Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Opravdu velké véčko Sony Ericsson Z600 (videorecenze)

Mobilní telefon Sony Ericsson Z600 je první evropské véčko tohoto výrobce. Přestože je funkčně téměř stejný jako model T610, přesto si jistě své příznivce najde.

Mobilní telefony společnosti Sony Ericsson patří především v našich zeměpisných šířkách mezi nejvíce očekávané přístroje vůbec. Každá novinka tohoto výrobce je vždy sledována s velkým napětím a spousty uživatelů  se v nejrůznějších diskusních fórech přou o schopnostech, vlastnostech i provedení nových modelů dlouho před tím, než se tyto dostanou na trh.

Sony Ericsson v současné době vyrábí mobilní zařízení spadající do tří kategorií, které jsou odlišeny počátečním písmenem. Zatímco modely začínající písmenem T (kupříkladu T68i nebo T610) představují mobilní telefony klasické koncepce, modely s péčkem na začátku zahrnují chytré mobily (modely P800 a P900) a konečně řada Z představuje nově se na evropském trhu objevující mobily véčkové koncepce.

Nenechte se ale mýlit zdáním, že Sony Ericsson nemá s véčky příliš zkušeností. Přestože je pravdou, že Z600 je společně s modelem Z200 prvním evropským véčkem, v Asii a především v Japonsku se naopak produkce tohoto výrobce sestává téměř výhradně z rozevíracích mobilních telefonů.

Vzhled

Svůj asijský původ potvrzuje Sony Ericsson Z600 svým vzhledem. Hodně se totiž liší od běžných v Evropě prodávaných véčkových mobilů, a to především svou velikostí. Skutečně, ve srovnání s většinou ostatních běžně prodávaných véček působí Sony Ericsson jako Goliáš vedle zástupu Davidů. Málokdo ovšem ví, že japonská véčka nejsou žádní drobečkové. Na velikosti zkrátka záleží.

(Recenzovaný mobilní telefon Sony Ericsson Z600 je hardwarově téměř shodný s mobilním telefon Sony Ericsson T610, jehož recenzi najdete zde. Určitě si ji přečtěte, v průběhu testu budeme oba telefony často srovnávat.)

Se svými rozměry 90 x 48 x 24 milimetrů a hmotností sto deset gramů se jedná o jeden z největších současných mobilů této koncepce. K elegantnímu vzhledu mu však napomáhají nejen jemně zaoblené hrany, ale především také integrovaná anténa. Použití vestavěné antény u véček totiž stále ještě nepatří k obvyklým.

   

Tělo telefonu je provedeno z matně stříbrného plastu imitujícího chrom a je doplněno o přední a zadní výměnný kryt. Tyto jsou pouhými plastovými skořepinkami, a zatímco zadní kryt slouží současně jako kryt bateriového prostoru, kryt přední žádnou zvláštní funkci nemá. Protože jsou oba kryty poměrně tenké, při silnějším stisknutí telefonu vržou – naštěstí ne příliš, Sony Ericsson P800 vrže o poznání více.

Na přední straně telefonu (v zavřeném stavu) najdete ve spodní části čočku digitálního fotoaparátu doplněnou malým vypouklým zrcátkem. To oceníte především u pořizování vlastních portrétů. V horní části pak najdete malý stavový displej, který vás informuje o základních funkčních stavech mobilního telefonu.

Na levém boku spodní části nejdete v černém poli dvě kurzorová tlačítka doplněná o malou stavovou diodku. Ta rozdílnou barvou a frekvencí blikání upozorňuje na základní události a ve své podstatě duplikuje funkčnost malého stavového displeje. Na boku pravém najdete „fototlačítko“ a dokonale skrytý infračervený port.

Na zadní straně telefonu můžete najít konektor pro připojení externí antény (to je užitečné především při instalaci v automobilu) a uprostřed horní části je výstup hlasitého reproduktoru. A konečně na spodní hraně telefonu najdete běžný firemní konektor. Ten je stejný jako u však jiných moderních mobilních telefonů Sony Ericsson a umožňuje tak připojení širokého množství již existujícího příslušenství.

   

Po otevření displeje spočine váš zrak na velkém a kvalitním barevném displeji, který zabírá téměř celou plochu horní části telefonu. Spodní část jako obvykle patří klávesnici. Tlačítka jsou v provedení Sony Ericsson Z600 příjemně velká, s velkými rozestupy, a přestože jsou mírně zapuštěna pod úroveň okolního plastu, díky zkoseným hranám je psaní poslepu rychlé a přesné.

Displeje

Vnější displej je pouze černobílý a disponuje grafickým rozlišením 91 x 29 obrazových bodů. Avšak kvůli nevelkým rozměrů jsou zobrazené texty i piktogramy hodně drobné a z větší vzdálenosti téměř nečitelné. Dobré čitelnosti nenapomáhá ani modré podsvícení, které je příliš  tmavé a nevýrazné.

Malý displej v pohotovostním stavu zobrazuje pouze velkými digitálními číslicemi aktuální čas. Po stisknutí bočních tlačítek však zobrazí také aktuální sílu signálu a úroveň energie v akumulátoru, aktuální datum, profil, model mobilního telefonu i vaše vlastní telefonní číslo.

   

Vnitřní displej je aktivní barevný, nabízí velmi dobré rozlišení 128 x 160 obrazových bodů. Displej je aktivní typu MD/TFD, díky čemuž je reprodukce barev naprosto věrná, bílá je skutečně bílá a čitelnost zobrazených informací je velmi dobrá. Horší již je tomu na přímém slunečním světle; tímto neduhem však trpí všechny současné barevné displeje.

Displej je při práci s telefon využit opravdu bezezbytku a stejně jako u modelu Sony Ericsson T610 je jeho překreslování okamžité. Za tento displej si Sony Ericsson rozhodně zaslouží jedničku s hvězdičkou. Menu telefonu je stejné jako u telefonu T610, prohlédnout si je můžete jak v jeho fotogalerii, tak i ve videosekvencích.

Baterie

Lithium-iontová baterie o kapacitě 780 mAh je ukryta pod zadním krytem. Její provedení je vskutku zajímavé – nejenže není stejná jako akumulátor Sony Ericsson T610, ale není nijak pevně ukotvena. Po odsunutí krytu se totiž sama nadzvedne, přitom však její kontakty stále doléhají. Ačkoli se to nemusí zdát, především častí „měnitelé“ simkaret různých mobilních operátorů toto řešení určitě přivítají. Ostatně nezapomeňte si prohlédnout vyjmutí baterie a vložení simkarty sami v jedné z našich videosekvencí.

   

Výrobcem udávaná výdrž na jedno nabití baterie hovoří o dvou stech hodinách v pohotovostním nebo až o více než pěti stech protelefonovaných minutách. Naše zkušenosti s tímto telefonem tyto hodnoty jen potvrzují, běžně jsme se okolo hranice dvou set hodin pohybovali. Dobití akumulátoru prostřednictvím dodávané cestovní dobíječky nepřesáhlo nikdy dobu dvou hodin.

Ovládání

Srdcem logického ovládání tohoto mobilu je čtyřsměrové kurzorové tlačítko pod displejem (stisknutí jeho středu provede zvolení aktuální volby) doplněné dvojicí softwarových tlačítek pod displejem. Jejich aktuální funkce se v průběhu práce s telefonem mění; tu aktuální najdete vždy zobrazenu ve spodním stavovém řádku displeje.

Levé softwarové tlačítko zobrazí v pohotovostním režimu seznam posledních odchozích hovorů, pravé zobrazí kontextové menu. Pro návrat o úroveň výše slouží stejně jako u Sony Ericssonu P800 klávesa s otočenou šipkou, pro mazání a korekci tlačítko s písmenem c.

   

V pohotovostním stavu mají své přiřazené funkce také kurzorové klávesy. Zatímco za šipkou vzhůru se skrývá úvodní stránka wapového prohlížeče, šipka vlevo otevře první položku uživatelského menu, v našem případě tedy editaci nové textové zprávy, šipka dolů vstoupí do seznamu kontaktů. Stisknutím středu kurzorového tlačítka stejně jako stisknutím šipky vpravo v pohotovostním stavu otevře hlavní menu.

Hlavní menu je grafické, tvoří je čtyři řady po třech ikonách. Stejně jako u ostatních modelů tohoto výrobce máte i na Sony Ericsson Z600 možnost vytvořit si vlastní menu.


Videorecenze

Videorecenze

Celkový pohled

Prohlédněte si Sony Ericsson Z600 pěkně ze všech stran a poznejte i jeho skrytá zákoutí.

Dial-up verze (562 kB)
Broadband verze (1,9 MB)

Videorecenze

Akumulátor a simkarta

Prohlédněte si důmyslný mechanismus vyskakovací baterie a poznejte, jak snadná je výměna simkarty mobilního operátora.

Dial-up verze (420 kB)
Broadband verze (1,8 MB)

Videorecenze

Menu telefonu

Prohlédněte si, jak je zpracováno hlavní menu recenzovaného mobilního telefonu.

Dial-up verze (269 kB)
Broadband verze (905 kB)

Videorecenze

Textové zprávy #1

Prohlédněte si podmenu textových zpráv, podívejte se na editor i na to, jak se textovky píší.

Dial-up verze (1,4 MB)
Broadband verze (3,8 MB)

Videorecenze

Textové zprávy #2

Prohlédněte si, jak se textová zpráva zobrazuje po přijetí mobilním telefonem.

Dial-up verze (596 kB)
Broadband verze (1,9 MB)

Videorecenze

Multimediální zprávy

Prohlédněte si, jak se na Sony Ericssonu Z600 vytvářejí, odesílají a zobrazují multimediální zprávy (MMS).

Dial-up verze (1,8 MB)
Broadband verze (4,8 MB)

Videorecenze

E-mailové zprávy

Prohlédněte si e-mailový klient, odpovězte na e-mailovou zprávu i stáhněte zprávy nové.

Dial-up verze (2,1 MB)
Broadband verze (5,8 MB)

Videorecenze

Digitální fotoaparát

Prohlédněte si prostředí fotografické aplikace se zaměřením na speciální funkce.

 Dial-up verze (625 kB)
Broadband verze (1,9 MB)

Videorecenze

Herní systém

Prohlédněte si, jak svižné jsou na Sony Ericssonu hry vytvořené v systému Mophun a jaké jsou problémy s javovými aplikacemi.

Dial-up verze (1,2 MB)
Broadband verze (3,8 MB)

Videorecenze

Ostatní funkce

Prohlédněte si, jak vypadá kalendář, stopky, budík a další doplňkové funkce tohoto mobilního telefonu.

Dial-up verze (633 kB)
Broadband verze (1,9 MB)


Telefonování

Telefonování je s recenzovaným Sony Ericssonem Z600 bezproblémové. Kvalita reprodukce je na slušné úrovni, hlasitost hovoru je však o něco slabší než u jiných mobilních telefonů. Telefon bohužel neumí pracovat současně s telefonním seznamem umístěným na simkartě mobilního operátora a s vnitřním seznamem telefonu. Přístroj pouze po vložení nové nebo neznámé simkarty nabídne její zkopírování do paměti telefonu.

Vnitřní seznam pojme až 510 telefonních čísel a překvapivě není vícepoložkový tak, jak bychom si ideálně představovali. Pokud k jednomu záznamu uložíte kupříkladu tři telefonní čísla, zaberete tím skutečně tři pozice, takže po vložení prvního záznamu máte k dispozici pouze 510 – 3 = 507 položek a tak dál. Tato nevýhoda je nejcitelnější, pokud váš adresář kupříkladu v MS Outlooku (se kterým lze telefon synchronizovat, viz dále) má skutečně mnoho vícepoložkových záznamů.

   

Sony Ericsson Z600 zvolní velmi hlasitě, reprodukce výšek je kvalitní, s basy je to již trošku horší. Vícehlasé vyzváněcí melodie ve formátu .MID můžete do telefonu dostat hned několika způsoby: ze svého stolního nebo přenosného počítače, z jiného mobilního telefonu prostřednictvím infračerveného portu nebo technologie bluetooth, prostřednictvím wapu nebo jako součást multimediální MMS zprávy.

Vlastní vyzváněcí melodii lze přiřadit i textovkám či ememeskám, telefonu nechybí ani vyzváněcí profily. Profily lze nechat aktivovat i podle událostí v kalendáři, což ocení především zapomětliví jedinci. Diskrétní režim lze kdykoliv nastavit delším přidržením klávesy C v pohotovostním stavu. Zajímavostí je vestavěný editor melodií, která zvládá i polyfonii.

Textovky, MMS

Textové zprávy – stejně jako multimediální ememesky i klasické emaily – najdete pěkně pohromadě v kořenovém menu Zprávy. Editor zpráv zobrazí při psaní textovky pouze čtyři řádky textu, což sice lze při velikosti displeje Sony Ericssonu Z600 považovat za plýtvání místem, na druhou stranu je editor velmi pěkně graficky proveden. Také písmo je dostatečně velké a čte se daleko lépe než „blechy“ zobrazované jinými mobilními telefony.

Tvořit textovou zprávu můžete jak s využitím českého slovníku T9, tak i bez něj s využitím běžného systému Multitap. Překvapením však bylo použití západní znakové sady – při psaní zprávy nejsou používány česká diakritická znaménka, ale pouze jejich západní varianty. Místo písmenka a s čárkou se tedy objeví a s obrácenou čárkou a podobně (názorné předvedení najdete v jedné z našich videosekvencí).

   

Pokud však chcete, můžete psát i textovky v plném českém kódování UNICODE, to však za cenu omezené velikosti jedné textové zprávy – při využití tohoto kódování totiž jedna textovka nepojme více než sedmdesát znaků. U přijatých zpráv UNICODE používající je však diakritika zobrazena správně.

Do zprávy lze vložit obrázek či emotikon (podporuje rozšíření EMS), dlouhé textovky nejsou problémem, telefon je rozdělí na odpovídající počet běžných textových zpráv. Paměť na zprávy pojme okolo sedmdesáti textovek – je totiž dynamická a počet celkově uložitelných zpráv záleží na velikostech a obsahu uložených textovek. Užitečnou funkcí při čtení zpráv je „Odpovědět a odstranit“.

Multimediální MMS zprávy fungují velmi dobře. Zprávou lze odeslat jak zvonění, tak i vlastní zvukový komentář, text, vyfotografovaný či ve vestavěném editoru vytvořený obrázek. Paměť pro MMS zprávy je sdílená s javovými aplikacemi i fotogalerií a její celková velikost jsou dva megabajty. V přehledu využití paměti uvítáte, že je zobrazován i prostor obsazený každou z uložených zpráv.

O editoru MMS zpráv platí stejné pochvaly i výtky jako o editoru textovek, pouze při přidávání více obrázků reaguje telefon pomaleji, než by bylo milé. Rovněž při otevírání velkých ememesek obsahujících více fotografií je jejich otevírání až příliš pomalé. Užitečnou funkcí při odesílání větších zpráv je upozornění, že zpráva nemusí být korektně zobrazena na všech mobilních telefonech.

Data, emaily

Pro komunikaci s internetovými službami máte k disposici  rychlé datové přenosy s využitím paketové technologie GPRS, zde v konfiguraci 4 + 1 timeslot. Máte-li k tomu své důvody (především ve spojení s emailovými službami), můžete využít i rychlého vytáčeného spojení HSCSD (u nás pouze v síti společnosti Eurotel Praha) nebo běžného pomalého vytáčeného spojení CSD. S využitím kabelu, infračerveného portu nebo bluetooth portu lze Sony Ericsson Z600 využít rovněž jako bezdrátový modem pro váš stolní, přenosný či kapesní počítač (příslušný software pro zařízení s operačním systémem Microsoft Windows je přiložen).

E-mailový prohlížeč je stejný jako u modelu Sony Ericsson T610, proto se mu budeme věnovat jen v krátkosti. Klient podporuje e-mailové schránky obsluhované protokoly POP3 i IMAP4, podporuje přílohy i (některé) HTML emaily. Při otevření inboxu jsou staženy hlavičky nových emailových zpráv, nejvýše však 18 zpráv současně. Krátké zprávy jsou staženy společně s hlavičkami, delší zprávy jsou ponechány na serveru a klient je stáhne teprve při otevření této zprávy.

Klient nemá problémy s češtinou kódovanou jako standardní ISO8859-2, moderní UTF-8 mu však příliš nepasuje a znaky s diakritickými znaménky nahrazuje symboly. Také s e-mailovými zprávami ve formátu HTML to není příliš růžové – pokud je totiž takový email vytvořen podle náležitých specifikací, zobrazí se vám pouze upozornění, že váš prohlížeč nepodporuje zobrazení zpráv v HTML. Ale nestrachujte se: pokud totiž odesílatel HTML zprávy používá kupříkladu Microsoft Outlook nebo jiný e-mailový klient nedodržující příslušné standardy, tělo zprávy bude zobrazeno správně, ovšem bez příslušného formátování.

Pokud máte v inboxu více zpráv než jen stažených osmnáct, dalších osmnáct zpráv se vám stáhne až tehdy, chcete-li je skutečně vidět.

   

Wapový klient ničím novým nepřekvapí, podporuje jak barvu, tak i zabezpečené připojení a stahování aplikací, her, obrázků i melodií. Webový prohlížeč tento telefon neobsahuje, s úspěchem však lze využít některého z javových webových browserů.

Foťák

Fotoaparát, jehož snímací část je umístěna ve spodní částí předního krytu telefonu, dokáže snímat snímky ve dvou velikostech: menší obrázek rozměry pouze 120 x 160 obrazových bodů, větší obrázek nabídne 288 x 352 obrazových bodů. Pro mobilní fotografování pro potřeby MMS tyto hodnoty postačují, pro občasný archivní snímek z cest nikoli.

Možnost nastavení fotoaparátu nejsou příliš bohaté. Kromě již zmiňované velikosti máte možnost použít noční režim, na fotografii můžete aplikovat černobílý, sépiový efekt nebo efekt negativu. Především v případě posledně jmenovaného lze pochybovat o jeho užitečnosti či využitelnosti. V nastavení již najdete jen možnost editace výchozího názvu fotografií a nastavení desetivteřinové samospouště.

Fotografie nejsou příliš kvalitní, jak můžete ostatně posoudit z následujících referenčních obrázků:

   

     

     

     

     

     

     

A ještě několik fotografií pořízených v menším nabízeném rozlišení:

Fotoaparát Z600 Fotoaparát Z600 Fotoaparát Z600 Fotoaparát Z600 

Java, hry

Kromě aplikací a her vytvořených v programovacím jazyce Java můžete stahovat, instalovat a spouštět i hry postavené na herní platformě Mophun. Hry z obou kategorií jsou odděleny v různých podsložkách příslušného menu, tudíž vždy budete vědět, o jakou se jedná. Ukázky dvou dodávaných Mophun her si můžete prohlédnout v jedné z našich videosekvencí.

Hry vytvořené pro Mophun jsou o poznání rychlejší a hratelnější než jejich javové kolegyně. Pomalost Javy všeobecně nás u tohoto mobilu překvapila a současně zklamala – v testu rychlosti provedené prográmkem jBenchmark jsme dosáhli hodnoty 312 bodů, což naše dojmy potvrzuje.

Pro aplikace a hry se využívá sdílené paměti – záleží tedy na tom, kolik máte uvnitř telefonu textovek, ememesek, zvuků a fotografií. Na žádné omezení velikosti aplikace jsme v průběhu našeho testování nenarazili.

Ostatní

Mezi ostatními funkcemi telefonu najdete v telefonu tyto:

  • Kalendář – umožňuje zobrazit náhled na den, týden, měsíc či na seznam úkolů. U vytvářené položky můžete nastavit nejen její opakování, ale také i profil vyzvánění, který se má v jejím průběhu použít. Vkládat lze také připomínky či opakované události. Kalendář lze prostřednictvím dodávaného softwaru synchronizovat s osobními PIM manažery v čele s Microsoft Outlookem.
  • Poznámky – při psaní poznámky máte k dispozici stejný editor se stejnými nastaveními jako v případě tvorby běžné textové zprávy. Také poznámky lze synchronizovat se stolními PIM.
  • Budík – podporován je jak obyčejný, tak opakovaný budík.
  • Časovač –obyčejná minutka, kterou využijete nejen v kuchyni při vaření dobrého čaje či vajec.
  • Stopky – zřejmě potěší především sportovce, podporují i mezičasy a čas odpočítávají na desetiny vteřin.
  • Kalkulačka – má jednu paměť na mezivýsledky.
  • Paměť kódů – aplikace schopná uchovávat citlivé informace, jako jsou například PINy a podobně. Přístup chráněn zadáním čtyřčíselného hesla

Závěr

Mobilní telefon Sony Ericsson Z600 je o něco málo dražší (jeho cena je 10 999 korun včetně daně z přidané hodnoty za nedotovaný v nabídce T-Mobilu) než Sony Ericsson T610, ve srovnání s ním ale nabízí navíc mnohými vyhledávanou véčkovou koncepci a o poznání kvalitnější vnitřní barevný displej. Jedinými šmouhami na kráse tak zůstávají nepříliš kvalitní fotografie a až přílišná tloušťka, kterou však lze s ohledem na vestavěnou anténu odpustit. Pokud tedy jste „SE pozitivní“ a současně se vám líbí véčka, je Sony Ericsson Z600 tím pravým pro vás.

 

  • Nejčtenější

Spotem s Trojanem na horách operátor popudil Poláky. Nerozuměli nadsázce

21. dubna 2024  8:01

Po dvojici Vojtěch Kotek a Lukáš Pavlásek, k níž později přibyl Jakub Kohák, vsadil T-Mobile ve...

Je to už spíš foťák s mobilem a opravdu se povedl. Test Xiaomi 14 Ultra

21. dubna 2024

Prémiový smartphone Xiaomi 14 Ultra působí mezi současnou nabídkou mobilů jako unikát. Jaký jiný...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Toto zařízení mělo nahradit mobily. V recenzích se mu vysmáli

23. dubna 2024

Novinka s názvem Humane AI Pin se zdála být převratným zařízením. V mnoha ohledech měla nahradit...

Operátoři zahušťují pokrytí Česka signálem 5G. Máte ho doma? Podívejte se

20. dubna 2024

Premium V červenci to budou již čtyři roky, co byla v Česku spuštěna první komerční 5G síť. Zatímco v...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Vodafone měl výpadek, někteří zákazníci se nemohli dovolat

25. dubna 2024  10:03,  aktualizováno  10:15

Síť mobilního operátora Vodafone postihl ráno výpadek. Týkal se části zákazníků, kteří se nemohli...

Vodafone měl výpadek, někteří zákazníci se nemohli dovolat

25. dubna 2024  10:03,  aktualizováno  10:15

Síť mobilního operátora Vodafone postihl ráno výpadek. Týkal se části zákazníků, kteří se nemohli...

Toto mohl být nevídaný smartphone. Myšlenku však nakonec poslali k vodě

25. dubna 2024

S takovým smartphonem bychom už nikdy nemuseli řešit, že se zpomaluje, nemá dostatek paměti či je...

Samsung má povedenou stylovku. Zkusí to s ní na trhu, kde se mu nedaří

24. dubna 2024

Samsung po velmi dlouhé době oprášil modelovou řadu Galaxy C a představil stylový smartphone se...

Toto zařízení mělo nahradit mobily. V recenzích se mu vysmáli

23. dubna 2024

Novinka s názvem Humane AI Pin se zdála být převratným zařízením. V mnoha ohledech měla nahradit...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Manželé Babišovi se rozcházejí, přejí si zachovat rodinnou harmonii

Podnikatel, předseda ANO a bývalý premiér Andrej Babiš (69) s manželkou Monikou (49) v pátek oznámili, že se...

Bývalý fitness trenér Kavalír zrušil asistovanou sebevraždu, manželka je těhotná

Bývalý fitness trenér Jan Kavalír (33) trpí osmým rokem amyotrofickou laterální sklerózou. 19. dubna tohoto roku měl ve...

Herečka Hunter Schaferová potvrdila románek se španělskou zpěvačkou

Americká herečka Hunter Schaferová potvrdila domněnky mnoha jejích fanoušků. A to sice, že před pěti lety opravdu...

Největší mýty o zubní hygieně, kvůli kterým si můžete zničit chrup

Možná si myslíte, že se v péči o zuby orientujete dost dobře, přesto v této oblasti stále ještě existuje spousta...

Tenistka Markéta Vondroušová se po necelých dvou letech manželství rozvádí

Sedmá hráčka světa a aktuální vítězka nejprestižnějšího turnaje světa Wimbledonu, tenistka Markéta Vondroušová (24), se...