Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tisková zpráva: Nová generace 64bitových AlphaServerů až dva a půlkrát výkonnější

aktualizováno 
Nejrychlejší procesor v srdci AlphaServerů zkracuje hodiny výpočtů na minuty a uživatelům zaručuje výjimečnou kompetenční výhodu.

Nejrychlejší procesor v srdci AlphaServerů zkracuje hodiny výpočtů na minuty a uživatelům zaručuje výjimečnou kompetenční výhodu

Praha, 19. října 1998 - Pro zákazníky, kteří potřebují bleskové rychlosti, aby podložili svá kritická rozhodnutí, Internetové poskytovatele a provozovatele náročných technických aplikací, představuje dnes společnost Compaq Computer dva úplně nové modely AlphaServerů se zcela novou generací 64bitových procesorů Alpha 21264 (EV6) - v současnosti nejvýkonnějších procesorů vůbec. Tyto celosvětově uváděné modely rodiny Compaq AlphaServer GS dosahují až 2.5krát (Poznámka 1) větších výkonů aplikací než jejich předchůdci - ve své době rovněž nejvýkonnější systémy rodiny AlphaServer, čímž se dále zkracuje doba přístupu k stále větším objemům dat. Kromě mimořádného výkonu systémy AlphaServer GS vynikají svou univerzálností, neboť podporují nejen operační systém Digital UNIX - nejpřátelštější Unix (Poznámka 2) k systému Windows NT - ale také operační systém OpenVMS a Windows NT. Zákazník tak dostává maximální míru flexibility u konkurence nevídané.

"Zákazníci chtějí spolupracovat s takovou počítačovou firmou, která má bohaté zkušenosti na 64bitové platformě a která již nyní provozuje uznávané 64bitové aplikace," poznamenal John T. Rose, senior vice prezident a vedoucí divize Enterprise Computing Group společnosti Compaq Computer. "Naším cílem je neustále zdokonalovat a rozvíjet Alphu a dokázat využít její schopnosti v našich výkonných serverech. Zároveň budeme nadále prosazovat procesory Alpha i Intel do běžných serverů (tzv. volume) a pracovních stanic a dávat tak větší množině zákazníků možnost vyzkoušet si na vlastní kůži ty skutečně nejvyšší výkony."

Poznámky: 1. Při testování na aplikační platformě SAS bylo dosaženo 2.58násobného výkonu ve srovnání s hodnotou naměřenou na předchozí generaci AlphaServerů.

2. Viz tisková zpráva Compaq a Microsoft, kterou v originále najdete na www.compaq.com/newsroom/pr/pr100998b.html

Richard Patridge, analytik skupiny D.H.Brown, dodává: "Nově oznámená rodina AlphaServerů s logem Compaqu mě ubezpečuje nejen v oddanosti společnosti 64bitové Alphě, ale i k pokračující podpoře všech třech operačních systémů: Digital UNIXu, OpenVMS a Windows NT. S bleskurychlým procesorem Alpha 21264 se alphovské systémy znovu ujímají výkonnostního žezla."

Výkon blesku znamená nové možnosti pro zákazníky Compaqu

Se servery Compaq AlphaServer GS budou mít zákazníci možnost přistupovat k datům, analyzovat je a získávat informace důležité pro rozhodování o své společnosti daleko rychleji a s daleko většími podrobnostmi z mnohem větších datových souborů. To zákazníkům dramaticky zvýší profitabilitu. Neuvěřitelné výkony systémů Compaq AlphaServer GS již otestovala paní Margareta Crevarová, manažerka SAS Institute Customer Technology Centre, která po testu prohlásila: "Po spuštění téže aplikace na AlphaServeru 8400 s novou generací procesoru Alpha EV6 byly výsledky 1.76 až 2.58krát lepší než na týchž modelech s předcházející generací procesorů. Výsledek mnohonásobně předčil naše očekávání."

Při měření výkonu pomocí benchmarku TPC-D dosáhly AlphaServery GS 140 nejlepších dosud naměřených hodnot výkonu i škálovatelnosti pro aplikace na podporu rozhodovacích procesů s výsledkem 8150 QppD a QthD s velmi příznivým poměrem USD na QphD (cena výkon) při 300GB databázi (Poznámka 3). Podle dalšího všeobecně uznávaného benchmarku SPECweb, překonal AlphaServer GS140 dosavadního držitele rekordu, HP, ohromujícím výsledkem 14 263 operací za sekundu v 10procesorové konfiguraci (HP 9000 dosáhl hodnoty 13 811 operací za sekundu s 16 procesory).

64bitové systémy Compaqu tak znovu ukázaly, že se výjimečně hodí pro prostředí velkých podniků (tzv. enterprise), kde jsou provozovány takové aplikace jako jsou data warehousing (datové sklady) a business intelligence. Systémy AlphaServer GS jsou specielně navrženy pro velké a náročné aplikace. Byly podrobeny náročným testům v prostředí velkoobjemových aplikací typu SAP R/3 Sales and Distribution (SD) s podporou 5 321 uživatelů, kde vykonávaly 550 tisíc objednávkových položek za hodinu a přitom využívaly 1.2 TB storage. Na této reálné aplikaci bylo dosaženo podpory tolika uživatelů na jeden procesor, jako nemá žádný konkurenční systém - více než dvakrát většího množství uživatelů než Sun Enterprise 10000 a o 26 procent více uživatelů než umožňuje HP 9000 V2250. S takovouto neskutečnou silou AlphaServer GS drtí konkurenci nabídkou těch lepších výkonů aplikací, nižší dobou implementace, cenově výhodnějšími upgrady a větší flexibilitou. Zátěžový test, auditovaný a certifikovaný SAPem, demonstroval sílu a škálovatelnost systému AlphaServer GS140 tak potřebnou pro mission critical aplikace v rozvíjejících se podnicích.

Dva nové modely: Compaq AlphaServer GS60 a GS140

Prvními členy rodiny AlphaServer GS jsou modely GS60 a GS140, nahrazující dosavadní AlphaServery 8200 a 8400 při dvojnásobném výkonu. Všichni zákazníci, kteří nyní pracují se systémy AlphaServer 8200 a 8400, mohou snadno a cenově efektivně přejít na modely GS pouhou jednoduchou výměnou základní procesorové desky. To znamená využití předností výkonu Alpha 21264 bez nutnosti portace a přepisování kódu.

Nové modely mají až 28 GB samoopravné operační paměti, 144 vlastních PCI slotů a možnost pojmout až 85 TB UltraSCSI storage.

Cena AS GS60 začíná se 4 GB operační paměti na 199 990 USD (Poznámka 4). Cena GS140 startuje na 399 400 USD. (Poznámka 5)

Sajan Pillai, projektový manažer společnosti networkMCI Interact, vysvětluje: "Úroveň výkonu rodiny AlphaServer 8000 již dávno překročila naše očekávání co se týče výkonu aplikací. Naši zákazníci jsou však čím dál tím více náročnější ve svých požadavcích na množství specifických informací o uskutečněných hovorech a vyúčtování. To vyžaduje nejen rychlá vstupně výstupní zařízení, ale i nasazení technologie VLM64 a stále výkonnějších procesorů. AlphaServery i nadále poskytují přirozenou sílu, škálovatelnost a rozšiřitelnost, které nám umožňují držet krok se stále rostoucími požadavky zákazníků. Proto se těšíme na strhující výkony série AlphaServer GS."

Kromě nejvyšší rodiny AlphaServerů budou procesory Alpha 21264 postupně nasazeny i do serverů střední třídy (AlphaServer ES) a nižší třídy (AlphaServer DS). Nová generace procesorů se bude zavádět i do ProLiantů s operačním systémem Windows NT. Všechny tyto modely budou k dispozici na trhu v první polovině roku 1999. Už současné modely AlphaServer 800, 1200 a 4100 představují výkonovou špičku, přičemž je u nich navíc velkou výhodou možný přechod k budoucím systémům s procesory Alpha 21264.

Poznámky: 3. Nejvyššího výkonu na komerčně dostupné databázi bylo dosaženo při použití nejlepších technologií na trhu dostupných: procesory Alpha 21264, systémy AlphaServer GS 140, technologií Digital UNIX TruCluster a databází Informix Dynamic Server

4. Uvedené ceny jsou průměrnými cenami pro oblast EMEA. Aktuální ceny se mohou od nich odlišovat.

5. Uvedené ceny jsou průměrnými cenami pro oblast EMEA. Aktuální ceny se mohou od nich odlišovat.

Nové agresivní ceny rodiny AlphaServer

Všechny ceny systémů AlphaServer 800 a 1200 byly v rámci ohlášení nových modelů zlevněny až o 16 procent. Ceny pamětí pro modely AlphaServer 4100 rovněž spadly až o 33 procent. Nová cenová politika je v souladu s firemní strategií, kterou je poskytovat AlphaServery za stále snesitelnější ceny širším a širším vrstvám zákazníků středních a nejnáročnějších počítačových řešení.

Nejlepší 64bitový UNIX

S novou rodinou AlphaServer GS a s novou verzí operačního systému Digital UNIX V 4.0e se zákazníkům dostává zvýšené spolehlivosti, dostupnosti a škálovatelnosti a také 100procentního nárůstu výkonu a plné podpory platformy procesorů Alpha 21264, tedy velmi oceňovaných vlastností. A s technologií TruCluster je zákazníkům garantována naprostá dostupnost jejich kritických aplikací.

V souladu s nedávnými iniciativami Microsoftu a Compaqu budou obě firmy podporovat ambice Digital UNIXu na vedoucí pozici v interoperabilitě s Windows NT. Pokroků v interoperabilitě již bylo dosaženo, čímž se zákazníkům i partnerům snížila složitost systémů, zlepšila se řiditelnost systémů, zvýšila se úroveň míry integrace systému a mission critical aplikace jsou tak nyní v podnicích snáze aplikovatelné. D.H.Brown vyhlásil Compaq Digital UNIX za naprostého vítěze v kategorii unixových operačních systémů (www.dhbrown.com). Analytikové Gartner Group v nejčerstvější studii Hodnocení systémů a serverů (Systems and Servers Evaluation) prohlásili Digital UNIX za nejsilnější operační systém na trhu vůbec (www.gartner.com).

OpenVMS - synonymum pro spolehlivost systémů

Společnost Compaq Computer v nedávné době rovněž ohlásila revoluční softwarovou architekturu OpenVMS Galaxy a spolu s ní mnohá vylepšení operačního systému OpenVMS. K těm stěžejním patří vysoká dostupnost a nyní již zcela transparentní integrovatelnost s prostředím Windows NT, která široké rodině zákazníků Compaqu nabízí možnost využití výhod vysokého výkonu, škálovatelnosti, dostupnosti klientů, serverů a clusterů operačního systému OpenVMS opravdu snadnou možnost integrace prostředí Windows NT v jejich podniku.

Další informace o systémech AlphaServer najdete na http://www.digital.com/alphaserver/announce/oct98.html (v angličtině) a na http://www.compaq.cz/cz/produkty/hw/servery/ALPHA/Aserv.htm (v češtině).

O společnosti Compaq Computer

Společnost Compaq Computer byla založena v roce 1982 a je společností činnou v oblasti informačních technologií. Compaq je druhou největší počítačovou firmou na světě a největším globálním dodavatelem osobních počítačů. Společnost Compaq vyvíjí a prodává hardware, software, řešení a služby včetně počítačových řešení pro velké podniky, kritická obchodní řešení, síťové a komunikační produkty, komerční a spotřebitelské desktopové a přenosné osobní počítače. Produkty značky Compaq jsou prodávány ve více než 100 zemích světa prostřednictvím sítě autorizovaných prodejců. Informace o společnosti Compaq naleznete na adresách http://www.compaq.com a http://www.compaq.cz

Firma Compaq Computer, s.r.o. se sídlem v Praze byla založena v roce 1994. Produkty a služby jsou prodávány a podporovány prostřednictvím sítě autorizovaných partnerů, kterých má Compaq Computer, s.r.o. okolo 250. Podle zdrojů IDC byly počítače Compaq v České republice v kalendářním roce 1997 nejprodávanější značkou.

Autor:
Nejčtenější

Samsung GearFit2 Pro
Náramek dovolí plavání i potápění. Přinese i podporu Spotify

Ačkoli bude hlavní hvězdou blížící se tiskové konference Samsungu v New Yorku již sedmá generace phabletu Note, jedinou odhalenou novinkou nebude. Spolu s ním...  celý článek

příslušenství k Samsungu Galaxy S8+
Natáhněte si na špičkový Samsung třeba mechanickou klávesnici

Vlastníci Samsungu Galaxy S8/S8+ mají spoustu možností, jakými doplňky si vylepšit svůj smartphone. Na výběr jsou různé kryty, pouzdra, sluchátka plus...  celý článek

Samsung Galaxy S8
Prodeje Galaxy S8 nemusí být růžové, pomoci by mohl Note 8

Samsung při zmínce o prodejích svého nového top modelu pouze sdělil, že se prodává nejlépe v historii, ale žádná čísla neuvedl. Nyní to vypadá, že prodeje...  celý článek

Ilustrační snímek
Chtěl se vyfotit na záchodě. Omylem vystřelil a dostal šest let

Striptýzové kluby slibují nevšední zážitky, střelba mezi ně ovšem nepatří. O takový netradiční zážitek se loni 17. prosince návštěvníkům klubu Lust ve...  celý článek

Tchajwanský průmyslový designér Chris Wu navrhl koncept chytrých hodinek s...
Tyto chytré hodinky jsou opravdu inovativní. Mají otočný displej

Chytré hodinky s operačním systémem jsou poměrně mladou záležitostí, na trhu se objevily poprvé před čtyřmi roky. Doposud se ovšem mezi uživatele nerozšířily...  celý článek

Další z rubriky

Mi Zone v pražském obchodním centru Atrium Flora
Chaos jménem Xiaomi v Česku. Oficiální je jediný prodejní pultík

Donedávna byla značka Xiaomi na českém trhu zastoupena několika menšími neoficiálními dovozci a distributory, kteří se mezi sebou navzájem přetahovali o české...  celý článek

Během letu si chtěl natočit vedle letící letadlo, telefonu mu ovšem vypadl z...
Samsung mu vypadl z letícího letadla a nerozbil se

Může smartphone přežít pád ze 300 metrů, když i náraz z jen půlmetrové výšky mívá často fatální následky? Někdy zjevně ano. Třeba jeden tři roky starý Samsung...  celý článek

Ilustrační obrázek
Největší žrouti baterie v mobilu. Vyrábí je hlavně Google a Samsung

Společnost Avast připravila přehled mobilních aplikací, které nejvíc ovlivňují výdrž baterie smartphonů s operačním systémem Android. Nejčastěji jde o nástroje...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.