí s LTE modemem

Letos Apple představí už čtvrtou generaci svých hodinek. Series 4, jak se bude nová verze jmenovat, má přijít na trh...

Revoluce v mobilním focení? Umí nasadit profi objektiv na smartphony

S adaptérem můžete na mobil nasadit i profesionální objektivy

Na výstavě americké Národní asociace provozovatelů vysílání v Las Vegas byl ukázán zajímavý doplněk k mobilům pro...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...Najdete na iDNES.cz