Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

7 aneb 7 dní na serveru Palmknihy

aktualizováno 
Po odmlce způsobené hektickým a nenáviděným Invexem a výpadkem mail serveru se vracíme zpět s informacemi o dění na našem serveru.
V posledních týdnech mě doslova šokoval úspěch knihy Co ženy umějí a muži nevědí. Od vydání 8. října si do dneška stáhlo knihu více jak 500 čtenářů, což znamená postup do první padesátky mezi více jak 720 tituly... Pokud tu knihu neznáte- je o rozdílech v sociální inteligenci žen a mužů a o tom, co to znamená pro život. Poučné, leč ne vždy kladně přijmuté- z 5 známek jsou 2 pětky a 3 jedničky. Ale my aspoň známe poměr žen a mužů na našem serveru...
Z dalších knih byly (jako vždy) kladně přijmuté povídky nestora české SF Josefa Pecinovského, článek Pravda o Oskaru Schindlerovi a (jako každý týden) Tři muži ve člunu Jerome Klapky Jeroma. Další oblíbenou povídkou Petra Vyhlídky se stal Praotec Novák. Jana Rečková vydala svoji SF povídku Černá Arabella a velice rychle se dostala do žebříčků, stejně tak jako Jiří Svršek se svoji knihou rozebírající živelné katastrofy.
Pro všechny milovníky fantasy příběhů mám skvělou zprávu - podařilo se nám navázat spolupráci se serverem www.sapkowski.cz a díky tomu jsme začali uveřejňovat díla o oblíbených hrdinech zaklínači Geraltovi, čarodějce Yennefer a princezně Ciri. Ukázku z jednoho z nich najdete na konci tohoto příspěvku.

Příští týden vyjdou tato díla:

Pondělí:
- Hašek- Něco o soudních znalcích
- Payne- Hrozí nám zásah balistickou raketou?
Úterý:
- Gajdarus - Čarodějnice
- Novotný, Polák - Tajné dějiny jezuitů 7 - dokončení
Středa:
- Lekovski - Dotek stínu
- Zibrt - Historia o zivote doktora Fausta
Čtvrtek:
- Vrchlický - Sedm rájů
- Vyhlídka - Rozdíl povahy
Pátek:
- Čadek - Třicetiletá válka
- Šovčík - Bariéra

Ukázka z knihy Dotek stínu od Michaela Leki Lekovského:

"Ta jehlice musí pryč," řekl Lofo Zuchrt hlasem nepřipouštějícím kompromis.
Živil se jako tělesný strážce už řádku let a svou práci, jak s oblibou zdůrazňoval, dělal dobře. Teď právě kontroloval dívku, kterou poslali z Teplého hnízdečka, aby potěšila jeho pána. I on sám si sice ze svého platu mohl dovolit občasné návštěvy těch lepších podniků, ovšem kurtizánu odpovídající této by v nich hledal marně.
Byla hezká. Vlasy spletené do dlouhého copu, který měla na hlavě stočený do důmyslného účesu, zdůrazňovaly její šiji. Bledý obličej, ve kterém bylo možné rozeznat stopy elfských rysů. Rovný nos a jemná linka rtů z nichž vyzařovala neskutečná smyslnost. Snad jen velké černé oči, hluboké jako noc, mohly s nimi soupeřit. Malinko naklonila hlavu a zkousla si spodní ret.
Teplé hnízdečko bylo specializované na ty nejbohatší zákazníky a bankéř Hugo Denar k nim bezesporu patřil.
Snažil se nedát na sobě znát, že se mu líbí. Natáhl k ní proto ruku s výmluvným gestem.
Dívka zahalená v tmavě zeleném plášti sepnutém bronzovou sponou, se chápavě usmála.
"Omlouvám se. Když jsem si česala vlasy, vzala jsem si ji, aniž mě napadlo, že bych tím mohla způsobit potíže. Tady je."
Vytáhla z havraních vlasů asi dvacet coulů dlouhou kovovou ozdobu a podala mu ji. Několik uvolněných pramenů ji sklouzlo do očí. Jemným pohybem ruky si je odhrnula a její rty odhalily drobné bílé zoubky. Lofo jen malinko povytáhl obočí.
"Ehm... Nemusíte mít obavy, že o ni přijdete. Jak budete odcházet, vrátím vám ji. A teď, prosím, dejte ještě ruce od těla." Udělala to se zvonivým smíchem.
"Za tuhle kontrolu bych si měla naúčtovat příplatek, nemyslíte, pane Ochranko?"
Ruce se mu mírně chvěly vzrušením, když zběžně prohlédl její oděv, nezapomínajíc sáhnout na ta správná místa. Poté zaklepal na dveře, které hlídal.
"Ano?"
"Máte návštěvu, pane Denar. Je to slečna, kterou očekáváte."
"Pusť ji."
Lofo kývl na kurtizánu: "V pořádku, můžete dál."
Dívka si upravila plášť a vešla dveřmi, které jí otevřel. Místnost za nimi byla zařízená jako pracovna. Za těžkým dubovým stolem dominujícím velkému pokoji s tlustým bílým kobercem, seděl asi šedesátiletý, velmi otylý mužík, který současně s dívčiným příchodem odložil stranou svitky, na kterých pracoval. Zvedl hlavu a pokusil se mile usmát.
Moc mu to nešlo. Buclatá tvář spíše vzbuzovala odpor než důvěru.
"Ohó...," zvolal místo pozdravu. "Musím říct, že mě Milena ani tentokrát nezklamala. Budu jí za to muset poslat nějakou pozornost."
Těžce se zvedl ze židle a obešel stůl, přičemž si utíral zpocenou pleš krajkovaným kapesníčkem. Cestou pokynul strážnému, který se lehce uklonil a odešel, zavírajíc za sebou dveře.

Přejeme hezké počtení

Martin Bodlák a Jirka Vlček

O serveru Palmknihy

Server Palmknihy je zaměřen na bezplatnou distribuci literárních děl v elektronické podobě. Všechna díla jsou uložena ve speciálním formátu tak, aby byla čitelná na elektronických organizérech Palm Pilot, Psion a Windows CE.
Na serveru je v současné době umístněno více jak 700 románů, povídek, právních a populárně vědeckých textů. Denně přibývají nejméně dvě další díla.
Všechny texty jsou publikovány v souladu s autorským právem.
Autor:


Nejčtenější

Google posílá vzkaz Evropské komisi. Takhle se bude bránit

Protikartelová komisařka Margrethe Vestagerová.

Google se s obří pokutou od Evropské komise nehodlá smířit. Firma se proti ní odvolá a chce Komisi dokázat, že systém...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Ten určitě neznáte. Toto je úplně první dotykový mobil v Evropě

Alcatel One Touch Com a Sharp MC-G1

Před dvaceti lety se na trh dostal jedinečný mobilní telefon. Alcatel One Touch Com byl jedním z prvních přístrojů s...

Další z rubriky

Luxusní mechanické hodinky jsou opravdu chytré. Mají speciální nabíječku

Hodinky Frederique Constant Hybrid Manufacture

Švýcarská hodinářská značka Frederique Constant vyrábí kromě klasických hodinek i „hybridní“ modely s chytrými...

Nové superodolné sklo zachrání mobily. Vydrží až 15 pádů

Corning Gorilla Glass 6 (ilustrační obrázek)

Firma Corning představila nejnovější verzi svého tvrzeného skla Gorilla Glass, konkrétně jeho šestou generaci. Oproti...

Evropská komise chce po Googlu něco, co zatím moc nefunguje

Evropská komise nakázala Googlu, aby přestal výrobce omezovat v alternativních...

Evropská komise nakázala v rámci rekordní pokuty Googlu i to, aby přestal výrobce smarpthonů omezovat v nabízení...

Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?

Najdete na iDNES.cz