Souboj Titánů - Sony CMD-Z1 versus Siemens S4 power

Detailní srovnání dvou telefonů postavených na třivoltové technologii představujících současné pičkové modely.

Siemens S4 power
versus
Sony CMD-Z1
dva třívoltoví králové stanuli proti sobě

Na vlastní SIM kartu
Mobil server

Titáni: starší generace bohů, Uranovy a Gaiiny děti. Nejmocnější z nich, Kronos a Rhea, vládli světu. Po krutém boji (titanomachie) ustoupili Diovi a ostatním olympským bohům a byli svrženi do Tartaru. (Encyklopedický slovník 1982)

Předúvod

Když člověk pojme myšlenku seriosně testovat a porovnávat cokoliv, musí si jednoznačně stanovit měřítka, podle nichž bude tato testování provádět. Pokusím se tu ve stručnosti naznačit, jak jsme tato měření prováděli, aby jejich objektivnost byla zpětně verifikovatelná.

Dále bych chtěl poznamenat, že mi v průběhu testování účastníků Souboje Titánů docházely četné ohlasy typu "Konečně mi někdo řekne, který je lepší...". Rád bych naše testy uvedl na pravou míru - jsem dalek toho, abych sebe (či snad Filipa jako spolutestera) považoval za Bohy usurpující si nárok na absolutní pravdu. I z tohoto důvodu nemůže být výsledkem libovolného testu telefonů seriosní rozhodnutí typu "Ten je lepší - toho si kupte" - každému vyhovuje něco jiného, každý má jiné požadavky. Někdo nemá na to, aby si připlatil, někomu je naopak jedno, co kupuje, a chce to nejdražší, třeba jen proto, aby se blýskl před obchodním partnerem. Někdo nepotřebuje blokování odchozích volání, protože telefon je pro jeho vlastní použití, jiný naopak na blokování trvá, neboť kupuje telefony pro zaměstnance, u nichž chce mít zajištěno, že nebudou volat na soukromá čísla.

Každý chce něco. Já s Filipem jsme si vzali za úkol sepsat tu do přehledné tabulky názory a komentáře k telefonům Sony CMD-Z1 a Siemens S4 power. Snažili jsme se o maximální kritičnost i objektivnost, snažili jsme se o výběr reprezentativních kritérií. Je možné, že testy v budoucnosti upravíme a aktualizujeme, zatím jsme se shodli na tom, co zde uvidíte.

Nyní představme oba dva rivaly

Sony CMD-Z1 je výrobkem japonského gigantu spotřební elektroniky - firmy Sony. Telefon je vyroben ve Francii a ač byl na trhu ohlášen již před bezmála rokem, s dodávkami se započalo až v půli ledna 1997, a to výhradně pro klienty Eurotelu. Firma Sony v minulosti GSM telefony sama nenavrhovala, předchozí typ CM-DX 1000 pochází z konstrukční kanceláře firmy Siemens. Proto jde o první počin firmy na vlastní pěst. Telefon laskavě zapůjčila k testování firma Sony Czech a ke koupi je u všech prodejců Eurotelu.

Siemens S4 power je výrobkem německého telekomunikačního giganta Siemens a byl vyroben v Německu. Oficiálně je na trhu od konce roku 1996, a nemylte se. Od svého předchůdce S4 se verze power liší takřka fatálně - má podstatně předělanou vnitřní elektroniku, která nyní využívá nejmodernější třívoltové technologie. Malých změn doznal i firmware (vnitřní programové vybavení), designu se úpravy v podstatě nedotkly (až na anténu). U nás se prodává od počátku roku 1997 a tento telefon k testování laskavě zapůjčila jedna z největších firem na poli GSM - RCS Brno a ke koupi je tamtéž.

Ještě než se vrhneme do samotných testů, připomínám, že tyto telefony v současné době představují špičku mobilních telefonů GSM. Do stejné skupiny můžeme řadit Nokiu 8110, Sony CM-DX 1000 enhanced (ta je elektronicky shodná se Siemens S4 power a liší se jenom designem), Motorola 8700, Panasonic G 500 či snad ještě Ericsson GF388. Nad těmito modely je již jenom Nokia 9000 communicator (tam je to samozřejmé), Motorola StarTac (lehká a drahá), a to je vše.

Proto jsou zde uvedené výsledky vztaženy jenom k telefonům, které dosáhly alespoň do jisté míry souměřitelné úrovně - například Philips Fizz a nebo starší Nokie. Rozhodně nelze tato měření srovnávat ve všech detailech například s Motorolou TX 770 nebo s Alcatelem HC 500.

Kritérium Siemens S4 power Sony CMD-Z1
Váha
a
rozměry
236 gramů
15 x 4,4 x 3 cm dlouhá úzká nudle
k telefonu nebyl dodán klips na opasek a jeho nošení v kapsičce u košile pro jeho výšku nepřichází moc do úvahy. Totéž platí o kapse u kalhot, na to je zase poměrně tlustý - vcelku považuji telefon za hůře skladný než soupeře.
230 gramů
rozměry 10 x 6,5 x 2,5 cm něco jako krabička od cigaret
ani k tomuto telefonu nebyl dodán klips, zato se dal pohodlně nosit v kapsičce u košile (nevejdou se vám tam již cigarety) i v kapse u kalhot, takže ho považuji za vítěze disciplíny skladnosti.
Celkový
vzhled
Velmi dlouhá anténa, téměř dvakrát delší, než u soupeře, což mu zajistilo náskok v kategorii citlivosti. Já osobně považuji tento telefon za podařený, zejména potěší kvalitní klávesnice s příjemnými klávesami. Jenom kvalita plastu použitého na obal (či spíše povrchová úprava) by mohly doznat značných změn.

Vada: při teplotách pod nulou anténa změkne, takže při teplotě pod -10 C na ní uděláte uzel. Samozřejmě je téměř nemožné ji vrátit v této teplotě zpět do přístroje. V pokojové teplotě se narovná do původního tvaru.

Anténa má délku cca. 10 cm a je zakončena elegantním soudkem. Design je velká převaha Sony, a to se projevilo. Originální řešení flip down a vzhled podobný firemním walkmanům. Nožičku flip downu ani anténu neulomíte - zkoušel jsem to důkladně. Tlačítka jsou z průhledného plastu a ve tmě jsou čitelnější, než soupeřova. Někomu se na nich možná bude hůře psát, neboť nejsou tak vystouplá, jako u Siemense - ovšem ovládání tohoto telefonu na tlačítkách příliš nespočívá. Zde velmi boduje jog dial, otočný a stisknutelný čudlík, nahrazující "kurzorové klávesy" Siemense.
Displej Velmi kvalitní a kontrastní displej, na něž si Siemens tradičně potrpí. Telefon zobrazí čtyři řádky po šestnácti znacích a je plně grafický. Perfektní podsvětlení a plynulé zhasínání displeje ohromí! Horní řádek je v klidovém stavu používán pro indikaci stavu signálu a dolní nabízí popisky menu ke kontextovým klávesám. Animační prvky jsou využívány zřídka, v podstatě pouze vyzvánění se projeví graficky. Displej není příliš kvalitní - mizerný kontrast, při němž "prosvítají" všechny ostatní znaky. Spíše se mi zdálo, že jsem ho dostal špatně seřízený, ovšem ani u Sony ani u Siemense nebylo možno kontrast nastavit. Displej zobrazí čtyři řádky a jednu ikonovu lištu. Je samozřejmě plně grafický. Zvláštností je animace pštrosa, která se objevuje při zapínání i vypínání a při dotazování sítě.
Baterie
a
výdrž
telefonu
Deklarováno je 70 hodin na příjmu a 10 hodin hovoru. Ve skutečnosti stačilo telefonu ke kolapsu 48 hodin užívání a 80 minut hovoru. Baterie se dobíjejí 5-7 hodin a jsou Li-Iont 1350mAh / 7,2V. Nechápu, jak ho soupeř zvládl s poloviční kapacitou baterií tak pobít.
Telefon je dodáván se stolní nabíječkou, jak se sluší a patří.
Deklarováno je 80 hodin na příjmu a 10 hodin hovoru. Telefon mě příjemně překvapil výdrží a projevil se jako nezmar. K totálnímu vybití ho přivedlo 64 hodin používání a 1,5 hodiny hovoru! Baterie jsou Li-iont 730 mAh/7,2V a nabíjejí se reálně čtyři hodiny.
Stolní nabíječka je poloviční velikosti oproti Siemensi.

Poznámka: akupacky se v obou typech telefonů zakládají pod kryt, takže si nedovedu ani v jednom případě představit, jak by bylo možno vložit akupacky s jinou kapacitou. Reálně lépe je to řešeno u Sony, který používá kvádrovitý akupack, náhradní snadno dáte do kapsy. Siemensí akupack je profilovaný, a i když je jednoznačnější, jak se zakládá (u Sony jsem se dal nachytat a založil ho obráceně), nedovedu si představit pohodlné nošení náhradního. Ovšem vzhledem ke kapacitám obou akupacků to nepovažuji za podstatný problém.

SIM karta malá, tj. plug-in. Je uložena ve zvláštním šuplíčku na vrchu přístroje. rovněž malá plug-in karta je uložena na boku v šuplíčku.
Paměť,
telefonní
seznamy
telefon disponuje vlastní pamětí na 50 telefonních čísel a samozřejmě pozicemi na SIM kartě (odvislé od operátora). Je možno zjistit pouze celkovou kapacitu telefonu a SIM karty (S3com to uměl rozdělit).
Telefonní seznam je dostupný stiskem vyhrazené klávesy a dá se v něm relativně pohodlně listovat "kurzorovou klávesou" na boku přístroje - s tou se ovšem ne zcela nejlépe manipuluje a v rukavicích si nezavoláte.
Seznam se vypisuje abecedně a poskytuje možnost zobrazení vlastního čísla.
Stiskem klávesy 0-9, na níž jsou typicky tři písmena, se dostanete na první jméno v seznamu začínající prvním z písmen. Dalším stiskem téže klávesy přejdete na jméno začínající druhým písmenem a tak dále.
Hovor zahájíte stiskem tlačítka zeleného sluchátka.
Nepříjemné je omezení jména v seznamu na 12 písmen. Znaky se zmenšují, je-li jich na displeji mnoho.
Telefon nemá vlastní paměť na telefonní čísla, umí je však kopírovat přes jakousi mezipaměť - tj. funkce Swap. Čísla lze ukládat jenom na SIM kartu a seznam se vyvolává stiskem jog dialu. Jeho otáčením je možno listovat v seznamu a jeho stiskem lze číslo potvrdit - pro hovor je nutno otevřít flip down. V seznamu se nejdříve objeví prvních deset paměťových pozic (ukládejte si na ně často používaná čísla) seřazených podle abecedy, a pokud je přelistujete, objeví se všechny paměťové pozice včetně těch prvních deseti podle čísla v paměti.
Stiskem klávesy 0-9 skočíte na jméno počínající prvním písmenem přiřazeným klávese. Další stisky vás bohužel nevyhodí o písmeno dál, takže se mezi Jany musíte k Lubošovi prolistovávat docela dlouho jog dialem.
Hovor lze zahájit otevřením flip downu nebo stiskem tlačítka zeleného sluchátka, je-li flip down otevřený.
Na omezení jsem nenarazil, číslo prý může mít délku až 60 znaků. Znaky se zmenšují, je-li jich na displeji více.
Psaní textu Co tlačítko, to tři písmena a číslo - lze kontextovou klávesou přehazovat psaní velkých a malých písmen. Kurzor odskočí po určité chvíli sám.
Příjemná je kontextová nápověda pomocí klávesy i - ta vám poradí, kde je jaký symbol, který hodláte napsat, což je často velmi užitečné.
Co tlačítko, to tři písmena, číslo a táž malá písmena. Pokud tedy chcete psát malými písmeny, musíte se k nim prokousávat přes velká. Písmena můžete prohazovat i jog dialem, což je někdy výhodnější, pokud "přejedete" hledaný znak, jog dialem se můžete o pozici vrátit. Nepříjemné je, že speciální znaky se těžko hledají a já dlouho nemohl najít zavináč, když jsem posílal e-maily.
Indikace na displeji Nabití baterie je indikováno ikonou plnící se baterie, a to velmi dostatečně a graficky. Rovněž síla signálu je indikována nepřehlédnutelně i pro lidi se slabším zrakem.Výtku si zaslouží nepřítomnost indikace nabíjení při zasunutí do nabíječky. Samozřejmě je indikována došlá zpráva i promeškaný hovor, a to nápisem o události na dispeji a přímo upozorněním, jak zprávu vybrat či hovor opětovat! Nabití baterie je opět indikováno velmi dostatečně graficky, síla signálu je zobrazena poněkud malou ikonkou, což může činit někomu potíže, zato je na displeji více místa. Tyto údaje jsou v horní ikonové liště a zobrazuje se zde i ikona došlé SMS zprávy, roaming a nepřítomnost signálu.
Dodávaná nabíječka indikuje přijatelně nabíjení baterie barvou diody, ale grafická signalizace nabíjení či úrovně nabití rovněž chybí. Nabíječka je menší, než u Siemense.
Zvuková signalizace Signalizace vybité baterie je samozřejmostí - nelze ji ovšem vypnout. Další jsou servisními zvuky jako například první přihlášení do sítě, příchod zprávy a akceptování hovoru sítí (tj. dovolání se). Mrzuté je, že nelze tyto zvuky nastavit zvlášť - například první přihlášení do sítě po zapnutí bych mít nemusel, zato signalizaci došle SMS zprávy ano. Signalizace délky hovoru po jedné minutě. Vybitou baterii lze zvukově signalizovat, taktéž došlou SMS zprávu (jako u soupeře dostatečně hlasitě, ne nevýrazné pípnutí jako u Philips Fizze). Lze signalizovat i nízkou kvalitu signálu (já si to nastavil a vyděsilo mě, proč mi to pípá). Každý zvuk lze nastavit zvlášť.
Zvonění Pět druhů zvonění s možností postupně zesilovaného vyzvánění. Všechny zvuky je možno nastavit na dostatečnou hlasitost, jakož i zvonění vypnout. Pět druhů zvonění bez možnosti nastavit zesilované vyzvánění. Možnost Silent módu, tj. bez zvonění. Zesilované zvonění mi chybí, protože se uživí na ulici a ve firmě neprovokuje...

Poznámka: pokud vás zajímá, jak tyto telefony vyzvánějí, a máte přehrávač pro RealAudio, není důvod, proč byste si toto zvonění nemohli poslechnout na stránkách Mobil serveru o vyzvánění mobilních telefonů.

Regulace
hlasitosti
"Kurzorovu klávesou" na boku přístroje během hovoru - lze nastavit v obou směrech dostatečnou hlasitost. Jog-dialem lze během hovoru měnit sice v méně stupních než u Siemense, ale rozhodně dostatečně směrem nahoru i dolů.
Indikace provolané doby Lze zobrazit provolanou dobu hovoru po jeho skončení i celkově provolanou dobu. Telefon spoléhá na GSM fáze 2, kterou podporuje. Tím umožňuje zjistit přesnou cenu hovoru, ale to naši operátoři nezajišťují.
Je možno nastavit limit provolané částky, po jejímž překročení telefon žádá heslo. To u nás ovšem nefunguje.
Lze zobrazit provolanou dobu hovoru po jeho skončení i celkově provolanou dobu. I zde je spoléháno na tarifikaci GSM fáze 2, což není v současné době pro ČR dostačující. Telefon za současného stavu sítě GSM u nás poskytuje ještě méně informací než Siemens (není to už velký rozdíl).
Nelze určit maximální částku, kterou lze provolat (u nás zatím nefunguje)
Blokování
hovorů
Z bokování hovoru lze nastavit tyto:
Blokování všech odchozích volání, všech mezinárodních odchozích volání, všech mezinárodních odchozích volání mimo volání do mateřské sítě, blokování příchozích hovorů a blokování všech hovorů, blokování všech odchozích hovorů mimo čísel uvedených v seznamu, blokování všech odchozích hovorů mimo pěti posledně volaných čísel.

Příchozí hovory je možno blokovat všechny, blokovat hovory v roamingu nebo umožnit jenom příchozí hovory lidí, kteří jsou v telefonním seznamu - to ovšem záleží na identifikaci volajícího, a pokud ten není identifikován, hovor normálně vyzvání.

Odchozí hovory lze blokovat všechny, všechny mezinárodní, všechny mezinárodní mimo hovorů do vlastní sítě. Příchozí hovory lze blokovat všechny nebo jenom roamingové. Lze také nadefinovat telefonní seznam (zvaný Phone Book II), na který lze telefonovat, ostatní čísla budou odmítnuta.

Vcelku lze říci, že nabídkou omezení hovorů vede Siemens.

Zabezpečení telefonu Kromě výše uvedených blokování lze telefon blokovat kódem PIN, jeho ověřování lze vypnout, stejně tak lze zakázat použití jiné SIM karty v tomto telefonu. Také existuje zvláštní Phonecode, jako vlastní heslo telefonu.

Lze zvolit mod zapůjčení telefonu, kdy nelze vyměnit SIM kartu ani smazat počítadlo hovorů. Další omezení je "Zmizelý telefon" - nelze použít jinou SIM kartu a volat na jiná čísla, než ty v telefonním seznamu. Další je PIN2 potřebný pro některé funkce.

Kromě výše uvedených blokování lze telefon chránit kódem PIN i PIN2. Jiná možnost ochrany telefonu není možná.
Telekonference Ano, ale netestováno. Přidržení hovoru mají oba soupeři. Asi ano, netestováno, v návodu je pouze zmínka o kódech, jimiž se to spouští. Prakticky to funguje patrně vytočením dalšího čísla.
SMS zprávy
a
Cell broadcast
SMS umožňuje včetně nastavení protokolu a doby platnosti zprávy. Cell broadcast jsem nenalezl v menu ani v manuálu, ale možná to umožňuje - až Filip přijede z dovolené, zeptám se ho. Každou SMS zprávu lze odpovědět zpět s dodatkem Yes. SMS umožňuje včetně nastavení protokolu, doby platnosti zprávy i potvrzení jejího doručení (to naši operátoři nepodporují). Jsou připraveny přednastavené zprávy (ale ne v češtině). CB je možný pohodlným výběrem, kdyby byl u nás provozován. Lze přímo zavolat odesílateli SMS zprávy bez nutnosti hledat jeho číslo v seznamu.
Doplňky Lze koupit i jinak řešené barevné kryty telefonu, různá pouzdra i hands-free do vozu. Funkce radiomute a autoanswer je samozřejmostí. Zatím nedostupné, dovoz se chystá na konec února. Ale vše se připravuje, hands-free bude dokonce umožňovat současné připojení PCMCIA karty pro přenos dat i faxu - to má zatím pouze Nokia 8110.
Data/fax ano ano
Ostatní funkce Jsou kompletně známy servisní kódy pro monitorování sítě!
Autoanswer při handsfree.
Automatické vypnutí po vypnutí klíčků od zapalování.
Rec - umožňuje zaznamenat až dvacet vteřin telefonního hovoru nebo poznámku. Zajímavé je, že nahrávání nefunguje, když není přítomna síť.
Funkce hodin, budíku, automatické vypnutí v nastavenou dobu a zapnutí v jinou dobu (příjemné - večer se sám vypne, ráno se zapne, ale musíte zadat PIN do jedné minuty, jinak se zase vypne).
Má čtyři přednastavené mody: Silent (nezvoní), Přenosný (zablokovaná klávesnice a hlasitost zvonění na maximu) Auto (přepíná se automaticky při instalaci do hands-free a přijímá hovor po určitém počtu zazvonění)

Citlivost telefonů

Jde o velmi choulostivou záležitost na měření, máme vypracovanou sice laickou, ale velmi účinnou metodiku testů. S Filipem jsme si telefon vzali na místo, kde je horší kvalita signálu (použili jsme služeb sítě Paegas). Nejdříve jsme zkoušeli rychlost registrace telefonu do sítě, když je signál kvalitní. Sony se registrovalo průměrně za 9 vteřin a Siemens za 7,5 vteřiny, což je nevelký rozdíl. Rychlost dovolání se v místě s kvalitním signálem byla u obou telefonů stejná.

Rozdíly se projevily v místě s horší kvalitou signálu. Za tímto účelem jsme vybrali vestibul metra Nádraží Holešovice (zděšeným pracovníkům Metra se tímto omlouváme). Klasický test měl za úkol prověřit, jak daleko je možno v metru s telefonem jít, aniž by byl hovor přerušen. Doping v podobě vytažené antény byl povolen.

Po několika (sedmi) pokusech se ukázalo, že Siemens je schopen telefonovat z místa s podstatně horším signálem, než Sony. Filip s ním došel několikrát až do půlky metra, aniž by přerušil hovor se mnou, zatímco mně hovor vypadával pár metrů od schodů. Tady bych rád zdůraznil, že porovnávám pouze tyto dva přístroje navzájem. Philips Fizz, který patří mezi poměrně citlivé telefony nižší kategorie, si zde ani neškrtl - nejvíce se převaha projevila u nás doma, když jsem jak se Sony, tak se Siemensem mohl telefonovat i z chodby, zatímco Philips Fizz vzdával hledání sítě již metr od okna.

Při pokusu o telefonát z míst se špatným signálem trvalo Sony detekování sítě a dovolání se více než dvakrát delší dobu, než Siemensovi, pokud se dovolal, byl již hovor bezpečný.

Nakonec se zjistilo, že Siemens je velmi dravý, co se signálu týká. Byl schopen (mně neznámým způsobem) "ukrást" signál svému soupeřovi. Zato se projevil jako náchylný k rušení od počítačů, protože na mém psacím stole (kde jsou tři počítače) Sony bezpečně vězel na síti, kdežto Siemens ji marně hledal.

Ukázalo se, že oba telefony jsou, co do přístupu k špatnému signálu, velmi svéhlavé. Siemens prokázal svoje vysoké kvality, co se týká citlivosti, ale také byl přecitlivělý na rušivé vlivy (například projíždějící metro mu nedělalo dobře, což se Soňákem ani nepohnulo). Sony byl v testu poněkud tupější, ale také necitlivější na rušení.

Ceny?

Siemens S4 power stojí necelých 19 000 Kč včetně DPH a Sony CMD-Z1 necelých 22 000 Kč včetně DPH (ovšem zatím jenom pro klienty Eurotelu).

Výsledek?

Siemens S4 power se ukázal jako telefon méně hospodárný, zato průbojnější v síti GSM, pokud v ní bylo dost takových, kteří by chtěli telefonovat - Siemens jim jednoduše signál ukradne. Má mnoho různých blokování, čímž se stává poměrně zajímavou koupí pro nejrůznější technická pracoviště, kde budou oceněny možnosti bohatého menu, citlivost a odolnost.

Oproti tomu Sony CMD-Z1 je přístroj poněkud netradičnějšího vzhledu. Zaujme především ty, kdož jsou často na cestách a vidina vybitého akubloku se jim příčí, neboť pro ně znamená nechutný kolaps na cestách. Stane se asi neodmyslitelným pomocníkem managerů a majitelů firem, kterým se příčí uniformita Eurotelovských Dancallů, které lze nalézt na každém rohu. Je to pravý telefon pro ty z nás, kteří nehodlají trávit večery čtením manuálu a z duše nenávidí nastavování čehokoliv z menu. Sony nabídla řešení pro ni tak typické - jog and dial!

A co na to já? Já jsem jako vždy na tom nejhůře. První týden jsem trávil se Sony, druhý týden se Siemensem, čímž jsem znechutil všechny spolupracovníky v práci i přátele. Ti mne nyní považují za odporného snoba, který není schopen se rozhodnout, jakému telefonu dá přednost. Když jsem oba přístroje vrátil a přesedlal na starého Fizze, ukázaly se dvě věci. Jednak jsem byl nařčen přáteli z pokrytectví, jednak se ukázalo, že z lepšího se na horší přesedlává jen těžko. Naštěstí mne zachránila firma RCS Brno, která mi zapůjčila Siemens S6 na další testování. Jejda, teď jsem prozradil, o čem bude pořad Na vlastní SIM kartu příště. No, co se dá dělat, ať je to venku celé - Péťa Mitošinka vás také seznámí s průmyslovým modulem Siemens M1 určeným pro datovou a faxovou komunikaci. Ten nám zapůjčila firma System602 k otestování a zdá se, že se Péťovi líbí.

PS: Musím přiznat, že ten Siemens S6 rozhodně není takové dělo, jako jeho bratřík Siemens S4 power...

Váš Patrick Zandl léta páně 1997 požehnaného dne jedenácteho měsíce února

Autor:
  • Nejčtenější

V květnu se zřejmě vrátí ikonická Nokia 3210, kdysi to byl přelomový model

24. března 2024  8:01

Současný vlastník značky Nokia na poli mobilních telefonů, firma HMD (Human Mobile Devices –...

Banka spustila mobilní datové balíčky. Funguje to i zákazníkům z Česka

26. března 2024  12:06

Virtuální banka Revolut spouští virtuálního celosvětového operátora. Zákazníci si mohou kupovat...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Z bídného začátku roku se radují. Vypadá to na velký návrat

21. března 2024  7:02

Zřejmě to vypadá na velký návrat. Huawei začíná drtit své domácí konkurenty, přitom jeho produkty...

Trvalo to. Nový nejlepší fotomobil světa konečně koupíte i v Česku

26. března 2024  7:02

Konečně nastává situace, že nejlepší fotomobil v žebříčku DxO Mark je dostupný i na našem trhu....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Pochlubili se, že se pochlubí. Značky ze sebe dělají slibotechny

25. března 2024  7:02

Jedním z trochu nečekaných trendů veletrhu MWC v Barceloně se stala oznámení o tom, že firmy nějaké...

Toho telefonu je pouze pro Čínu škoda. Udělal by parádu i u nás

28. března 2024  12:06

Xiaomi má nový trhák. Model Civi 4 Pro trhá předprodejní rekordy, ale jen na domácím čínském trhu....

U foťáků se blýská na lepší časy, naznačuje výsledek testu nového xiaomi

28. března 2024  7:02

Čínská značka Xiaomi trochu na poli fotomobilů v uplynulých letech tápala. Ukazuje to mimo jiné...

Kartónek Steva Jobse se vydražil za neuvěřitelnou sumu

28. března 2024

Vizitku slavného ředitele společnosti Apple si někdo pořídil za pořádný balík peněz. Přidanou...

Smartphonům od Googlu raketově rostou prodeje tam, kde kraluje Apple

27. března 2024  7:02

Prodeje smartphonů Pixel od Googlu se mohou pochlubit neskutečným nárůstem prodejů. Tedy prozatím...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Rána pro britskou monarchii. Princezna Kate má rakovinu, chodí na chemoterapii

Britská princezna z Walesu Kate (42) se léčí s rakovinou. Oznámila to sama ve videu na sociálních sítích poté, co se...

Smoljak nechtěl Sobotu v Jáchymovi. Zničil jsi nám film, řekl mu

Příběh naivního vesnického mladíka Františka, který získá v Praze díky kondiciogramu nejen pracovní místo, ale i...

Rejžo, jdu do naha! Balzerová vzpomínala na nahou scénu v Zlatých úhořích

Eliška Balzerová (74) v 7 pádech Honzy Dědka přiznala, že dodnes neví, ve který den se narodila. Kromě toho, že...

Pliveme vám do piva. Centrum Málagy zaplavily nenávistné vzkazy turistům

Mezi turisticky oblíbené destinace se dlouhá léta řadí i španělská Málaga. Přístavní město na jihu země láká na...

Kam pro filmy bez Ulož.to? Přinášíme další várku streamovacích služeb do TV

S vhodnou aplikací na vás mohou v televizoru na stisk tlačítka čekat tisíce filmů, seriálů nebo divadelních...