Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

TELeKONOM - Šest z deseti domácností má pevnou linku

aktualizováno 
Společnost Tiscali chtěla odejít z České republiky; Eurotel spustil CDMA; Telecom představil nový ADSL tarif; Bivideon chce odkoupit zbytek akcií Českých radiokomunikací; Reklama na mobily stála přes 120 miliónů

2.8.

PRAHA - Neomezené vysokorychlostní připojení k internetu založené na technologii CDMA dnes uvedl do provozu mobilní operátor Eurotel. Měsíční paušál služby Eurotel Data Expres činí 899 korun měsíčně bez DPH. Na dnešní tiskové konferenci službu představil marketingový ředitel Eurotelu pro firemní zákazníky Michal Knor.

PRAHA - S novou variantou služeb ADSL, určenou pro méně náročné uživatele, přichází po Tiscali také Český Telecom. Od srpna nabízí službu Internet Expres Start, která za nižší cenu obsahuje nižší rychlost připojení 256/64 kb/s. Na dnešní tiskové konferenci to oznámil marketingový ředitel Telecomu David Duroň. Dosud byla nejnižší rychlost 512/128 kb/s u Telecomu dostupná za 870 korun měsíčně bez DPH.

PRAHA/HULÍN  - Slevu z 55 na 19 korun bez DPH za jeden GB dat přenesených nad stanovený limit poskytuje během srpna všem uživatelům služeb AhojDSL telekomunikační firma EMEA Telecom. Dnes o tom informovala Jana Žilinková z EMEA Telecom.

"Zákazníky chceme vždy příjemně překvapit. Tím se odlišujeme od jiných operátorů, kteří nabídnou slevu na první měsíc nebo na modem, ale podmíní ji třeba ročním využíváním služby. U nás je výpovědní lhůta ADSL služeb jeden měsíc," komentoval akční slevu výkonný ředitel firmy Oleg Vojtíšek.

PRAHA - Téměř o 3,7 procenta na 31,4 tisíce klesl ve druhém čtvrtletí letošního roku v meziročním srovnání počet osob zaměstnaných v sektoru telekomunikací. Ve srovnání s prvním kvartálem letošního roku došlo dokonce k poklesu o více než 11 procent. Vyplývá to z výběrového šetření pracovních sil, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). 

 

3.8.

PRAHA  - Novou pobočku otevřela v červenci v Trutnově společnost SkyNet s cílem cílem posílit své působení v severních a východních Čechách. Počet poboček se tak zvýšil na 11. Kromě Trutnova má firma zastoupení v Praze, Brně, Trutnově, Ostravě, Znojmě, Pardubicích, Chebu, Českých Budějovicích, Ústí nad Labem a Třeboni. Dnes o tom informovala Marcela Havlíčková ze SkyNetu.

PRAHA - Největší míru spokojenosti s internetovým bankovnictvím potvrzují klienti eBanky. Spokojeno je totiž 59 procent klientů banky, kteří tuto službu využívají. U České spořitelny to je 16 procent, u GE Capital Bank sedm procent, u Komerční banky a ČSOB pak shodně šest procent a průměr ostatních bank dosahuje rovněž šesti procent. Vyplývá to z výzkumu společnosti Network Media Service (NMS) na vzorku 3,5 tisíce uživatelů internetu. Výsledky dnes ČIA poskytl Kamil Kunc z NMS.

4.8.

SEATTLE - Microsoft zaplatí spotřebitelům v Novém Mexiku v rámci urovnání sporu kvůli předražování softwaru 31,5 milionu USD. Dohodu již předběžně schválil obvodní soud na konci července, oznámila firma v noci na dnešek. Vyrovnání se uskutečnění tak, že Microsoft poskytne vybraným osobám poukázky na nákup počítačového softwaru či hardwaru kteréhokoliv výrobce na trhu. Polovina stanovené částky bude směřovat do škol.

PRAHA - Spor Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) a Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) o posloupnosti kroků při udělování oprávnění k provozu digitálních sítí spočívá v různém výkladu zákona o telekomunikacích z roku 2000 a mediálního zákona z roku 2001. Na dotaz ČIA to dnes uvedl místopředseda RRTV Jiří Šenkýř.

RRTV protestuje proti tomu, že ČTÚ udělil třem firmám (Českým radiokomunikacím, Českému Telecomu a Czech Digital Group) oprávnění k provozu digitálních sítí bez souhlasu RRTV. Jak ale ve svém stanovisku uvádí ČTÚ, podle zákona o telekomunikacích smí ČTÚ přidělit kmitočty, je-li vydána licence podle zvláštního právního předpisu nebo se souhlasem RRTV. V tomto případě se ČTÚ odvolává na existenci zvláštního předpisu, jímž by měly v případě televizního vysílání být již přidělené licence RRTV k provozování celoplošného vysílání.

PRAHA - Zhruba po 4,5 roku změnila společnost UPC Česká republika provozovatele telekomunikačních služeb pro Call centrum a od Českého Telecomu přešla ke společnosti eTel. Informovala o tom mluvčí eTelu Markéta Novotná a potvrdila to rovněž ředitelka klientského centra UPC Simona Benešová.

PRAHA - Celkovou prokazatelnou ztrátu z poskytování takzvané univerzální služby za rok 2003 ve výši 290,5 milionu korun stanovil Český telekomunikační úřad. Tato částka však odpovídá pouze jedné části výpočtu ztráty Českého Telecomu, který v uvedeném období univerzální službu poskytoval. Vyplývá to z oznámení ČTÚ.

PRAHA – Spolupráci s firmou Symblaze o třetí rok v řadě prodloužila společnost Český Mobil. Dosud Symblaze spolupracovala s One-to-One oddělením mobilního operátora na vytváření interaktivních kampaní. Nově bude zajišťovat kreativní a komunikační strategii v oblasti podlinkových aktivit (BTL). ČIA to dnes potvrdil Roman Frkous z Českého Mobilu. Finanční podmínky kontraktu však odmítl specifikovat.

PRAHA - Mobilní platební terminály začne firmám nabízet HVB Bank. V současné době banka ukončila pilotní provoz s pražskou městskou policií, která již mobilní terminály provozuje. Podle mluvčí HVB Bank Petry Kopecké jsou terminály vhodné například pro vozy taxi služby, trafiky či restaurace.

 

5.8.

PRAHA - Společnost Bivideon dnes formou dvoustránkového inzerátu v Hospodářských novinách nabídla ostatním akcionářům Českých radiokomunikací odkup akcií v ceně 440 korun za jednu akcii. Nabídka je závazná do 9. září a vztahuje se na kmenové akcie ČRa o jmenovité hodnotě 100 korun.

PRAHA - Výrobci mobilů loni vydali za inzerci přes 120 milionů korun, píšou dnes Lidové noviny s odvoláním na výpočet firmy TNS A-Connect. Spolu s operátory částka stoupla na 366 milionů korun. "Investice výrobců mobilů zkresluje právě skutečnost, že značky telefonů jsou často propagovány v rámci kampaní operátorů," řekl listu Štěpán Wolde z ARBOmedia.

MILÁN - Italský výrobce softwaru Finmatica se pokusí uniknout krachu navýšením kapitálu. Společnost ve středu uvedla, že akcionářům kvůli tomu na zářijové valné hromadě navrhne zvýšení kapitálu o 250 milionů eur.

TOKIO - Akcie japonského výrobce počítačových her Nintendo dnes zamířily vzhůru díky zprávě německého časopisu WirtschaftsWoche, že o něj má zájem americký softwarový gigant Microsoft. Obě firmy sice zprávu popřely, akcie společnosti přesto stouply o 2,48 procenta, a podařilo se jim tak výrazně překonat výkon celé burzy, která zpevnila o 0,25 procenta, uvedla agentura Reuters.

SEATTLE - Softwarová společnost Microsoft začne v nejbližší době expedovat výrobcům počítačů dlouho očekávaný servisní balík k vlajkovému operačnímu systému Windows XP, který je na většině nových stolních počítačů celého světa. Balík Service Pack 2 (SP2) má zvýšit počítačovou bezpečnost uživatelů osobních počítačů, uvedla firma v noci na dnešek.

PRAHA - První certifikační autorita (1.CA), která jako jediná poskytuje certifikáty k elektronickému podpisu v ČR, obdržela licenci pro poskytování kvalifikovaných certifikátů na Slovensku. Službu bude poskytovat prostřednictvím partnerské firmy D. Trust Certifikačná autorita (DTCA). Na dnešní tiskové konferenci to řekla ředitelka 1.CA Lenka Capoušková. Certifikát zabezpečuje používání elektronického podpisu.

PRAHA - On-line obchodování s akciemi na pražské burze nabídne internetový broker Brokerjet v září nebo říjnu letošního roku. Společnost si od toho slibuje růst počtu klientů a objemu obchodů. Transakce s tuzemskými akciemi bude pro Brokerjet realizovat mateřská Česká spořitelna. Vyplývá to z informací, které ČIA sdělil obchodní ředitel Brokerjetu Libor Janoušek.

6.8.

MILÁN - Italské internetové společnosti Tiscali ve druhém čtvrtletí vzrostl zisk o 42 procent na 24,3 milionu eur. Jde o hrubý provozní profit (EBITDA). Společnost to proti plánu uvedla už ve čtvrtek večer.

MILÁN - Šéf italské internetové společnosti Tiscali dnes potvrdil, že firma zvažuje stažení z trhů České republiky, Rakouska, Dánska a Španělska. Prodejem těchto aktivit by firma chtěla získat peníze na splacení dluhopisu v hodnotě 250 milionů eur (zhruba osm miliard korun), řekl na konferenci s analytiky generální ředitel Ruud Huisman. Tiscali v ČR nabízí  širokopásmové připojení k internetu a hlasové i datové telekomunikační služby.

NEW YORK - Americká internetová společnost Google nejspíš odloží o týden primární nabídku akcií kvůli logistickým problémům spojeným s registrací nabídky u institucionálních investorů. Informovala o tom v noci na dnešek agentura AP s odvoláním na zdroj blízký situaci. Zdroj zdůraznil, že za opožděním nestojí technické problémy ani nedostatek zájemců. Proces registrace zájemců u primární nabídky Google, která má proběhnout formou aukce, však bude trvat mnohem déle než se čekalo. Google zatím oficiálně nestanovil přesný termín nabídky, jejíž hodnota má činit tři miliardy USD.

PRAHA - Pevnou telefonní linkou bylo ke konci loňského roku vybaveno šest z deseti českých domácností. Nejlepší situace je v tomto ohledu v Praze a ve Středočeském kraji. Vyplývá to z šetření České statistického úřadu provedeného ve čtvrtém kvartálu loňského roku na vzorku zhruba 8,5 tisíce jednotlivců.

V hlavním městě má telefonní stanici 88 procent domácností, ve Středočeském kraji pak 73 procent. Naopak v Ústeckém kraji je k pevné telefonní síti připojeno pouhých 45 a v Olomouckém kraji 52 procent domácností. Vybavení domácností pevnou linkou v ostatních krajích se pohybuje mezi 67 až 52 procenty. Jak ČIA potvrdil mluvčí Českého Telecomu Vladan Crha, s klesající ekonomickou výkonností regionu zpravidla klesá i počet zřizovaných telefonních stanic.

Autor:
Nejčtenější

Android 8.0 Oreo je mocný a rychlý
Android Oreo je tady. Je rychlý, mocný a slibuje větší bezpečnost

Google v pondělí večer oficiálně představil velkou aktualizaci systému Android. Využil k tomu den, kdy Američané mohli pozorovat úplné zatmění Slunce. K...  celý článek

LG V30
LG začalo určovat trendy. Ukazuje, jak má vypadat moderní smartphone

Z nenápadného výrobce se stal jeden z určujících producentů chytrých telefonů. Chystaná novinka to zanedlouho potvrdí.  celý článek

Tchajwanský průmyslový designér Chris Wu navrhl koncept chytrých hodinek s...
Tyto chytré hodinky jsou opravdu inovativní. Mají otočný displej

Chytré hodinky s operačním systémem jsou poměrně mladou záležitostí, na trhu se objevily poprvé před čtyřmi roky. Doposud se ovšem mezi uživatele nerozšířily...  celý článek

Počet objednávek na Galaxy S8 předčil dosavadní rekord předchůdce o 30 procent
Hlasový asistent Bixby vám poslouží i v Česku. Pokud mluvíte anglicky

Samsung uvolnil svého hlasového asistenta i na český trh, stále však umí jen anglicky a korejsky.  celý článek

Samsung Galaxy S8
Prodeje Galaxy S8 nemusí být růžové, pomoci by mohl Note 8

Samsung při zmínce o prodejích svého nového top modelu pouze sdělil, že se prodává nejlépe v historii, ale žádná čísla neuvedl. Nyní to vypadá, že prodeje...  celý článek

Další z rubriky

Huawei P10 Plus patří mezi nejlépe se prodávající modely značky
Huawei si jde za svým cílem. Apple by mohl sesadit už v tomto čtvrtletí

Společnost Huawei chce být v roce 2021 největším prodejcem smartphonů. Před sebou má dvě překážky - Apple a Samsung. V uplynulém čtvrtletí se však čínský...  celý článek

Tchajwanský průmyslový designér Chris Wu navrhl koncept chytrých hodinek s...
Tyto chytré hodinky jsou opravdu inovativní. Mají otočný displej

Chytré hodinky s operačním systémem jsou poměrně mladou záležitostí, na trhu se objevily poprvé před čtyřmi roky. Doposud se ovšem mezi uživatele nerozšířily...  celý článek

Android 8.0 Oreo je mocný a rychlý
Android Oreo je tady. Je rychlý, mocný a slibuje větší bezpečnost

Google v pondělí večer oficiálně představil velkou aktualizaci systému Android. Využil k tomu den, kdy Američané mohli pozorovat úplné zatmění Slunce. K...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.