Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

7 aneb 7 dní na serveru Palmknihy

aktualizováno 
Je pátek třináctého a zatím se nic horového nestalo. Budu doufat, že to takto vydrží až do večera, resp. déle, resp. čím déle, tím lépe! :-)
Finišují práce na novém engine Palmknih - mimo jiné se můžete těšit na mírně (ale opravdu jenom mírně) vylepšené rozhraní s vychytanými chybami a především na personalizované Palmknihy. V první řadě si budete moci založit vlastní sbírku knih - každou knihu z naší nabídky si můžete označit jako "oblíbenou" a budete k ní mít o to rychlejší přístup. V budoucnu budete moci sledovat vycházející knihy svých oblíbených autorů a další služby budou vznikat podle vašich požadavků (a našich možností...)
 
A malá ochutnávka z menu příštího týdne:
  • Radim Šimánek: O deštivé noci
  • Jiří Svršek: Eduard Martin
  • Karel Havlíček Borovský: Obrazy z Rus
  • Karel Havránek: Remíza
  • Petr Katz: Ostrov Busuanga
  • Josef Pecinovský: Černá hodinka
  • ... a další
Následující ukázka je z knihy "DIAMANTOVÝ VĚK aneb Obrázková čítanka pro urozené slečny" autora Neala Stephensona. Jedná se o ukázku z právě vycházející knihy nakladatelství Talpress:  
Pár Ašantů začalo k lidskému balíku přidělávat držadla, dvě u ramen a dvě dole u kotníků, muž na kavalovi sesedl a přiklekl k němu.
Jezdec byl asi prominent, protože měl na tváři jizviček několik. "Pane," oslovil jej usměvavě, "obviňuji vás z porušení jistých ustanovení Celosvětového ekonomického protokolu, přičemž podrobnosti uvedu ve vhodnější dobu, a osobně vás zatýkám. Uvědomte si prosím, že každý, kdo byl takto zatčen, může být případně i usmrcen, pokud by kladl odpor, což je ovšem ve vašem případě - ha, ha! - poněkud nepravděpodobné; musím to ale říct, je to součást procedury. Protože toto území patří národnímu státu, který se hlásí ke Celosvětovému ekonomickému protokolu, máte při daném obvinění právo na slyšení odpovídající legislativnímu rámci zmíněného národního státu, v tomto případě Čínské příbřežní republiky. Tento národní stát vám může nebo také nemusí zaručovat dodatečná práva; to zjistíme za malý okamžik, až případ předložíme kompetentním činitelům. No prosím, myslím, že jednoho zrovna vidím."
Po ulici se blížil strážník šanghajské policie, na nohou měl navlečené šlapohyby, rázoval obrovskými plavnými záběry, které tyhle přístroje umožňovaly, a provázeli jej dva rovněž bruslící Ašanti. Ašanti se usmívali na celé kolo, strážník měl na tváři stereotypní neproniknutelný výraz.
Náčelník Ašantů se strážníkovi uklonil a elegantně se vytasil s další podelší citací z pěkně tištěného Celosvětového ekonomického protokolu. Strážník neustále opakoval pohyb, který byl čímsi mezi přikývnutím a ledabylou úklonou. Pak se otočil k Budovi. "Pane," začal chrlit jako kulomet, "jste členem nějakého signatářského kmene, fýlu, registrované diaspory, frančízové kvazinárodní entity, svrchované občiny nebo jakéhokoli jiného kolektivního útvaru s dynamickou ochranou, který je signatářem CEPu?"
"Děláte si prdel?" zakvílel Bud. Povlak mu mačkal ústa tak, že kejhal jako husa.
Čtyři Ašanti uchopili čtyři držadla a zvedli Buda ze země. A vydali se za bruslícím strážníkem k Lávce, která vedla přes moře do Šanghaje. "Helejte," kejhal Bud otvorem v těsně sevřeném povlaku, "von řikal, že bych snad moh mít nějaký práva navíc. Mám nějaký práva?"
 
Přejeme hezké počtení!
Martin Bodlák a Jirka Vlček
 
O serveru Palmknihy
Server Palmknihy je zaměřen na bezplatnou distribuci literárních děl v elektronické podobě. Všechna díla jsou uložena ve speciálním formátu tak, aby byla čitelná na elektronických organizérech Palm Pilot, Psion a Windows CE.
Na serveru je v současné době umístněno více jak 500 románů, povídek, právních a populárně vedeckých textů. Denně přibývají nejméně tři další díla.
Všechny texty jsou publikovány v souladu s autorským právem.
Autor:Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Výrobce mobilů potupně smazal vlastní anketu, nelíbily se mu výsledky

Ilustrační snímek

Toto se Xiaomi moc nepovedlo. Výrobce se na sociální síti Twitter zeptal svých fanoušků, zda se jim líbí grafická...

Za tisíce si udělají z mobilu dobrovolně těžítko

Kryty Roxxlyn

Z poměrně neobvyklého materiálu vyrábí pouzdra pro mobilní telefony firma Roxxlyn. Speciální kryt smartphone pokryje...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Najdete na iDNES.cz