Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

AlarmPlus - šikovná utilitka pro EPOC

aktualizováno 
AlarmPlus je nenáročná freewarová utilita pro EPOC32 ruské provenience, která rozšiřuje možnosti systému EPOC při práci s alarmem, regionálním nastavením a několika dalšími maličkostmi.

Průvodní popis AlarmPlus vystihuje prakticky všechno, co utilitka nabízí. Podíváme se tedy, co a jak přesně odvádí svou práci. Při instalaci si můžete vybrat mezi ruskou a anglickou verzí AlarmPlus; předpokládám, že ruštinu bude volit opravdu hodně uživatelů :-))). Po instalaci prográmku najdete jeho preference mezi ostatními ovládacími panely, další screenshoty už představují samotné čtyřdílné preference AlarmPlus.

V sekci General musíte funkci rezidentního AlarmPlus nejprve povolit, utilitka pak bude aktivní po každém teplém resetu Psionu. V této sekci si ještě můžete nastavit případné obnovení nastavení domovského města a příslušná regionální nastavení, jako je nastavení času, data, měny apod. (Poškozenou nebo z jiného důvodu nefunkční českou lokalizaci ale sám od sebe pochopitelně aktivovat ani přeinstalovat neumí, to musíte udělat ručně - po teplém resetu však její poškození rozhodně nehrozí).

Druhá sekce Alarms patří ke stěžejním vlastnostem celého prográmku a slouží k automatickému zrušení nastaveného alarmu, který byste jinak u Psionu museli zrušit ručně. Můžete si nastavit dobu, po které bude alarm zrušen, nebo kolikrát má alarm zaznít.

Alarmy nastavené v Agendě umí AlarmPlus (sekce Agenda) také ovládat a po spuštění nastaveného alarmu může automaticky otevřít libovolný soubor Agendy v nastaveném adresáři v paměti či na paměťovém médiu či Compact Flash kartě.

Poslední sekci Summer times můžete využít v případě, že chcete nastavit systémové hodiny v závislosti na typu letního času v jednotlivých regionálních časových zónách.

AlarmPlus je zadarmo a nemá ani žádná omezení jako některé "pseudo" trial verze, takže vám nic nebrání v jeho používání. Jedná se o vskutku užitečnou utilitku, která rozhodně má majitelům Psionů a dalších EPOC32 kompatibilních zařízení co nabídnout. Pokud si nechcete AlarmPlus vyzkoušet bez instalace na Psionu, můžete použít WINS verzi určenou pro emulátor EPOC32, která je zdarma (po bezplatné registraci) ke stažení u Symbianu.


AlarmPlus
Systémová utilitka rozšiřující možnosti systému EPOC
Autor: Robin Hood
Verze: 1.0
Jazyk: angličtina
Podporované počítače: Psion Series 5/5mx, Revo (Plus), Series 7, netBook Pro, Ericsson MC218, Diamond Mako, Scientific Osaris, Geofox, WINS (emulátor EPOC32)
Nároky na hardware: 36 kB
Cena: freeware

+ skoro všechno...
- možná až příliš jednoduchá práce s alarmem u Agendy

Užitné vlastnosti: 9
Zpracování a uživatelská přívětivost: 9
Rychlost a stabilita: 9
Dokumentace a nápověda: 7
Poměr cena/výkon: 10
Celkové hodnocení: 9Nejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

To si ještě nikdo nedovolil, nejlepší iPhone je za neuvěřitelnou sumu

iPhone Xs/Xs Max

S nadsázkou, na nejlepší provedení nových iPhonů X bude potřeba hypotéka. Apple nový top model Xs Max s 512 GB paměti ...Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone Xs/Xs Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

T- Mobile.

Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone Xr

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Další z rubriky

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...

Už přes ni vyhrožovali smrtí. Přesto je aplikace extrémně populární

Logo aplikace Sarahah

Vysoký nárůst popularity zaznamenala aplikace Sarahah, určená k posílání anonymních zpráv. Ačkoliv se v posledních...

Aplikace ukazovala otravující čísla. Data kradl antivir přímo z mobilů

Škodlivý kód Cooligan napadá zařízení s Androidem 4 a 5

Zajímavý model vymyslelo studio DU. Jedna jejich android aplikace ukazovala, kdo volá, včetně obtěžujících čísel...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz