Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

7 aneb 7 dní na serveru PalmKnihy

aktualizováno 
Vážení čtenáři,setkáváme se předně bych vám rád poděkoval za zvýšený zájem o naše knížky - výsledná čísla nás skutečně velice příjemně překvapila.

Již několikátý týden se na vrcholu popularity drží kniha Co ženy umějí a muži nevědí. V našem interním žebříčku se celkem pochopitelně drží vpředu článek od poslance Jiřího Payna Hrozí nám zásah balistickou raketou? - přečtete si jej, je docela aktuální...Z líhně fantasy literatury je další novinka, která si získala oblibu - a sice Čarodějnice od Tomáše Gajdaruse.

Věřím, že příští týden se vám budou líbit tato díla:

V pondělí vyjde nová povídka Jaroslava Haška Povídka o kočce a fantasy povídka od Jakuba Houdka Vlčí dar.

V úterý se můžete těšit na skvělou povídku Karla Šlajsny Jednou zadara a novou Vyhlášku o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích.

Středeční novinka je mírně diskutabilní- od Jiřího Svrška "Dopustilo se NATO v Jugoslávii válečných zločinů?" a na uklidněnou tedy přidáváme povídku Petra Vyhlídky "A jaké je to u vás"

Čtvrteční počtení bude první díl fantasy povídky Petra Palečky Instinkt a Physics News Update.

Na konec týdne jsme pro vás přichystali vlastní životopis od Karla IV Vita Caroli a povídku Josefa Pecinovského Toč se a vrť, můj kolovrátku. T té je také následující ukázka.

Josef Pecinovský - Toč se a vrť, můj kolovrátku (ukázka z povídky)

"První stroj času je na světě, přátelé," prohlásil profesor Artur Toms. Shromážděný vědecký tým uznale sledoval svého vedoucího, slavného vynálezce, a všichni přitom marně pátrali po jakémkoli zařízení, které by alespoň částečně uvedený objekt připomínalo.

"Zde, na kosmické stanici ve vzdálenosti deseti astronomických jednotek od Země," pokračoval profesor," se teď uskuteční nejodvážnější experiment v lidských dějinách. Pohlédnete-li z okna," s dramatickým gestem roztáhl rolety a dovolil ochabujícím slunečním paprskům, aby jen zlehka osvětlily tváře přítomných, plné statečného odhodlání, "spatříte nejnovější model stroje času, který jsem původně nazval rotoid, posléze časovrat, následně kruhovrat, až jsem dospěl ke konečnému názvu nejlépe vystihujícímu způsob použití i jeho funkci: kolovrat. Kolovrat není v principu ničím jiným než dva kilometry dlouhým tubusem z absolutní hmoty, která mimochodem je rovněž mým vynálezem; na jednom konci je instalována kabina pro poutníka, na opačném pak protizávaží o přesně stejné hmotnosti. Ve vzdálenosti devíti set metrů od geometrického středu této soustavy jsou umístěny dva energomotory a naprosto stejným tahem opačného smyslu. Oba budou pochopitelně uvedeny do chodu současně: kolovrat začne rotovat. Po dvou hodinách dosáhne stroj 45 000 otáček za sekundu, což představuje 2 706 000 otáček za minutu. V tom okamžiku budou oba energomotory rotovat rychlostí světla ve vakuu, z čehož nutně plyne, že kabina s poutníkem, vzdálená od středu soustavy ještě o sto metrů dál, tuto doposud mezní rychlost překročí. Pro poutníka pak začne čas plynout zpět proti běžnému toku času.

Nuže, nyní do díla! Kdo z vás bude jako první ochoten podrobit se dosud neznámému pocitu z cesty napříč vlnami času?"

"Profesore!" vykřikl zděšeně asistent Krupička. "Co přetížení? Vždyť zrychlení bude činit přinejmenším 170 km.s-2, to je nejméně 17 000 g! A když tomu připočteme ještě odstředivou sílu, která činí..."

Přejeme hezké počtení!

Jirka Vlček a Martin Bodlák

O serveru Palmknihy

Server Palmknihy je zaměřen na bezplatnou distribuci literárních děl v elektronické podobě. Všechna díla jsou uložena ve speciálním formátu tak, aby byla čitelná na elektronických organizérech Palm Pilot, Psion a Windows CE.

Na serveru je v současné době umístněno více jak 700 románů, povídek, právních a populárně vědeckých textů. Denně přibývají nejméně dvě další díla.

Všechny texty jsou publikovány v souladu s autorským právem.

Autor:Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Lidé jsou závislí na smartphonech. Nevzdávají se jich ani v posteli

Ilustrační snímek

Smartphony nám usnadňují život, ale jak se říká, všeho s mírou. Podle evropského průzkumu společnosti Huawei se tím...

Ruským vojákům zakážou smartphony, povolí jen obyčejné tlačítkové mobily

Ilustrační snímek

V rukách ruských vojáků by se měly již brzy objevit jen nejjednodušší mobily bez fotoaparátu. Ruské ministerstvo obrany...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz