Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Velký přehled tarifů předplacených karet. Poradíme, který se vyplatí

aktualizováno 
Nabídka předplacených mobilních tarifů je pro běžného zákazníka zmatečná. Jednotlivé tarify se mohou lišit v detailech a výběr toho pravého provází obvykle dlouhé propočítávání. Poradíme, jak se v tarifech vyznat abyste si výběr usnadnili.

Velký přehled předplacených tarifů | foto: www.ukfreesims.co.uk

T-Mobile má nabídku předplacenek rozsáhlou a jednotlivé tarify se často liší v maličkostech. Při výběru tak musíte být hodně pozorní. U O2 a Vodafonu mají zájemci o předplacenou službu výběr menší, zato však přehlednější.

Určit jeden univerzálně nejvýhodnější předplacený tarif není možné. Vždy záleží na měsíční útratě, na tom, do jaké sítě nejčastěji voláte a v neposlední řadě i na tom, jak dlouho voláte. Následující přehled popisuje všechny základní běžně nabízené předplacenky GSM operátorů. U každého uvádíme, pro koho a za jakých podmínek je výhodný.

Twist Povídám

Volání do všech sítí SMS do všech sítí MMS Volání po 5. minutě v rámci vlastní sítě

6,90 Kč/min.

2,90 Kč 10 Kč Zdarma

S tímto tarifem voláte každý den po páté minutě zdarma v rámci sítě T-Mobile. Počítá se po vteřinách, účtuje po minutách. Abyste získali tuto výhodu, musíte tedy denně utratit minimálně 35 Kč. Kdybyste si chtěli výhody užívat každý den v měsíci, musíte nejdříve jen za volání zaplatit 1050 korun, a to nehledě na SMS zprávy a hovory do ostatních sítí po provolání zmíněných pěti minut.
Kdy je pro vás výhodný: pokud máte mnoho známých v síti T-Mobile, kterým takřka denně voláte.

Twist Posílám

Volání do všech sítí SMS do všech sítí MMS SMS po 5. odeslané do vlastní sítě
6,90 Kč/min. 2,90 Kč 10 Kč Zdarma

Obdobný princip jako u tarifu Povídám. Výhoda se týká všech SMS do vlastní sítě po páté odeslané každý den. Pokud byste chtěli využívat tuto výhodu denně, utratíte 450 korun plus účet za volání a SMS do jiných sítí.
Kdy je pro vás výhodný: píšete-li velké množství SMS do sítě T-Mobile a velmi málo voláte.

Twist Začínám

Volání do všech sítí SMS do všech sítí MMS
6,90 Kč/min. 2,90 Kč 10 Kč

V konkurenci neobstojí. Není důvod, proč se za stejné ceny volání i SMS jako u Povídám a Posílám nechat připravit o výhody, nebo si rovnou nepořídit Twist Pro SMS či Twist Start. U nich jedna cena zůstává stejná jako u tohoto tarifu, jedna je nižší. Jedinou výhodou je tak možnost dvojí bezplatné změny na Povídám nebo Posílám.
Kdy je pro vás výhodný: nikdy

Twist Přátelé

Volání do všech sítí Volání pěti přátelům SMS do všech sítí SMS pěti přátelům MMS
7 Kč/min. 3,50 Kč/min. 3,50 Kč 1,50 Kč 10 Kč


Pro pět přátel je volání i SMS zprávy znatelně levnější. Volání a psaní jinam je pak naopak o něco dražší. Přátele je možno pravidelně měnit, zdarma je to až pětkrát do měsíce.

Kdy je pro vás výhodný: pokud máte mobil především ke kontaktu s několika málo přáteli a rodinou.

Twist Maxi

Volání do všech sítí při nabití 600 Kč SMS do všech sítí při nabití 600 Kč Volání do všech sítí SMS
3,90 Kč/min. 1,90 Kč 6,90 Kč/min. 2,90 Kč

Výhodný tarif, který je ovšem založený na pravidelném vysokém nabíjení. Pokud uplyne měsíc a dalších minimálně 600 Kč nepřistane na vašem telefonu, ceny se změní na standardní, to znamená 2,90 za SMS a 6,90 Kč/min.
Kdy je pro vás výhodný: pokud pravidelně hodně voláte i posíláte SMS, obojí chcete za výhodné ceny a často nabíjíte částkou 600 Kč a vyšší.

T-Mobile Combi

Povinná útrata 300 Kč/měsíc Povinná útrata 500 Kč/měsíc
Bonus: dotovaný telefon/ 60 Kč zdarma Bonus: dotovaný telefon/100 Kč zdarma
Volání do všech sítí SMS do všech sítí MMS Volání do všech sítí SMS do všech sítí MMS
5,90 Kč/min. 1,20 Kč 4,90 Kč 4,90 Kč/min. 1,20 Kč 4,90 Kč

Kombinuje předplacenou kartu a tarif. Je potřeba se upsat k pravidelnému dobíjení. Podle toho, zda zvolíte 300 nebo 500 Kč, se účtuje volání. Můžete si také vybrat, zda jako bonus zvolíte telefon za dotované ceny, nebo každý měsíc získáte 60 Kč/100 kč kreditu navíc zdarma.
Kdy je pro vás výhodný: pokud pravidelně utrácíte více než 300 korun za kredit měsíčně a chcete levné SMS a MMS

Twist Týden

Poplatek 19 Kč/týden
Volání do vlastní sítě a na pevné linky Volání do ostatních sítí SMS do všech sítí
3,50 Kč/min. 5,90 Kč/min. 1,90 Kč

Za týdenní poplatek 19 korun, který vám operátor pravidelně strhne, získáte výhodné volání do vlastní sítě a na pevné linky. Jako bonus jsou poměrně levné SMSky.
Kdy je pro vás výhodný: voláte-li hodně do vlastní sítě, ale poměrně dost i na pevnou linku, nevyhýbáte se ani psaní SMS.

Twist Pro SMS

Volání do všech sítí SMS do všech sítí
6,90 Kč/min. 1,90 Kč

Bez dalších výhod, ale i jakýchkoliv poplatků a závazků, máte velmi levné SMS a volání do všech sítí za jednotnou cenu 6,90.
Kdy je pro vás výhodný: pokud píšete hodně SMS a takřka nevoláte.

Twist Internet

Internet SMS Volání v síti T-Mobile
Volání do ostatních sítí
850 Kč/měsíc
3,50 Kč
Ve špičce 8:00-19:00 Mimo špičku
19:00-8:00

Víkend a svátek
7,90 Kč/min.

5,70 Kč/min. 3,40 Kč/min. 3,40 Kč/min.

Tarif, který kombinuje předplacenku, paušál a datový tarif. Za 850 korun měsíčně dostanete internet do mobilu s maximální rychlostí
512 kbit/s a FUP 5GB.
Kdy je pro vás výhodný: pokud chcete plnohodnotný internet do mobilu, u kterého nemusíte řešit délku připojení a neplatíte ani za objem přenesených dat, ale nechcete paušál.

Twist Start

Volání do všech sítí SMS do všech sítí
5,90 Kč/min. 2,90 Kč

Tarif bez větších výhod, nabízí pouze o korunu výhodnější volání do všech sítí.
Kdy je pro vás výhodný: pokud hodně voláte napříč sítěmi a nechcete se upisovat k žádné povinné útratě, nabití nebo paušálu.

Tip Mobil.cz: Za různě vysoké týdenní poplatky si můžete k Twist tarifu vybrat ještě z několika balíčků a zvýhodnění, a sestavit si tak tarif přesně podle toho, co potřebujete a využijete. 300 volných SMS do vlastní sítě o víkendu tak můžete mít za 29 korun týdně, neomezené volání a esemeskování na jedno číslo celý týden za 49 Kč nebo za týdenní poplatek 19 Kč volání do pevných sítí za 0,50 Kč/min. Platí i časově omezená akce - pokud si pořídíte novou SIM kartu a k tomu tarif Povídám, Posílám nebo Začínám, a nabijete měsíčně alespoň 300 Kč, dostane 100 korun bonus, a to maximálně po dobu 3 měsíců.

O2 NA!PIŠTE

Volání do všech sítí SMS do všech sítí MMS
6,60 Kč/min. 1,90 Kč 5,90 Kč

Tarif s levnými SMS. Na rozdíl od konkurenčních operátorů nabízí O2 u obou svých předplacených tarifů MMS pouze za 5,90 Kč.
Kdy je pro vás výhodný: posíláte-li hodně SMS a občas i nějakou MMS.

O2 NA!HLAS

Volání do všech sítí SMS do všech sítí MMS
5,50 Kč/min. 2,60 Kč 5,90 Kč

Tarif s levnějším voláním a příznivou cenou MMS.
Kdy je pro vás výhodný: pokud více voláte, než píšete a nechcete řešit, kdo má jakou síť. Občas pošlete MMS.

Tip Mobil.cz: Po každém nabití kreditu více než 300 korunami si můžete vybrat ze čtyř různých zvýhodnění, které se vám aktivuje na čtyři týdny: víkendové SMS na mobilní čísla O2 za 0,50 Kč, večerní volání na mobilní čísla O2 za 0,50 Kč/min., víkendové volání na mobilní čísla O2 za 0,50 Kč/min nebo internet v mobilu za 20 Kč týdně. Pokud si do 31.10.2010 koupíte novou O2 kartu s předplaceným tarifem, můžete při nabití 300 Kč 4 týdny volat a psát SMS i MMS na jedno vybrané číslo zcela zdarma, nabídku lze využívat i opakovaně. Při nákupu karet přes internet vás čekají další výhody, jako třeba SIM zdarma. Když si takto objednáte více než jednu, můžete po dobití 300 korunami volat z konkrétní SIM na ostatní čísla 4 týdny po první minutě zdarma. Využívat můžete i program Odměny za dobití, který nabízí výhody i soutěže.

Vodafone divoká karta

Volání do vlastní sítě Volání do ostatních sítí SMS do všech sítí MMS
3,00 Kč/min. 7,20 Kč/min. 2,40 Kč 4,50 Kč

Tarif výrazně zvýhodňující volání do vlastní sítě, s nevýhodným voláním do sítí ostatních a příznivými cenami SMS a MMS.
Kdy je pro vás výhodný: pokud voláte takřka výhradně do vlastní sítě.

Tip Mobil.cz: Noví i stávající zákazníci Vodafonu s předplacenou kartou mohou využít některé doplňkové služby k oběma kartám, jako je například 40 volných SMS do všech sítí na jeden týden za 59,50 Kč.

Nejčtenější

Android 8 se bude jmenovat po sušenkách Oreo
Android O se bude jmenovat po slepovaných sušenkách

Už je to (skoro) jasné. Nový Android, zatím známý jako O, se bude jmenovat po slepované sušence Oreo. Alespoň tomu vše nasvědčuje.   celý článek

TP-Link Neffos X1 Max
Vyrábí hlavně routery, teď se vrhli na smartphony. A docela jim to jde

Při pohledu na značku TP-Link si mnoho z nás vzpomene na logo na domácím routeru, ovšem asi málokdo si ji spojí se smartphonem. To se však může brzy změnit,...  celý článek

Tchajwanský průmyslový designér Chris Wu navrhl koncept chytrých hodinek s...
Tyto chytré hodinky jsou opravdu inovativní. Mají otočný displej

Chytré hodinky s operačním systémem jsou poměrně mladou záležitostí, na trhu se objevily poprvé před čtyřmi roky. Doposud se ovšem mezi uživatele nerozšířily...  celý článek

Alcatel Pop 4 (6)
Smartphonový Obr XXL za rozumné peníze. Test Alcatel Pop 4 (6)

Značka Alcatel dodává na trh celou řadu cenově atraktivních smartphonů, které přitom nesahají ke zbytečným kompromisům. Na první pohled je takovým přístrojem i...  celý článek

LG V30
LG začalo určovat trendy. Ukazuje, jak má vypadat moderní smartphone

Z nenápadného výrobce se stal jeden z určujících producentů chytrých telefonů. Chystaná novinka to zanedlouho potvrdí.  celý článek

Další z rubriky

(Ilustrační snímek)
Operátora O2 zlobil mobilní internet. Zpomaloval se a vypadával

Na problémy s mobilním internetovým připojením upozorňovali uživatelé operátora na jeho facebookových stránkách. Připojení bylo několik hodin nestabilní,...  celý článek

Ilustrační snímek
Zrušený roaming: data nejvíc letí v Chorvatsku, volání v Německu

Statistiky operátora O2 ukazují, jak si Češi užívají nově bezpříplatkových roamingových služeb v oblíbených zahraničních destinacích. Fotky z pláží nejčastěji...  celý článek

Ilustrační snímek
ČTÚ smetl ze stolu žádosti virtuálů. Roaming je pro ně noční můrou

Již v průběhu května obdržel Český telekomunikační úřad od tří virtuálních operátorů žádosti o povolení účtovat příplatek k roamingu. Virtuálové bez vlastní...  celý článek

Rozhovor s Vítězslavem Ivičičem: Nikdo nechce číst, že je buran
Rozhovor s Vítězslavem Ivičičem: Nikdo nechce číst, že je buran

Člověk, který vybočuje nejen svým osobitým stylem, ale také svými kritickými názory.

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.