Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

7 aneb 7 dní na serveru Palmknihy

aktualizováno 
Po odmlce způsobené hektickým a nenáviděným Invexem a výpadkem mail serveru se vracíme zpět s informacemi o dění na našem serveru.
V posledních týdnech mě doslova šokoval úspěch knihy Co ženy umějí a muži nevědí. Od vydání 8. října si do dneška stáhlo knihu více jak 500 čtenářů, což znamená postup do první padesátky mezi více jak 720 tituly... Pokud tu knihu neznáte- je o rozdílech v sociální inteligenci žen a mužů a o tom, co to znamená pro život. Poučné, leč ne vždy kladně přijmuté- z 5 známek jsou 2 pětky a 3 jedničky. Ale my aspoň známe poměr žen a mužů na našem serveru...
Z dalších knih byly (jako vždy) kladně přijmuté povídky nestora české SF Josefa Pecinovského, článek Pravda o Oskaru Schindlerovi a (jako každý týden) Tři muži ve člunu Jerome Klapky Jeroma. Další oblíbenou povídkou Petra Vyhlídky se stal Praotec Novák. Jana Rečková vydala svoji SF povídku Černá Arabella a velice rychle se dostala do žebříčků, stejně tak jako Jiří Svršek se svoji knihou rozebírající živelné katastrofy.
Pro všechny milovníky fantasy příběhů mám skvělou zprávu - podařilo se nám navázat spolupráci se serverem www.sapkowski.cz a díky tomu jsme začali uveřejňovat díla o oblíbených hrdinech zaklínači Geraltovi, čarodějce Yennefer a princezně Ciri. Ukázku z jednoho z nich najdete na konci tohoto příspěvku.

Příští týden vyjdou tato díla:

Pondělí:
- Hašek- Něco o soudních znalcích
- Payne- Hrozí nám zásah balistickou raketou?
Úterý:
- Gajdarus - Čarodějnice
- Novotný, Polák - Tajné dějiny jezuitů 7 - dokončení
Středa:
- Lekovski - Dotek stínu
- Zibrt - Historia o zivote doktora Fausta
Čtvrtek:
- Vrchlický - Sedm rájů
- Vyhlídka - Rozdíl povahy
Pátek:
- Čadek - Třicetiletá válka
- Šovčík - Bariéra

Ukázka z knihy Dotek stínu od Michaela Leki Lekovského:

"Ta jehlice musí pryč," řekl Lofo Zuchrt hlasem nepřipouštějícím kompromis.
Živil se jako tělesný strážce už řádku let a svou práci, jak s oblibou zdůrazňoval, dělal dobře. Teď právě kontroloval dívku, kterou poslali z Teplého hnízdečka, aby potěšila jeho pána. I on sám si sice ze svého platu mohl dovolit občasné návštěvy těch lepších podniků, ovšem kurtizánu odpovídající této by v nich hledal marně.
Byla hezká. Vlasy spletené do dlouhého copu, který měla na hlavě stočený do důmyslného účesu, zdůrazňovaly její šiji. Bledý obličej, ve kterém bylo možné rozeznat stopy elfských rysů. Rovný nos a jemná linka rtů z nichž vyzařovala neskutečná smyslnost. Snad jen velké černé oči, hluboké jako noc, mohly s nimi soupeřit. Malinko naklonila hlavu a zkousla si spodní ret.
Teplé hnízdečko bylo specializované na ty nejbohatší zákazníky a bankéř Hugo Denar k nim bezesporu patřil.
Snažil se nedát na sobě znát, že se mu líbí. Natáhl k ní proto ruku s výmluvným gestem.
Dívka zahalená v tmavě zeleném plášti sepnutém bronzovou sponou, se chápavě usmála.
"Omlouvám se. Když jsem si česala vlasy, vzala jsem si ji, aniž mě napadlo, že bych tím mohla způsobit potíže. Tady je."
Vytáhla z havraních vlasů asi dvacet coulů dlouhou kovovou ozdobu a podala mu ji. Několik uvolněných pramenů ji sklouzlo do očí. Jemným pohybem ruky si je odhrnula a její rty odhalily drobné bílé zoubky. Lofo jen malinko povytáhl obočí.
"Ehm... Nemusíte mít obavy, že o ni přijdete. Jak budete odcházet, vrátím vám ji. A teď, prosím, dejte ještě ruce od těla." Udělala to se zvonivým smíchem.
"Za tuhle kontrolu bych si měla naúčtovat příplatek, nemyslíte, pane Ochranko?"
Ruce se mu mírně chvěly vzrušením, když zběžně prohlédl její oděv, nezapomínajíc sáhnout na ta správná místa. Poté zaklepal na dveře, které hlídal.
"Ano?"
"Máte návštěvu, pane Denar. Je to slečna, kterou očekáváte."
"Pusť ji."
Lofo kývl na kurtizánu: "V pořádku, můžete dál."
Dívka si upravila plášť a vešla dveřmi, které jí otevřel. Místnost za nimi byla zařízená jako pracovna. Za těžkým dubovým stolem dominujícím velkému pokoji s tlustým bílým kobercem, seděl asi šedesátiletý, velmi otylý mužík, který současně s dívčiným příchodem odložil stranou svitky, na kterých pracoval. Zvedl hlavu a pokusil se mile usmát.
Moc mu to nešlo. Buclatá tvář spíše vzbuzovala odpor než důvěru.
"Ohó...," zvolal místo pozdravu. "Musím říct, že mě Milena ani tentokrát nezklamala. Budu jí za to muset poslat nějakou pozornost."
Těžce se zvedl ze židle a obešel stůl, přičemž si utíral zpocenou pleš krajkovaným kapesníčkem. Cestou pokynul strážnému, který se lehce uklonil a odešel, zavírajíc za sebou dveře.

Přejeme hezké počtení

Martin Bodlák a Jirka Vlček

O serveru Palmknihy

Server Palmknihy je zaměřen na bezplatnou distribuci literárních děl v elektronické podobě. Všechna díla jsou uložena ve speciálním formátu tak, aby byla čitelná na elektronických organizérech Palm Pilot, Psion a Windows CE.
Na serveru je v současné době umístněno více jak 700 románů, povídek, právních a populárně vědeckých textů. Denně přibývají nejméně dvě další díla.
Všechny texty jsou publikovány v souladu s autorským právem.
Autor:Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Apple vydělává na smartphonech víc než všichni ostatní výrobci dohromady

iPhone X by mohl Applu zajistit rekordní tržby

Výrobci smartphonů hlásí rekordní příjmy. Přes pokles prodejů v předvánočním období totiž rostla jejich průměrná cena....

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Najdete na iDNES.cz