Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sagem myX2-2 - druhý nejlevnější barevňák

aktualizováno 
Sagem myX2-2 je v současné době druhý nejlevnější telefon s barevným displejem na našem trhu. My jsme testovali verzi myX2-2m s podporou MMS a GPRS.

Model Sagem myX2-2 je v současné době druhým nejlevnějším mobilním telefonem s barevným displejem na našem trhu. Nejlevnější barevný telefon francouzského výrobce má pouze základní výbavu, jeho na funkce bohatší verze myX2-2m se u nás oficiálně neprodává.

 

My jsme testovali verzi myX2-2m, která oproti základní variantě nabízí podporu datových přenosů GPRS, vestavěný datový modem, má větší paměť a podporuje multimediální zprávy - MMS. Až na tyto funkce je ale s u nás prodávanou variantou myX2-2 identický.

 

Vzhled - elegantně konzervativní

Sagem myX2-2 má rozměry 106 x 47 x 21 milimetrů. Hmotnost telefonu je 93 gramů. Kryt telefonu tvoří dva výlisky z nichž ten přední má vedle otvorů pro klávesnici prolis pro umístění sklíčka displeje, které je stříbrně orámováno. Testovaný Sagem se nabízí v několika barevných variantách a jeho kryty jsou lehce výměnitelné. Kryt telefonu jistí posuvná pojistka na zádech přístroje. Zpracování telefonu působí na první pohled kvalitně, použité plasty také. Samozřejmě s ohledem na třídu, do které přístroj patří. Klávesnice je vyrobena z pěnového materiálu a přesto, že je dost měkká, ovládání je bezproblémové.

  

Displej - 4096 barev

Sagem myX2-2m používá displej s rozlišením 101 x 80 obrazových bodů. Displej dokáže zobrazit 4 096 barev. Zobrazovací možnosti displeje jsou při zobrazení menu telefonu na celkem dobré úrovni, je však viditelné pomalejší překreslování. Pro vyzkoušení kvalit displeje jsme na námi testovaný model myX2-2m zkusili poslat multimediální zprávu s fotografií. Zobrazení fotografie je na velmi nízké úrovni, na fotografii není prakticky rozeznatelné o co se jedná. Displej však potěší dobrou čitelností na přímém slunečním světle.

  

Při psaní a čtení textové zprávy se na displej vejdou tři řádky. S aktivovaným zvětšením-zoomem se na displej vejde dva a půl řádku textu. Písmo je však dostatečně velké a přečíst je nebude dělat potíže ani zákazníkům se slabším zrakem.

  

Na displej v klidovém stavu je možné uložit některou z předinstalovaných tapet ve formátech bmp, wbmp, png a jpeg. Nechybí možnost nastavení barevného provedení menu a spořič displeje ve formátu gif. Při nastavení obrázku nebo animace jako spořiče se vypne podsvícení, displej je však stále aktivní. Low-endový Sagem také nabízí dva šetrné režimy. První na displeji zobrazí pouze jméno operátora, čas, úroveň signálu, stav baterie, druhý pak displej vypne zcela. Při aktivovaném šetrném režimu je nutné telefon aktivovat stiskem tlačítka se zeleným sluchátkem. Kontrast displeje je možné nastavit v širokém spektru.

  

Baterie - standardní výdrž

Sagem myX2-2 používá Li-Ion baterii s kapacitou 680 mAh. S touto baterií by měl telefon podle údajů výrobce vydržet 240 hodin v pohotovostním stavu nebo tři hodiny hovorového času. V našem testu vydržel Sagem myX2-2m bez vypínání na noc a s aktivovaným šetrným režimem a při běžném používání pět dní. To je slušný výsledek.

  

Ovládání - barevné menu

Hlavním ovládacím prvkem Sagemu myX2-2m je čtyřsměrné navigační tlačítko. To postrádá potvrzovací funkci. Potvrzování se provádí pravým kontextovým tlačítkem, návrat levým. Prostřední kontextová klávesa slouží v klidovém stavu pro aktivaci wapového prohlížeče. Ovládací prvky doplňují tradiční tlačítka se sluchátky pro volání a ukončení hovoru, respektive vypnutí a zapnutí telefonu.

  

Vstup do menu telefonu se provádí stiskem navigační klávesy nahoru nebo dolu. Pod kontextovými klávesami se v klidovém stavu skrývají vybrané funkce, ty je možné předvolit. Menu Sagemu myX2-2 je vertikální s animovanou ikonou, některá podmenu mají rovněž ikonu avšak neanimovanou. Alfanumerická klávesnice, ačkoliv je vyrobená z měkkého materiálu a jednotlivé klávesy jsou ve čtyřech řadách bez výrazného oddělení, poskytuje přesné psaní. Klávesnice má celkem kvalitní žlutozelené podsvícení a odezva telefonu je dobrá.

  

Telefonování - kvalitní vyzvánění

Telefonní seznam Sagemu myX2-2 má kapacitu 250 kontaktů. K jednotlivému kontaktu je možné připojit pouze jedno telefonní číslo a zařadit kontakt do jedné ze skupin volajících. Ke kontaktu není možné přiřadit specifickou vyzváněcí melodii. To je možné pouze ke skupinám volajících, které je možné libovolně pojmenovat a vybrat specifickou ikonu, případně nastavit vibrační vyzvánění. Skupin volajících může být 15 z toho devět je připravených od výrobce. Telefonní seznam zobrazuje kontakty z paměti telefonu a ze SIM karty společně a v seznamu je možné vyhledávat pouze podle prvního písmene.

  

Nechybí hlasitý odposlech, k jehož hlasitosti připomínky nemáme, k úrovni kvality však ano. Hlas je zastřený a ve vyšších frekvencích nesrozumitelný. Vyzvánění může být ve formátech iMelody, amr, wav nebo Midi. Telefon nenabízí vyzváněcí profily. Zajímavou funkcí je bezpečnostní mód, který automaticky vymaže čísla použitá při volaní po každém vypnutí telefonu. Ta samá funkce funguje i u textových zpráv uložených v telefonu při výměně SIM karty. Sagem myX2-2(m) je pouze dvoupásmový (900/1800 Mhz).

  

Zprávy - bez MMS, s MMS

Sagem myX2-2 podporuje textové zprávy SMS a rozšířené textové zprávy EMS. Model myX2-2m pak i multimediální zprávy MMS. Paměť na textové zprávy pojme 100 textovek. Telefon používá prediktivní vkládání textu T9 bez české diakritiky. Počet zbývajících znaků, z celkové délky 160 znaků, se zobrazuje v levém horním rohu displeje spolu s pořadím právě psané vícenásobné zprávy. Při psaní i čtení textové zprávy může uživatel se zhoršeným zrakem zapnout lupu, která zvětší font textu, a nechybí možnost při psaní text různě formátovat. Samozřejmostí jsou doručenky. Do multimediálních zpráv MMS, u verze myX2-2m, je možné vkládat vedle obrázků také vizitky z telefonního seznamu.

  

Další funkce

Sagem myX2-2 je vybaven kalendářem s měsíčním náhledem, do kterého však není možné vkládat události a tak je jeho funkce pouze informační. Dále nechybí budík s opakováním, časovač, jednoduchá kalkulačka a převodník měn. Sagem myX2-2 nepodporuje Javu, v jeho výbavě jsou však dvě hry.

  

  

Telefon je vybaven wapovým prohlížečem, tomu však musí vystačit vytáčené připojení CSD. Verze myX2-2m podporuje datové přenosy GPRS v konfiguraci 4+1 , které je možné využít i pro připojení počítače na internet pomocí datového kabelu. Telefon není vybaven infračerveným portem a ani Bluetooth v této cenové kategorii nehledejme. Paměť Sagemu myX2-2 má hodnotu 240 KB, verze myX2-2m má paměť 470 KB.

  
Porovnání se Siemensem AX75.

Zhodnocení - druhý nejlevnější s barevným displejem

Sagem myX2-2 je v současné době druhý nejlevnější mobilní telefon s barevným displejem na našem trhu. Za cenu 1995 Kč v Go sadě od Eurotelu je pouze o 17 korun dražší než Siemens A65 v nabídce Oskara. Třetí nejlevnější telefon s barevným displejem na trhu je LG B2050 za 1 999 Kč v Twist sadě T-Mobilu. Siemens A65 nabízí obdobné funkce včetně displeje se shodným rozlišením, je k němu však možné připojit externí fotoaparát.

LG B2050 má kvalitnější displej s rozlišením 128 x 128 obrazových bodů, který dokáže zobrazit 65 000 barev. Oba dva konkurenti Sagemu myX2-2 podporují multimediální zprávy MMS. Plusem Sagemu je oproti zmíněné konkurenci snad pouze povedený vzhled a snadné ovládání. Námi testovaná verze myX2-2m se u nás běžně neprodává.

Autor:
Nejčtenější

TP-Link Neffos X1 Max
Vyrábí hlavně routery, teď se vrhli na smartphony. A docela jim to jde

Při pohledu na značku TP-Link si mnoho z nás vzpomene na logo na domácím routeru, ovšem asi málokdo si ji spojí se smartphonem. To se však může brzy změnit,...  celý článek

Motorola Moto X4
Toto je chystaná Moto X. Kdysi to bývala prémiovka

Řada Moto X bývala nejvyšší modelovou linií Motoroly, ale už loni tuto roli převzala kolekce Z. Nyní „xková“ řada hlásí návrat, ale model X4 nemíří na vrchol....  celý článek

Alcatel Pop 4 (6)
Smartphonový Obr XXL za rozumné peníze. Test Alcatel Pop 4 (6)

Značka Alcatel dodává na trh celou řadu cenově atraktivních smartphonů, které přitom nesahají ke zbytečným kompromisům. Na první pohled je takovým přístrojem i...  celý článek

Podobu iPhonu 8 potvrdil řetězec McDonald’s.
Hamburgerový král prozradil podobu iPhonu 8 s vykrojeným displejem

Představení chystaného výročního iPhonu se blíží. Řada vlastností už byla potvrzena. Nyní přichází další, a to od neočekávaného zdroje. Vzhled telefonu...  celý článek

Sony Xperia XZ1
Klasika bez výstředností a se skvělou výbavou. Nové top Sony se blíží

Sony si drží svůj styl a zavádění nových designových prvků nechává jiným. Proto i chystaná Xperia XZ1 bude konzervativně vypadající smartphone, ovšem se...  celý článek

Další z rubriky

Špičkové smartphony pro rok 2017: Honor 8 Pro, HTC U11, Huawei P10 Plus, LG G6,...
Který smartphone je nejvýkonnější? Porovnali jsme výkon těch nejlepších

Špičkové smartphony současnosti mají obrovský výpočetní výkon. Ale který je ten nejvýkonnější? Vzali jsme šest aktuálních androidích top modelů a prohnali je...  celý článek

Soyes 6S
Nejmenší „iPhony“ na světě můžete mít za 1 300 korun

Kopie iPhonů nejsou žádnou novinkou, v čínských e-shopech jich najdeme desítky více či méně povedených. Mezi ty minimálně zajímavé patří mini smartphony Soyes....  celý článek

Render chystaného Xiaomi Mi 6c
Xiaomi se daří a rozšiřuje výrobu vlastních procesorů

Firma Xiaomi je aktuálně již pátým největším výrobcem smartphonů. Podle nepotvrzených zdrojů nyní chystá odlehčenou verzi svého současného topmodelu. Přístroj...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.