Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

AI Album 1.2 - kapesní ACDSee?

aktualizováno 
Nosit si s sebou kapesní elektronické fotoalbum určitě není běžná praxe, AI Album pro PocketPC ovšem právě tuto možnost nabízí.

AI Album firmy IA Style je takové malé ACDSee v kapesním provedení. A protože většinou platí, že co je malé, je i hezké, podíváme se na možnosti programu podrobněji. AI Album stojí 25,- USD, je určeno pro PocketPC / Windows CE 3.x s procesory StrongARM, MIPS a SH3, vyžaduje cca 700 KB volné paměti a je kompatibilní s programy GigaBar a JS Landscape (které majitelům PocketPC jistě netřeba blíže představovat). AI Album je podobně jako ACDSee komplexní image browser s rychlým náhledovým systémem a prezentačními možnostmi, navíc se synchronizací obrázků s desktopem či notebookem a možností posílat obrázky přes infraport nebo mailem. Obrázky mohou být uloženy nejen v paměti RAM, ale také na paměťové kartě Compact Flash, kterou AI Album podporuje a umí z ní obrázky a prezentace přehrávat. Program umožňuje obrázky prohlížet, třídit a částečně i katalogizovat, neboť ke každému z podporovaných typů souborů (BMP, JPEG, 2BP a GIF včetně animací ve formátu GIF89a) lze přidávat klasické i zvukové poznámky.


Při prohlížení obrázků a animací máte na výběr několik prohlížecích módů: thumbnail systém (klasicky podle jména) nebo dva speciální módy - fullscreen a slideshow. AI Album umí pracovat s indexovými i truecolorovými obrázky, podporovány jsou i 12ti a 16bitové barvové hloubky i obrázky ve stupních šedi. Navigaci a ovládání programu zajišťuje pochopitelně dotykový displej případně ovládací tlačítka či jog dial PocketPC, každý obrázek lze zvětšit či zmenšit, otočit požadovaným směrem a zařadit ho do slideshow, k dispozici jsou pochopitelně i třídící (podle názvu, velikosti, data, typu, barvové hloubky, rozměrů a vrstev) a manipulační funkce, jako je kopírování obrázků, jejich přesouvání z/do adresářů nebo jejich smazání z paměti či paměťového média.




Multimediální funkce zastupuje slideshow a hlasové poznámky či hudba na pozadí, kterou můžete k obrázkům přiřadit, to vše včetně přechodových efektů, jako je fading, stacking, circling apod.

Mezi další funkce programu patří integrovaný screengrabber umožňující ukládat obrázky ve formátech BMP a JPEG do nastaveného adresáře a sdílení souborů přes e-mail s podporou ActiveSync, POP3 a IMAP4 a také přes infraport.

AI Album je vynikající imagebrowser s částečnou podporou multimédií (GIF89A animace, hlasové poznámky a zvukový záznam), který za cenu 25,- USD může majiteli PocketPC nabídnout na cestách opravdu hodně, a není mnoho programů, které by se mu mohly v této oblasti rovnat. Takřka ideální spojení prezentačních a editačních možností pak nabízí kombinace AI Album s digitálním fotoaparátem a některým profi kreslícím programem, jako například Photogenics nebo Pocket Artist, o kterém si povíme zase něco příště.


Témata: hudba, MIPS, Notebook, Windows

Nejčtenější

Google posílá vzkaz Evropské komisi. Takhle se bude bránit

Protikartelová komisařka Margrethe Vestagerová.

Google se s obří pokutou od Evropské komise nehodlá smířit. Firma se proti ní odvolá a chce Komisi dokázat, že systém...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...



Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Ten určitě neznáte. Toto je úplně první dotykový mobil v Evropě

Alcatel One Touch Com a Sharp MC-G1

Před dvaceti lety se na trh dostal jedinečný mobilní telefon. Alcatel One Touch Com byl jedním z prvních přístrojů s...

Další z rubriky

Aplikace ukazovala otravující čísla. Data kradl antivir přímo z mobilů

Škodlivý kód Cooligan napadá zařízení s Androidem 4 a 5

Zajímavý model vymyslelo studio DU. Jedna jejich android aplikace ukazovala, kdo volá, včetně obtěžujících čísel...

Na dovolené se můžete seznámit i nespálit

Ilustrační snímek

Na dovolenou si bereme kde co, ovšem počítač/notebook často zůstává doma. Ten je na jedné straně prostředkem k...

S těmito aplikacemi se o dovolené neztratíte. Najdou let i levný hotel

Ilustrační snímek

Místo slovníku, mapy a průvodce už řada lidí vyráží na dovolenou na neznámé místo jen se svým telefonem. V mnoha...

Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?

Najdete na iDNES.cz