Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ADSL připojení v Česku dramaticky zlevňuje. O slevu si ale musíte říct

aktualizováno 
Dnešní den znamená doslova revoluci v nabídkách ADSL připojení k internetu; rychlosti narůstají, ceny naopak dramaticky klesají. Automaticky ale novou a výrazně výhodnější nabídku nedostanete.
Nové nabídky ADSL internetu vám mohou ušetřit nemalé peníze.

Nové nabídky ADSL internetu vám mohou ušetřit nemalé peníze. | foto: Profimedia.cz

Operátoři sice oznámili zavedení rychlostí 8 a 16 Mbit/s na 1. září, toto datum je však pevné pouze pro nově zaváděné linky, jinými slovy nové zákazníky. Stávající klientela si o změnu služby musí sama zažádat.

Pokud tak neučiní, zůstane jí připojení, které využívá dnes. A to až do chvíle, než se operátor rozhodne zavést nové rychlosti všem klientům plošně.

Například u Telefóniky O2, dominantního poskytovatele ADSL v Česku, musí stávající klienti služby Internet ADSL o novou nabídku sami zažádat na infolince operátora. Automaticky ji pak získají pouze při přechodu na jeden z balíčků O2 Trio, O2 Duo či O2 Duo Mobil.

Ani tak však nemohou mít jistotu, že jim operátor vyhoví. Pro zavedení nové nabídky je totiž nutné disponovat linkou s vyhovujícími technickými parametry. Mezi ně patří například vzdálenost od ústředny, kvalita a délka domácího rozvodu nebo používaný modem.

Zda daná linka těmto podmínkám vyhovuje, si mohou zákazníci snadno ověřit po zadání svého telefonního čísla na stránkách zrychlujeme.cz, které nabídnou i jednoduchý přehled vyhovujících modemů. V případě, že budou nutné technické změny, na nové rychlosti si počkají minimálně do 1. února příštího roku.

Shodné podmínky platí i pro klienty ostatních operátorů, kteří nabídku Telefóniky O2 přeprodávají. Jde o Volný, GTS Noveru, České Radiokomunikace, SkyNet, Netway a další. Poslední dvě firmy navýšení rychlostí ještě neoznámily, lze ale očekávat, že tak brzy učiní.

Jedinou výjimkou jsou služby, které alternativní operátoři nabízejí na vlastních platformách. Například Volný na těchto linkách nabídl nové rychlosti již 18. srpna, České Radiokomunikace nabízející ADSL s rychlostí až 20 Mbit/s novou nabídku spustily 25. srpna.

Dostupnost těchto služeb je ale omezená. Využít je lze pouze ve vybraných městech a jejich okolí. Například u Volného jde o 40 procent České republiky. Přesnou dostupnost prozradí webové prezentace operátorů.

ADSL v současnosti v tuzemsku využívá více než 600 tisíc zákazníků. Konkurenční internet přes kabelovou televizi má kolem 300 tisíc uživatelů. Společnost UPC, která je dominantním poskytovatelem kabelového připojení, již naznačila, že na novou nabídku ADSL bude reagovat. - čtěte UPC naznačilo, že na nové rychlosti ADSL internetu brzy zareaguje

Autor:


Nejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Další z rubriky

O2 půjčí 50 korun na měsíc, vezme si za to pětikorunu

O2 vrací službu Rezerva

Operátor vrací službu Rezerva, se kterou přišel poprvé na konci roku 2010. Potěší všechny zákazníky předplacených...

Operátor O2 měl výpadek pevného internetu. Resetovat modem nestačilo

Ilustrační snímek

O2 v noci z 18. na 19. června provádělo upgrade sítě xDSL, která kvůli tomu na několik hodin nefungovala. Infolinka...

Za 99 korun si můžete vzít na chatu domácí LTE internet od T-Mobilu

Ilustrační snímek

T-Mobile letos v dubnu zjednodušil instalaci základního tarifu pevného internetu přes LTE. Nová služba vyžaduje pouze...

RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.

Najdete na iDNES.cz