A ještě jednou Bonsai 3.1 (4) - rozhovor s Georgem Waylandem

Ještě jednou se vracíme k našemu tématu outlineru Bonsai - na naše otázky odpovídal jeden tvůrců aplikace a spolumajitel Natara Software George Wayland.

 

Proč bych si uživatelé PalmOS handheldů měli pořídit právě vaši aplikaci Bonsai? Jaké jsou její silné stránky? A má nějaké slabiny?

Bonsai je mnohostranně využitelný program na organizování úkolů, projevů, projektů, esejů a ostatních hierarchických seznamů. Bonsai vás nenechá bez informací ani po návratu k desktopovému počítači, protože obsahuje i velmi propracovanou aplikaci pro Windows. Desktopový program Bonsai má rovněž velmi mocnou výbavu směrem k exportu dat, protože mnozí zákazníci chtějí svoje soubory třeba publikovat.

A komu byste doporučil mobilní verzi Bonsaie? A existuje možnost na případný upgrade z verze Bonsai Mobile na Bonsai s desktopovým programem?

Produkt Bonsai Mobile nabízíme především zákazníkům, kteří nemají Windows. Desktopová část programu patří jinak k velkým přednostem našeho programu Bonsai, ale existuje i celá řada uživatelů s Windows, kteří dávají přednost mobilní verzi programu. Možnost pozdějšího upgrade na plnou verzi s desktopovým programem ovšem taky existuje.

Máte nějaký svůj oblíbený trik při použití tohoto programu?

Rád vyžívám schopnost obarvovat úkoly podle termínu splnění. To mne vždy spolehlivě upozorní na nadcházející úkoly.

A jaké jsou vaše další plány s tuto aplikací? A co vaše ostatní programy?

Snad s výjimkou nějakých drobnějších úprav bude dalším významným krokem v rozvoji Bonsaie až podpora PalmOS 6. V současné době jsme totiž velmi zaneprázdněni vývojem conduitu mezi MS Project a Project@tHand 2

Prozradíte čtenářům Palmare.cz něco o sobě a o vaší firmě?

Vyrůstal jsem v Chicagu a s výjimkou několika let strávených na Floridě zde vlastně žiji po celý život. Mám rám amatérskou astronomii a kdykoliv mohu, jezdím do práce na kole. Zakladatelé Natara Software včetně mě, pracujeme společně v softwarové společnosti pro zálohování dat po síti. Společnost Natara jsme  vytvořili v roce 1998, když byla uzavřena naše kancelář v Illinois.

Jaký je váš osobní žebříček TOP5 aplikací pro palm? A který palm používáte?

Takže - Palm Reader Pro, Planetarium, DateBk5, Bonsai a Familiar Birds of Illinois. V první řadě používám Tungsten C a mým telefonem je Treo 600 ...

Na to samé jsme se zeptali i Bryana Nystroema, druhého majitele Natary Software:

Můj žebříček (s výjimkou vlastních produktů, které velmi často používám, a her) je:

eReader Pro (dříve známý jako PalmReader)
TealAuto od TealPoint Software
SnapperMail od SnapperFish
Repligo od Cerience
MegaCalc od Megasoft2000

Používám nyní dvě zařízení - Tungstena T3, kterého mám na práci a Zodiac2, zejména na hraní a čtení e-knih (mám rád styl Zodiacu a kvalitu jeho displeje).

Chtěl byste něco vzkázat čtenářům Palmare.cz v České republice?

Nečekaným pozitivním efektem z příslušnosti k PalmOS komunitě je i příležitost komunikovat s lidmi takřka po celém světě (a taky jich občas pár osobně poznat třeba na vývojářských konferencích PalmSource ), se kterými sdílíme společný zájem o kapesní počítače. Těšíme se z toho, že vašim čtenářům mohou naše aplikace pomáhat k vyšší produktivitě a rádi bychom se od nich dozvěděli nápady na budoucí aplikace pro PDA.