Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

3V Broomstick - nejstahovanější software měsíce června!

aktualizováno 
Nejstahovanějším software za měsíc červen na PalmGearu se po čase nestal kancelářský program, diář či nějaký launcher. Tato pocta patří herní bombě s tajuplným názvem 3V Broomstick. Čím uživatele tolik okouzlila?

 

Firma PDA3dWare má již s vývojem programů pod PalmOS dost zkušeností a námi představená hra není jejich jediným počinem. Známé jsou rovněž hry 3DBlockout (to je kvalitní předělávka kdysi velmi známé 3D varianty Tetrisu, která před pár roky kralovala na našich PC). Určitě je známý i tenisový 3DTennis a zmíníme i herní 3DBingo a 3DLotto (viz obrázky).

Broomstick je podle výrobců "sportovní hrou pro čaroděje a čarodějnice". Připomíná mix několika sportů dohromady - basketbalu, fotbalu, tenisu a ragby. To, co vzniklo, se jmenuje Broomstick a bude vás bavit takřka okamžitě po instalaci!

Zde ještě jeden odskok - hra ani název není originálně od pda3dware. Hra je inspirována stejnojmennou Java Applet hrou od Paula Rajlicha (viz obrázek vpravo) a jméno hry je použito s jeho souhlasem.

Nejdřív pár faktografických "reklamních" údajů o hře:
- ve hře si můžete zahrát dva oddělené turnaje - jednotlivce a dvojice
- v každém turnaji je celkem 48 herních úrovní
- hra podporuje barevnou grafiku i šedočernou
- zvukové efekty

A ještě jedna příjemná věc - když si koupíte 3VBroomstick, dostanete zdarma ještě hru 3DTennis navrch! Hra stojí $11,91.

Demoverze vám umožní zahrát si celkem 12 her po dobu 30 dnů, takže si nainstalujte svoji verzi (gray nebo color) a pusťte se do hry!

Introobrazovka 
v sobě ukrývá nastavení hry, registraci, pomoc a odchod ze hry. Klikneme na nastavení a ocitneme se na obrazovce, kde si můžeme zvolit jednu z tří variant ovládání hry (hardwarovými tlačítky) (Keys1 - Keys3). Můžeme zde rovněž vymazat skóre a vypnout zvuk. Dvě tlačítka vpravo jsou určena pro nastavení melodií a jmen (viz dál).

 

Nastavení melodií a jmen
Program je velmi komplexní a v nastavení najdete i položky pro nastavení zvuků (což jsou jakési hymny obou soupeřů). Vpravo je personifikace programu přes nastavení jmen (vašeho, vašeho soupeře, jména týmu včetně soupeřova a název turnaje/trofeje).

 

Pomoc, tipy
Máte-li vše nastaveno, zkuste si ještě před hrou přečíst základní manuál i tipy ke hře. V nich se dozvíte, že je vaším cílem dopravit do soupeřova "koše" červený balon, vyhýbat se přitom černým balonům (ty vás srazí k zemi), a pokud uvidíte balon zlatý, rychle jej chytit, neboť znamená rychlé vítězství ve hře.
Poznámka - hromadu dalších užitečných tipů najdete v PC manuálu!

A hurá do hry - po kliknutí na tlačítko PLAY ještě zvolíte hru, kterou si chcete zahrát (číslo dole), a zvolíte typ hry (jednotlivci, dvojice), a vzhůru do boje!

 

Hrajeme!
Hráče ovládáte tlačítky podle nastavení v obrazovce Options. Váš soupeř se pochopitelně snaží o totéž - dopravit do vašeho koše červený balon. Není to vůbec jednoduché (a už vůbec ne na emulátoru, odkud jsou přiložené screenshoty). Kromě černých balonů vás k zemi sráží i soupeř (o tom, kdo se bude k zemi poroučet, rozhoduje výška obou soupeřů při kolizi - ten, co je níž, prohrává).

Body můžete sbírat pracně sbíráním červených míčů - za koš/gól máte 10 bodů, nebo velmi lehce chycením zlatého míče - to je za 150 bodů, ale moc na to nespoléhejte. Závěrečné skóre každé hry se počítá poměrně složitě po každé hře podle vzorce
(číslo úrovně/2) x (Body - (herní čas ve vteřinách)/5)

 

Musím se bez mučení přiznat, že ačkoli 3V Broomstick nepatří k typu her, které já bych zrovínka preferoval, se zájmem jsem "vychutnal" svých 12 her zdarma v rámci demoverze a hra se mi velmi líbila. Po počátečním osahávání tlačítek se člověk velmi rychle dostane do stavu vysokého herního zanícení a novému vysoce zábavnému sportovnímu odvětví s názvem Broomstick velmi rychle podlehne!Nejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

To si ještě nikdo nedovolil, nejlepší iPhone je za neuvěřitelnou sumu

iPhone Xs/Xs Max

S nadsázkou, na nejlepší provedení nových iPhonů X bude potřeba hypotéka. Apple nový top model Xs Max s 512 GB paměti ...Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone Xs/Xs Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

T- Mobile.

Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční...

Další z rubriky

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

Vyrážíte na dovolenou? Tyto aplikace by neměly chybět ve vašem mobilu

Ilustrační snímek

Mobilní aplikace jsou dnes v mnoha případech neodmyslitelným pomocníkem v celé řadě situací a letní cestování a...

Online randění pozastaveno. Facebook nechtěně odstřihl uživatele od Tinderu

Aplikace Tinder

Změna bezpečnostních nastavení Facebooku v reakci na nedávné skandály s úniky dat má celkem závažný důsledek pro ty,...

Najdete na iDNES.cz