WithMP3 1.5 aneb zapomeňte na Windows Media Player

Používat na Pocket PC k přehrávání zvukových záznamů Windows Media Player je sice řešení zcela běžné, WithMP3 ale nabízí při přehrávání MP3-jek výrazně vyšší možnosti.

Používáte-li svůj kapesní počítač i jako MP3 player, nemusíte využívat služeb Windows Media Playeru, ale můžete si dopřát komfort audio přehrávače WithMP3 firmy Cardinal Information Technology. WithMP3 je určen k přehrávání zvukových záznamů ve formátech MP1, MP2 a MP3 v mono i stereo formátu, podporuje ID3 tagy (pouze ID3v1), fixní i variabilní datový tok (VBR) a na rozdíl od Windows Media Playeru nabízí i celkem slušně provedený zvukový ekvalizér. Cena přehrávače je 16 USD, omezení neregistrované verze spočívá v možnosti přehrávat zvukové záznamy pouze po celkovou dobu 60 hodin. Grafický design přehrávače určitě nikoho neurazí. Ovládací prvky se nijak nevymykají běžnému standardu, pohodlná je i práce s playlistem. Značnou výhodou WithMP3 je také možnost vytvářet, editovat a ukládat playlisty i při přehrávání MP3jek, což je velmi užitečná vlastnost při práci i s jinými programy pro editaci playlistů. V každém playlistu může být maximálně 999 položek, přehrávač pochopitelně umí playlisty také třídit. Pokud jste se u nějakého MP3 playeru setkali s omezením 1 hodiny zvukového záznamu na 1 soubor nebo s limitem 30 MB pro jeden soubor, tak u WithMP3 můžete na něco tak stupidního klidně zapomenout, přehrávat lze samozřejmě i delší soubory.


Ekvalizér je jednou z hlavních předností WithMP3. Jedná se o desetipásmový ekvalizér s cekem 17 přednastavenými módy, které jsou analogické nebo velmi podobné stejným přednastavením ekvalizéru WinAMPu - v nabídce tak najdete například nastavení pro sluchátka, koncertní síně, zvýraznění basů apod. Každý mód ekvalizéru si navíc můžete upravit dle potřeby jednoduchým zadáním příslušného frekvenčního rozsahu, a není tak problém si celkem snadno vyrobit své vlastní zbarvení zvuku. Nastavit si můžete také audio buffer a rychlost překreslování screenu u ekvalizéru i samotného přehrávače. Chcete-li ovládat WithMP3 přímo přes hardwarová tlačítka kapesního počítače, můžete si jednotlivé funkce programu namapovat v příslušné sekci preferencí WithMP3. Rychlost samotného přehrávače je poměrně slušná a díky optimalizaci pro různé procesory (dostupné jsou verze pro CPU StrongARM, MIPS a SH3) ho lze používat i na starších Pocket PC s pomalejšími procesory. Mezi nevýhody WithMP3 na rozdíl od Windows Media Playeru pro Pocket PC prozatím patří nemožnost přehrávat jiné než MPx formáty souborů, takže například formát WMA budete muset stále přehrávat s jiným přehrávačem.


Témata: práce, Windows