Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

AlarmPlus - šikovná utilitka pro EPOC

aktualizováno 
AlarmPlus je nenáročná freewarová utilita pro EPOC32 ruské provenience, která rozšiřuje možnosti systému EPOC při práci s alarmem, regionálním nastavením a několika dalšími maličkostmi.

Průvodní popis AlarmPlus vystihuje prakticky všechno, co utilitka nabízí. Podíváme se tedy, co a jak přesně odvádí svou práci. Při instalaci si můžete vybrat mezi ruskou a anglickou verzí AlarmPlus; předpokládám, že ruštinu bude volit opravdu hodně uživatelů :-))). Po instalaci prográmku najdete jeho preference mezi ostatními ovládacími panely, další screenshoty už představují samotné čtyřdílné preference AlarmPlus.

V sekci General musíte funkci rezidentního AlarmPlus nejprve povolit, utilitka pak bude aktivní po každém teplém resetu Psionu. V této sekci si ještě můžete nastavit případné obnovení nastavení domovského města a příslušná regionální nastavení, jako je nastavení času, data, měny apod. (Poškozenou nebo z jiného důvodu nefunkční českou lokalizaci ale sám od sebe pochopitelně aktivovat ani přeinstalovat neumí, to musíte udělat ručně - po teplém resetu však její poškození rozhodně nehrozí).

Druhá sekce Alarms patří ke stěžejním vlastnostem celého prográmku a slouží k automatickému zrušení nastaveného alarmu, který byste jinak u Psionu museli zrušit ručně. Můžete si nastavit dobu, po které bude alarm zrušen, nebo kolikrát má alarm zaznít.

Alarmy nastavené v Agendě umí AlarmPlus (sekce Agenda) také ovládat a po spuštění nastaveného alarmu může automaticky otevřít libovolný soubor Agendy v nastaveném adresáři v paměti či na paměťovém médiu či Compact Flash kartě.

Poslední sekci Summer times můžete využít v případě, že chcete nastavit systémové hodiny v závislosti na typu letního času v jednotlivých regionálních časových zónách.

AlarmPlus je zadarmo a nemá ani žádná omezení jako některé "pseudo" trial verze, takže vám nic nebrání v jeho používání. Jedná se o vskutku užitečnou utilitku, která rozhodně má majitelům Psionů a dalších EPOC32 kompatibilních zařízení co nabídnout. Pokud si nechcete AlarmPlus vyzkoušet bez instalace na Psionu, můžete použít WINS verzi určenou pro emulátor EPOC32, která je zdarma (po bezplatné registraci) ke stažení u Symbianu.


AlarmPlus
Systémová utilitka rozšiřující možnosti systému EPOC
Autor: Robin Hood
Verze: 1.0
Jazyk: angličtina
Podporované počítače: Psion Series 5/5mx, Revo (Plus), Series 7, netBook Pro, Ericsson MC218, Diamond Mako, Scientific Osaris, Geofox, WINS (emulátor EPOC32)
Nároky na hardware: 36 kB
Cena: freeware

+ skoro všechno...
- možná až příliš jednoduchá práce s alarmem u Agendy

Užitné vlastnosti: 9
Zpracování a uživatelská přívětivost: 9
Rychlost a stabilita: 9
Dokumentace a nápověda: 7
Poměr cena/výkon: 10
Celkové hodnocení: 9
Nejčtenější

iPhone SE 2 má být už v květnu. Takto by měl vypadat

Údajný iPhone SE 2.

iPhone SE byl představen před dvěma roky, jeho design je pak vyloženě zastaralý. Vychází z šest let starého modelu....

V sobotu koupíte smartphony Xiaomi za 399 Kč a sluchátka za korunu

Sleva

Čínské Xiaomi od loňska oficiálně působí v Česku a po několika stáncích otvírá i plnohodnotný obchod. První zákazníci...Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone by měl v nejbližší době koupit některé evropské pobočky Liberty Global. Obchod se týká i Česka, znamenalo by...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

Už přes ni vyhrožovali smrtí. Přesto je aplikace extrémně populární

Logo aplikace Sarahah

Vysoký nárůst popularity zaznamenala aplikace Sarahah, určená k posílání anonymních zpráv. Ačkoliv se v posledních...

Aplikace ukazovala otravující čísla. Data kradl antivir přímo z mobilů

Škodlivý kód Cooligan napadá zařízení s Androidem 4 a 5

Zajímavý model vymyslelo studio DU. Jedna jejich android aplikace ukazovala, kdo volá, včetně obtěžujících čísel...

S těmito aplikacemi se o dovolené neztratíte. Najdou let i levný hotel

Ilustrační snímek

Místo slovníku, mapy a průvodce už řada lidí vyráží na dovolenou na neznámé místo jen se svým telefonem. V mnoha...Najdete na iDNES.cz