Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

7 aneb 7 dní na serveru Palmknihy

aktualizováno 
Je pátek třináctého a zatím se nic horového nestalo. Budu doufat, že to takto vydrží až do večera, resp. déle, resp. čím déle, tím lépe! :-)
Finišují práce na novém engine Palmknih - mimo jiné se můžete těšit na mírně (ale opravdu jenom mírně) vylepšené rozhraní s vychytanými chybami a především na personalizované Palmknihy. V první řadě si budete moci založit vlastní sbírku knih - každou knihu z naší nabídky si můžete označit jako "oblíbenou" a budete k ní mít o to rychlejší přístup. V budoucnu budete moci sledovat vycházející knihy svých oblíbených autorů a další služby budou vznikat podle vašich požadavků (a našich možností...)
 
A malá ochutnávka z menu příštího týdne:
  • Radim Šimánek: O deštivé noci
  • Jiří Svršek: Eduard Martin
  • Karel Havlíček Borovský: Obrazy z Rus
  • Karel Havránek: Remíza
  • Petr Katz: Ostrov Busuanga
  • Josef Pecinovský: Černá hodinka
  • ... a další
Následující ukázka je z knihy "DIAMANTOVÝ VĚK aneb Obrázková čítanka pro urozené slečny" autora Neala Stephensona. Jedná se o ukázku z právě vycházející knihy nakladatelství Talpress:  
Pár Ašantů začalo k lidskému balíku přidělávat držadla, dvě u ramen a dvě dole u kotníků, muž na kavalovi sesedl a přiklekl k němu.
Jezdec byl asi prominent, protože měl na tváři jizviček několik. "Pane," oslovil jej usměvavě, "obviňuji vás z porušení jistých ustanovení Celosvětového ekonomického protokolu, přičemž podrobnosti uvedu ve vhodnější dobu, a osobně vás zatýkám. Uvědomte si prosím, že každý, kdo byl takto zatčen, může být případně i usmrcen, pokud by kladl odpor, což je ovšem ve vašem případě - ha, ha! - poněkud nepravděpodobné; musím to ale říct, je to součást procedury. Protože toto území patří národnímu státu, který se hlásí ke Celosvětovému ekonomickému protokolu, máte při daném obvinění právo na slyšení odpovídající legislativnímu rámci zmíněného národního státu, v tomto případě Čínské příbřežní republiky. Tento národní stát vám může nebo také nemusí zaručovat dodatečná práva; to zjistíme za malý okamžik, až případ předložíme kompetentním činitelům. No prosím, myslím, že jednoho zrovna vidím."
Po ulici se blížil strážník šanghajské policie, na nohou měl navlečené šlapohyby, rázoval obrovskými plavnými záběry, které tyhle přístroje umožňovaly, a provázeli jej dva rovněž bruslící Ašanti. Ašanti se usmívali na celé kolo, strážník měl na tváři stereotypní neproniknutelný výraz.
Náčelník Ašantů se strážníkovi uklonil a elegantně se vytasil s další podelší citací z pěkně tištěného Celosvětového ekonomického protokolu. Strážník neustále opakoval pohyb, který byl čímsi mezi přikývnutím a ledabylou úklonou. Pak se otočil k Budovi. "Pane," začal chrlit jako kulomet, "jste členem nějakého signatářského kmene, fýlu, registrované diaspory, frančízové kvazinárodní entity, svrchované občiny nebo jakéhokoli jiného kolektivního útvaru s dynamickou ochranou, který je signatářem CEPu?"
"Děláte si prdel?" zakvílel Bud. Povlak mu mačkal ústa tak, že kejhal jako husa.
Čtyři Ašanti uchopili čtyři držadla a zvedli Buda ze země. A vydali se za bruslícím strážníkem k Lávce, která vedla přes moře do Šanghaje. "Helejte," kejhal Bud otvorem v těsně sevřeném povlaku, "von řikal, že bych snad moh mít nějaký práva navíc. Mám nějaký práva?"
 
Přejeme hezké počtení!
Martin Bodlák a Jirka Vlček
 
O serveru Palmknihy
Server Palmknihy je zaměřen na bezplatnou distribuci literárních děl v elektronické podobě. Všechna díla jsou uložena ve speciálním formátu tak, aby byla čitelná na elektronických organizérech Palm Pilot, Psion a Windows CE.
Na serveru je v současné době umístněno více jak 500 románů, povídek, právních a populárně vedeckých textů. Denně přibývají nejméně tři další díla.
Všechny texty jsou publikovány v souladu s autorským právem.
Autor:


Nejčtenější

Google posílá vzkaz Evropské komisi. Takhle se bude bránit

Protikartelová komisařka Margrethe Vestagerová.

Google se s obří pokutou od Evropské komise nehodlá smířit. Firma se proti ní odvolá a chce Komisi dokázat, že systém...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Další z rubriky

Nové superodolné sklo zachrání mobily. Vydrží až 15 pádů

Corning Gorilla Glass 6 (ilustrační obrázek)

Firma Corning představila nejnovější verzi svého tvrzeného skla Gorilla Glass, konkrétně jeho šestou generaci. Oproti...

Spor mezi Evropskou komisí a Googlem trvá téměř osm let

Ilustrační snímek

Evropská komise ve středu oznámila rekordní pokutu pro společnost Google. Za zneužívání dominantního postavení Androidu...

Odmítl odemknout svůj iPhone, poslali ho na půl roku za mříže

Ilustrační snímek

Při běžné kontrole vozu policí na Floridě se dostal řidič do sporu ohledně podezřelé zprávy zobrazené na displeji...

Najdete na iDNES.cz